Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Osarus uspořádá první online aukci v Evropě

Osarus uspořádá první online aukci v Evropě
foto: Osarus

Ve středu 27. května proběhne první online dražba v Evropě, kterou organizuje francouzská dražební společnost Osarus.

Zároveň to bude první letošní breeze up dražba na evropském kontinentu. Ve světe to ale první online aukce není. Před několik týdny proběhly aukce v podobném duchu v Austrálii a byl to docela úspěch. Ceny se nepropadly o moc proti loňsku, a na té hlavní sedm koní překonalo miliónovou hranici milionu a průměrná cena byla přes 310 000 dolarů.

Osarus zveřejnil katalog, kde jsou u většiny koní jejich fotky i videa z předvedení ve cvalu. Ty by měly být doplněny ke všem koním. Většina koní bude mít i nějaká veterinární vyšetření. Všichni potenciální kupci musí být před dražbou registrováni. Vše najdete na stránkách Osarusu nebo můžete kontaktovat jejich zástupce pro střední Evropu Tomáš Jandu.

V nabídce bude přes 80 koní. Od potenciálně raných dvouletých až po koně s pozdnějšími a vytrvaleckými původy. Z plemeníků nabídne potomky např. Manduro, Prince Gibraltar, Dabirim, Rules of the World, Sea The Moon, Wootton Bassett, Dutch Art, Kendargent, Olympic Glory, Le Havre, Intello, Morandi, Elusive City, Sir Percy, Sinndar, Tamayuz, Shalaa a jiných.

Celkově se dá očekávat pokles cen oproti loňsku a že většina prodejců bude muset prodat, takže se budou dát najít zajímaví koně za rozumné ceny. Dle posledních zpráv, i když v dnešní době není nic jisté, se dá počítat s návratem zahraničních koní do francouzských dostihů od 1. června, takže majitelé zakoupených koní i ze zahraničí budou moci využít štědrých dotací a majitelských prémií ve Francii. Sice i tam došlo k poklesu dotací, ale Francie zůstává dotačně jasně nejzajímavější z pro nás dostupných zemí.

Jak bude fungovat on-line dražba

Každý, kdo se zaregistruje, dostane heslo a s tím se připojí do online aukce. Dražení by nemělo být složité, díky jednoduše vytvořené platformě na webu. Bude též možnost dražit po telefonu se zástupcem dražební společnosti. K dispozici bude francouzsky, anglicky a německy mluvící zaměstnanec. Tuto možnost by ale dražební společnost chtěla využívat jen v nejzazších případech.

Dražba bude online na stránkách france sires a na webu společnosti. V době dražby budou všichni koně u svých prodejců. Kupec by si je měl vyzvednout do 24 hodin od dražby, pokud se nedomluví jinak s prodejcem.

KATALOG

Tomáš Janda – kontakt

Ukázka:

 

(Ondřej Blahník, Tomáš Janda)