Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 4. 7.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 4. 7.

Rozbory dostihů na neděli 4. července v Karlových Varech, kde je na programu sedmička dostihů včetně Letní ceny klisen.

 

14:30 - 1.dostih

Cena společnosti TIPSPORT

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 GILIENNE, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 63,5

Po povedené předloňské sezóně loni ve třech startech porazila jediného soupeře. Teprve vstupuje do sezóny, přičemž ponese nejvyšší váhu a v zimě změnila trenéra.

2 OLINKA, 5 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 59,0

V posledních dvou startech ukázala, že něco podobného umí. Konkurence každopádně vypadá o něco silněji než před dvěma týdny, kdy ve Varech skončila čtvrtá.

3 FORTE, 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 56,5

Před dvěma týdny porazil Olinku o 2 délky, přičemž nesené hmotnosti jejich šance teoreticky srovnávají. Pro Forteho by ale mělo být výraznějším plusem prodloužení distance.

4 ADMIRAL PIETT(GER), 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 56,5

V obou letošních startech v Mostě ukázal progres. V něm může pokračovat, protože v minulých letech toho mnoho nenaběhal. Otazníkem je dvouměsíční pauza, během níž byl jednou škrtaný.

5 NACHTSWAERMER(IRE), 5 tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 57,5

Před dvěma týdny ve Varech zvítězil na „dvanáctce“, přičemž metry navíc jsou plusem a díky úlevě jezdce znovu vychází lépe než duo Forte – Olinka. Na druhou stranu se současným jezdcem na jaře dvakrát neuspěl v Mostě, ale na tom zřejmě měly podíl parametry tamní dráhy.

6 ORSSIO(FR), 7 tr. Jaroslav Drlík, am. Lenka Rájová 59,5

Letos se ve třech startech nechytil, i když první dva z nich nebyly tak špatné, jak to může na první pohled vypadat. Sázka na něj má svá rizika, ale takto nízko v handicapu ještě nebyl a jediný karlovarský start před dvěma lety proměnil ve vítězství.

7 NOMBEKO(FR), 7 tr. Martin Pišl, ž. Milan Zatloukal 57,5

Při vstupu do sezóny porazila Admirala Pietta. Tady vycházejí vyrovnaně, ale od Nombeko se progres čekat nedá. Posledně navíc neuspěla, ovšem startovala v Chuchli, zatímco ve Varech jí daří více. 

8 MEQUINENZA(IRE), 4 tr. Tomáš Váni, ž. Vendula Korečková 60,5

Posledně se na příliš dlouhé distanci nedržela špatně a před rokem tu s podobnou známkou skončila čtvrtá. Koně stáje před měsícem změnili trenéra a stájová kolegyně Reine d’Argent se pod novým vedením uvedla vítězně.

9 TARAWERA(IRE), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,0

Posledně neuspěla v roli favoritky. Tady se ale vrací na distanci, na níž podala nejlepší výkony. Zkraje května v Mostě navzdory pomalejšímu startu finišovala jen hlavu za Olinkou, přičemž jejich váhový poměr se výrazněji nemění.

Tipařův verdikt: Trojice koní se zde utkala před dvěma týdny na o 200 metrů kratší distanci. Zvítězil Nachtswaermer a díky jezdecké úlevě znovu vychází dobře. Navíc delší trať mu přijde vhod, což platí i pro Forteho, který finišoval o krk zpět. Nejlepší volbou ale může být TARAWERA. Od ní se sice ve dvou handicapových startech čekalo více, ovšem poprvé zaváhala na startu a následně pro ni byla distance příliš dlouhá. (jf)

Tip: Tarawera – Forte - Nachtswaermer

 

15:00 - 2.dostih

Cena agentury BOOM

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 NIRGERA, 10 tr. Jiří Brož, Lucie Fialová 52,0     

Sezónu tu zahájila v maratónské ceně a síly jí opustily v polovině cílové roviny. Vloni tu byla v podobném handicapu pátá a teď je její známka o 3 kg níž.

2 FABRYAN, 8 tr. Tomáš Váňa, ž. Koen Clijmans 59,0     

První letošní start absolvoval v těžké ceně a tomu dalšímu nelze přikládat vekou váhu. Na podzim v Mostě bojoval v kratším handicapu o vítězství a preferuje dráhy s kratší cílovou rovinou.

3 DECAMERON, 3 tr. Eva Záhorová, ž. Jakub Pavlíček 57,5           

Na debut v Polsku porazil Be Ina a bočící Ramsyu, která byla následně čtvrtá v pardubickém bumperu. Původ má ale slušný a měl by se ještě zvednout.

