Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Royal Ascot počtvrté: Tříletí sprinteři a starší vytrvalci

Royal Ascot počtvrté: Tříletí sprinteři a starší vytrvalci
Defoe - foto: Petra Mikesková

Páteční program královského mítinku bude mít předpokládaný vrchol v souboji tříletých sprinterů, nás ale možná více zaujme předcházející dostih pro starší vytrvalce.

Hardwicke Stakes (G2, 2400 m, 4+) 16:00

V loňské edici tohoto dostihu odolal vítězný Defoe finiši Nagano Golda, který ho letos ohrožovat nebude. Ani on však po nevýrazném vstupu do sezóny k favoritům nepatří. V poli devíti účastníků má zatím největší důvěru pětiletý Frankelův syn Elarqam (Jim Crowley), který se letos dobře rozcvičil těsnou porážkou v Haydocku. Dosud však startoval jen v dostizích do dvou kilometrů, takže na svou další příležitost určitě čeká loňský derby vítěz Anthony Van Dyck s Ryanem Moorem. Ten letošní sezónu zahájil rovněž druhým místem v Coronation Cupu, když za ním zůstal i včerejší fenomenální vítěz Gold Cupu Stradivarius. Z dalších vyrovnaných soupeřů čeká na příležitost i loni čtvrtý v tomto dostihu Morando nebo v loňském roce postupně se zlepšující Hamish, který tu sezónu teprve zahájí. Určitě ale nelze předem odepsat ani už jmenovaného obhájce Defoe s Andreou Atzenim, pro kterého zase hraje velmi dobrá forma stáje trenéra Variana.

STARTOVNÍ LISTINA

Commonwealth Cup (G1, 1200 m, 3) 16:35

Ve vyrovnaném poli sedmnácti účastníků se favorit hledá těžko. Rychlý návrat na sprinterské distance čeká na irské vyzyvatele Lope Y Fernandez (třetí Irish 2000 Guineas) či Millisle (až sedmá v 1000 Guineas), naopak do sezóny teprve vstoupí další spolufavorit a možná budoucí sprinterská hvězda Pierre Lapin z úspěšné stáje trenéra Variana. Zaujme určitě i návrat americké sprinterky Kimari trenéra Warda, která se v Ascotu představila už loni mezi dvouletými těsným druhým místem. Výčet možných favoritů pak doplní ještě Golden Horde trenéra Coxe, který také teprve vstoupí do sezóny.

STARTOVNÍ LISTINA

Páteční program sedmi dostihů pak doplní i dva dostihy pro dvouleté naděje Albany Stakes a Norfolk Stakes.

(Jiří Šnajberk)