Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Plemeník Amico Fritz nabízen k pronájmu nebo k prodeji

Plemeník Amico Fritz nabízen k pronájmu nebo k prodeji
Amico Fritz - foto Magda Hamříková

Otec klasického vítěze Zamica Amico Fritz je nabízen do pronájmu za výhodných podmínek. Případně i k prodeji.

AMICO FRITZ se může pochlubit dvěma jedničkovými vítězi, přestože v chovu nedostal nijak velkou příležitost. Syn vynikajícího Faslieva byl elitním německým sprinterem. Vyhrál tam všechny sprinterské vrcholy Benazet Rennen (Gr.3), Silberne Peitsche (Gr.3) i nejvýznamnější Goldene Peitsche (Gr.2). Vyhrál také Listed ve Francii a dvakrát se zúčastnil i Golden Jubilee (Gr.1) na Royal Ascotu, kde získal páté a šesté místo.

V chovu debutoval v roce 2013, ale v německém chovu orientovaném více na vytrvaleckou produkci nedostal příležitost. O nic lepší to nebylo ani ve Francii, kde působil v roce 2017. Z německého působení se k nám ale dostala Love Connection, která vyhrála Cenu zimní královny a v chovu už se blýskla vítězkou Pražského zimního favorita Lowe Wole.

U nás začal působit v roce 2018 v Napajedlých a hned v prvním ročníku měl Zamica, který ve dvou letech vyhrál Pražského zimního favorita a v klasickém věku zdemoloval pole Velké jarní ceny čtyřmi délkami. Bohužel se během sezóny zranil a teď působí v roli plemeníka. Dobrou reklamu mu dělá i čtyřnásobný vítěz Sir Amico, přestože jeho výhry spadají jen do třetí kategorie. V druhém ročníku měl Vanricka, který byl loni čtvrtý v Memoriálu prof. Václava Michala.

 

Zamico lehkým vítězem Velké jarní ceny – foto Andrea Zavadilová

V letech 2020 a 2021 však připustil naprosté minimum klisen a loni se na dráze objevil jediný dvouletý. Novou příležitost však dostal v roce 2022 v Hřebčíně Střelice, kde připustil dvacítku klisen a stal se druhým nejžádanějším plemeníkem. Loni jich připustil deset a letos byl nahrazen novým plemeníkem.

Majitel Marian Ziburske ho nyní nabízí k výhodnému pronájmu, případně i k prodeji.

Kontaktovat můžete Tomáše Jandu na telefonu 724 238 217 nebo mailu t.janda@atlas.cz