Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Pozvánka na Grand Prix de Saint-Cloud

Pozvánka na Grand Prix de Saint-Cloud
foto racingpost.com

Jiří Šnajberk představuje kandidáty dnešní Grand Prix de Saint-Cloud pro starší vytrvalce, ve které domácí zástupce tradičně prověří ostrovní vyzyvatelé.

Pozvánka Jiřího Šnajberka

16:00 – Saint Cloud

Grand Prix de Saint-Cloud (G1, 2400 m, 4+)

Mezi devíti účastníky jsou čtyři domácí a pět zahraničních. Také mezi vítězi se v posledních letech nepravidelně střídají ti domácí s ostrovními. Možná ještě jednou se dá připomenout, že před deseti lety v roce 2012 triumfoval Meandre, který pak za několik let končil kariéru v českém tréninku.

V pozici letošního favorita je třetí z loňského „Arc“ Hurricane Lane (William Buick). Zástupce Godolphinu měl loni hvězdnou klasickou sezónu, takže do té letošní vstupoval později a první start v Ascotu příliš povedený nebyl. Další start by už měl ukázat skutečnou kvalitu. Tady možná v krátké vsuvce připomenu sobotní taktéž druhý start v sezóně loňského vítěze „Arc“ Torquator Tasso, který při derby-mítinku v Hamburku suverénně ovládl Grosser Hansa-Preis (G2), když ani on v prvním startu sezóny 2022 neoslnil.

 

Hurricane Lane v Ascotu - foto Petra Mikesková

Největší domácí nadějí je určitě Mare Australis (Olivier Peslier), který letos začínal umístěními na trochu kratších distancích a naposledy se již naplno prosadil na té dnešní v GP de Chantilly. Svěřenec trenéra Fabreho je v majetku Gestüt Schlenderhan, který má ve stejný den i prozatím největšího favorita německého derby v Hamburku.

Loni neporažená Alpinista (Luke Morris) trenéra Prescotta zde absolvuje první start nové sezóny. V roce 2021 byla po dvou domácích výhrách nasměrována do Německa a zde triumfovala ještě třikrát v dostizích nejvyšší kategorie.

Na startu nebude chybět ani irský zástupce trenéra Aidana O´Briena High Definition (Ryan Moore), který ale v letošních čtyřech startech ještě nezvítězil. Naopak výhry ve svých posledních startech v kategorii Listed mají na kontě domácí Baratti (Maxime Guyon) a anglický Third Realm (David Egan). Koněm pro překvapení by mohl být i druhý ze zmíněné GP de Chantilly Bubble Gift (Cristian Demuro).

V Paříži by mělo být v neděli jasno, ale ne tak horko jako třeba před dvěma týdny v Chantilly.

STARTOVNÍ LISTINA