Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 20. 6.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 20. 6.

Rozbory dostihů na neděli 20. června v Karlových Varech, kde je na programu osm dostihů včetně Karlovarské dvojnásobné míle.

 

13:30 - 1.dostih

Cena HOLOUBEK KONCERN

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 COCONUT, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,0         

Mezi tříletými se dvakrát ukázal v dobrém světle. Tady jde poprvé handicap a stájový druh Reggiestorm před týdnem v Brně bojoval v podobném dostihu o vítězství.

2 IRISH VALENTINE, 5 s tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 60,5             

Na konci minulé sezóny vybojoval prémiové vítězství, když porazil i Silentbuttdeadly. Toto je ale jeho první letošní start.

3 RABBIT GARSWOOD(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 60,5        

Při třetím životním startu dosáhl poprvé na dotaci. Soupeři ale nevypadali obzvlášť silní a tady ponese jednu z vyšších vah.

4 SILENTBUTTDEADLY(GB), 4 s tr. Jaroslav Jelen, ž. Milan Zatloukal 61,5              

Při vstupu do sezóny vyběhl svůj standart a toto by mu mohlo být distančně bližší. Znovu potkává Dark Alighieri, která na něj ztratila něco přes 2 délky.

5 REBELLE D`ARNOULT(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 58,0  

Letos dvakrát druhá, naposledy porazila Silentbuttdeadly i Dark Alighieri. Jeví se dost hekticky, takže 200 metrů navíc může souboj této trojice srovnat.

6 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, ž. Petr Foret 57,0           

Vloni v červenci tu bojoval o vítězství a poslední forma není špatná. I díky silnému jezdeckému obsazení vypadá jako nejlepší z kvarteta trenéra Mourka.

7 FRAMI HIT, 3 j tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 49,0  

Při jediném letošním startu v Lysé moc vidět nebyla. Naposledy v Chuchli se nedostala do boxů a lepší bude se poohlédnout někde jinde.

8 ECHO RULES(IRE), 12 s tr. František Mourek, žk. Sofie Kvízová 60,5    

Vloni běhal o kategorii výš, při jediném startu ve čtyřce byl ale druhý. Neměl by tedy být přehlížen.

9 LA VIDA(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 60,0         

V Mostě to vypadalo, že už se chytla, následně v Praze ale byla poražena trojicí nynějších soupeřů. Příliš důvěry tedy nebudí.

10 DARK ALIGHIERI, 6 tr. František Mourek, Alena Plimlová 52,0             

Naposledy neměla jezdkyně skoro půlku cílové roviny třmen, přesto nebyla daleko od Rebelle d´Arnoult a Silentbuttdeadly. Metry navíc by jí též měly hrát do karet.

11 SHEIK YERBOUTI, 9 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 60,0

V poslední době doplácí na špatné starty, což byl i případ minulého běhání. Při vstupu do sezóny odskočil dobře a bral druhé peníze.

12 AMBRA(FR), 4 tr. Václav Chaloupka, am. Lenka Rájová 58,0

Svoji parketu zatím stále hledá. Tady ponese příznivější váhu než naposledy, přesto ani tak nevypadá, že by měla vrátit porážku trojici Dark Alighieri, Silentbuttdeadly a Rebelle d´Arnoult.

Tipařův verdikt: Nebývá časté, aby koně jednoho trenéra obsadili třetinu boxů v dostihu, navíc ještě z „učednické“ stáje. Díky jezdeckému obsazení vypadá nejlépe Lysyanargent, špatně nevypadá ani Dark Alighieri, kterou jezdkyně naposledy nemohla plně podporovat. Pokud jezdec zkrotí temperament REBELLE D ´ARNOULT, mohla by se dočkat zaslouženého triumfu. Z tříletých vypadá nejzajímavěji Coconut. (fm)

Tip: Rebelle d´Arnoult – Lysyanargent – Coconut

 

14:00 - 2.dostih

Cena společnosti KAREL HOLOUBEK TRADE GROUP a.s.