4 SHEBY LOVE, 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 57,0     

V letošním progresu pokračovala i před dvěma týdny na místní dráze. Metry navíc jí hrají do karet a měla by opět bojovat o vítězství.

5 BOULE DE NEIGE(FR), 3 tr. Josef Váňa st., ž. Jaromír Šafář 61,0             

Na debut zvítězil v Lysé v slabě obsazeném dostihu, což se potvrdilo při jeho vstupu do handicapu. Metry navíc mu můžou pomoci, opět ale ponese nejvíc kilo.

6 MERANO, 3 tr. Filip Neuberg, ž. Michal Demo 55,5     

Po dvou dobrý výkonech vstupoval do handicapu jako spolufavorit (s Boule de Neige). Po neklidném průběhu skončil poslední, návrat k vyčkávací taktice ho muže vrátit do popředí.

7 ARIGNY, 6 tr. Helena Voršilková, Simona Laubeová 52,0          

Na místních dvou kilometrech podal své nejlepší výkony. Bylo to ale o kategorii níž a tady jde 6 kg proti handicapu.

8 BELL ELYSEES(GB), 5 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 58,0       

Naposledy tu zaběhl dobře na maratónské trati, na těch se mu ale daří nejvíc. Může se tak stát, že mu stájová kolegyně Nirgera porážku vrátí.

9 DANCER OF DENALI, 4 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 51,0           

Do sezóny vstoupil dvěma dobrými formami, naposledy ale hodně puloval a v rovině byl brzo poražený. Pokud se ho podaří usadit, může dotaci opět získat.

10 MELANIA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Před dvěma týdny se tu revanšovala za nepovedený vstup do sezóny. Metry navíc nevypadají jako problém a Sheby Love by měla být blíže.

Tipařův verdikt: Decameron zahájil dostihovou kariéru vítězstvím v polské Wroclawi. Konkurence sice nebyla nejsilnější, původ má ale slušný a měl by se ještě zvednout. Jistější volbou může být zkušenější SHEBY LOVE nebo Melania, která naposledy nebyla daleko za ní. (fm)

Tip: Sheby Love – Melania – Cameron

 

15:30 - 3.dostih

Cena HEJTMANA KARLOVARSKÉHO KRAJE

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 RES JUDICATA(FR), 6 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,5

Nastoupí poprvé pod novým trenérem. Distance mu sedne. Dotaci by získat měl, ale pár lepších soupeřů se asi najde.

2 FATHER FROST(IRE), 9 tr. Josef Váňa, ž. Milan Zatloukal 59,0

Na překážkách se mu vůbec nedaří. Naposledy byla pro něj distance příliš dlouhá. Letošní běhaní na mílové trati ale nebylo špatné. Se 2000 metry by si mohl ještě poradit. Též kandidát na zisk dotace.

3 HASAN(IRE), 8 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 61,5

Na dráhu se vrátil po dlouhé pauze vítězně. Dva kilometry mu sednou lépe než míle. Kandidát na boj o vítězství.

4 SUNSET(FR), 3 s tr. Eva Stašková, Simona Laubeová 52,0

Při debutu dále od nejlepších, a to byla konkurence mnohem slabší. Bez šance.

5 IDEAL GRACE(GB), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,5

Po dvou nevýrazných startech se prosadila ve čtyřce. Tentokrát ale narazí na mnohem silnější konkurenci a i zisk nejnižší dotace by byl úspěchem.

6 ROYAL TOWN(FR), 6 b tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 61,5

Vlastní nejvyšší handicap z pole. Pravidelně se umísťuje v jedničkách. S distancí si poradí. Kandidát na boj o vítězství.

7 SHARETT(FR), 4 tr. Eva Stašková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,5

Při debutu daleko od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale vzhledem k silnější konkurenci bez šance na umístění.

8 NAPOLEON BAY(FR), 3 tr. Jaroslav Drlík, ž. Martina Havelková 54,0 - NESTARTUJE

Postupně jde nahoru, ale zatím narazil spíše na průměrnou konkurenci. Prodloužení distance nemusí být plusem. Maximálně kandidát na boj o konec tabule.

9 ARIELLE, 4 tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Debut ve slušné konkurenci nebyl špatný. Mohla by se zlepšit. Konkurence ale není slabá ani tentokrát, takže přední příčky by neměla atakovat, ale o konec tabule by mohla zabojovat.

