Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Prix Jean Prat – třetí pokus pro Pinatuba

Prix Jean Prat – třetí pokus pro Pinatuba

V letních měsících se významné francouzské dostihy přesouvají na závodiště v Deauville, kde se v neděli poběží i s velmi dobrou mezinárodní účastí.

Poblíž krásných normandských pláží se pokusí loňský nejlepší dvouletek Pinatubo na tuto formu navázat a prosadit se na třetí pokus i v klasickém ročníku.

Qatar Prix Jean Prat

(G1, 1400 m, 3) - 16:25 – 6. dostih

Godolphinský Pinatubo (William Buick) zklamal až třetím místem v 2000 Guineas a následně se plně neprosadil na stejné distanci ani v St James´s Palace Stakes v Ascotu, kde finišoval druhý. Nyní se tedy pokusí o reparát na distanci o 200 metrů kratší a i zde je velkým favoritem. Mezinárodní konkurence je vcelku vyrovnaná a v případě selhání favorita může na vítězství dosáhnout hned několik koní. Vítěz Jersey Stakes na stejné distanci Molatham (Jim Crowley) z letos velmi úspěšné stáje šejka Hamdana Al Maktouma přijede určitě dobře připraven, pro překvapení doplní anglickou sestavu šestý z 2000 Guineas Kinross (Harry Bentley).

Z domácí konkurence vypadá nadějně doposud spíše sprinter Wooded (Christophe Soumillon) a dvojice trenéra Fabreho Alson (Pierre-Charles Boudot) a klisna Tropbeau (Mickael Barzalona), účastníci svých jarních vrcholů právě na zdejší dráze. Irská sestava trenéra Aidana O´Briena tentokrát papírově moc nebezpečně nevypadá. Arizona (Ryan Moore) zklamal v 2000 Guineas i v Ascotu, Lope Y Fernandez (Ioritz Mendizabal) byl sice třetí v Irish 2000 Guineas, ale v Ascotu také zcela vyhořel.

Na startu se sejde celkem třináct koní trénovaných v Anglii, Irsku a na domácích drahách, kde našel svou stáj i německý zástupce v majetku baronky von Ullmann Alson.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)