Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Warwick s předzkouškou Grand National

Ondřej Blahník: Warwick s předzkouškou Grand National

Ve Warwicku se dnes běží Classic Handicap Chase, ale zajímavý program nabízejí i dostihy v Kemptonu.

Začnu 32RED CASINO CHASE (Listed, 4100 m) v Kemptonu. Zde se sejde pětice soupeřů a rozdat by si to mezi sebou měli dva. Oba jsou nejlepší na distancích okolo 4000 metrů a měla by jim sednou i dráha, která je označena jako „good“.

Hendersonův Top Totch (2,4:1) byl druhý v JLT Novices‘ Chase a loni vyhrál tři Grade 2 steeply v Ascotu, Tauntonu a na jaře v Sandownu. Stejně jako před rokem se rozběhal na proutěnkách, když tentokrát byl třetí v Long Walk Hurdle v Ascotu.

CHARBEL (2,6:1) již má tuto sezónu na svém kontě čtyři starty a vedl si v nich skutečně výborně. Působivé bylo především poslední vítězství v Huntingdonu, když před tím ohrožoval v Ascotu i výborného Politologua, který ale nesl o 6 lb víc.

Black Cortona (7:1) jsem vytáhl jako tip do Ladbrokers Trophy v Leopardstownu, kde nosil nejvyšší váhu. Psal sem to v době, kdy byl stav dráhy označován ještě jako „good to soft“. Dostih se ale odběhl na měkké dráze, a to pro něj nebylo. On je to takový menší koník. Očekávaná pevnější dráha by mu tedy měla sednout a v Kemptonu to umí. Loni tu vyhrál mezi nováčky na 3 míle. Ale právě zkrácení distance mi u něj moc nesedí. Je však pravdou, že na proutěnkách tady vyhrál na 3200 metrů.

4100 metrů není ideální ani pro Speredeka. To je takový rychlík, který to rád hned od startu napálí a je mu jedno, jestli se běží na pevné nebo hluboké dráze. Zatím se mu ale dařilo na 2 mílích a v posledním startu navíc nezaběhl. V dostihu, který tady vyhrál Altior, se ale vůbec nedostal k oblíbené taktice, když tempa se ujal další tempař Special Tiara. Tady by mu v převzetí taktovky nikdo bránit neměl, což by se mu mělo líbit a nemusí být na tom tak špatně, jak naznačuje kurz 12:1, když oproti favoritům nese o 6 lb méně.

Hammersly Lake (21:1) si vyběhal svůj rating v letních měsících. V posledních startech na Charbela dost ztrácel.

Já jsem se v posledních startech držel Charbela a vyplatilo se mi to, takže mu zůstanu věrný, jako tip ho ale tady úplně vytahovat nebudu.

Tip: Charbel – Top Notch - Speredek

STARTOVNÍ LISTINA

 

COGRY   V/M   8/2,4:1

Warwick - 16:00 – 5. dostih – Classic Handicap Chase (5800 m)

Tipsport Live  1 bod (0,5/0,5)

Ani tady jsem se do tipu moc pouštět nechtěl, ale je to pro mě lepší, než dělat klasický rozbor dostihu. Přesto si v rychlosti kratší rozbor uděláme. Handicap na 5800 metrů lze považovat za jednu z předzkoušek Grand National. Před dvěma lety se tu také ukázal její vítěz One For Arthur a loňský premiant Malinsbar skončil v minulém ročníku pátý.

Milansbar (13:1) je na startu i tentokrát a jeho příprava byla na obhajobu směřována. 6 lb navíc oproti loňsku by tak nevadilo, ale nejlepších výkonů podával na měkké dráze, které se teď nedočká. V jeho sedle nebude ani Bryony Frost, která jezdí v Kemptonu. Minule v Sandownu nasadil hodně svižné tempo a na měkké dráze mu došly síly. To ho jezdil Mr Jack Andrews se 7 lb úlevy, nyní ho pojede Miss Gina Andrews (- 3 lb), což tuším bude jeho sestra.

Dostih je hodně vyrovnaný a nemá svého favorita. Mezi 13 účastníky má sedm koní od 7 do 10:1 a preference se dost mění.

Momentálně je v nejnižším kurzu Step Back (7:1). Ten byl na podzim sedmý v Chepstow, kde v závěru moc nezabojoval, a tak nyní nastoupí s beránky, stejně jako při opanování Gold Cup Handicapu na jaře v Sandownu.

Mezi tipaři je dost populární Duel Et Dawn (7,5:1), když se předpokládá, že by mu mohla vyhovovat pevnější dráha. V prosinci na „heavy“ z dění vycouval a nezaběhl ani na jaře na Cheltenham Festivalu, kde šel amatérku na 4 míle. Tehdy to ale byl takový měkčí „soft“ než na jakém před tím běhal slušně mezi nováčky. Mě se asi nejvíc líbilo, když v Cheltenhamu bojoval se Sizing Tenessee i přes nevýhodu 5 lb. Před rokem byl tady druhý za Mr Parfois, když možná na protilehlé straně nastoupil moc brzo. Tady může využít nízké váhy, na téhle distanci ale není prověřený.

To platí i o Ibis Du Rheu (8:1), který sice ještě na podzim patřil mezi nováčky, ale na steeplech již nějaký rok běhá. Starty v Cheltenhamu byly slušné, ale tady narazí na zkušené supervytrvalce.

Mezi nováčky patřil minulou sezónu i Impulsive Star (8,5:1), který ve zmiňované amatérce v Cheltenhamu na 4 míle, skončil čtvrtý a tady nastoupí s nejnižší váhou. Rozběhal se v Plumptonu, ale dostih čtyř koní ho moc neprověřil. Aspoň však ukázal, že distance by mu neměla dělat problém.

V týdnu byla populární dvojice, od níž se sázející nyní trochu odvracejí. Callett Mad (9:1) minulou sezónu absolvoval na proutěnkách, ale před tím už steeply běhal. Teď se na ně vrátil a vede si slušně. Naposledy prohrál s nejvyšší váhou jen těsně handicap na 6500 metrů v Kelso.

Carole’s Destrier (10:1) byl před dvěma lety druhý v Hennessy Gold Cupu v Newbury s ratingem o 10 lb vyšším a vypadá to, že se opět dostal do formy. U něj mi spíš vadí pouhá dvou týdenní pauza.

Z okruhu šancových koní se budu držet koně, kterého jsem doporučil při jeho posledním vítězství v handicapu v Cheltenhamu. Přestože se dostává na životní maximum, mohl by COGRY přívažek 3 lb zvládnout. Loni byl v tomhle dostihu druhý, vytrvalost má a na pevnější dráze to umí. Oproti nevyzkoušeným koním se budu držet již prověřeného.

Koně s vyššími kurzy mě moc nelákají. Možná Ultragold (21:1). Sice dřív běhal kratší dostihy, ale posledně v Becher Chase na 5200 metrů zaběhl dobře a možná by dal i delší distanci.

Nejvíc zatížený Un Tempss Pour Tout (17:1) měl slušnou třídu, minulou sezónu ale vynechal a start na rozběhání na proutěnkách toho moc neřekl. Bude lepší počkat, jak se ukáže teď.

Sizing Codelco (15:1) teprve vstupuje do sezóny, Chase The Spud (80:1) už dlouho nezaběhl a vypadá, že je v handicapu stále vysoko, Crosspark (21:1) zatím uspěl jen v menších dostizích.

STARTOVNÍ LISTINA