Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Breeders‘ Cup – sobota 3. 11.

Rozbory dostihů: Breeders‘ Cup – sobota 3. 11.

Rozbory dostihů na sobotní program Breeders‘ Cupu, který se letos koná v Churchill Downs.

Breeders‘ Cup je největším americkým mítinkem, jehož součástí je 14 dostihů s celkovou dotací 28 miliónů dolarů. Jeho program je rozdělen do dvou dnů, přičemž už dnes se koná pětice dostihů pro dvouleté. Níže vám přinášíme jejich harmonogram, přičemž všech pět dostihů naleznete v sázkové nabídce kanceláře Tipsport. Pokud si chcete dostihy důsledně nastudovat, můžete využít podrobné formy na pátek a sobotu. Důležitou informací je pak to, že v minulých dnes v Kentucky pršelo, takže především tráva by měla být měkčí.

PÁTEK:   

20:21 Breeders' Cup Juvenile Turf Sprint (L, 1100 m, 2letí, tráva, $1.000.000)

21:00 Breeders´ Cup Juvenile Fillies Turf (Gr.1, 1600 m, 2leté kl., tráva, $1.000.000)

21:40 Breeders´ Cup Juvenile Fillies (Gr.1, 1700 m, 2leté kl., písek, $2.000.000)

22:22 Breeders´ Cup Juvenile Turf (Gr.1, 1600 m, 2letí hř. a vl., tráva, $1.000.000)

23:05 Breeders´ Cup Juvenile (Gr.1, 1700 m, 2letí hř. a vl., písek, $2.000.000)

 

SOBOTA:

17:00 Breeders´ Cup Filly & Mare Sprint (Gr.1, 1400 m, 3+ kl., písek, $1.000.000)

Tipařův verdikt: Marley's Freedom má za sebou sérii tří vítězství, když naposledy dominovala v Ballerin Stakes (Gr.1), kde Finley'sluckycharm odcouvala v rovině z první pozice dozadu. Na jaře ale podlehla SELCOURT, která jasně triumfovala. Od té doby se však na dráze neobjevila. Sérii výher má na svém kontě i Golden Mischief, který naposledy uspěla na úrovni Gr.2, kde těsně porazila Chalon. (ob)

Tip: Selcourt - Marley's Freedom - Finley'sluckycharm

 

17:38 Breeders´ Cup Turf Sprint (Gr.1, 1100 m, 3+, tráva, $1.000.000)

Tipařův verdikt: Na startu bude čtveřice nejlepších z loňské edice dostihu. V té zvítězil Stormy Liberal, který je opět v dobré formě, když koncem září v Gr.3 jako jediný předstihl od startu vedoucího tréninkového druha Conquest Tsunamiho. Toho Peter Miller připravuje teprve od února a pod jeho vedením se zařadil mezi špičku amerických sprinterů na trávě. Loňskou porážku ale může Stormy Liberalovi vrátit před rokem třetí DISCO PARTNER. Jeho útok tehdy přišel pozdě, ale tentokrát je distance o 100 metrů delší a v červnu v Belmont Parku finišem porazil Conquest Tsunamiho i Stormy Liberala. V dalších dostizích sice prohrál, ale startoval na míli a v handicapu s vysokou váhou. Překvapit může tříletý World Of Trouble, který na trávě absolvoval poslední dva starty a v obou zvítězil. Jednalo se ale o menší dostihy. Z Evropy přicestují pátý a osmý z Prix de l'Abbaye de Longchamp. V něm si lépe vedl O’Brienův Lost Treasure, který přišel silným závěrem, a kdyby měl v posledních metrech více prostoru, mohl skončit i výše. Čeká ho ale už čtvrtý start v průběhu měsíce a i kvůli dráze s obloukem vypadá jako lepší volba Havana Grey, který v září v Carragh vyhrál Gr.1. (jf)

Tip: Disco Partner – Stormy Liberal – Havana Grey

 

18:16 Breeders´ Cup Dirt Mile (Gr.1, 1600 m, 3+, písek, $1.000.000)

