Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Paisley Park úkol splnil, Buveur D’Aira zaskočil outsider

Paisley Park úkol splnil, Buveur D’Aira zaskočil outsider
Buveur DAir s Barrym geraghtym po vítězství v Champion Hurdle

Nejlepší proutěnkář na dlouhých distancích Paisley Park přidal další vítězství, dvojnásobný vítěz Champion Hurdle Buveur D’Air však utržil další porážku.

V pátek v Newbury se představil PAYSLEY PARK. Minulou sezónu nenašel přemožitele a na jaře vyhrál Stayers‘ Hurdle na Cheltenham Festivalu. Svěřenec Emmy Lavelle byl velkým favoritem Ladbrokes Long Distance Hurdle, přestože na startu byli vítězové předešlých ročníků. Svoji úlohu splnil, neměl to ale tak lehké. Dalším vítězstvím si však upevnil pozici favorita pro obhajobu Stayers‘ Hurdle, pro něž je nyní nabízen 2,7:1. Zvlášť když jeho největší soupeř asi půjde jinou cestou.

Thislecrack byl kdysi také nejlepším proutěnkářem na dlouhých tratích. Výborný byl i po přechodu na těžké skoky, když opanoval King George VI Chase. Později ho však přibrzdily zdravotní problémy. Loni se však opět ukázal ve slušné formě. Sice neuspěl ve Cheltenham Gold Cupu, ale byl druhý v King George VI Chase a jeho příští kroky by měly směřovat právě tam.

The Words End sice patřil mezi nadějné nováčky na proutěnkách i ve steeplechase, v největších dostizích se ale zcela neprosadil. Tady si vedl slušně, když celý dostih odtáhl, ale na vítězné duo nestačil. Porazil však stejně jako při sezónním debutu dvojnásobného vítěze tohoto dostihu Unowhatimeanharry.

VÝSLEDEK

 

Paisley Park vstupuje vítězně do nové sezóny

2 míloví specialisté se dnes sešli v Betfair Fighting Fifth Hurdle v Newcaslu. Na hluboké půdě se moc nikomu nechtělo dopředu, proto se tempa ujal Henry Brook s CORNERSTONE LAD. Možná proto, že byl v pětičlenném poli outsiderem s kurzem 17:1, soupeři si ho nechali až moc utéct a on toho dokázal využít, když vybojoval těsné prvenství. Bylo jeho druhé v této sezóně, ale poprvé v takové konkurenci.

Dvojnásobný vítěz Champion Hurdle Buveur D’Air nastupoval do dostihu jako horký favorit s kurzem 1,15:1. Mělo to být jeho třetí prvenství v tomto dostihu v řadě. V závěru se sice na vítěze dotáhl, ale o nos s ním prohrál. Jeho žokej Barry Geraghty u něj po dostihu objevil zranění na noze, kam se mu zapíchla tříska z překážky, a Buveur D’Air půjde na vyšetření.

Byla to jeho třetí těsná porážka za poslední rok. Po doběhu byl sesazen s postu favorita Champion Hurdle, které loni pro pád nedokončil. Nyní je nabízen v kurzech okolo 9:1. Nejnižší kurz má Mullinsovo duo Saldier – Klassical Dream, které většinou vlastní shodný kurz 6:1.

Silver Streak byl na jaře v Champion Hurdle třetí. Stejné místo získal i v tomto dostihu. Byl to jeho druhý start v sezóně, když se před tím vítězně uvedl v Kemptonu.

VÝSLEDEK

 

Cornerstone Lad těsně poráží Buveur D’Air ve Fighting Fifth Hurdle

(Ondřej Blahník)