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 ZAUKHAN(GB), 4 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 54,0

V posledních třech startech si vede slušně. Dotaci by měl získat i tentokrát, ale 2 - 3 lepší soupeři se asi najdou.

2 BOLOGNA(IRE), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martina Havelková 50,5

Debutovala v jedničce, ale skončila dále od nejlepších. Zkrácení distance by mohlo být plusem. V konkurenci kvalitních starších soupeřů ale na zisk dotace nevypadá.

3 GOTT(IRE), 3 tr. Jaroslav Drlík, Lucie Fialová 52,0

Při debutu daleko od nejlepších. Tato distance by mu měla sednout lépe. Mohl by se zlepšit, ale spíše to vypadá maximálně na střed pole.

4 TROPICAL BOND, 10 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 61,5

V Brně zadržen, protože se mu později otevřela dvířka startovacího boxu. Jeho forma už není taková jako v minulosti, ale na boj o 2. – 3. příčku by v této konkurenci pořád měl stačit.

5 MANORIE(FR), 3 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 54,0 - NESTARTUJE

Debutantka se slušným původem. Matka blacktype na distancích 1600 až 2400 metrů. V chovu dává spíše vytrvalce. Její čas asi přijde později.

6 HASAN(IRE), 8 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 56,5

V posledních letech toho moc nenaběhal, ale třídu měl a koně trenérky bývají připraveni na debut, takže je s ním třeba počítat. Výhodou je i dobrá váha proti největším soupeřům, takže by měl bojovat o příčky nejvyšší.

7 PACE MAN(SWI), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Poprvé bude startovat v českém tréninku a po pauze. V Německu měl handicap okolo 62 kg, což je okolo 70 kg u nás. Mohl by tedy bojovat o dotované příčky. Po pauze spíše nižší.

8 JOGANVILLE(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 61,5

Má nejvyšší handicap v poli a letos už absolvoval dva starty. Poslední nebyl špatný v silnější konkurenci, zvlášť když v cílovou rovině ztratila jezdkyně třmen. Taky vychází jako favorit.

9 LET FIRE(FR), 6 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 56,5

Běhá většinou o kategorii výše, ale moc se tam nechytá. Tentokrát vychází na boj o konec tabule.

10 PAJITKA, 4 tr. Helena Voršilková, am. Michaela Kacerová 51,5

Při debutu daleko poslední. Proti zkušeným soupeřům bez šance.

11 NAUSSA, 3 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 55,0

Debut v Německu nebyl špatný, i když ztrácela 10 délek na vítěze. Druhý v cíli má momentálně 72 a vítěz 66 kg v Německu, takže půjde ještě nahoru, tak může bojovat o nižší dotace.

Tipařův verdikt: Favoritem je JOGANVILLE, který má nejvyšší handicap v poli i aktuální formu a distance mu sedne. Největší konkurencí by mu mohl být Hasan, který měl v minulosti slušnou třídu, ale moc toho nenaběhal za poslední roky. Koně trenérky ale bývají na debut připravení, takže s ním je třeba počítat. Veterán Tropical Bond už má to nejlepší za sebou, ale pořád umí zaběhnout, takže je hlavním kandidátem na bronzovou příčku. O další místa by se měli poprat zejména Zaukhan a Pace Man. Případně mladá Naussa, která nezaběhla špatně při debutu v Německu. (tj)

Tip: Joganville – Hasan – Tropical Bond

 

14:30 - 3.dostih

Cena společnosti TIPSPORT

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 FIX SCHOLAR, 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Radek Koplík 58,0

Narozen koncem dubna. První startující potomek Dux Scholara, který byl ranější. Debutoval na konci července, stihl ve dvou letech pět startů a získat status blacktype. Matka vyhrála dva starty na podzim jako dvouletá a poté skončila třetí v Jarní ceně klisen. V chovu zatím ale dala nejlépe trojkového potomka. 