Tipařův verdikt: CATALINA CRUISER odstartoval kariéru až později, ale zatím nenašel přemožitele. Sice se ještě nepodíval do nejvyšší kategorie, ale naposledy nadělil loňskému vítězi BC Dirt Mile Battle Of Midway 7 délek. City Of Light již mezi absolutní špičku pronikl, když vyhrál dvě Gr.1 na 1400 metrů. Zvládl ale i delší distance a letos jako jediný uštědřil porážku favoritovi BC Classic Accelerate v 1800 metrů dlouhém Oaklawn Handicapu, kde ale nosil o 1,5 kg méně. Firenze Fire se po neúspěchu v Kentucky Derby zaměřil na kratší distance a vyhrál dvě Gr.3 na míli a 1200 metrů. Seeking The Soul loni na konci listopadu vyhrál v Churchill Downs Gr.1 handicap a byl pátý v Pegasus World Cupu. Jeho aktuální forma je prvenství v Gr.3 na míli na zdejší dráze. Druhý z Preakness Stakes Bravazo se mezi špičkou vrstevníků neztratil ani v dalších startech. Zklamal až naposledy v Pennsylvania Derby. (ob)

Tip: Catalina Cruiser - City Of Light - Bravazo

 

19:04 Breeders´ Cup Filly & Mare Turf (Gr.1, 2200 m, 3+ kl., tráva, $2.000.000)

Tipařův verdikt: Realizační tým, který loni slavil vítězství s Wuheidou, má dobré šance na obhajobu. Favoritkou je totiž godolphinská WILD ILLUSION, která na vítězství z Nassau Stakes navázala v Prix de l'Opera, v níž o délku porazila druhou Magic Wand. Na červnovém Royal Ascotu sice bylo jejich pořadí opačné, ale tehdy se běželo na rychlejší dráze a Wild Illusion šla od té doby nahoru. Z Evropanek vypadá dobře také Eziyra, která porazila Magic Wand v srpnovém Yorkshire Oaks. Magic Wand ovšem tehdy dostih odvodila, přestože na startu měla dvě slabší tréninkové kolegyně. Tři nejlepší domácí klisny připravuje Chad Brown. Z jeho sestavy by měla být nejlepší Sistercharlie, která se letos třikrát utkala s Fourstar Crook, přičemž její bilance je pozitivní 2:1. Se svou tréninkovou kolegyní prohrála pouze o hlavu v červnu, kdy nesla o kilo více. Všechny letošní starty ale absolvovala na „firmu“. (jf)

Tip: Wild Illusion – Magic Wand - Sistercharlie

 

19:46 Breeders´ Cup Sprint (Gr.1, 1200 m, 3+, písek, $2.000.000)

5 IMPERIAL HINT - Loni prohrál s Roy H, letos si ale počíná naprosto suverénně. Prohrál jen na jaře právě na zdejší dráze. Tehdy na totálně rozmoklé dráze nedotáhl svoje ofenzivní tažení do konce, když se z vítězství radoval Limousine Liberal.

9 ROY H - Vítěz loňského ročníku BC Sprint. Na jaře byl třetí v Dubai Golden Shaheen, když neodskočil ideálně. V Del Mar v těsném doběhu Bing Crosby Stakes prohrál stejně jako loni s Ransom The Moon. Porážku mu vrátil v posledním startu v Santa Anitě, kde bez problémů zvítězil.

2 PROMISES FULFILLED – Poté, co neuspěl v Kentucky derby, ho jeho tým stáhnul na sprinty, kde vyhrál poslední tři starty. Naposledy v Keenelandu odolal útoku Whitmore a Limousine Liberal.

8 LIMOUSINE LIBERAL - Před dvěma lety skončil v BC Sprint s odstupem na čtvrtém místě. Na dráze v Churchill Downs se mu ale daří, když loni tu zaznamenal několik vítězství a také při jediném letošním startu vyhrál, když na rozmoklé dráze byl mezi poraženými i Imperial Hint. V dalších startech mu byl především soupeřem Whitmore. Naposledy je oba v těsném doběhu porazil Promises Fulfilled.

