Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 18. 9. - Cena zimní královny

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 18. 9. - Cena zimní královny

Rozbory dostihů na neděli 18. září v Karlových Varech, kde je mezi sedmičkou dostihů vrcholem Cena zimní královny.

 

14:00 - 1.dostih

Cena EBF stallions

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 BEAUTY APPROACH(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 54,0

Zakoupena za 6.000 euro v Irsku. Narozena až v květnu. Matka jako dvouletá neběhala, ale na tratích okolo míle dosáhla později na vysoký RPR 91 liber. Otec též mnoho ranosti nepřináší, takže její čas asi přijde později, ale v této konkurenci by o nižší dotace mohla bojovat.

2 RABBIT MUKHADRAM(FR), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Zakoupen za 13.000 euro na breeze–up dražbě v Irsku. Narozen začátkem května. Matka si nejlépe vedla na distancích nad 2000 metrů. Na těch získala i status blacktype. Dokonce již dala i blacktype potomka. Otec pozdní, v chovu spíše zklamal. Vytrvalecký, pozdnější, ale kvalitní původ. I jeho čas by měl přijít později a na delších tratích, ale i on by o nižší dotace bojovat mohl.

3 AMIGO, 2 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Při debutu hodně daleko od nejlepších. Prodloužení distance bude plusem, ale ziskem dotace by hodně překvapil.

4 RALPH, 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Při debutu slušně třetí. Podlehl jen rozběhaným soupeřům. S delší distancí by si měl poradit. Kandidát na boj o vítězství.

5 MES AILES(IRE), 2 tr. Jana Nováková, ž. Petr Foret 57,0

Narozen v půlce května. Matka běhala hlavně na překážkách. Otec ač vyhrál anglické Derby, tak skončil mezi překážkovými plemeníky. Zakoupen ve Francii poté, co nebyl prodán na dražbě za 1000 euro. Též nevypadá na typ dvouletého koně na 1400 metrů.

6 FROM THE STARS(FR), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Při debutu slušně třetí. Klisny, které ho porazily, startují v Ceně zimní královny. Zkrácení distance asi nebude plusem, ale mohl by ho zvládnout. Kandidát na boj o vítězství.

7 GRANIT(FR), 2 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 56,0

Narozen koncem března. Zakoupen na dražbě společnosti Osarus jako dvouletý za 26.000 euro. Pozdnější, vytrvalý původ. Matka z výborné rodiny. I jeho čas by měl přijít později, ale mohl by se umístit.

8 LA MINOSA(SWI), 2 tr. Karel Héč, ž. Martina Havelková 55,0

Zakoupena za 6000 euro v Baden–Badenu. Narozena koncem dubna. Další pozdnější, vytrvalejší původ. Ziskem dotace by při debutu překvapila.

9 SAN CHAGALL(FR), 2 tr. Luboš Urbánek, žk. Jozef Takács 55,0

Vlastní odchovanec majitele. Narozena již v lednu. Matka pozdnější, vytrvalá. Otec přináší více ranosti a rychlosti. Zřejmě dvojka stáje. Díky realizačnímu týmu kandidátka na nejnižší dotace. 

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat rozběhaní Ralph a FROM THE STARS, který vychází lépe, protože asi narazil na silnější konkurenci. Situace za nimi je hodně otevřená. Mezi debutanty většinou s delšími a pozdnějšími původy se těžko vybírá. Hodně napoví pohled do paddocku. Podle realizačních týmů by mohli být připraveni Rabbit Mukhadram a San Chagall. Kvalitní původ má Granit. (Tomáš Janda)

Tip: From The Stars – Ralph – San Chagall

 

14:30 - 2.dostih

Cena Nadace města Karlovy Vary

R - handicap III.kat. - 3+ - 1000 m - 60 000 Kč

1 WOBULL SE NOW, 12 tr. Helena Voršilková, žk. Petra Zedková 51,0   

Vloni vyhrál slaběji obsazenou cenu v Lysé, v handicapech se svojí známkou ale moc nechytal. Tady nastoupí k prvnímu sezónnímu startu.

2 LENA(FR), 3 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,5            

Svoji známku si vyzkoušela v červenci v Praze na 1400 metrů a se silami vydržela do půlky cílové roviny. Tehdy nosila o 4 kg méně než Kathy Ames a byla za ní o 8 délek.

3 KATHY AMES(FR), 5 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 58,0 - NESTARTUJE             

Koncem července tu u distance vypadala jako vítěz, koncem jí ale dvojice soupeřů předstihla. Gilienne sice byla za ní, váhově ale vychází o dost lépe, a to i při porovnání týden starého startu.

