Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Put The Kettle On ani napotřetí v Cheltenhamu neprohrála

Put The Kettle On ani napotřetí v Cheltenhamu neprohrála
Put The Kettle On, foto: Jan Žid

Hlavní dostih třetího dne mítinku v Cheltenhamu vyhrála vítězka Arkle Trophy, která v Cheltenhamu drží čisté konto.

Shloer Chase je prvním velkým dostihem na 3200 metrů britské překážkové sezóny. Ve své dvanáctileté historii ji ale jen jednou vyhrál budoucí vítěz Queen Mother Champion Chase a tím byl v roce 2015 Sprinter Sacre při svém comebacku. Letos se jí nakonec zúčastnili jen čtyři koně a uvidíme, jestli se vítězka k němu připojí.

PUT THE KETTLE ON doma v Irsku loni od května vyhrála čtyři steeplechase, než se před rokem představila na tomto mítinku v Cheltenhamu v trialu na Arkle Trophy, kde porazila Al Dancera, Gateway Trumpa nebo Rouge Vifa. Pak dostala pauzu až do Arkle, kde v roli outsiderky vyhrála před Fakir D’oudairiesem.

Zde musela v závěru hodně zabrat, aby porazila Duc Des Genievrese, který většinu dostihu udával tempo, ale nakonec se dostala o 1 ¼ délky před něj. Bylo to třetí vítězství na této dráze a směle tak může pomýšlet na Queen Mother Champion Chase, pro něj je aktuálně nabízena v kurzu 9:1 jako třetí favoritka za Chacun Pour Soi a Altiorem.

„Byl to důkaz jejích schopností, protože to pro ni byl těžký závod. Ukázala velké srdce, dráha jí totiž nevyhovovala,“ sděloval její jezdec Aidan Coleman.

Duc Des Genievres vyhrál Arkle Trophy o rok dřív než Put The Kettle On. Nepoával ale zrovna vyrovnané výkony. Loni byl pátý v Ryanair Chase. Před letošní sezónou odešel od Willieho Mullinse a v prvním běhání pod Paulem Nichollsem se představil v dobrém světle. Většinu dostihu diktoval tempo a málem uhájil vedoucí pozici až do cíle.

Riders Onthe Storm loni vyhrával na distancích 4000 metrů, kde v Ascot Chase na měkké dráze porazil i Cyrname. Tady v závěrečné fázi přestal stíhat.

Defi Du Seuil obhajoval loňské prvenství, po němž přidal další dvě velké vítězství v Tingle Creek v Sandownu a Clerence House Chase v Ascotu, kde v obou případech porazil výborného Un De Sceauxe. V Queen Mother Champion Chase však podal matný výkon a nesplnil roli horkého favorita. Nyní to měl napravit, ale nepodařilo se mu to. Již na prvním skoku udělal chybu, ale pak se rozešel. Po zatočení do roviny však začal slábnout a Richard Johnson ho před poslední překážkou zadržel.

„Šel dobře, ale v závěru se velmi rychle unavil. Proto jsem ho zastavil,“ sděloval Johnson. „Po doběhu je ale v pořádku,“ doplňoval trenér Philip Hobbs.

VÝSLEDEK

VÝSLEDEK + VIDEO

(Ondřej Blahník)