1 WHITMORE - Loni osmý z BC Sprint byl letos prakticky vždy ve hře o prvenství. Blízko byl Imperial Hint v Belmontu. Dvakrát prohrál s Limousine Liberal, ale taktéž v Belmontu jen těsně, když nenašel prostor na bariéře. Porážku mu oplatil ve Forego Stakes a minule i v Keenelandu, kde o hlavu nestačil na Promises Fulfilled.

7 DISTINCTIVE B - V Santa Anita Sprint Champion Stakes byl druhý za Roy H bez nároku, že by ho ohrozil.

6 ALWAYS SUNSHINE - Neběhal tak velké dostihy. Začátkem června v Belmontu dokončil s odstupem za Imperial Hint a Whitmore.

3 B SQUARED - Loni skončil v BC Sprint devátý. Letos pozornost nijak nepoutal.

4 WARRIOR'S CLUB - V červenci byl v Saratoze druhý za Imperial Hint, který mu ale bez problémů utekl.

Tipařův verdikt: Nejvíc zatím předvedli první dva z loňského ročníku, když možná více suverénně letos vypadá IMPERIAL HINT, který bude chtít oplatit porážku Roy H. Zajímavý je i tříletý Promises Fulfilled, který vyhrál poslední tři starty a má přinejmenším bojovnost. (ob)

Tip: Imperial Hint – Roy H – Promises Filfilled

 

20:36 Breeders´ Cup Mile (Gr.1, 1600 m, 3+, tráva, $2.000.000)

4 POLYDREAM – Sedmé místo z Prix de la Foret nic neříká, protože zůstala zavřená na bariéře. Předtím ukázala ve Francii dost třídy. Trochu kratší distance by jí sedla více, ale má dobré číslo, což je kvůli startu do oblouku výrazným plusem. NESTARTUJE.

5 OSCAR PERFORMANCE – Loni skončil devátý v BC Turf. Letos je směřován na kratší distance a v polovině září stylem start-cíl ovládl Woodbine Mile, v níž skončil třetí v Evropě úspěšný Stormy Antarctic, který poté obsadil čtvrtou příčku v Queen Elizabeth II Stakes. Letos ale startoval pouze na „firmu“.

7 EXPERT EYE – V Evropě patří ke špičce, když se mezi nejlepší trojici vešel v Sussex Stakes i posledně v Prix du Moulin de Longchamp. Také on by ale potřeboval rychlejší dráhu.

13 GUSTAV KLIMT – Posledně prohrál s One Masterem, ale v cílové rovině neměl mnoho prostoru. Je na něj spoleh, ovšem většinou chodí zezadu, což tady i kvůli vysokému číslu asi nebude jiné. Na menší dráze to není ideální taktika. Podle jezdeckého obsazení je ale jedničkou Aidana O’Briena.

3 HAPPILY – Loni se jí na Breeders‘ Cupu nedařilo, když se nedostala na pozici a v rovině neměla prostor na bariéře. Nejlepší letošní výkon podala před měsícem při druhém místě v Sun Chariot Stakes, ovšem tehdy byl dostih rozběhnut v pomalém tempu, což tady nehrozí.

8 I CAN FLY – V Sun Chariot Stakes s Happily prohrála, ale před dvěma týdny překvapivě finišovala druhá v Queen Elizabeth II Stakes. To se běželo na „softu“, takže patří ke koním, jimž měkčí dráha přijde vhod.

1 ONE MASTER – Naposled s kurzem 34:1 finišem vyhrála Prix de la Foret. I z jejích předchozích forem je patrné, že je na vzestupu a s metry navíc by si měla poradit. Nejnižší číslo ale v početném poli může být zrádné.

12 ANALYZE IT – Letos ho dvakrát těsně porazil Catholic Boy, který patří k šancovým koním v BC Classic. Posledně ale zklamal v Keenelandu, kde ze čtvrtého místa ztrácel před 5 délek na Next Sharese.

10 CATAPULT – Poslední dva starty absolvoval v Del Mar, kde vyhrál dvě Gr.2. Vždy přišel s údernou koncovkou, ale jeho převaha byla těsná. Navíc oba tyto dostihy navíc absolvoval na „firmu“.

