Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Brno - 12. 6.

Rozbory dostihů: Brno - 12. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 12. června v Brně, kde je na programu pětice rovin a trojice steeplechase.

 

14:00 - 1.dostih

CENA BOLELOUCE- memoriál Jiřího Císaře

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Úvodní dostih slibuje vyrovnaný souboj. V říjnu v Brně podobný dostih vyhrála Nurwela, ale té se letos tolik nedaří. Naopak v dobré formě se ukazuje Mikrop Alighieri, který sice ponese nejvyšší hmotnost, ovšem posledně si ve Slušovicích poradil ještě s vyšší zátěží. Z dvojice trenéra Kantka vypadá přes poslední výpadek lépe Bouřka, ale vůbec nejlepší volbou může být tříletý REGGIESTORM. Ten druhým místem v Lysé nad Labem ukázal, že mu podobné dostihy na menších drahách sedí, a protože ho čeká teprve čtvrtý životní start, 2 kg přes váhu vadit nemusí. (jf)

Tip: Reggiestorm – Mikrop Alighieri - Bouřka

 

14:30 - 2.dostih

CENA FIRMY KOKITECH s.r.o. Brno

R - cena IV.kat. - 3+ - 2800 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: V nejpočetněji obsazeném rovinovém dostihy vyčnívá trojice nejvíce zatížených koní, která má s podobnými distancemi zkušenosti. KINGSTON LILLY loni v dostizích na tři kilometry brala druhé a třetí místo. Do aktuální sezóny vstoupila vítězně, takže forma je na její straně. Landaron sice při letošní premiéře nezazářil, ale v říjnu v Brně podobný dostih vyhrál. Podobný brněnský dostih vyhrál rovněž Orson, ovšem jeho úspěch je z předloňské sezóny a posledně tam trochu zklamal. Letos se na dráze ještě neukázal, přesto většinu soupeřů převyšuje. (jf)

Tip: Kingston Lilly – Landaron - Orson

 

15:00 - 3.dostih

CENA AUTODOPRAVA VLČEK

Stch - cena V.kat. - 4-5 - 3400 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Ve slabším poli pozornost zasluhuje dvojice svěřenců Stanislava Popelky, kteří překážkovou premiéru absolvovali před měsícem ve Slušovicích. KASAI a Nika tam poslední skok překonávali v podstatě současně, ale poté měl více sil Kasai. Le Conquerant absolvovala překážkovou premiéru nad proutěnými překážkami v Lysé nad Labem, kde výrazným rozdílem porazil Giorgiu a Sterli, která ovšem závěr vypustila a má slušnou rovinovou třídu. Mohan má více zkušeností. Na úvod sezóny neuspěl v Pardubicích, ale tady by se měl chytit. (jf)

Tip: Kasai – Le Conquerant - Mohan

 

15:30 - 4.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TIPSPORT

R - cena IV.kat. - 3+ - 1900 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Na podzim se v Brně utkali Rabbit Makfi a GOLDENTON, kteří ve stejně dlouhém amatérském dostihu obsadili první dvě místa. Zvítězil Rabbit Makfi, který těžil z nižší hmotnosti. Tentokrát se jejich váhy srovnávají a i aktuální forma napovídá, že by se jejich poměr sil měl otočit. Loňské výsledky doporučují Palominu. Ta sice v zimě změnila trenéra a při letošní premiéře neuspěla v Bratislavě, ovšem tady je konkurence slabší. Překvapit může San Godenzo, který zkraje sezóny skončil předposlední v Mostě, ale nebyl daleko od kvalitních soupeřů. (jf)

Tip: Goldeton – Rabbit Makfi – San Godenzo

 

16:00 - 5.dostih

CENA K-K- METAL a.s.

Stch - cena IV.kat. - 5+ - 3600 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Přes nejvyšší nesené hmotnosti by si to o vítězství měli rozdat LE GRAND a Celentano. Le Grand se letos dvakrát umístil polské Wroclawi, kde narazil na kvalitnější soupeře. Celentano loni ovládl dvě steeplechase ve Slušovicích, ale jeho aktuální forma je otazníkem, protože sezónu bude teprve zahajovat. Boj o další místa vypadá otevřený. Na rovině se rozcvičil tréninkový druh Celnetana Mount Q, který v jediném překážkovém startu naznačil talent. Slušně si nad proutěnkami vedla také Queentera, ale vrací se po vynechané loňské sezóně. (jf)

Tip: Le Grand – Celentano – Mount Q

 

16:30 - 6.dostih

LETNÍ BRNĚNSKÁ MÍLE - Cena pořadatele a příznivců brněnských dostihů

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Polovina z osmičlenného pole se utkala začátkem května v Lysé nad Labem. Tam zásluhou dobré koncovky Sixte porazila SECRET PASSION, ale tehdy měla výhodu 7,5 kg, zatímco tady se jejich hmotnosti srovnávají. Čtvrtý za nimi skončil Tropical Bond, což je rovněž hodnotný výsledek, protože třetí a pátý kůň v cíli o minulém víkendu obsadili první dvě místa v chuchelském trojkovém handicapu. Z ostatních by mohl pořadím nejvíce zamíchat Facts And Figures, jemuž posledně v Bratislavě nesedla měkká půda. (jf)

Tip: Secret Passion – Facts And Fugures - Sixte

 

17:00 - 7.dostih

LETNÍ BRNĚNSKÁ STEEPLECHASE - CENA CHARVÁT GROUP s.r.o.

Stch - cena III.kat. - 5+ - 4100 m - 80 000 Kč

Tipařův verdikt: V brněnských steeplechase třetí kategorie se TAMAS představil třikrát a vždy z toho bylo vítězství. Naposled sice neuspěl ve Wroclawi, ale narazil na kvalitní soupeře a mnoho neztrácel. Stigris při letošní premiéře trochu zklamal, ale nosil vysokou váhu a ještě závěrečný skok překonával v první vlně. Přeci jen je ale specialistou na pardubické krosy, což platí i po jeho stájového druha Ronaldo Kinga. Naopak na menších drahách je úspěšný veterán Gejzir, který v jediném loňském startu zvítězil v Netolicích. O kategorii níž na podzim v Brně zvítězil Idol. (jf)

Tip: Tamas – Gejzir - Stigris

 

17:30 - 8.dostih

CENA JOCKEY CLUBU ČR

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: V říjnu v podobném brněnském dostihu zvítězil Zamindarton, ale tehdy byla konkurence slabší a ponese nejvyšší hmotnost. Na podzim v Brně zvítězil také Fabryan, jemuž se ovšem letošní premiéra v Lysé nad Labem nepovedla. Výrazným rozdílem ho tehdy porazila Tos Sia. Ta posledně kvůli přílišné chtivosti neuspěla v Chuchli, ale návrat na menší dráhu jí může pomoct. Ještě lepší volbou ovšem může být tříletá QUENTY, která premiéru na této distanci proměnila ve vítězství. Při sestupu do čtyřky zaslouží pozornost také zkušený Glavalino. (jf)

Tip: Quenty – Tos Sia – Glavalino

 

STARTOVNÍ LISTINY