4 DENIHILONIHIL(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 54,5

Od května ve velké formě, což potvrzuje druhé místo z vyšší kategorie v Mostě. Takový klid na špici ale tady zřejmě mít nebude.

5 GILIENNE, 6 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 50,5

V červenci tu z pátého místa neztrácela mnoho na trojici Rabbit Power, Captain Luka a Kathy Ames. Dobrá je i týden stará forma z Prahy, a pokud bude fit, měla by jí vylepšit.

6 CAPTAIN LUKA(IRE), 6 j tr. Alena Škrášková, am. Matyáš Luka 57,0    

Naposledy v Mostě neměl dobrý průběh, předtím tady na stejné distanci zaběhl dobře. I s kilogramy přes váhu může vrátit porážku Rabbit Power, výrazně lépe tu ale je tentokrát Gilienne.

7 RABBIT POWER(GB), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 59,5 

Loňskou sezónu ukončil už v červnu, letos se ale vrátil v dobré formě. Před šesti týdny tady stylem start-cíl  porazil trojici Captain Luka, Kathy Ames a Gilliene, tady bude na špici asi větší tlak.

8 ADAM`S RIB(GB), 3 tr. Zdeněk Mimra, Lucie Fialová 52,0         

Naposledy v Bratislavě špatně odskočila a předvedla celkem pěkný konec. Se svým ratingem si už poradí, tady ho má ale kvůli přes váze o 4 kg navýšený.

9 MEANNAH, 5 tr. Ladislav Nagy, ž. Jiřina Andrésová 48,0

V červnu tady měla problém s točením, ostatní letošní formy jsou dobré. 6 kg proti handicapu je ale velké sousto.

Tipařův verdikt: Před šesti týdny se tu potkala čtveřice Rabbit Power, Captain Luka, Kathy Ames a GILIENNE. Posledně jmenovaná už tehdy mohla vyhrát a tady má výhodnou váhu. Nahoru jde od května Denihilonihil, záležet bude na tom, kolik (a zda vůbec) dostane na špici klidu. (Ferdinand Minařík)

Tip: Gilienne – Rabbit Power – Denihilonihil

 

15:00 - 3.dostih

Cena Galerie umění Karlovy Vary

R - cena IV.kat. - 3+ - 3000 m - 40 000 Kč

1 CAMELOT(GER), 4 s tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 62,0

Naposledy se chytil a podal slušný výkon na tuto kategorii. Distance mu sedne. Ještě by mohl jít trochu nahoru. Kandidát na boj o nejvyšší příčky.

2 DANG DOSS, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Jiří Chaloupka 59,0

V obou startech se umístil, ale konkurence nebyla nejsilnější. Další prodloužení distance zejména na očekávané měkké půdě nemusí být plusem. Na dotaci by ale dosáhnout měl.

3 LOCKDOWN, 3 tr. Michal Tajmr ž. Michal Hrouda 57,0

V posledním startu se poprvé umístil. Konkurence ale nebyla silná. Na Dang Doss ztrácel 10 délek, takže pořadí s ním by rozhodně otočit neměl. Maximálně by mohl bojovat o konec tabule.

4 DABING(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, Adam Čmiel 64,0

Vyhrál poslední dva starty. Jde nahoru. Trochu otazníkem je nejvyšší váha, ale mohl by si s ním poradit. Soupeři nevypadají nejsilnější, tak kandidát na vítězství.

5 DALMÁCIE, 4 tr. Radek Žalud, Taťána Mášová 58,0

Její výkony mají spíše sestupnou tendenci. Vychází spíše za tabulí.

6 LIKE A TRINITY(GB), 8 tr. Ladislav Březina, žk. Marcel Novák ml. 59,0

Rozhodně nevypadá jako vytrvalec. Na této distanci bez šance.

7 TRIBUTE(POL), 4 tr. Michal Kalčík, žk. Petra Zedková 58,5

Zatím mnoho neukázal a není moc důvodů, proč by se to mělo tentokrát změnit.

8 VALDOBBIADENE(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 62,0

Ačkoliv získal dotace v posledních dvou startech, tak byl vždy hodně daleko od nejlepších. Tentokrát může běžet zadarmo nebo maximálně bojovat o nejnižší dotaci.

9 SHARETT(FR), 5 tr. Eva Stašková, ž. Radek Koplík 62,0

Distance mu vyhovuje. Pravidelně se umísťuje na konci tabule a podobné umístění by měl získat i tentokrát. Případně může zamířit i o trochu výše.