11 LIGHTNING SPEAR – V létě zvítězil v Sussex Stakes, ale jeho poslední dva starty byly slabší. Zklamal především před dvěma týdny v Queen Elizabeth II Stakes, když se útokem ze zadní části pole dostal jen na sedmou příčku, přičemž na druhou I Can Fly ztrácel 7 délek.

14 MUSTASHRY – V Anglii nestartuje proti absolutní špičce, ale v posledních dvou startech vyhrál Gr.2. Potřebuje ale pevnější dráhu a odskočí z vnějšího boxu.

2 NEXT SHARES – Naposled překvapil lehkým vítězstvím v Gr.1 v Keenelandu, kde mu ideálně sednul průběh, když se mu otevřel volný prostor u bariéry. Předtím nijak nezářil a tady bude muset předvést ještě více.

6 ALMANAAR – Více se mu daří na trochu delších distancích, když v srpnu skončil druhý v Arlington Millionu na 2000 metrů. Poté na mílové distanci zklamal až osmým místem.

9 HUNT – Loni uzavřel doběh BC Turf a od té doby se specializuje na kratší distance. V květnu vyhrál na míli Gr.1 v Santa Anitě, ale v dalších startech na to nenavázal. Navíc startuje pouze na „firmu“, zatímco tentokrát bude dráha měkčí a jeho kurzy napovídají škrtu. NESTARTUJE.

R 15 DIVISIDERO – Na nejlepší mu trocha třídy schází. Letos vyhrál Gr.3 handicap a naposled skončil pátý ve Woodbine Mile se ztrátou 3 a ½ délky na vítězného Oscar Performance.

R 16 CLEMMIE – Po úspěšné juniorské sezóně se od ní čekalo trochu více. V září v Leopardstownu sice porazila Happily, ale posledně s ní na měkčí dráze výrazněji prohrála v Sun Chariot Stakes, v němž skončila předposlední.

Tipařův verdikt: Tohle je hodně otevřený dostih. I kvůli měkčí dráze, která v Americe není obvyklá, ale lépe vypadají Evropané. Favoritkou je POLYDREAM, které posledně neměla dostatek prostoru a tady může složit reparát. V progresu může pokračovat One Master a ze čtveřice Aidana O’Briena by měl být jedničkou Gustav Klimt. Pokud dráha moc nevyschne, vpředu úspěchem nepřekvapí ani jeho tréninková kolegyně I Can Fly. (jf)

Tip: Polydream – Gustav Klimt – One Master

 

21:16 Breeders´ Cup Distaff (Gr.1, 1800 m, 3+ kl., písek, $2.000.000)

Tipařův verdikt: V dostihu klisen je favoritkou tříletá MONOMOY GIRL, před kterou se letos nikdo nedostal. Posledně ale překřížila dráhu Midnight Bisou, která chodí koncem a se svojí vrstevnicí prohrála v Kentucky i American Oaks. Loni druhá Abel Tasman letos vyhrála dvě Gr.1, v Zenyatta Stakes však zůstala dost vzadu a v konci toho moc nepředvedla, když o první místo si to rozdaly Vale Dori a La Force. Z Chile importovaná Wow Cat se na americké půdě stále zlepšuje a naposledy vyhrála s převahou v Belmonte Parku. (ob)

Tip: Monomoy Girl - Abel Tasman - Midnight Bisou

 

21:56 Breeders´ Cup Turf (Gr.1, 2400 m, 3+, tráva, $4.000.000)

2 ENABLE – Její vítězná série čítá už osm startů. Aktuální sezónu zahájila až v září, přesto obhájila vítězství v Arc, když jí marně stíhala Sea Of Class. Při prvním mimoevropském startu jí tak po právu patří role favoritky.

12 WALDGEIST – Letos má výbornou sezónu. Po čtyřech vítězstvích skončil v Arc čtvrtý, když se v početném poli probíjel vpřed středem dráhy. I kvůli vysokému číslu asi znovu půjde zezadu, což na menším americkém oválu není ideální.

5 MAGICAL – Proti hřebců startovala pouze v Arc, v němž z konce pole finišovala desátá. Poté ještě stihla start v Ascotu, kde zvítězila mezi klisnami. Tady jí ale čekají silnější soupeři a představí se už potřetí v průběhu měsíce.

