Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Předvede Quinze de la Rose v Meranu další sólo?

Předvede Quinze de la Rose v Meranu další sólo?
Quinze de la Rose

Nedělní odpoledne na závodišti v Meranu bude patřit posledním přípravným dostihům na tamní vrcholy, které se konají na konci září.

Blog Miroslava Hlahulka

 

PREMIO MIPAAF – MEMORIAL MASSIMO CAIMI , steeplechase, GRIII, 3.900m, 5+, 30.000 €

Jedním z hlavních favoritů posledního testu pro Gran Premio Merano bude jediný kůň ve startovním poli, který není doposud do Gran Premia přihlášen, svěřenec Zdeňka Seménky QUINZE DE LA ROSE s Janem Faltejskem v sedle. Devítiletý ryzák předvedl velké sólo letos na jaře v Premio Durini v Miláně a v červenci ve francouzském Aix-les- Bains, které je svou charakteristikou podobné meránskému závodišti. V Premio MIPAAF  byl loni druhý za hvězdným L’Estranem a pokud zopakuje poslední výkony může pomýšlet na vítězství.

Hlavním soupeřem by mu měl být nový francouzský nákup Christiana Trogera ENOLA GAY, který při svém meránském debutu  v srpnovém Premio Creme Anglaise předvedl dobrý výkon a skončil těsně čtvrtý  za trojicí koní, kteří předběžně patří k největším favoritům GP. V sedle bude mít svého trenéra Raffaele Romana, který od něj očekává další progres  a poprvé bude nosit v dostihu beránky.

LODGIAN WHISTLE doběhl na  druhém místě v jarní Grande Steeplechase di Milano. V srpnové  třetí kvalifikaci na Velkou Pardubickou skončil čtvrtý  po dvou neúspěšných startech v Meránu v přípravných dostizích na GP, kde měl problémy s některými skoky a smůlu. Pokud se svěřenec Josefa Vání st. s Ondřejem Velkem  vyrovná s meránským kurzem lépe než v předchozích startech mohl by pomýšlet na umístění.

Veterán stáje Lokotrans trenéra L.Urbánka AL BUSTAN s Janem Kratochvílem, vítěz Gran Premia z roku 2017 měl také v obou letošních startech v Meránu pád a na mladší soupeře už by výkonostně stačit neměl.

Po jarních startech ve Francii se na italské dráhy vrací svěřenec Josefa Váni ml. Scuderie Aichner KAPJAHR , který by mohl  pomýšlet na umístění. V jeho sedle bude Pavel Složil.

QUINZE DE LA ROSE – ENOLA GAY - KAPJAHR

 

PREMIO ETTORE TAGLIABUE, siepi, GRIII, 3300m, 3letí, 33.000 €

Nejlépe dotovaný dostih dne je tradiční předzkouškou na vrchol sezóny pro tříleté Gran Criterium d’Autunno.

Dostih je hodně otevřený a na přední příčky mohou pomýšlet všichni startující. Favoritem by měl být svěřenec Josefa Vání st. s Ondřejem Velkem v sedle BOULE DE NEIGE, který lehce zvítězil na hluboké půdě v srpnovém Premio Mazzoni.

O umístění by měli bojovat vítěz z Pardubic stáje  DS Pegas KING OF BEAUFAY trenéra D.Toroka s D. Vyhnálkem, KING POWER s Raffaelem Romanem, který v minulém startu doběhl druhý za vynikajícím Isatis De L’Ecu a svěřenec G.Wroblewskeho s Pavlem Složilem v sedle OCEAN LIFE, který předváděl na jaře dobré výkony v Miláně i Meránu.

Ovšem ani umístění zbývajících učastníků ATTLEE (D.Pastuszka), CALLISTEMON (A.Pollioni) , ARSA (J.Kratochvíl) by nepřekvapilo.

 

PREMIO AZIENDA DI SOGGIORNO di MERANO, siepi Listed, 3500m, 5+, 22.000 €

V dostihu přes který vede cesta do GRAN CORSA SIEPI di MERANO se setkají jako favorité dva tradiční rivalové . Ryzák Christiana Trogera LIVE YOUR LIFE se svým trenérem Raffaelem Romanem v sedle a hvězda Radka Holčáka stáje K-K Metal STUKE s Lukášem Matuským.

STUKE tento dostih a následně i GRAN CORSA SIEPI di MERANO vyhrál v loňském roce . V letošní sezoně debutoval třetím místem v GR I Gran Siepi d’Italia, které vyhral  LIVE YOUR LIFE. V tomto dostihu podal Stuke dobrý výkon a dá se očekávat , že jeho forma bude na podzim dále stoupat a bude bojovat o vítězství.

LIVE YOUR LIFE podává v letošní sezóně asi nejlepší životní výkony a měl by být hlavním favoritem. Visí nad ním, ale malý otazník – původně neměl v dostihu startovat, jelikož během týdne při jednom z ranních tréninků utekl a přivodil si malá zranění. Raffaele Romano, ale věří, že po nečekaném „výletu“ už je v pořádku a nechce, aby šel kůň  na start GRAN CORSA SIEPI bez přípravného dostihu v nohách.

Pořadím na předních místech by mohl zamíchat i reprezentant stáje Drahomíra Stejskalová trenérky Pavlíny Baštové IVO s Janem Faltejskem, který v posledních čtyřech startech v Itálii neprohrál a v březnovém Listed Premio Giulio Caccia za sebou nechal i Live Your Life. Jeho nevýhodou je to, že od května nestartoval.

Na umístění by mohli pomýšlet i poprvé v Meranu startující dvojnásobný vítěz z Wroclawi CARLITO trenéra Swiatka s Pavlem Složilem a UPSONG stáje Lokotrans s J.Kratochvílem , který doposud běhal ve Francii, kde získal několik umístění.

Překvapit by mohla dvojice Scuderie Aichner trenéra Josefa Vání PRINCE D’ORANGE (L.Macelli) , který se po startech ve Francii, kde v květnu zvítězil ve Wissembourgu, vrací do Itálie  a velký otazník NIC MOUNTAIN (0.Velek), který v roce 2018 lehce zvítězil na překážkách ve Wissembourgu a pak startoval v sezoně 2019 v Německu na rovinách…

 STUKE – LIVE YOUR LIFE - IVO – UPSONG

 

PREMIO TORGGLER INNOVAZIONE, siepi, condizionata, 4letí, 3500m, 18.700 €

Hlavní kandidátkou na vítězství je svěřenkyně Raffaela Romana NO PROFIT . Nathanielova dcera letos dvakrát zvítězila a doběhla  druhá v GRII za Roncalem. Cestu za vítězstvím by ji mohl ztížit HIGH IN THE SKY trenéra D.Toroka s D. Vyhnálkem, který za ní doběhl v srpnu v Premio Lembo čtvrtý a nový nákup Lokotransu JOSHCO s Janem Kratochvílem.

Napravit nepovedený start z Premia Lembo a získat tabulové umístění se pokusí BIG CITY (D.Pastuzska).

V minulém startu zklamali AURELIUS IN LOVE( P.Složil) a  LEHMI PASS (J.Faltejsek), kterří by také alespoň tabulový doběh mohli získat.