Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Poslední britská klasika St Leger

Poslední britská klasika St Leger
St Leger Festival

Závěrečný den mítinku v Doncasteru nabídne i poslední klasický dostih britské sezóny 2020 Pertemps St Leger Stakes (G1, 2922 metrů).

Nejdelší klasický dostih má na startovní listině zatím jedenáct účastníků a zejména čtyři z nich tvoří vyrovnanou skupinu spolufavoritů.

Irský vyzyvatel Santiago (Frankie Dettori) začal sezónu vítězně na delší distanci v Queen´s Vase v Ascotu a následně triumfoval i v kratším Irish Derby. První letošní porážku zaznamenal až při konfrontaci se staršími vytrvalci v Goodwood Cupu, kde finišoval třetí.

Také Pyledriver (Martin Dwyer) začal sezónu vítězně v Ascotu a na vítěznou vlnu se vrátil triumfem v Great Voltigeur v Yorku, když mu mezitím výrazně nevyšel start v derby. Panují u něj sice určité obavy o použitelnosti na delší distance, ale k hlavním favoritům patří právem.

Progresivní a letos neporažený Hukum (Jim Crowley) začal sezónu výhrou v handicapovém dostihu v Ascotu, na grupovou scénu se pak posunul v dalším startu v Newbury.

Další irský zástupce Galileo Chrome (Tom Marquand) také letos ještě neokusil porážku, a i když to nejsou výhry ve významnějších dostizích, tak především jeho poslední triumf v kategorii Listed v Navanu budí respekt.

Z dalších soupeřů se už případný konkurent hledá těžko. Snad jen letos značně vytížený Subjectivist (Joe Fanning), který většinou udává tempo dostihu, může mít při dobrém průběhu šanci na úspěch.

Verdikt: Z vyrovnané čtyřky favoritů by měl mít mírně navrch SANTIAGO trenéra Aidana O´Briena, pro kterého by to byl již osmdesátýosmý klasický zásah. Pyledriver by naopak svým triumfem mohl přinést první klasickou radost pro trenéra Williama Muira.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 4 Santiago, Pyledriver, 4,3 Hukum, 5 Galileo Chrome, 17 Subjectivist, 17 Dawn Patrol, 18 Mohican Heights, 30 Berkshire Rocco, 45 Sunchart, Mythical, 40 Tyson Fury.

(Jiří Šnajberk)