Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Drážďany - 21. 11. (hlavní dostih)

Rozbory dostihů: Drážďany - 21. 11. (hlavní dostih)

Zítra se v Drážďanech uskuteční letos poslední německé dostihy na trávě. Na nich se představí i řada českých koní, z nichž Sir Sun míří do hlavního dostihu, kterým je Grosser Dresdner Herbstpreis.

14:20 – 7. dostih - Grosser Dresdner Herbstpreis

R – cena L – 3+ - 2200 m – 25 000 €

1 ITOBO (GER), 6, W. Panov, 58,5 kg, 2,7:1 – Letos šel nahoru, když v grupách pravidelně finišuje mezi nejlepšími. Vlastní druhý nejvyšší handicap v poli a posledně prohrál jen o půl délky s Potemkinem, takže je oprávněným favoritem.

2 WINDSTOß (GER), 4, M. Pecheur, 58,5 kg, 3,25:1 – Loni vyhrál Deutsches Derby i Preis von Europa. Špatně neběhá ani letos, ale poslední dva výkony jsou slabší, když byl dále od vítěze. Posledně mu ovšem nemusela sednout změna taktiky, protože dostih odvodil.

3 AMIGO (GER), 4, J. Bojko, 57,0 kg, 21:1 – Více se mu dařilo loni, když právě v Drážďanech zvítězil v Listed. Aktuální sezónu ale zahájil až v září a v obou startech zůstal za očekáváním. Plusem je delší distance.

4 BE MY SHERIFF (GER), 4, L. Delozier, 57,0 kg, 7:1 – V první polovině sezóny se mu nedařilo, ovšem na podzim se chytil ve Francii. Naposled v Grand handicapu skončil o krk za Black Canyonem, který nosil o 4,5 kg méně. Zvlášť na měkčí dráze ale může mít problém s distancí.

5 ENJOY VIJAY (GER), 4, A. Starke, 57,0 kg, 11:1 – V loňském derby ho porazil pouze Windstoß. Třídu tedy má, ale letos na to nenavázal, když jeho výkony mají spíše sestupnou tendenci. Od června navíc nestartoval.

6 LUCIANI (GER), 5, F. Minařík, 57,0 kg, 34:1 – Letos vyhrál tři handicapy, přičemž uspěl i na prestižním podzimním mítinku v Baden-Badenu. Vlastní ale nejnižší handicap v poli, takže i když může jít nahoru, může především překvapit.

7 NORTHSEA STAR (GER), 4, R. Piechulek, 57,0 kg, 18:1 – Začátkem října ho bezmála o 6 délek porazil Itobo. Jednalo se o jednu z jeho lepších forem, a pokud na ní naváže, může bojovat o tabuli.

8 OSCAR (GER), 7, M. Laube, 57,0 kg, 34:1 – Posledně skončil čtvrtý v handicapu před šestým Northsea Starem. Ten ale nesl o 7 kg více, takže tady by jejich poměr sil měl být opačný.

9 PORTORIKOS (IRE), 5, J. Palík, 57,0 kg, 51:1 – Letos má výbornou sezónu a jeho poslední formy ukazují, že na podzim stále drží výbornou formu. Do Německa nicméně míří poprvé a s podobnou konkurencí se ještě nepotkal.

10 SIR SUN (FR), 4, J. Šafář, 57,0 kg, 26:1 – Také on prožívá povedenou sezónu, i když v EJC Middle se od něj čekalo trochu více. V Listed už startoval ve Francii. Sice neuspěl, ale nebyl zas tak daleko. Tentokrát je každopádně distance na hraně.

11 GUILIANA (FR), 4, B. Murzabayev, 55,5 kg, 12:1 – Po několika startech v kratších dostizích skončila na této distanci třetí v Listed pro klisny. Tady je konkurence silnější, ale zadarmo znovu běžet nemusí.

12 MELODINO (GER), 3, A. Best, 55,5 kg, 12:1 – Naposled ukázala výrazný progres třetím místem v Listed. Jednalo se ale o mílový dostih a zatím nešla distanci přes 2000 metrů.

Tipařův verdikt: Konkurence je opravdu silná, když na startu budou první dva z loňského Deutsches Derby. Z nich letos podává lepší výkony jeho vítěz Windstoß, ale i on šel trochu dolů. Naopak nahoru jde ITOBO, a i proto je největším favoritem. Na pomyslné stupně vítězů kandiduje hned několik koní, přičemž z dobré formy může těžit Guiliana. Z československého dua vypadá i díky distanci trochu lépe Portorikos. (jf)

Tip: Itobo – Windstoß - Guiliana