2 ARKHANGELSK(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, Ulan Kozhomkulov 56,0

Narozen koncem března. Matka dvouletá neběhala. Nejlépe si vedla na tratích okolo 2000 metrů. Otec přináší ranost a rychlost. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start, ale pokud bude mít třídu, tak dotaci získat může.

3 NOURAN(IRE), 2 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,0

Narozena prvního února. Matka neběhala. Zakoupena za 1500 liber jako roční u Tattersalls v Anglii. Při debutu ve Francii 18 délek od vítěze. Konkurence byla slušná a start v nohách je slušné plus, takže zde může bojovat o příčky nejvyšší.

4 ZAMICO, 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Narozen v půlce března. Matka klasická vítězka. Sama běhala jako dvouletá čtyřikrát, ale až na podzim. Otec Amico Fritz má první ročník z působení v ČR. Předtím dostal minimální příležitost a z minima potomků dal mimo jiné šampionku dvouletých. Sám ale jako dvouletý nestartoval, takže ne všichni jeho potomci budou ranní a dá se u nich čekat progres. Trenér mívá dvouleté připravené na debut, ale proti rozběhaným soupeřům to bude mít těžké. Spíše vychází na konec tabule.

5 BACORA(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 57,0

Narozen v půlce února. Otec dává především rané a rychlé koně. Matka sama dvouletá neběhala, ale dala dva blacktype dvouleté koně. Například Irish Cat absolvovala jako dvouletá 15 startů, získala blacktype a v chovu je matkou např. Comblota, který získat v tréninku Václava Luky tři vítězství za sebou ve Francii. Bacora při debutu v Itálii 13 délek od vítěze. Kvalita soupeřů se těžko hodnotí, ale v Itálii bývá hodně raných koní, takže tento výkon může mít svoji hodnotu a zde ho opatrně vybírám na první místo.

6 LITTLE STREAK(GB), tr. Grzegorz Wroblewski, Barbora Hejnová 53,0

Narozena na začátku března. Zakoupena za 900 liber u Tattersalls. Matka vyhrála jako dvouletá, ale až na podzim. Otec v chovu trochu zklamal, ale dává hlavně ranější koně. V sedle má méně zkušenou jezdkyni, ale trenér mívá koně na debut dobře připravené.

7 PORCINELLA(GB), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 56,0

Narozena až na začátku května. Zakoupena u Tattersalls za 4500 liber. Matka hodně vytrvalá. Nejlépe si vedla na distancích přes 2400 metrů. Ale dvakrát jako dvouletá běhala, i když byla nejlépe pátá a bylo to na podzim. Otec taky raností neoplývá. Díky realizačnímu tymu je s ní třeba počítat a nepřekvapí ziskem vyšší dotace.

Tipařův verdikt: O vítězství by se mohli poprat zejména již rozběhaní koní. Lépe vypadá BACORA. Nouran vychází na druhé místo. Oba sice dokončili déle od nejlepších, ale kvalita dvouletých v Itálii a Francie může být o dost výše. Start v nohách je plusem a mohou jít nahoru. Dále by mohla být Porcinella, a to díky realizačnímu týmu, protože jinak vypadá jako pozdní vytrvalec a je narozená až v květnu. Velmi dobrý původ má Arkhangels, ale koně trenéra většinou potřebují seznamovací start. (tj)

Tip: Bacora – Nouran - Porcinella

 

15:00 - 4.dostih

Cena společnosti JAN BECHER KARLOVARSKÁ BECHEROVKA

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 LAUNCH ZONE(IRE), 3 tr. Arslangirej Šavujev, Ulan Kozhomkulov 55,0

Při vstupu do sezóny mezi nezvítězivšími zklamal, ale koně trenéra obvykle potřebují start na rozběhnutí. Jeho projev napovídá, že distance by mu měla sedět, takže při vstupu do handicapu se podceňovat nedá.

