Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbor dostihu: Slovenské derby – 18. 7.

Rozbor dostihu: Slovenské derby – 18. 7.
Rex Of Thunder vítězem Starohájského kritéria - foto: Zenon Kisza

V neděli hostí Bratislava druhý z vrcholů slovenské sezóny. Šest týdnů po mítinku Turf Gala se totiž odběhne Slovenské derby.

 

6. dostihy - 16:55

29. Slovenské derby Raiffeisen Bank International

R – cena Gd-3 - 3letí hřebci a klisny - 2400 m - 40 000 €

1 ABRAMS CREEK (IRE), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58.0

Loni ve Francii získal vysoký handicap 37,5 kg, ale ve dvou českých derby trialech to nepotvrdil, když v nich skončil shodně s odstupem šestý. Před dvěma týdny ale vyběhl cenou formu na německém derby mítinku v Hamburku, kde se známkou 74 kg skončil třetí v handicapu na 3200 metrů. Mínusem je pouze dvoutýdenní pauza a zřejmě by potřeboval ještě delší distanci.

2 CAPE CROWN (IRE), 3 tr. Jozef Chodúr, ž. Zdenko Šmida 58.0

Po vítězství mezi nezvítězivšími finišoval pátý ve Starohájském kritériu, v němž ztrácel jen 1 a ½ délky na druhého Petardu. Je tedy na vzestupu, ale otazníkem jsou další metry navíc. V rodině má totiž dost rychlosti a kratší je i otec Zoffany.

3 MACHINOS (FR), 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Vendula Korečková 58.0

Naposled startoval před dvěma měsíci na 1950 metrů v Nancy, kde po aktivním průběhu uhájil těsné vítězství. Za to obdržel handicap 32,5 kg, což by na nejlepší stačit nemělo. Sedět mu bude menší dráha, naopak problémem zřejmě budou metry navíc. 

4 MONSIEUR (GER), 3 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Szczepan Mazur 58.0

Podobně jako Cape Crown šel výrazně nahoru ve Starohájském kritériu, v němž zmíněného soupeře porazil o krk. Také tentokrát vychází lépe, protože mu další prodloužení distance rozhodně přijde vhod.

5 BESTHON (FR), 3 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Jaroslav Línek 58.0

Ani on ve Starohájském kritériu mnoho neztrácel, když ho od Petardy dělily 3 délky. Slušná je i další forma z chuchelského handicapu. Na nejlepší mu ale přeci jen trocha třídy schází.

6 PETARDA (IRE), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58.0

Po suverénním vítězství ve slovenské VJC trochu zklamal druhým místem ve Starohájském kritériu. S distancí si poradit může a vynechání Českého derby vypadá jako plus.

7 REX OF THUNDER (GB), 3 tr. Jan Demele, ž. Michal Demo 58.0

Působivý vítěz Starohájského kritéria uspěl také v Českém derby, v němž z konce pole finišoval čtvrtý. Přes kratší původ tedy ukázal, že si s derby distancí dokáže poradit. V Bratislavě ještě neprohrál, a protože potřebuje být schovaný, nahrává mu i méně početné pole.

8 RABBIT RED JAZZ (IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 58.0

Ve Starohájském kritériu ztrácel na Petardu krátkou hlavu, a přestože jeho optimum leží níže, dobře se držel i v Českém derby, v němž uhájil osmou příčku. Na Rex Of Thundera ztrácel necelé 2 délky. Na menší dráze může podat ještě lepší výkon.

9 DIONIS (GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Jiří Palík 58.0

Na derby mítinku v Hamburku obsadil mezi nezvítězivšími vzdálené páté místo a vlastní německý handicap 64 kg. Většinou si počíná aktivně, což bývá v Bratislavě plusem, přesto je zde stájovou dvojkou.

10 SADAAR (IRE), 3 tr. Jozef Lehocký, ž. Milan Zatloukal 58.0

Solidně zaběhl při pátým místě ve slovenské VJC, ale jinak se mezi špičkou nechytá. Před dvěma týdny uzavřel doběh trojkové ceny, takže pro něj bude příliš.

Tipařův verdikt: Hned sedmička účastníků dostihu se utkala ve Starohájském kritérium. V něm působivě zvítězil REX OF THUNDER, takže mu patří role favorita. Druhým místem tehdy zklamal Petarda, za nímž jen těsně zastal Rabbit Red Jazz. Díky delší distanci i méně náročnému programu každopádně znovu lépe vychází Petarda. Z účastníků Starohájského kritéria by měl vůbec nejvíce ocenit metry navíc čtvrtý Monsieur a z ostatních nelze opomíjet v Německu zlepšeného Abrams Creeka.

Tip: Rex Of Thunder – Petarda - Monsieur

 

STARTOVNÍ LISTINA

 

VIDEA

Starohájské kritérium (1. Rex Of Thunder, 2. Petarda, 3. Rabbit Red Jazz, 4. Monsieur, 5. Cape Crown, 7. Besthon, 10. Sadaar):

České Derby (4. Rex Of Thunder, 8. Rabbit Red Jazz):

 

(Jaroslav Fabris)