Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Vzhůru do Paříže

Ondřej Blahník: Vzhůru do Paříže

Dnes začíná na pařížském závodišti Longchamp vrcholný dvoudenní mítink a já mám hned na úvodní den jeden tip.

 

KNIGHT TO BEHOLD V 4,5:1

Paris Longchamp - sobota - 5. dostih - 16:30 - Prix Dollar (Gr.2), 2000 m

1 bod

Na úvod sezóny opanoval stylem start - cíl Lingfield Derby Trial na 2300 metrů, který se tehdy běžel na pevnější dráze a porazil tam pozdějšího vítěze St Legeru Kew Gardena, který nyní míří do "Arcu". V samotném Derby se mu moc nedařilo, když se se svou ofenzivní taktikou daleko nedostal. V Irish Derby se s ním pokusili jít z pole, což nemělo ten efekt. Ten mělo až zkrácení distance. V Deauville v Gr.2 na 2000 metrů se hned chopil diktování tempa a ani v rovině ho nikdo neohrozil, když první dva z francouzského derby na něj v cíli ztráceli 4 délky. Přestože by mu asi pasovala více i rychlejší dráha, bylo to na "good to soft", což ho čeká i nyní.

Z jeho hlavních soupeřů Noor Al Hava vyhrál letos dva dostihy na 2000 metrů, včetně Gr.3 ve Vichy, kde na měkké dráze porazil našeho Subway Dancera. V posledním startu startu zkusil Gr.1 v Deauvill na míli, kde skončil čtvrtý.

Spolufavoritem je přemožitel Nagano Golda Loxley. To bylo v Gr.2 v Deauville na 2500 metrů a v dalším stratu zkusil neúspěšně ještě delší St Leger. Před tím sice vyhrál Listed na 2000 metrů, ale možná by tady potřeboval pár metrů navíc.

V dostihu startuje opět i Subway Dancer, který zde loni druhým místem podal životní výkon. Nyní bude mít v sedle Radka Koplíka. Pro ně může být výhodou, že Knight To Behold se zřejmě bude starat o tempo a nebude to tentokrát na nich.

 

Statistika tipů v roce 2018:

Tipů: 49, správných tipů: 14, zisk: - 13,93 bodů

(nejvyšší kurzy: Frodon 7,5:1, Raviella 4,5:1)