Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Portorikos debutuje na překážkách

Portorikos debutuje na překážkách
Portorikos vítězí v Memoriálu Vlastimila Smolíka, foto: Jana Syručková

Ve středu na mítinku v polské Wroclawi absolvuje překážkový debut náš přední středotraťař Portorikos.

Ve středu se ve Wroclawi uskuteční mítink, na němž se představí řada našich koní. Hlavní steeplechase je Nagroda Zamknięcia Sezonu na 4200 metrů o 20.000 zlotých, což je asi 120.000 korun. Z koní v českém tréninku se zde představí především vítěz Podzimní brněnské steeplechase Tamas, který loni vyhrál Závěrečnou cross country v Pardubicích. Na dvoumílového specialistu Medica, vítěze Červnové cross counry Válečníka, to bude asi dlouhé.

Narazí však na nejlepšího domácího steeplera Haad Rina, který byl před dvěma lety druhý v Listed steeplu v Compiegne. Loni vyhrál polský Crystal Cup, ve Wielke Wroclawske však měl pád. Letos se na dráhu vrátil až v půlce září, kdy se rozběhal v proutěnkách. V Crystal Cupu, který se letos běžel až 18. října, se ukázal již v dobré formě. V závěrečné fázi nastoupil k trháku, v závěru mu ale trochu došel dech a skončil čtvrtý.

Vrchol přes proutěné překážky na 3200 metrů se také poběží o 20.000 zl. Zde absolvuje překážkový debut náš přední středotraťař PORTORIKOS.  Na Slovensku patřil ke špičce, když vyhrál Cenu Turfu, Vel’kú októbrovú cenu a byl třetí ve Velké ceně Slovenska. U nás byl druhý ve Velké letní ceně v Mostě.

Před sezónou 2019 přešel do tréninku Grzegorze Wroblewskiho, který od začátku říkal, že je to kůň výhledově do překážek. Na rovinách však stále ukazoval velmi dobrou třídu. Uvedl se třetím místem v Memoriálu Vlastimila Smolíka a pak vyhrál Memoriál Josefa Dolejšího a Velkou letní cenu, oba vrcholy na 2000 metrů. V EJC Long – Velké ceně českého turfu pak bral slušnou čtvrtou příčku.

Letos se uvedl čtvrtým místem v nabité Velké dubnové a v Mostě vyhrál Memoriál Vlastimila Smolíka. Výpadek měl jen při obhajobě Memoriálu Josefa Dolejšího ve Varech, v mostecké Velké letní ceně skončil druhý za Maveranou. Ani páté místo z EJC Middle nebylo špatné. Teď ho tedy poprvé čeká překážková premiéra, při níž ho povede Pavel Složil.

Na překážky již letos přešla někdejší vítězka Karlovaské dvojnásobné míle Raviella. V Bratislavě vyhrála dva dostihy přes proutěné překážky, v Křišťálovém poháru na měkké dráze však nestíhala a byla zadržena. S dráhou ve Wroclawi má dobré zkušenosti, loni zde vyhrála na rovině dostih na 3200 metrů.

STARTOVNÍ LISTINY

DOSTIHOVÝ PROGRAM

Přímý přenos by měl být na YouTube kanálu Tor Partynice

(Ondřej Blahník)