Royal Ascot: Stradivarius chce hattrick v Gold Cupu

Stradivarius a Frankie Dettori v paddocku

Hlavním bodem třetího dne královského mítinku je ultravytrvalecký Gold Cup, který je součástí British Champions Series a kde se favorizovaný Stradivarius pokusí o třetí výhru v řadě.

Gold Cup

(G1, 4014 m, 4+) – 18.6. - 5. dostih - 16.35 hod.

Šestiletý  Stradivarius v sedle se svým stálým jezdcem Frankie Dettorim zvítězil v tomto dostihu již v letech 2018 a 2019. Ve svém posledním loňském startu sice přišel o do té doby nepřetržitou řadu deseti výher, ale to jeho kvalitu nesnižuje. Letos se už stihl dobře rozcvičit třetím místem na kratším Coronation Cupu v Newmarketu. V poli osmi koní je tak desetinovým favoritem.

Stradivarius vítězí loňském Gold Cupu před Dee Ex Bee

Jeho nejbližším soupeřem by mohl být čtyřletý Technician s Oisinem Murphym. Ten vyhrál loni pět z devíti startů a sezónu končil výhrou v nejvyšší kategorii v Prix Royal-Oak na závodišti Longchamp.

Vyrovnanou dvojici pošle do dostihu godolphinský trenér Appleby. Světoběžník Cross Counter s Jamesem Doylem vyhrál na podzim 2018 slavný Melbourne Cup a poté ještě Dubai Gold Cup v Meydanu na začátku roku 2019, ale pak už šla jeho forma dolů.

Čtyřletý Moonlight Spirit s Williamem Buickem vyhrál loni tři ze šesti startů. Posílený letošní výhrou v Sagaro Stakes (G3) se pokusí zamíchat pořadím další čtyřletý účastník Nayef Road s Ryanem Moorem.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 1,6 Stradivarius, 5 Technician, 10 Cross Counter, Moonlight Spirit, 15 Nayef Road, 33 Mekong, Prince Eiji, 40 Withhold

Fortuna: 1,55 Stradivarius, 5,5 Technician, 11 Cross Counter, Moonlight Spirit, 13 Nayef Road, 30 Mekong, 40 Prince Eiji, 44 Withhold

Na pořadu třetího dne je opět sedm dostihů a grupový status má už jen tradiční Jersey Stakes na 1400 metrů. I v tomto dostihu pošle na start favorita trenér Gosden. Nadějný tříletek King Leonidas absolvuje teprve svůj třetí životní start a spoléhat se bude opět na podporu Frankie Dettoriho.