Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Prix de Diane: Sváteční Chantilly s anglickou vítězkou

Prix de Diane: Sváteční Chantilly s anglickou vítězkou
foto racingpost.com

V neděli se na závodišti v Chantilly uskutečnil další klasický dostih sezóny, ve kterém se prosadila favorizovaná Nashwa s Hollie Doyle v sedle.

Blog Jiřího Šnajberka

Prix de Diane Longines (klisny, 2100 metrů, G1)

NASHWA je v péči otce a syna Gosdenových a byla dlouhodobě připravována právě na tento dostih. Hollie Doyle i podle slov Johna Gosdena v cíli perfektně dodržela stanovenou taktiku, když se od začátku držela v čelních pozicích. Stala se tak historicky první ženou, která v tomto dostihu triumfovala. Na začátku cílové roviny se vedle sebe objevily dvě největší favoritky, ale Agave s Olivierem Peslierem již nezrychlila a nakonec na ní zbylo čtvrté místo. Největší soupeřkou tak byla překvapivě outsiderka La Parisienne s Geraldem Mossé, pro třetí místo si ze zadních pozic doběhla Rosacea s Christophem Soumillonem.

 

Prix de Diane

Celý mítink se nese tradičně ve slavnostním hávu a nezdálo se, že by jej nějak narušovalo horké počasí, které ve Francii vrcholilo především v sobotu. Návštěvnost byla opět vysoká a součástí mítinku bylo i několik dalších dostihů vyšší kategorie včetně derby určeného pro čtyřleté arabské plnokrevníky (Qatar Derby des Pur-Sang, G1), ve kterém se prosadil favorizovaný Samlla s Maximem Guyonem.