10 RABBIT MAKE(IRE), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V posledních startech se jí moc nedaří. Opět vychází za středem pole.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména HASAN a Royal Town. Opatrně volím prvního jmenovaného, kterému lépe sedne distance a mohl by jít nahoru oproti startu po pauze. Royal Town se většinou umísťuje, ale vždy mu něco chybí na vítězství. O další příčky by měli bojovat zejména Res Judicata a Father Frost. Navrch by mohl mít druhý jmenovaný, protože nastoupí na vhodnější distanci než v posledním startu a i ve svém věku by si mohl udržet nějakou třídu. Největším kandidátem na poslední dotovanou příčku je Napaleon Bay, ale pokud by si neporadil s distancí, tak ho může předčít Ideal Grace. (tj)

Tip: Hasan – Royal Town – Father Frost

[banner_128]

 

16:00 - 4.dostih

18. LETNÍ CENA KLISEN- Cena KARLOVARSKÉHO KRAJE

R - cena II.kat. - 3+ klisny - 2000 m - 100 000 Kč

1 STORM DE NUIT(FR), 5 tr. Zdeněk Seménka, Daniel Vyhnálek 60,0

Loni tu doběh uzavřela, ale šlo o ojedinělý výpadek. Další karlovarské formy byly dobré, což platí i o posledním běhání z Merana. Pár lepších klisen se tu ovšem najde.

2 ANGEL`S GLORY LP(SRB), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5

Při české premiéře se mezi staršími a rozběhanými soupeři nedržela špatně, když vyběhla formu o hodnotě 58 kg. Tady ale bude potřeba k úspěchu více. Zřejmě si jde hlavně pro handicap.

3 SAIGON ICON(IRE), 4 tr. Eva Záhorová, ž. Jakub Pavlíček 58,0

Ve Wroclawi ukázala progres, čímž potvrdila, že první letošní starty pro ni byly krátké. Každopádně u nás se dosud pohybovala převážně ve čtyřkových handicapech, v nichž skončila maximálně pátá.

4 ACHIRD(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 61,0

Oba letošní české starty absolvoval mezi špičkou a zvlášť ve Velké dubnové ceně podala dobrý výkon. Tady je konkurence přijatelnější. Nejlepší formy vyběhla na trochu kratších distancích, ale s metry navíc si může poradit.

5 IMSEXYANDIKNOWIT(IRE), 5 tr. Ludvík Haris, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Oba letošní starty absolvovala v kvalitních dostizích v Itálii, kde koncem března porazila Achird. Před rokem tu sice neuspěla, ovšem následně zvládla karlovarské dva kilometry podstatně lépe, když jí v Ceně města Karlovy Vary porazil pouze Black Canyon.

6 TULARKA(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, ž. Radek Koplík 61,0

Letošní starty proti hřebcům nejsou špatné, když posledně to pro ni bylo evidentně krátké. Tady obhajuje vítězství a ve Varech zvítězila dokonce v posledních třech startech.

7 BOLOGNA(IRE), 3 s tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martina Havelková 51,0

Po seznamovacím startu ve Velké červnové ceně se před dvěma týdny nedržela špatně mezi staršími soupeři. Tady každopádně bude potřeba více, přičemž návrat na delší distanci nemusí být to pravé. Poprvé nastoupí se stínidly.

8 MO MY DREAM(FR), 6 tr. Filip Neuberg, ž. Michal Demo 56,0

Oba letošní české starty jsou slušné, ale na největší favoritky jí přeci jen trocha třídy schází. Na druhou stranu má váhovou výhodu, díky níž tabuli trefit může. 

9 CRUSH ON ME(FR), 4 j tr. Václav Luka, ž. Vendula Korečková 56,0

Ve Francii už se delší dobu nemůže chytit a její tamní handicap spadl na 29 kg. Při české premiéře uzavřela doběh Maškova memoriálu a takto dlouhou distanci si vyzkouší poprvé.

10 FRANCESKA BELLA(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 58,0

Většinu minulé sezóny vynechala. V té aktuální vyhrála s rezervami dvě trojky, takže ještě nemusela ukázat vše, co umí. Distanci by asi potřebovala trochu delší, na druhou stranu v sedle bude mít stájovou jedničku a oproti největším soupeřkám je váhově zvýhodněna.