Tipařův verdikt: Favoritem je jednoznačně DABING, který má sice nejvyšší váhu v poli, ale soupeře zřejmě převyšuje o více. Navíc by pořád mohl jít nahoru. Poté co se minule chytil na podobné distanci, tak by druhé místo mohl zopakovat Camelot. I jemu vyhovuje ultravyltrvalecký dostih. O další příčku by se mohl poprat Sharett s tříletým Dang Doss. Více vytrvalosti by mohlo rozhodnout pro Sharetta. (Tomáš Janda)

Tip: Dabing – Camelot - Sharett

 

15:30 - 4.dostih

41. Cena zimní královny DS Pegas

R - cena L - 2 klisny - 1600 m - 550 000 Kč

1 RIWETTA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Má za sebou náročný srpen, když během tří týdnů stihla trojici startů, ale stále podávala dobré výkony. Narazila přitom na několik nynějších soupeřek, z nichž některé mohou jít více nahoru.

2 RABBIT ELUSIVE(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při vítězství ve Varech porazila Riwettu, která ale teprve debutovala. Tehdy soupeřů odskočila už v oblouku. Očekávaná měkčí dráha a o 200 metrů delší distance jí tedy nenahrávají.   

3 KOMTESA(FR), 2 tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

Debutovala pátým místem v dostihu, v němž první dvě příčky braly Shinong Sky a Riwetta. Na rozdíl od nich teprve debutovala, přesto s nimi poměr sila si neotočí. Původ má spíše překážkový.

4 WILLEMINE, 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

V Mostě prohrála s Riwettou, ale na rozdíl od ní teprve debutovala, což bylo znát krátce po startu. V závěru se navíc rozcházela. Díky zkušenostem a prodloužení distance tedy tentokrát může mít navrch.

5 SHINING SKY(FR), 2 tr. Jan Demele, ž. Michal Demo 58,0

Na této dráze a distanci po dobrém finiši jistě zvítězila před Riwettou, přestože u distance musela měnit stopu. Z klisen, které dosud startovaly mezi nezvítězivšími, tak vypadá nejlépe.

6 ARRYNA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Adam Florian 58,0

V Chuchli zvítězila před debutující Rabbit Elusive. V Ceně Masise skončila na vzdáleném pátém místě, ale zkrácení distance hrálo proti ní a na začátku cílové roviny jí navíc zbrzdil bočící soupeř.

7 NIAMHTREE(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 58,0

Z této sestavy toho ukázala nejvíce, když lehce vyhrála Simsonovu cenu a v Ceně Masise jí porazil pouze impozantně debutující Devil In Pink. Tehdy ale byla dost chtivá, takže i když původ má delší, míle může být problém.

Tipařův verdikt: Trenérka Helena Vocásková chystá do dostihu trojici klisen, mezi jimž je jedničkou Niamhtree. Podle projevu ale může být prodloužení distance o 400 metrů problémem. Naopak na této distanci už zvítězila SHINING SKY, které by měla mít rezervy. Nahoru by měla jít i nadějně debutující Willemine. (Jaroslav Fabris)

Tip: Shining Sky – Niamhtree - Willemine

 

 

16:00 - 5.dostih

Cena šlechtitelů společnosti Selgen

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 TROPICAL BOND, 11 b tr. Michal Kalčík, ž. Petr Foret 57,0

Minule se opět chytnul a byl čtvrtý v Chuchli 1/2 délky za Aidensfieldem, s nímž má teď stejný váhový poměr. I předloni na podzim vyhrál na měkčí dráze, která se očekává i teď.

2 AIDENSFIELD(GER), 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Michal Hrouda 54,0

V létě jen těsně prohrál ve Varech ve čtyřkovém handicapu, minule v Chuchli slušně zaběhl v trojkovém, kde porazil Tropical Bonda a Coltyna, z nichž Coltyn je teď o kilo zvýhodněn.

3 COLTYN, 7 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 59,5

Minule v Chuchli prohrál s Aidensfieldem a Tropical Bondem, ale šel po dvouměsíční pauze a má teď o kilo míň. Na očekávané měkké dráze ale může být míle strop.

4 OLINKA, 6 tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 56,5

Před třemi lety vyhrála ve Varech na míli dvojkový handicap, bylo to ale na rychlejší dráze. Spíš se specializuje na 1400 metrů, na nichž byla v létě ve Varech druhá v trojkovém handicapu.

