Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Preakness Stakes: Uspěje vítěz Kentucky Derby v druhém díle Trojkoruny?

Preakness Stakes: Uspěje vítěz Kentucky Derby v druhém díle Trojkoruny?

Míša Moricová rozebírá Preakness Stakes, pro které je v roli favorita nabízený vítěz úvodního dílu americké trojkoruny Mystik Dan.

 

Rozbor Míši Moricová

Pimlico – neděle - 1:01 (středoevropského času)

Preakness Stakes (Gr.1, 1900 m, písek)

Dva týdny po Kentucky Derby se tříletí koně přesunují do státu Maryland, kde se na dráze Pimlico utkají v Preakness Stakes. Samozřejmě do Baltimore nemíří všichni účastníci Kentucky Derby, vítěz Mystik Dan ale ano a momentálně je jasným favoritem. V týdnu byl totiž kvůli horečce škrtnut Muth v péči Boba Bafferta, který stále působí jako jeden z nejlepších tříletků v ročníků, prokázat to ale holt bude muset při jiné příležitosti.

Preakness Stakes tedy přilákalo osm účastníků, kteří by v sobotu mohli čelit bahnitější půdě. Nic však ještě není jisté, navíc favorit Mystik Dan (3,38:1) v minulosti vyhrál i na dráze poznamenané deštěm. Jeho by to tedy nemělo zastavit, otázkou ale je, zda se mu i tentokrát povede tak ideální průběh jako před dvěma týdny. Kentucky Derby ovládl také díky výborné jízdě Briana Hernandeze mladšího, nicméně svěřenec Kennethe McPeeka se umí držet špice, ale nevadí mu se ani schovat za koně. Je v tomto ohledu univerzální.

Kromě Mystik Dana se v Kentucky Derby představili také čtvrtý Catching Freedom (Prat, 4:1) a sedmnáctý Just Steel (Rosario, 10:1). První jmenovaný vypadá jako solidní soupeř favorita, protože čtvrté místo v Churchill Downs získal díky pěknému finiši zvenčí. Na první trio sice nestačil, ovšem s průběhem, kdy nebude muset moc obíhat, by si měl v Preakness Stakes o příčku dvě polepšit. Pravdou ale je, že Preakness Stakes se málokdy vyhrává díky finiši ze zadních pozic.

Z koní, kteří se Kentucky Derby nezúčastnili, vypadá nejlépe TUSCAN GOLD (Gaffalione, 6:1) v péči Chada Browna. Ten má za sebou jen tři starty, a přestože vyhrál pouze maiden, v Gr.2 Louisana Derby nešel špatně, když obsadil třetí místo za Catching Freedomem. Zdá se to na úspěch v Preakness Stakes málo, jenže Chad Brown to takhle se svými koňmi dělá už nějakou dobu, a to velmi úspěšně. O vítězství se tedy domnívám, že si to rozdají Mystik Dan a právě Tuscan Gold, jenž by měl těžit z větší odpočatosti. Tabuli by mohl doplnit Baffertům Imagination (Dettori, 5:1), jenž nikdy nezaběhal špatný dostih, ale takto těžká konkurence ho čeká poprvé.

 

STARTOVNÍ LISTINA