Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Pardubicích si počkám na poslední dostih

Ondřej Blahník: V Pardubicích si počkám na poslední dostih

Dnes se v Pardubicích běží Zlatý pohár, na který se hodně těším, tip jsem si ale našel v posledním dostihu.

Přestože se na startu Zlatého poháru nesejde celá špička specialistů na dostihy přes lehčí překážky, máme se na co těšit. První dva z předzkoušky Lamum a Dangerous Gleam tu jsou doplněni o Notherly Wind, druhého ze Stříbrné trofeje, a v Itálii běhajícího Acceleratora. Díky řadě tempařů na startu, by to měl být dostih jako řemen. Mě se zdá slušný kurz 4,65:1 na Dangerous Gleama, který v předzkoušce nebyl daleko od vítěze. Tip jsem si ale vybral v posledním dostihu-

MARREE    V/1-3   8/2,5:1

Pardubice – sobota – 18:15 – 8. dostih

Tipsport  1,5 bodu (0,5/1)

V handicapu na 3350 metrů většina koní má s pardubickými cross country minimální zkušenosti. Favorit Big Mago vyhrál Zlatou sponu tříletých. Pak se zaměřil na Itálii, kde si během kariéry vyhrál pár menších dostihů. Dobře vypadá jeho druhé místo z listopadu z Trevisa. V Pardubicích běžel v krosu loni začátkem května, v němž vyhrál velmi dobrý Turdus, ale na nejlepší nestačil. Tady ponese nejvyšší váhu stejně jako Rocknrobin, který pardubický kros půjde poprvé. Na podzim ale byl třetí v Ceně Sergeanta Thundera ve Slušovicích za Dangerous Gleamem a Tiara Manem. Do sezóny ale teprve vstupuje.

V podobném handicapu ukázal minule hezký konec Canton. Mě se tu ale líbí MARREE. Ten tu vyhrál kros pro čtyřleté, loni byl ale v prvním startu zadržen a pak změnil působiště. Na podzim ještě stihl druhé místo na proutěnkách v Kolesách, kde se stejným umístěním rozběhal i letos. Mě zaujal účastí v předzkoušce Zlatého poháru, kde neměl na soupeře stačit. To se také potvrdilo, ale žádná ostuda to nebyla a v koních byl ještě na předposledním skoku. V takové konkurenci to bylo dobré běhání.

V sedle bude mít nyní stálou jezdkyni Veroniku Řezáčovou, která se proslavila zkrácením dráhy v Mostě, jestli tušila, že pořadatelé zapomněli umístit točný bod, fakt nevím. V Kolesách zas v rovině s Marree „sejmula“ Marcela Nováka. Mou důvěru ale dostane, přestože ponese 64 kg, což je 2 kg přes váhu. Forma z minulého startu byla podle mě vyšší.

 

Tipů: 107, správných tipů: 31, vsazeno: 148,5 bodů, zisk: - 3,31 bodů