Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Royal Ascot, den třetí

Royal Ascot, den třetí
Trojnásoný vítěz British Champions Long Distance Cupu Trueshan poběží svůj první Gold Cup - foto Petra Mikesková

Ondřej Blahník rozebírá Gold Cup, vrchol třetího dne mítinku Roayal Ascot.

Rozbor Ondřeje Blahníka

17:25 - Gold Cup (Gr.1, 4000 m)

Kyprios měl výbornou sezónu před dvěma let, kdy vyhrál všech šest startů včetně Gold Cupu a Prix du Cadran. Do loňské sezóny však vstoupil pozdě kvůli zánětům kloubů a v obou startech byl poražen. Letos vyhrál oba starty, ale i nízké RPR známky napovídají, že to nebyly nijak zvlášť velké výkony. Proto je otázkou, zda je v takové formě, jako když tady vyhrál před dvěma lety. Stav dráhy je nicméně stejný.

Proti němu nastoupí trojice od Gosdenových. Z nich bych si vybral Trawlermana, který Kypriose porazil v British Champions Long Distance Cupu. V Dubai Gold Cupu se dostával zvláštním způsobem z vnějšího boxu na pozici, takže se nedivým, že v závěru podlehl dvěma koním a Kieran Shoemark ještě dostal upozornění za málo důrazné vyjíždění v rovině. Jediné, že by to potřeboval o chlup měkčí. Gregory tady sice před rokem vyhrál Gr.2 na 2800 metrů pro tříleté a byl pátý v St Legeru, ale minule v Yorku prohrál s Vaubanem.

Právě VAUBANa bych tady zkusil prubnout proti favoritovi. V Melbourne Cupu sice jako favorit vybouchl, ale před rokem tu vyhrál handicap o 7 délek. Minule v Yorku prohrál s Giavellottem, ale ten má na tamní dráze výbornou bilanci. Willie Mullins dokáže připravit překážkáře do tohoto dostihu, před dvěma lety byla vítězka Triumph Hurdle Burning Victory blízko čtvrtá.

Na supervytrvalecké scéně je mým oblíbencem také Coltrane, který tady byl loni druhý. V British Champions Long Distance Cupu sice nezaběhl, ale to bylo poprvé, kdy v Ascotu nebyl do druhého místa. Naposledy tu porazil Caius Chorister a Gosdenovic Sweet Williama. Čtvrtý za nimi byl Trueshan, který vyhrál třikrát British Champions Long Distance Cup v letech 2020 až 2022. Vypadá to však, že už není v takové formě, protože minule nezaběhl ani na oblíbené měkké půdě.

STARTOVNÍ LISTINA