Tipařův verdikt: Do oka tu padne především dvojice svěřenkyň Heleny Vocáskové. Vítězství bude obhajovat TULARKA, ale váhová výhoda i stájová jednička v sedle naopak hovoří pro Francesku Bellu. Jejich souboj by měl být vyrovnanější, než napovídá sázková nabídka, přičemž distance by měla více sednout Tularce. Vysokou třídu ukazují také Imsexyandiknowit a Achird, které se utkaly v březnu v Itálii, kde byla úspěšnější dříve jmenovaná svěřenkyně Ludvíka Harise. (jf)

Tip: Tularka – Franceska Bella - Imsexyandiknowit

 

16:30 - 5.dostih

Cena společnosti INSIA

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 HOFERGIRL(GB), 5 s tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 52,5

Vstup do sezóny nebyl tak špatný, když poslední metry vypustila. V Mostě se jí s málo zkušenou jezdkyní dostih moc nepovedl. Ale ani týden stará forma nevypadá dobře, když se po startu razantně chopila vedení, ale již v oblouku začala slábnout. Do dostihu byla dohlášena a může využít nízkého handicapu, který jí klesl pod úroveň, kdy loni ve Varech vyhrála mílový handicap o kategorii níž.

2 CAWOK(IRE), 5 tr. Michal Tajmr, ž. Vendula Korečková 53,5

Na jaře využil nízkého ratingu a lehce vyhrál v Mostě. I s handicaperovým přídavkem se minule v Chuchli držel, což mu dává šanci i tady.

3 SEASONY(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,5

Má dobrý původ a jako roček stál 55.000 liber. Také ve dvou letech vyhrál debut, ale pak měl asi nějaké problémy. Ve třech letech měl dva slabé starty a k nám zamířil za 1.000 liber. U nás začal posledním místem ve dvojce na 1200 metrů v Bratislavě, v Memoriálu Jaroslava Maška to bylo lepší. Nebyl tak daleko od dobrých koní, ale jeho forem se těžko chytá.

4 OPINION MAKER(IRE), 7 j tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 57,0

Normálně si počíná aktivně, ale v posledních dvou startech mu to nevyšlo. V Chuchli ale jezdci po startu vypadla noha ze třmenu a závěrem dokázal, že nebýt tohoto zaváhání, mohl na tom být líp. Mílová distance může být už na hraně, karlovarská dráha mu ale svědčí. Když tu ale loni dvakrát vyhrál na 1400 metrů, měl podstatně nižší handicap.

5 WLASTINA(GB), 6 tr. Filip Neuberg, ž. Michal Demo 56,0

V obou letošních startech u nás obsadila třetí místa. Běhá spolehlivě, ale vypadá také podchycená handicaperem. Většinou na distancích do 1400 metrů, ale několikrát dokázala zaběhnout i na míli, a to nejen v Mostě.

6 LAGOAS(GER), 8 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 58,0

V roce 2018 patřil mezi jedničkové koně na distancích do 1800 metrů. Další rok zkusil překážky a pak se odmlčel. Pod novým vedením se na dráhu vrátil po dvou letech, třetí start v Mnichově už vypadal lépe, ale asi se na něj spolehnout moc nedá.

7 CREATOR(IRE), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,5

Loni se uvedl třetím místem v Memoriálu Václava Michala, což byl jeho nejlepší výkon u nás. Ani v dalších startech to nebylo špatné. Druhý byl v trojce na míli ve Varech, letos zahájil na stejné distanci v Mostě, kde v rovině chvíli neměl dost místa, přesto skončil asi krk za Wlastinou, která teď nese o kilo víc. Jeho menežování je ale zvláštní, start ve Velké květnové proti příliš silné konkurenci byl zbytečný.

Tipařův verdikt: Opinion Maker je na karlovarské dráze jako doma. Přestože minule musel jít koncem, přeci jen je míle na hraně. Wlastina běhá pravidelně 1400 metrů i kratší, ale kdysi uměla zaběhnout dobře na míli i na měkké dráze. Handicapově se však zdá podchycená. Naopak poprvé se v handicapu představí CREATOR, a pokud si škrtneme jeho vystoupení ve Velké květnové, mohl by se mít šanci (ob)

Tip: Creator – Wlastina – Opinion Maker

 

17:00 - 6.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 60 000 Kč

1 SARAH DURANTE, 3 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 55,0

Druhý start byl slušný, ale v posledním zklamala. Kdyby navázala na druhý start, tak by mohla mířit vysoko, ale může být až čtyřkou stáje v dostihu, takže spíše vychází ve středu pole.

2 RABBIT GARSWOOD(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jakub Pavlíček 58,0

V posledních třech startech do 6 a ½ délky od vítěze, ale porazilo ho dost koní. Zřejmě trojka stáje. Maximálně vypadá na boj o konec tabule.

