Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Ve Velké jarní se dá najít lepší kurz

Ondřej Blahník: Ve Velké jarní se dá najít lepší kurz

Dnes se v Chuchli odběhne druhý klasický dostih Velká jarní a mě se zdá, že někteří koně jsou vypsáni příliš vysoko.

TORQUE POWER    1-4  3:1

Velká Chuchle – sobota – 15:40 – 6. dostih – Velká jarní cena

Tipsport   1 bod

Velká jarní má dva výrazné favority. Manoamano udělal velmi dobrý dojem v Memoriálu Profesora Václava Michala, kdy hezky přišel za Amazing Gangsterem, pro něhož si myslím, že to teď bude dlouhé, když dráha asi nebude ani tak rychlá.

Manoamano ukázal třídu již ve dvou letech, kdy byl druhý za King Archie v Ceně zimního favorita v Mostě. To je podle mě velmi dobrý kůň, a já bych se přikláněl k tomu, že jejich poměr sil zůstane zachován, přestože King Archie nastoupí bez přípravného startu. Kurz 3,7:1 se mi tedy zdá dobrý.

Já jsem si ale vyhlídl někoho s vyšším kurzem, který se dá hrát i „do dálky“. Tím je pro mě TORQUE POWER, který se mi líbil už při debutu ve Varech. Ukázal tam silnou koncovku, která je jeho hlavní předností dosud. Gerschův Memoriál se mu sice nepovedl, když po startu mu soupeři hodně utekli. On má zpočátku problém akceptovat počáteční tempo vždy, ale pak to dokáže pořádně rozjet.

Na úvod sezóny vyhrál v Chuchli maiden na míli, kdy porazil rozjetého Amazing Gangstera. Memoriál profesora Václava Michala na něj byl moc krátký. Míle mu bude opět sedět líp a nemělo by se běžet na tak rychlé dráze.

Má i slušný původ. Jeho matka Verba vyhrála ve Francii Listed na míli byla třetí v Gr.3 na 1400 metrů. Kromě třetího z Velké ceny Prahy Mamadyshe, dala i další dva potomky, z nichž klisna měla ve Francii rating 37 kg a hřebec dostal ve třech letech za vítězství na 1400 metrů 40 kg, když později běhal v Singapuru a Malajsii. Otec Toronado byl výborný mílař, ale původ má delší, když jeho otcem je High Chaparral.

Když ho porovnám s ostatními. Ignacius Reilly může být dobrý, ale zatím má na svém kontě jen debut, i když ve Francii. Calorific měl v Irsku rating 77 lb, což je slušný, a když ho dvakrát porazila Nikeandnemesis, nosila nižší váhu. Něco tu může něco ukázat. Great Gunnar ho minule porazil jen těsně. Kurz na něj šel nahoru a už hodnotu má. Arsangirej Šavujev o svém druhém svěřenci Politicum říká, že je lepší, ale na něj to už může být dlouhé.

Když tak ale vezmu, kurz 15:1 se mi zdá na něj v téhle společnosti moc. Proti King Archiemu nejdu a i ostatní soupeři jsou silní. Dá se hrát 2:1 „na tabuli“, ale to už je malý kurz na riskování. 3:1 do čtvrtého se mi zdá slušný a já ho beru. V téhle společnosti by na to mohl mít.

KURZOVÁ NABÍDKA

 

Tipů: 104, správných tipů: 30, vsazeno: 143,5 bodů, zisk: - 1,31 bodů