2 TAPAJO(GER), 9 s tr. Václav Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Sezónu zahájil vítězně o kategorii níž. Tehdy ho vedla jezdkyně s úlevou, což teď neplatí. Když tedy sečteme přídavek za vítězství s minule využívanou úlevou, nachází se o 9 kg výše. Ve svém věku už zřejmě nahoru nepůjde.

3 OLINKA, 5 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 58,5

Minule se po delší době chytla v handicapu. Distance vypadá trochu krátká, ale umí být rychle na nohách, takže se s ní vyrovnat může. V jediném karlovarském startu zvítězila ve dvojce.

4 MARIE D`ORVAL(GB), 4 bj tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 57,0

Na první životní dotaci stále čeká, ale poslední start zas tak špatný není. Na Olinku totiž ztrácela 3 a ½ délky a jejich váhový poměr se mění o 2 kg. Stále tedy vychází hůře, ale distance může být plus. Poprvé nastoupí s beránky.

5 NACHTSWAERMER(IRE), 5 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 58,0

V obou letošních startech začal pomaleji a neuspěl. Ubrání metrů tedy nevypadá jako plus. Na druhou stranu mu může pomoct změna dráhy a do jeho sedla se vrací žokej, s nímž loni na „dvanáctce“ finišoval v Chuchli druhý.

6 FORTE, 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 53,5

Před dvěma týdny ukázal, že něco podobného umí. Na míli se ale rozbíhal v závěru, takže na sprintera nevypadá. Takto krátkou distanci absolvoval pouze při debutu.

7 RABBIT POWER(GB), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 59,5

Ve VJC na špičku nestačil, ale mezi nezvítězivšími skončil dvakrát druhý. Zkrácení distance by nemělo být problémem, takže i při vstupu do handicapu je očekáván mezi nejlepšími.

8 FORCE ONE, 3 b tr. Ladislav Pohanka, am. Pavlína Kašparová 52,0

Handicapovou premiéru už absolvovala v Mostě, kde skončila poslední za trojicí nynějších soupeřů. Navíc úřadujícího šampióna střídá v sedle začínající jezdkyně.

Tipařův verdikt: Na tuto kategorie se zde schází slabší konkurence. Z toho můžou profitovat do handicapu vstupující tříletci, když RABBIT POWER se letos ukázal v lepší formě než Launch Zone. Čtveřice zde startujících koní se před šesti týdny utkala v o 200 metrů delším mosteckém handicapu. Nejlépe si z nich vedla Olinka, ale změna dráhy a jezdce může probrat Nachtswaermera. (jf)

Tip: Rabbit Power – Nachtswaermer – Olinka

 

15:30 - 5.dostih

93. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti TIPSPORT

R - cena II.kat. - 4+ - 3200 m - 100 000 Kč

1 AMAZING GANGSTER(GER), 5 tr. Grzegorz Wroblewski, Barbora Hejnová 56,0

Jako tříletý patřil ke špičce ročníku, když skončil druhý ve VJC. Byl ale hůře ovladatelný, což patřilo k důvodům, proč neuspěl na delších distancích. Chtivější byl i v jediném loňském startu, který absolvoval nad proutěnkami. Do sezóny vstupuje a méně zkušenou jezdkyni nečeká nic snadného.

2 FRANCIMOR(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 60,0

Loni se umístil v obou exfederálních derby a do aktuální sezóny vstoupil stříbrem ve Smolíkově memoriálu. Pokut tu převede podobný výkon, mělo by mu to stačit. Má trojici black-type polosourozenců, z nichž dva byli supervytrvalci. Distance by tedy neměla být problém.

3 FATHER FROST(IRE), 9 tr. Josef Váňa st., ž. Petr Foret 56,0

Na distancích 1600 – 1800 metrů uspěl i v italských grupách, ale už je za zenitem a při vstupu do sezóny skončil za tabulí v trojkové ceně. Poté si neúspěšně vyzkoušel kros. Původně byl hlášený v tento den hlášený na míli, která by mu sedla více.

