Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbor dostihu: 15:00 – Ascot

Rozbor dostihu: 15:00 – Ascot

Ondřej Blahník rozebírá hlavní dostih dnešního programu v Ascotu.

Rozbor Ondřeje Blahníka

15:00 – Ascot - pátek

S.A.F.E. Handicap Chase (Class 2, 4200 m)

Favoritem je Fire Dancer, u něhož jde o důvěru v jeho další operaci dýchacích cest. Po té první vyhrál v zimě v Ludlow. Výrok sice zněl o hlavu, ale měl to pod kontrolou a vedl o několik délek, než se k němu v závěru přiřítil jeden ze soupeřů. Byl to ale malý dostih a jeho první start po dvou letech. Před rokem přišel od Guillauma Macaira k Venettii Williams. Ve Francii se ve čtyřech letech ukazoval nadějně, za vítězství ve Vittelu dostal rating 60 kg a koně, za kterými skončil v dalších startech, mají teď často přes 60 kg. V posledních dvou startech se ale zřejmě projevil problém s dýcháním. V Cheltenhamu byl zadržen a v březnu v Ludlow spadl v beznadějné pozici. Teď je však po operaci a stáj je ve výborné formě. Rattting má nízký a řada lidí doufá, že by mohl jít nahoru jako ve stejných barvách běhají Royal Pagaille, ale já na to sázet nebudu.

Mě se tu líbí YOUR DARLING. Ten minulý ročník opanoval ve velkém stylu, takže 5 lb navíc oproti loňsku mi nevadí. V dalším startu v Kemptonu na něj byly 3 míle moc dlouhé, pak se utopil v Chletenhamu, protože potřebuje pevnější podklad. V létě nastoupil v handicapu v Galway proti rozběhaným irským koním, nešel špatně, ale v závěru mu došlo. Teď je tam, kde mu to loni sedlo, dráha je opět „good to soft“, v sedle opět Kiaelan Woods, tak proč by to zas nemělo klapnout.

Fidelio Vallis jako nejlepší kůň v poli také ponese nejvyšší váhu. Je to ofenzivní kůň, a přestože před dvěma lety zaběhl slušně na 3900 metrů v Chepstow, víc mu vyhovují 2 míle. Flegmatik zde byl loni třetí a má stejný rating, pro něj jsou ale lepší 3 míle. Minule byl v Ascotu na poslední překážce asi na úrovni Zhiguliho, ale spadli před něj dva koně. To my spíš přijde jako slušná šance Mackenberg, kterému distance sedí a ukázal dobrou formu ve Wetherby. Neon Moon, Risk And Roll chodí delší tratě, což platí i o Coperheadovi. Ten kdysi vyhrál ve velkém stylu jedničkový steepl pro nováčky ve Warwicku, ale nikdy na to nenavázal. Jeho rating ale už klesl na 120 lb a mladý Freddie Gingell, který si na podzim připsal první jedničkový zásah, má úlevu 5 lb.

STARTOVNÍ LISTINA