Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Pegasus World Cup dnes večer

Ondřej Blahník: Pegasus World Cup dnes večer

Dnes se v Gulfstream Parku odběhne druhý ročník nejbohatšího světového dostihu Pegasus World Cup Invitational Stakes na 1800 metrů.

Dostih je zajímavý tím, že majitelé dvanácti účastníků se na celkovou dotaci 16 miliónů dolarů skládají. Každý dá milión, zbylé čtyři doplatí zakladatel Frank Stronach. Dotace se však rozdělí mezi všechny účastníky. Majitelé koní se ale podílí na zisku z reklamy a vysílacích práv.

Protože Míša Moricová na Galopp News rozebrala dopodrobna všechny účastníky, nemá cenu se tu o nich rozepisovat. Jen přidáme jeden tip.

 

WEST COAST 1-3 2,25:1

23:44 - Gufstream Park - Pegasus World Cup

Tipsport 2 body

Jasným favoritem je vítěz Breeders' Cup Classic Gun Runner. Loni prohrál pouze jednou a to s vítězem loňského ročníku tohoto dostihu v Dubai World Cupu. Jeho pozici tedy není důvod zpochybňovat. Kurz 1,85:1 ale nijak neoslní. Zkusím tedy vybrat někoho z jeho soupeřů, kteří mají vyšší kurz na umístění do třetího místa. V Breeders' Cupu byl druhý Collected, který měl o vánočních svátcích negativní start. Šel ale nezvykle defenzivní taktikou a mohlo jít spíš o přípravný dostih. V rovině se však nerozešel a vítězný Giant Expectations byl suverénní. Tato forma tedy budí jisté otazníky. Je tu i druhý z Breeders' Cup Dirt Mile Sharp Azteca, který pak s přehledem opanoval Cigar Mile Handicap. Po třech letech se na dráhu vrátil druhý z Breeders' Cup Classic 2014 Toast Of New York. Vydřené Listed vítězství v Lingfieldu však důvěru nebudí. Velmi dobrou klisnou byla Stellar Wind. Té se však nepovedl start v BC Distaff a je možné, že ve svých šesti letech již je za zenitem. Pro se tu zkusím držet WEST COAST, kterého jsem si vybral již pro BC Classic. Tam třetím místem nezklamal a protože se dostal mezi elitu tříletého ročníku až loni v létě, mohl by jít ještě nahoru. Z koní za favoritem se mi líbí nejvíce.

STARTOVNÍ LISTINA

Breeders' Cup Classic 2017 a vítězství Gun Runner

 

Sharp Azteca vítězí v Cigar Mile handicapu