4 FRANCESKA BELLA(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, Dana Bořánková 55,5

Většinu loňské sezóny vynechala, ale ve dvou letech i v prvním derby trialu se ukázala nadějně. Letos vyhrála dvě trojkové ceny, když v první porazila i třetího z loňského St Legeru Avignona. Metry navíc nevypadají jako problém.

5 ORLEANO, 5 tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 57,0

I když už mu je pět let, stále jde postupně nahoru. Naposled vyhrál dvojkový handicap. Občas bývá chtivější, takže distance je trochu delší, ale pokud ho jezdec dokáže usadit, může si s ní poradit.

6 BOSPOR(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, Edita Vaníčková 56,0

Nestartoval, a protože je hlášený na příští týden do pardubického dostihu debutantů, je možné, že bude škrtnutý. Původ má překážkový.

Tipařův verdikt: Jednoznačným favoritem je FRANCIMOR, když jeho soupeřům schází třída nebo vytrvalost. Na další místa aspirují Franceska Bella a Orleano, přičemž distance více hraje pro tréninkovou kolegyni favorita. (jf)

Tip: Francimor – Franceska Bella - Orleano

 

16:00 - 6.dostih

Cena společnosti KARLOVARSKÁ KORUNNÍ

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 SHEBY LOVE, 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,0     

V této sezóně pod novým trenérem se jí daří, což potvrdila v obou mosteckých startech. Jako 4letá se může s přídavkem 5 kg za vítězství vypořádat.

2 WOLVERINE, 5 tr. Helena Voršilková, am. Michaela Kacerová 50,0      

Na úvod sezóny v Mostě měl smůlu, následně v Praze v roli favorita měl problém stíhat tempo od startu. Pokud se ho podaří usadit, může se revanšovat.

3 DETERMIS, 8 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 53,0   

V poslední době se jí daří spíše na delších distancích, i když její dav triumfy jsou z 1800 metrů v Chuchli. Koncovkou nějaké peníze chytit může.

4 MARJANEH(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 61,0     

V Chuchli se vrátila k vyčkávací taktice a v silněji obsazeném oddělení brala druhé místo. Může mít vysoké ambice, i když ve Varech se jí ve dvou startech zatím nedařilo.

5 SORBET(POL), 6 j tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 54,0            

Letos dvakrát zaběhl dobře v Chuchli na 1800 metrů. Tady může mít alespoň tabulové ambice, na lázeňské dráze se ale představí poprvé v kariéře.

6 BOULE DE NEIGE(FR), 3 tr. Josef Váňa st., Lucie Fialová 61,5   

Překvapivý vítěz z maiden dostihu v Lysé. Prozatím se nikdo z tehdejších soupeřů nijak výrazně neprosadil a ponese nejvíc kilo.

7 ANZOA, 4 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 56,0           

Vloni tu na této distanci zvítězila v nejnižší kategorii, letos se jí ale vůbec nedaří. Její naděje tedy spočívají v návratu na lázeňskou dráhu.

8 MERANO, 3 tr. Filip Neuberg, ž. Jaromír Šafář 56,0      

V obou dvou dosavadních startech zaujal úderným finišem. Tato dráha tomu může pomoci více než Most, možná by ocenil ještě pár set metrů navíc.

9 CHARMING EMMA, 4 b tr. Marcela Sýkorová, Lukáš Vladyka 55,5       

Do sezóny vstoupila triumfem v Lysé. Může jít ještě nahoru a metry navíc nemusí být na škodu.

10 TYCHE(POL), 3 tr. Filip Neuberg, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 55,5

V Polsku běhala kratší dostihy a tady je jako jediná nerozběhaná. Sázkový trh může napovědět více.

11 MELANIA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,5      

Minulou sezónu zakončila překvapivým vítězstvím na měkké dráze v Praze. Na to při vstupu do té aktuální jako favoritka nenavázala a v jediný start ve Varech se jí nepovedl.

