Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbor Memoriálu Evy Palyzové v Lysé nad Labem – 6. 7.

Rozbor Memoriálu Evy Palyzové v Lysé nad Labem – 6. 7.

Sobotní dostihy v Lysé nad Labem mají tradiční překážkový vrchol v podobě Memoriálu Evy Palyzové.

 

17:40 - 7.dostih – Memoriál Evy Palyzové

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 4600 m - 150 000 Kč

1 LARIZANO, 11 ž. Marek Stromský 70,0 – V minulosti se mu v Lysé dařilo. Loni ale v jediném startu v Prvomájové spadl a letos v ní skončil poslední. Ani vystoupením v polském Crystal Cupu moc neoslnil.

2 CAYRAS STAR(FR), 5 b Josef Borč 69,5 – Ve Francii se několikrát umístil na provinciích. Na seznamování s pardubickými krosy si vybral den s hlubokou oranicí. Tohle by mu mohlo sednout líp, ale asi mu schází trochu třídy.

3 PEINTRE ELUSIF(FR), 7 Jan Odložil 70,0 – Vítěz Velké mostecké je sice složitější na ježdění, ale ze startujících zatím ukázal nejvyšší třídu. Loni si i zaplaval v Hamburku a ani se zdejší dráhou by neměl mít problém.

4 CALINE DE JUILLEY(FR), 6 ž. Marcel Novák 69,5 – Na úvod sezóny zaběhla slušně v Pardubicích na kratší trati. Polský Crystal Cup byl na ní moc. Tahle distance by jí měla sednout líp a neměla by se odepisovat.

5 AENEAS(IRE), 5 j ž. Jan Kratochvíl 69,5 – Při úvodním dni v Lysé se blýskl lehkým vítězstvím. Ze zpětného pohledu však soupeři nebyli nijak silní, když Čáriray si vybral horší den a Cote Mer se stále hledal. V pardubickém krosu byli nad jeho síly Amadeon a Valtz.

6 BUGSIE MALONE(IRE), 9 ž. Lukáš Matuský 70,0 – Přestože již Británii běhal steeply, loni se vrátil na proutěnky. K nám přišel s ratingem 125 lb, což je na naše poměry slušné, v Británii jsou to trojky. Sezónu míval v létě, takže by mu nemusela tak vadit pevnější dráha, takový druh dostihu ale půjde poprvé.  

7 LEO FANTASTICO(GER), 5 ž. Jan Faltejsek 69,5 – Na pevnější dráze se může vést lépe než v posledním startu ve Fontainebleau, kde propadl, ale bude to jeho první start v sezóně.

Tipařův verdikt: Přestože se Aeneas na jaře v Lysé uvedl velmi dobře, PEINTRE ELUSIF dosud ukázal nejvyšší třídu v poli. Pokud se hned napoprvé Bugsie Malone vypořádá se zdejšími specifiky, měl by být ve hře i on. (ob)

Tip: Peintre Elusif – Aeneas – Bugsie Malone