1 TALISMANIC – Další účastník Arc, ve kterém skončil až třináctý. Tady ale bude obhajovat loňské vítězství. Před rokem mu ale sedla rychlá dráha, které se tentokrát pravděpodobně nedočká.

3 CHANNEL MAKER – Z domácích vlastní nejnižší kurz, ovšem tradičně platí, že dostihy na 2400 metrů po trávě nehrají v Americe prim. Před měsícem ale lehce stylem start-cíl ovládl Joe Hirsch Turf Classic Stakes, přestože na špici si moc klidu neužil.

4 ROBERT BRUCE – V srpnu vyhrál dvoukilometrový Arlington Million. V Joe Hirsch Turf Classic Stakes při točení do cílové roviny vypadal lépe než Channel Marker, ale ten na měkké dráze nakonec jeho útok bez problémů odrazil. Distance je pro něj asi za hranou.

7 GLORIOUS EMPIRE – V posledních dvou startech narazil na Channel Markera. V červenci se s ním o první místo podělil, přičemž nosil o skoro 3 kg méně. Posledně ho ale pod stejnými hmotnostmi porazil, když volil taktiku start-cíl. Jeho akcie porostou s rychlou dráhou.

13 HUNTING HORN – V Arc odcouval až na šestnácté místo. Do Americky cestoval už v létě, kdy skončil ve dvoukilometrových Gr.1 třetí a osmý. Tohle by na něj mělo být příliš.

11 SADLER’S JOY – Mezi americkou špičkou na této distanci se pravidelně umísťuje. Poslední dva starty ale byly slabší, když měl výraznější odstup. Naposled skončil třetí Joe Hirsch Turf Classic Stakes se ztrátou 10 délek na Channel Markera.

6 ARKLOW – Poslední starty absolvoval ve slabších dostizích a minule nesplnil roli favorita. V této sestavě tedy nezaujme.

10 HI HAPPY – Spíše se mu dařilo v první polovině sezóny. V létě v Saratoze dvakrát prohrál s tandemem Glorious Empire – Channel Marker.

8 LIAM THE CHARMER – Oba letošní starty vyhrál, ale to bylo na distancích do 2000 metrů. Loňskou sezónu zakončil dvojicí startů na 2200 metrů a shodně neuspěl.

9 QUARTETO DE CORDAS – V červnu vyhrál v Brazílii Gr.1. Tady ho ale čeká první start mimo Brazílii, takže může jenom překvapit.

Tipařův verdikt: Za posledních deset let vyhráli Evropané tento dostih osmkrát a vše nasvědčuje tomu, že by měli hrát prim také letos. Role favoritky pochopitelně patří výtečné ENABLE, která všechny evropské soupeře porazila v Arc. Obhajovat vítězství bude Talismanic, ale dráha tentokrát nebude tak rychlá, takže lépe vypadá Waldgeist. Právě měkčí dráha je důvodem, proč z Američanů vypadá nejlépe Channel Marker. (jf)

Tip: Enable – Waldgeist – Channel Marker

 

22:44 Breeders´ Cup Classic (Gr.1, 2000 m, 3+, písek, $6.000.000)

14 ACCELERATE - V posledních dvou ročnících Breeders‘ Cupu běžel v BC Dirt Mile, kde byl předloni třetí, loni ale zcela vyhořel. Letos je ale na vítězné vlně, když jen těsně prohrál handicap s vyšší váhou. V srpnu zdemoloval pole Paciffic Classic, kde na něj ztrácel 12 délek druhý Pavel. V posledním startu v Santa Anitě porazil loni třetího West Coast, který ale šel po pauze.

6 MCKINZIE - Již jako dvouletý uspěl v Gr.1, ale až po přesunu prvního. Po strkanici v oblouku ale i on přišel o vítězství v derby předzkoušce. Na dráhu se vrátil až v září, kdy vyhrál Pennsylvania Derby.

3 CATHOLIC BOY - Na jaře byl s odstupem čtvrtý ve Florida Derby. V létě ale dokázal vybojovat dvě prvenství na trávě. Po návratu na písek uspěl i v Travers Stakes, kde s přehledem porazil Mendelssohna.