12 VÉVODA, 5 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 59,5

Zkrácení distance mu prospělo, naposledy zaspal na startu, takže mohl být Marjaneh blíž. Musí se s ním počítat, má ale nevýhodné startovní číslo.

Tipařův verdikt: Tady je na startu dost koncovkářů, což by mělo hrát do karet SHEBY LOVE. Pokud lépe odstartuje, může Vévoda vrátit porážku Marjaneh, podceňovat se nedá Charming Emma, pokud si poradí s delší tratí. (fm)

Tip: Sheby Love – Vévoda - Marjaneh

 

16:30 - 7.dostih

Cena společnosti VLADIMÍR MAREK s.r.o.

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 20 000 Kč

1 LYGERON, 4 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 49,0

Při třetím životním startu předvedl v Bratislavě pěkný konec. Prodloužení distance a dobré startovní číslo by mu mohlo pomoci k prvnímu průniku na tabuli.

2 ABONDANCE(FR), 7 tr. Jiří Brož, am. Sabina Mokrošová 57,5  

V Lysé na úvod sezóny diskvalifikována ze čtvrtého místa, v dalších startech se tak od ní čekalo více. Vypadá to, že její doménou budou menší dráhy.

3 BERENIKA(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5   

První životní dotaci získala ve Slušovicích, i když v konci trochu slábla. V této konkurenci by něco málo mohla vydělat znova.

4 TEMIGIN, 5 tr. Josef Bartoš, ž. Jaromír Šafář 57,5         

V Mostě na úvod sezóny předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. Pokud na to dokáže navázat, může mířit vysoko.

5 MARILYN DANCER, 8 tr. Karel Dobrovolný, ž. Jiřina Andrésová 52,5    

V Chuchli působil v cílové rovině dezorientovaným dojmem a asi měl na víc, než osmé místo. Tady může vrátit porážku Abondance, pokud udrží rovnou stopu.

6 SINNFONIA, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 61,0      

Sedmé místo ze sezónního vstupu má svojí hodnotu. Prodloužení distance se nabízí, ponese ale nejvyšší váhu v poli.

7 FRAM, 5 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 54,0            

Šokující vítěz z posledního chuchelského dne. Tady se musí vyrovnat s přídavkem a s delší distancí, na které předtím v Mostě neuspěl.

8 RABBIT RULER(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 57,5          

Naposledy třetí mezi nezvítězivšími vrstevníky. Prodloužení distance by mohl zvládnout a stáj obvykle v takových handicapech mívá úspěchy.

9 STUHNA(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 55,5        

Vstup do sezóny se jí podařil, následně ale neměla na stejné dráze a distanci světlejší moment. Pozvolného pádu v handicapu už by měla využít.

10 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 8 tr. Petra Peťulová, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,0               

Vloni ve třech startech bez vydělané dotace a tady proti rozběhaným soupeřům to na obrat nevypadá.

11 KAPITAN TREVILLE, 3 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 55,5  

Vloni zaujal spíš svým extempore před startem Gerschova memoriálu a stáj letos zatím paběrkuje. Tady absolvuje pozdní vstup do sezóny i handicapu.

12 ROLALIZA, 6 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 60,0               

Změna taktiky jí naposledy prospěla. Z místní dráhy jsou všechny tři její životní úspěchy a do této kategorie sestupuje poprvé v kariéře.

13 CANDLE IN THE WIND, 9 tr. Renata Pátková, ž. Radek Koplík 59,0    

Náhradník. Ve Varech se jí daří a po posledním triumfu měla ukončit kariéru. Pokud by se na start dostala, nemusí být bez šance.

14 ARIGNY, 6 tr. Helena Voršilková, am. Michaela Kacerová 51,0           

Náhradník. Poměrně nevyzpytatelný, zahřívací start ale mohl potřebovat. Na této dráze a distanci má dvě druhá místa.

15 PRINCESS VIKTORIA(IRE), 7 j tr. Marcela Sýkorová, žk. Alexandra Stránská 53,0

Náhradník. Sprinterka, která v sedle s debutující žákyní uzavřela doběh ve své disciplíně při prvním letošním startu.