5 SIR AMICO, 3 b tr. Josef Bartoš, ž. Martin Laube 57,0

Na úvod sezóny vyhrál v solidní společnosti tříletých. Na tento výkon navázal až minule ve varech, kdy stylem start-cíl vyhrál čtyřkový handicap na míli. Za to dostal od handicapera 4,5 kg, ještě 2 kg převažuje a na měkčí dráze může být míle problém.

6 TARAWERA(IRE), 4 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Minule byla v Mostě druhá na 2000 metrů, ale na míli běhá častěji. Bylo to ve čtyřkovém handicapu, tohle může být těžší a rating ji poskočil nahoru o 1,5 kila.

7 BOHEMIAN RAPSODY(IRE), 3 tr. Jan Demele, ž. Michal Demo 58,0

Loni byla pátá v Ceně zimní královny, ale letos vstoupila do sezóny koncem srpna, kde ji v solidně obsazené trojce na 2000 metrů v závěru došel dech a dostih jen dokončila. Start v nohách ji může pomoci, ale možná bude potřebovat víc času.

8 DIAMONTE, 4 tr. Martin Pišl, ž. Vendula Korečková 55,5

Na míli letos nebyl hůř jak druhý. Minule ho porazil Sir Amico, ale teď bude mít oproti němu 4 kg k dobru. Mohl by zvládnout i posun do třetí kategorie a na jaře dokázal vyhrát na měkčí dráze.

9 BETTSUT, 7 tr. Karel Héč, ž. Martina Havelková 59,5

Dřív chodila kratší tratě, ale už loni byla ve Varech druhá v trojkovém handicapu na míli. Letos tam opět zamířila po dvou startech ve Slušovicích, kde nosila vysokou váhu, a další trojkový handicap lehce vyhrála. Díky tomu však dostala přidáno 6 kg a v sedmi letech je na životním maximu

10 FABRIJAN ERSTE, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 59,0

Na jaře šel slušně v Mostě, ani červnový start nevypadl špatně. Minule sice moc nepředvedl, ale šlo se na pevnější dráze a možná právě měkčí povrch mu sedne víc.

Tipařův verdikt: Hodně vyrovnaný handicap. Bettsut minule lehce vyhrála, ale s vysokým přídavkem to musí tento výkon potvrdit. Z vyrovnané trojice, co se spolu naposled střetla v Chuchli, vypadá opět nejlíp Aidensfield. Bohemian Rapsody se může zvednout, ale pokud hledáme vítěze, mohl by to být spíš DIAMONTE, který to na míli umí a mohla by mu sednout měkká dráha, což platí i o Fabrijan Erste. (Ondřej Blahník)

Tip: Diamonte – Fabrian Erste – Bohemian Rapsody

 

16:30 - 6.dostih

Cena Jockey Clubu ČR

R - cena II.kat. - 3+ - 2000 m - 100 000 Kč

1 CATS`AGILITY(FR), 3 tr. Dalibor Török, ž. Michal Hrouda 53,5

Ve Varech už dvakrát na téhle distanci zaběhla, i když její optimum je výše a v St Legeru se dotáhla koncem 2 délky od vítěze. Byl to teprve její třetí start a může jít ještě nahoru, ale půjde opět po dvou týdnech a mohlo by to na ni být moc. Může ale těžit z nízké váhy i očekávané měkké půdy.

2 SALASTRAINS(FR), 3 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 56,0

Má za sebou dva starty ve Francii. V tom druhém byl druhý na provincii a tehdejší vítěz má dnes francouzský rating 33 kg. Teď nastoupí po tříměsíční pauze a zřejmě bude potřebovat nasbírat další zkušenosti.

3 PORTORIKOS(IRE), 9 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Martina Havelková 55,0

Tahle distance byla jeho parádní parketa, na níž dokázal vyhrávat jedničkové dostihy. V devíti letech už je za zenitem, ale minulé čtvrté místo při návratu z překážek nebylo tak špatné. Ponese nižší váhu, ale otočit poměr s Cats‘ Agility bude těžké.

4 RABBIT RED JAZZ(IRE), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 60,0

Specialista na měkkou půdu, na níž loni vyhrál Slovenské derby a minule byl jen těsně druhý ve Velké letní ceně v Mostě. Stav dráhy by mu měl hrát do karet, ale ponese váhový přívažek 2,5 kg.         

5 LIKE MAGIC(FR), 3 j tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 56,0             

Po třetím místem v bratislavské předzkoušce se s ním počítalo do naší Velké jarní, kde však zklamal. Výhra ve Varech byla ve slabší společnosti povinnost, cennější je druhé místo z Lázeňské míle. Délka dostihu na měkké půdě ale může být za jeho optimem.

