Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Ve Varech i Lysé mám své favority

Ondřej Blahník: Ve Varech i Lysé mám své favority

Již jsou vypsány kurzy na sobotní dostihy v Karlových Varech a na Prvomíjovou steeplechase v Lysé nad Labem. A tu mám tipy do obou hlavních klání.

ORIENTAL GLORY V 4,75:1

Karlovy Vary - 13:00 - 5. dostih

Tipsport 2 body

Mírným favoritem podle sázkové nabídky je Mandachal, který upoutal suverénním výkonem při debutu v Lysé, v jeho původu ale nějaké velké kvality nevidím. Tehdy druhý Orpheus byl před týdnem sice pátý v předzkoušce na první klasiku v Bratislavě, v Lysé ale měl v jedné fázi takový rychlý posun a z dostihu debutantů bych hned nevyvozoval nějaké závěry. Pro mě je daleko zkušenějším koněm polobratr druhého z derby a vítěze slovenského St Legeru Oriental Sky ORIENTAL GLORY. Ten loni v Chuchli nestačil jen na Sagara a v Ceně zimního favorita skončil mezi špičkou ročníku čtvrtý. Metry navíc jsou pro něj plusem a stájová forma je na jaře dobrá. V dostihu se sejde kvalitní sestava derby adeptů. Jsem zvědavý na start loni překvapivě raného Golden Alighieri, který ale vynechal zbytek sezóny. Klan rodiny Vocásků vytahuje Sicialianu, při lepším průběhu by měl jít lépe Forever Dry, mě se zdá trochu moc 25:1 na polobratra Dally Hit Irish Hit, který s koňmi, kteří dnes poběží nešel zas o tolik hůř.

 

THEOPHILOS V 2,5:1

Lysá nad Labem - 16:15 - 6. dostih - Prvomájová steeplechase

Tipsport 3 body

Obhájce loňského prvenství nastupuje o něco zkušenější, když jeho loňská sezóna nebyla vůbec špatná. Velmi dobře zaběhl ve Velké mostecké, v Poplerově memoriálu doplatil na chybu na jednom skoku. Loňská sestava s pozdějším vítězem Gran Premia Merano Al Bustanem i nadějným Napastnikem se mi zdá silnější. Pareto, který loni dobře běhal ve Wroclawi a vyhrál Velkou slušovickou, byl loni až pátý. Proto zde má Váňův svěřenec, který podle ještě nemusel ukázat všechno, co v něm je, moji důvěru. Trochu mě překvapilo, že je největším outsiderem 10:1 jeho stájový druh Rabbit Hawk Wing, který byl loni v Úvodní cross country v Pardubicích třetí. V téhle sestavě 3,5:1 1-3 nemusí být úplně od věci.