Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Punchestown Gold Cup – rozbor dostihu

Punchestown Gold Cup – rozbor dostihu
Galopin Des Champs s Paule Townendem po druhém vítězství v Cheltenham Gold Cupu - foto Jaroslav Fabris

Dvojnásobný vítěz Cheltenham Gold Cupu Galopin Des Champs skládá reparát proti Fastorslow v Punchestown Gold Cupu.

Rozbor Ondřeje Blahníka

18:25 - Ladbrokes Punchestown Gold Cup (5000 m)

Galopin Des Champs zaváhal jen z kraje sezóny, pak všem vytřel zrak v Savills Chase, vyhrál podruhé Irish Gold Cup a jistě obhájil prvenství v Cheltenham Gold Cupu. Teď může dovršit fantastickou sezónu Willieho Mullinse, který má v jednom roce vítěze Cheltenham Gold Cupu, Grand National a dokonce opanoval britský trenérský šampionát. Galopin Des Champs zas může získat hattrick Irish Gold Cup – Cheltenham Gold Cup – Punchestown Gold Cup, který naposledy v roce 2017 získal Sizing John. Sázkově to však není zajímavé, protože opět nastoupí v desetinovém kurzu. Ten neměl ve svých 12 startech ve steeplechase jen dvakrát a nejlíp jste ho mohli dostat 2,5:1 v letošní Savills Chase. Jen třikrát své příznivce zklamal. V Turners‘ Novices Chase podklouznul v jasné vítězné pozici za poslední překážkou, takže jeho jediným skutečným přemožitelem je FASTORSLOW. Ten ho porazil právě loni v tomto dostihu. Willie Mullins si myslí, že to bylo tím, že to Galopin Des Champs s Bravemansgamem rozjeli příliš brzy a Fastorslow je tak mohl v závěru chytit. Je také možné, že Cheltenham Gold Cup mu mohl sebrat síly. Nicméně se ukázalo, že to nebyla náhoda. V John Durkan Memorila Chase Fastorslow Galopn Des Champse opět porazil. V Irish Gold Cupu mu to Galopin Des Champs vrátil, ale bojovali spolu v rovině, než od něj odešel na 4 délky. Bylo to v Leopradstownu, kde Galopin Des Champs vyhrál pět ze šesti startů, a přestože vyhrál i dvakrát v Punchestownu, Fastorlow má na zdejší dráze výbornou bilanci. Rozhodnout také můžou síly po Cheltenham Gold Cupu. Fastorslow může být čerstvější, protože JJ Slevin z něj spadl již v průběhu dostihu, takže Fastorslow proběhl cílem vedle Galopin Des Champse nezatížen jezdcem. Myslím, že teď se ukáže, kdo z koho a sázkový poměr radí vzít lepší kurz na Fastorslowa.

 

Fastorslow a JJ Slevin po loňské výhře v Punchestown Gold Cupu – foto Jaroslav Fabris

Třetím místem v Cheltenham Gold Cupu překvapil Corach Rambler. Přeci jen byl víc brán za koně z handicapů. Obhajoba Grand National mu však nevyšla, když se z něj Derek Fox poroučel za první překážkou. Může opět získat dobré umístění, ale síly v Cheltenhamu neušetřil a Galopin Des Champs ho tam jasně porazil. Stejně jako v King George VI Chase může favority zaskočit Hewick. Nákup za 850 € již vydělal přes 600.000 liber. Díky měkké půdě vynechal Cheltenham God Cup, nešel Grand National ani Bowl Chase a z nouze vzal start v Aintree Hurdle. Ani tam se jako milovník pevného podkladu nedočkal vhodné půdy a skonči nevýrazně šestý. Záleží na tom, jestli mu ten dostih víc dal nebo vzal. Po víc jak tříměsíční pauze mohl dostih potřebovat, ale zas teď půjde po necelých třech týdnech. V Punchestownu je dráha „yielding“ tedy pružná. Kurz pro překvapení má slušný.

 

Trenér John „shark“ Hanlon a majitel JT Mc Donald slaví vítězství Hewicka v King George VI Chase – foto Jaroslav Fabris

Conflated je lepší na přímých drahách jako je Leopardstown nebo Aintree, kde s ním měl minule v Melling Chase co dělat Jonbon. Yourney With Me má sice dobrou formu z Fairyhouse, kde porazil Appreciate Ita, ale není prověřen takhle silnou společností a spíš běhal na tratích okolo 4000 metrů. Capodanno stejně jako loni neuspěl v Grand National, která je na něj zřejmě dlouhá. Před dvěma lety na Punchestown Festivalu vyhrál nováčky a letos Cotswold Chase v Cheltenhamu, není to ale takové dělo. Gantlemansgame překvapil Bravemansgame v Charlie Hall Chase, jeho jarní starty tak dobré nebyly.

STARTOVNÍ LISTINA