6 ODSONNE(FR), 4 tr. Štěpánka Myšková, ž. Milan Zatloukal 60,0

Ve Francii neběhal nijak slavně střední tratě, ale u v posledních dvou startech se ukázal dobře na vytrvaleckých distancích v Bratislavě, kde byl čtvrtý ve Zlatém poháru a naposledy stylem start-cíl lehce vyhrál dvojku. I on má váhovou penalizaci 2,5 kg.

Tipařův verdikt: Nízká váha a očekávaná měkká půda nahrávají Cats‘ Agility, která by to sice potřebovala delší, ale na téhle distanci tu již vyhrála a stále může mít progres. Jen po náročném programu minulých týdnů již může být unavená. RABBIT RED JAZZ je specialistou na měkkou půdu a může zde navázat na formu z Velké letní ceny, i když ponese vyšší váhu. S tou byse mohl vypořádat i v Bratislavě úspěšný Odsonne. (Ondřej Blahník)

Tip: Rabbit Red Jazz – Cats‘ Agility - Odsonne

 

17:00 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 25 000 Kč

1 GASTON, 3 sj tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 58,0   

Před týdnem patřil mezi spolufavority, za celý dostih se ale nedostal do kontaktu s polem. Tady má hlášená stínidla a v létě tu zaběhl dvakrát slušně.

2 AGNESKA, 4 tr. Ladislav Březina, žk. Marcel Novák ml. 61,0    

Poslední dvě formy se dají škrtnout, i tak tady ale klisna se sprinterským původem nevyvolává velký apetit.

3 SORBET(POL), 7 j tr. Michal Kalčík, žk. Karolína Hrošková 63,0

Naposledy v Mostě o kategorii výš ukázal svojí koncovku. Měkčí dráha by byla plusem a tady se s ním musí počítat, i když jezdkyně absolvuje teprve třetí životní start.

4 WHITE GHOST, 11 tr. Petr Kantek, Taťána Mášová 59,5           

Poslední dva starty to zkoušela v maratónech, tohle by jí ale mělo být bližší. V poslední době běhá hlavně na malých drahách, vloni v červenci ale zvítězila v Chuchli (o 3 kg nižší rating).

5 CHUFFED TO BITS(IRE), 3 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,5 

Přišel s vizitkou „nejpomalejší kůň Anglie“ a zdá se, že na podobnou aspiruje i na našem území. Naposledy v Mostě o víc jak 20 délek za Kyriakali a těžko říct, co by mu tady mohlo pomoct.

6 MEDŽUGORJE, 4 tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 61,0        

Nejlépe zaběhl zatím v pardubických bumperech, když naposledy se s nejlepšími držel do cílové roviny. Předtím tady na měkčí dráze ale přestal stíhat už víc jak kilometr před cílem.

7 HELIOS, 5 tr. Jaroslav Pecháček, ž. Petr Foret 59,0      

V červenci šel v Lysé proti těžkým soupeřům, předtím v Brně zaběhl slušně. Tady se ukáže po dvouměsíční pauze a poprvé na karlovarské dráze.

8 KYRIAKALI, 3 tr. Michal Kalčík, žk. Petra Zedková 57,5

V Mostě se představila poprvé na takto dlouhé distanci a podala asi nejlepší výkon kariéry. Tady na to může navázat.

9 ARIGNY, 7 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 56,0              

Vloni se ukázal na dráze čtyřikrát a dotaci nevydělal. Tady sezónu zahajuje a se 4 kg přes váhu ho nečeká nejspíš nic jednoduchého.

10 LEWIS GAL, 6 tr. Ivana Pejšková, ž. Vendula Korečková 56,5

Z této dráhy a distance je jeho jediný životní triumf. V létě tu zaběhl dvakrát dobře a vloni byl v tomto dostihu třetí s o 5,5 kg vyšší známkou.

11 JELLY DESBOIS(FR), 3 tr. Jana Manová, ž. Jiřina Andrésová 54,0

Při handicapovém debutu v Praze vypsán trochu překvapivě mezi spolufavority, poté co dostih odvodil, ale rychle vyklidil pozice. Po dvouměsíční pauze je těžké se pro něj nadchnout.

Tipařův verdikt: Není snadné najít v tomto poli někoho s aktuální dobrou formou. Gaston potřebuje, aby ho probrala stínidla, Lewis Gal by mohl vylepšit loňské třetí místo. Měkčí půda by mohla pomoci dvojici trenéra Kalčík, Sorbet a KYRIAKALI. (Ferdinand Minařík)

Tip: Kyriakali – Gaston – Lewis Gal

 

STARTOVNÍ LISTINY