Tipařův verdikt: Dá se očekávat, že tady bude populární Rabbit Ruler, stáji se v podobných handicapech většinou daří. Na těžší soupeře naposledy narazila Sinnfonia, také ale ponese nejvíc kilo. Ze starších je tu specialistka na Vary, Rolaliza, a TEMIGIN, který v Mostě v pěti letech předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. (fm)

Tip: Temigin – Rolaliza – Sinnfonia

 

17:00 - 8.dostih

Cena HIPODROM HOLOUBEK

R - cena IV.kat. - 4+ - 3000 m - 40 000 Kč

1 BELL ELYSEES(GB), 5 tr. Jiří Brož, Lucie Fialová 56,5

V podobných dostizích bral na podzim druhé a třetí místo. Slušně si na supervytrvalecké distanci vedl i před dvěma týdny v Lipsku. Znovu ho tedy může očekávat mezi nejlepšími.

2 TALIFA, 5 tr. Petra Jirátová, ž. Vendula Korečková 55,5

Na rovině debutovala v září v podobném karlovarském dostihu. Bell Elysees jí tehdy nadělil přibližně 20 délek a do sezóny bude teprve vstupovat.

3 TESSY, 4 tr. Petr Jirka, Taťána Mášová 53,0

Na kontě má pouze negativní start z loňských Netolic. Matka ani jediný starší polosourozenec nestartovali.

4 NIRGERA, 10 tr. Jiří Brož, am. Sabina Mokrošová 55,0

Při posledním startu na podobné distanci slušně zaběhla ve Slušovicích, ale ani zopakování tohoto výkonu by tu na boj o nejvyšší příčky stačit nemělo. Od srpna se navíc na dráze neukázala.

5 MY HOPE, 5 b tr. Marcela Sýkorová, Lukáš Vladyka 54,5

Oba životní starty absolvovala na podzim na supervytrvaleckých distancích. Ve druhém mnoho neztrácela na Bell Elysees. Oproti němu se její váhová výhoda snižuje a není rozběhaná, ale ještě může jít nahoru.

6 LANDARON, 7 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Podobné dostihy mu sedí, i když obvykle je absolvuje na menších drahách. To platilo i před týdnem v Brně, kde skončil druhý. Patří k nejvíce zatíženým koním, ale pokud se vyrovná s krátkou pauzou, měl by zamířit vysoko.

7 REDON(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 61,0

Loni absolvoval oba starty v dostizích, které posléze získaly na hodnotě. Do aktuální sezóny vstoupil přesvědčivým vítězství v handicapu a v progresu může pokračovat. Přes nejvyšší hmotnost je tedy favoritem.

8 CAPE WITCHER, 4 tr. Pavlína Baštová, am. Marcel Novák ml. 56,0

Čtvrtý účastník podobného říjnového dostihu. V něm ho výrazným rozdílem porazili Bell Elysees, My Hope i Talifa. Realizační tým i původ (polosourozencem je jedničkový překážkář Catch Life) napovídají, že brzy změní disciplínu.

9 SHEDIR(IRE), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 59,0

Třídově tu patří k lepším koním, ale v obou letošních startech zklamal a distance může být až příliš dlouhá. Zvládnul sice i 2400 metrů, ovšem jediné vítězství získal na „osmnáctce“.

Tipařův verdikt: I druhý supervytrvalecký dostih dne má jasného favorita ve svěřenci Heleny Vocáskové. Konkrétně jím je REDON, který posledně vyhrál a může pokračovat v progresu. Zastavit by ho neměla ani nejvyšší váha, když stejnou hmotnost ponese pouze Landaron. Ten půjde na start po pouhém týdnu, a i proto může být favoritovi nejblíže Bell Elysees. (jf)

Tip: Redon – Bell Elysees - Landaron

 

STARTOVNÍ LISTINY