Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

První cross country v Cheltenhamu

První cross country v Cheltenhamu
Delta Work (modrá čapka) a Tiger Roll po Glenfarclas Chase, foto: Jaroslav Fabris

V pátek je v Cheltenhamu na programu první ze série tamních cross counry, nebudou chybět obě největší hvězdy.

Rozbor Ondřeje Blahníka

15:55 - Glenfarclas Cross Country Handicap Chase (5900 m)

Na cross country dráze v Chltenhamu se pravidelně běhá trojice dostihů. První dva jsou handicapy, vrchol se běží o Cheltenham Festivalu v březnu. Loni se však v prvních dvou termínech dostihy nekonaly kvůli příliš pevné dráze. Před Festivalem se odběhl jen dostih přesunutý na leden.

Specialistou na zdejší krosy býval Enda Bolger, v posledních letech ale má v těchto dostizích největší hvězdy Gordon Elliott. Byl to především Tiger Roll, který cross country bral jako přípravu na Grand National. A to platí i pro jeho současné hvězdy Delta Work a Galvina. Ti spolu svedli souboj na Festivalu a Tiger Roll o 2 ½ délky vyhrál, když zbytek nechali daleko za sebou. Delta Work byl ale v cross country zkušenější a obhajoval loňské prvenství. Pro Galvina to byl první start v tomto druhu dostihů. Delta Work se již v říjnu slušně rozběhal a má o libru nižší rating, ale Galvin může zúročit získanou zkušenost a jeho amatérský jezdec Rob James, který loni vyhrál Scottish Grand National, bude mít 7 lb úlevu.

Oba však ponesou o dost vyšší váhu než většina soupeřů. Už v lednu Delta Work takový váhový rozdíl nezvládl a skončil třetí za vítězným Back On The Lashem. Ten sice od té doby nedoběhl do cíle, ale jeho rating je o 2 lb nižší než v lednu. Francky Du Berlais bude mít dokonce o 5 lb míň, než když tehdy skončil pátý. Na Festivalu pak mohl být třetí, kdyby se před posledním skokem nelekl volného koně. Od té doby však běžel dalších sedm startů a mohl by být unavený. DIESEL D’ALLIER si zde dobře vedl před dvěma lety i před tím ještě ve francouzském tréninku. Loňská sezóna se mu však nepovedla, bylo to ale možná právě kvůli zrušeným cross country, když na rozdíl od jiných koní neběhal v jiných dostizích. Teď se rozběhal na proutěnkách a aktuální rating již v těchto dostizích zvládnul.

STARTOVNÍ LISTINA