Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Před ohňostrojem nad Eifelovkou zazářil Hurricane Lane v Longchamp

Před ohňostrojem nad Eifelovkou zazářil Hurricane Lane v Longchamp
William Buick - foto Jiří Šnajberk

14. července slaví Francie výročí dobytí Bastily, v rámci toho svátku se ale odběhl i jeden z největších dostihů pro tříleté.

ParisLonchamp

Grand Prix de Paris (Gr.1, 3l., 2400  m)

Pozici největšího favorita potvrdil ve večerní Grand Prix de Paris vítěz irského derby godolphinský Hurricane Lane s Williamem Buickem v sedle.

Svěřenec trenéra Charlese Applebyho využil dokonale ostrého tempa, které nasadil irský vodič The Mediterranean. Zařadil se hned za něj a v závěru nedal nikomu šanci se přiblížit. Služby svého vodiče nejlépe využil další svěřenec trenéra O´Briena Wordsworth (Olivier Peslier), ale od vítěze ho dělilo hodně délek. Třetí Alenquer těsně předstihl vodiče, který tak potvrdil letošní britsko-irskou nadvládu.

Při hodnocení dostihu těsně po doběhu zmínil vítězný jezdec, že nejtěžší boj se odehrál v několika dnech před dostihem, kdy bylo potřeba vyřídit velké množství formalit pro start koní i jezdců. Poděkování místním dostihovým autoritám určitě nebylo tentokrát jen formální. Pro občasného návštěvníka závodiště v Longchamp bylo zase velkým zážitkem vidět opět velké hemžení diváků před tribunou i uvnitř.

VÝSLEDEK

 

Historické okénko

Na závěr možná jedno historické připomenutí. Přesně před deseti lety triumfoval v tomto dostihu Meandre. Kůň byl tehdy v majetku rodiny Rothschildových a v následujících letech běhal na mnoha evropských i světových drahách. V roce 2015 změnil majitele a přestěhoval se k trenéru Šavujevovi, absolvoval i několik startů na pražském závodišti a kariéru završil jako osmiletý v roce 2016 v Chantilly.

 

(Jiří Šnajberk)