7 WEST COAST - Loni tu by třetí, v Pegasus World Cupu si o jednu příčku polepšil. Ani v Dubai World Cupu na vítězství nedosáhl, ale tam to moc "neodsejpalo". Pak si dal pauzu až do konce září, kdy v Awesome Again Stakes nestačil jen na Accelerate.

11 MIND YOUR BISCUITS - Dvojnásobný vítěz Dubai Golden Shaheen, kde letos na distanci 1200 metrů ohromil fantastickým finišem. Loni tu byl třetí v BC Sprint. V posledních startech si vedl dobře i na delších distancích. Ve Whitney Stakes na rozbahněné dráze prohrál s Diversify, na rychlé pak ale již 1800 metrů dal.

2 ROARING LION - Nejlepší tříletek Evropy prodloužil svoji vítěznou sérii v Queen Elizabeth II Stakes, přestože míle i měkká dráha byla proti němu. Distance je pro něj tentokrát akorát, pouhé dva týdny po náročném startu a na nevyzkoušeném písku to ale nebude mít lehké.

10 YOSHIDA - Specializoval se na dostihy na trávě a úspěšná byla i jeho cesta do Evrpy, kde byl blízko pátý v mílových Queen Anne Stakes. Zabodoval ale i na písku, když na měkčím povrchu porazil loni v BC Classic pátého Gunneveru.

9 MENDELSSOHN - Po demolici soupeřů v UAE Derby zamířil mezi americkou elitu do Kentucky Derby. Na rozbahněném povrchu se mu ale nelíbilo. V dalších startech to ale již bylo lepší. V Travers Stakes ho ale o 4 délky porazil Catholic Boy a v Jockey Club Gold Cupu v Belmontu přes něj v závěru přešli Discreet Lover a Thunder Snow.

1 THUNDER SNOW - Na trávě loni patřil k předním evropským mílařům, přes zimu se ale vrátil v Dubai na písek a výsledkem bylo suverénní vítězství v Dubai World Cupu, kde si zpočátku na špici dělal nijak rychlé tempo. Loni na rozmáčeném Kentucky Derby předvedl rodeo, ale naposled v Belmontu podlehl jen Discreet Lover.

13 DISCREET LOVER - Již několikrát se umístil na nejvyšší scéně, přesto do Jockey Club Gold Cupu v Belmontu nastupoval s kurzem 47:1. Finišem ze zadních pozic ale porazil Mendelssohna i Thunder Snow.

8 PAVEL - I on je stálicí na nejvyšší scéně, když byl třeba čtvrtý v Dubai Wordl Cupu. V Paciffic Classic mu ale Accelerate utekl o 12 délek.

4 GUNNEVERA - Loni tu byl pátý a v Pegasus World Cupu dokonce třetí, na první dva ale nestačil. Posledně ztrácel 2 délky na Yoshidu.

12 AXCELROD - Dvakrát uspěl na úrovni Gr.3. Naposledy byl druhý za McKinzie v Pennsylvania Derby.

5 LONE SAILOR - Největším úspěchem pro něj bylo páté místo v Preakness Stakes.

R15 COLLECTED - Loni tady nastoupil ve výborné formě a nestačil jen na vítězného Gun Runner. Od té doby ale nic moc nepředvedl. Po náročných startech si ale dal pauzu a na dráhu se vrátil až koncem září.

R16 TOAST OF NEW YORK - Před čtyřmi lety BC Classic o nos prohrál. Od té doby ale neběhal a vrátil se až na konci loňského roku, kdy vyhrál dvojku v Lingfieldu. V Pegasus World Cupu však zcela propadl. Naposledy byl druhý za Mind Your Biscuits.

Tipařův verdikt: Accelerate letos předvádí suverénní výkony. Loni třetí WEST COAST mu ale může porážku z minula oplatit, když tehdy nastoupil po delší pauze. Výsledky jeho stájového druha McKinzie sice na papíře tolik nenadchnou, díky nízkému kurzu ale lze tušit, že by měl být ve formě. (ob)

Tip: West Coast - Accelerate - McKinzie