Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Royal Ascot, den druhý

Royal Ascot, den druhý
Auguste Rodin je hlavním favoritem Prince Of Waless Stakes - foto Petra Mikesková

Ondřej Blahník nahlíží na Prince Of Wales‘s Stakes, vrchol druhého dne Royal Ascotu.

Rozbor Ondřeje Blahníka

17:25 - Prince Of Wales's Stakes (Gr.1, 2000 m)

Auguste Rodin střídá výborné výkony s naprostými propadáky. Právě na zdejší dráze vybouchl v King George VI And Queen Elizabeth Stakes po svém úspěchu v Derby. Vše bylo následně zapomenuto v Irish Champion Stakes, kde dokázal vyhrát na distanci 2000 metrů. Tehdy ale těžil z výborné stájové taktiky, kdy mu tempo udělal velmi dobrý Luxembourg. V Tattersalls Gold Cupu se to tak nepovedlo, ale nemusela mu sednout měkčí půda. Opět tu má svého vodiče a rychlá půda mu sedne víc, ale podle mě je lepší na 2400 metrů, na nichž vyhrál i Breeders‘ Cup Turf.

Ani Inspiral není tolik spolehlivá a v roli favoritky zklamala v Locking Stakes v Newbury. Její parketou sice do teď byly míle, ale na 2000 metrů vyhrála Breeders' Cup Filly & Mare Turf a trenérské duo Gosdenových nevidí v distanci problém.

 

Inspiral vyhrává Prix du Jacques le Marois v Deauville – foto Jiří Šnajberk

Pro ty, co nechtějí riskovat na nespolehlivé favority, může být variantou francouzský Horizon Dore, který naposled o nos prohrál Prix d'Ispahan a zdejší dráhu si vyzkoušel třetím místem v Champion Stakes. Krajanka Blue Rose Cen slavila loni klasické double, ale letos na to po přechodu k novému trenérovi nenavázala. Alflaila sice loni v Irish Champion Stakes ztrácel na Auguste Rodina přes 3 délky, ale před tím měl v nižších grupových dostizích vítěznou sérii a ukázal, že dokáže zaběhnout hned v prvním startu. Já jsem ale takový staromilec. Lord Nord je zřejmě již v osmi letech za zenitem, letos počtvrté Dubai Turf nevyhrál a na jeho výhru v tomto dostihu před čtyřmi lety sedá prach, ale třetí místo v Sandownu na míli za včerejším vítězem Queen Anne Stakes Charynem nebylo špatné.

STARTOVNÍ LISTINA