3 RABBIT POWER(GB), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 59,0

Zřejmě dvojka stáje. Proti starším koním si s vyšší hmotností v posledním dostihu vedl slušně. O pár metrů kratší distance by asi byla lepší, ale s mílí si poradí. Kandidát na boj o přední příčky.

4 RABBIT COULSTY(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Zřejmě jednička stáje. Nejvyšší handicap v poli. Distance je za optimem, ale třídou by si s touto konkurencí měla poradit. Kandidátka na vítězství.

5 VALMOREL(IRE), 3 tr. Václav Luka, Agáta Čermáková 52,0

Ve Francii končila většinou ve středu pole. Stejné to bylo i při zdejším debutu, ale byla dost poškozena kolizí na začátku oblouku. Poté přišla závěrem. Zkrácení distance asi nebude to pravé, ale po týdnu jde zřejmě hlavně pro handicap.

6 TALULU, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Distance by jí měla vyhovovat. Naposledy ukázala mírný progres. O konec tabule by mohla bojovat i tentokrát.

7 ARC EN CIEL(FR), 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Michal Demo 57,0

Jako debutant to bude mít proti zkušeným soupeřům těžké. Původem nijak nezaujme. Matka neběhala a dala jednoho vítěze. Ani jeden ze dvou starších pravých sourozenců nestartoval. Ziskem dotace by hodně překvapil.

8 LATARMISSIE, 3 tr. Lenka Horáková, Simona Laubeová 53,0

Při debutu hodně daleko. Zkrácení distance je s otazníkem. Každopádně na zisk dotace by musela předvést obrovské zlepšení.

9 RED ARTILLERY(IRE), 3 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 54,0

Zakoupena v Irsku jako dvouletá neobsedlá. Matka vyhrála ve Francii na 2000 metrů, ale její potomci běhali jen na překážkách, i když docela slušně. Otec je u nás znám díky Opasanovi, ale jinak se v chovu neprosadil. Při debutu může jen překvapit.

10 TREZY LADY(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, Zuzana Míčová 54,0

V obou startech dále od nejlepších, i když to samozřejmě bylo v těžší konkurenci. Tady to vypadá, že poběží opět zadarmo, pokud se výrazněji nezlepší.

Tipařův verdikt: Vypadá to, že „rabbiti“ by v tomto dostihu neměli mít soupeře. Vyhrát by asi měla RABBIT COULSTY. Největší konkurencí by jí mohl být Rabbit Power. Dotaci by mohl získat i minimálně jeden ze zbývající dvojice „rabbitů“ v dostihu. Z dalších nevypadá špatně Valmorel, ale distance na ní bude asi příliš krátká. Lepší tedy může být i Talulu. (tj)

Tip: Rabbit Coulsty – Rabbit Power – Rabbit Garswood

 

17:30 - 7.dostih

Cena TOR CHEB

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 SORBET(POL), 6 j tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 53,0            

Chodí zezadu a naposledy musel dohánět příliš velkou ztrátu. Vloni v srpnu zvítězil v Lysé a teď je v handicapu o 7,5 kg níž, takže může být nebezpečný.

2 ECHO RULES(IRE), 12 s tr. František Mourek, žk. Sofie Kvízová 57,5    

Vloni zaběhl dobře při posledním startu, letos se zatím nechytil. Naposledy tu ale nebyl zas tak daleko a metry navíc mu můžou pomoci.

3 MARIOS(IRE), 4 tr. Ivan Kub, Daniel Vyhnálek 56,5     

Vstup do sezóny byl po delší době vydařený start. Od té doby se ale odmlčel a tady nemá hlášená stínidla.

4 NEGRO MUSICA(POL), 3 tr. Ludvík Haris, Alena Plimlová 55,5

Na debut třetí v Lysé ve slaběji obsazeném dostihu. V Polsku neměla dobrý průběh a tady je razantní zkrácení distance. Blinkers tentokrát hlášený nemá.

5 STUHNA(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, ž. Martina Havelková 49,0

Před dvěma týdny se tu chytla na dvou kilometrech. Zkrácení distance by nemělo hrát velkou roli, přesto to vypadá, že se z kategorie nezvítězivších nevymaní ani na 30. pokus.

6 RABBIT SPIRIT(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 60,5      

Na úvod sezóny zvítězil v Lysé a dařilo se mu i v dalších startech. Prodloužení distance by měl zvládnout a měl by znovu mířit vysoko.

7 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, ž. Michal Demo 55,5     

Vloni tu v tomto dostihu bojoval o vítězství a teď je o 3 kg níž. Poslední forma, naznačuje, že se s ním musí počítat.

8 SILVER TRIGGER(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 59,0     

Naposledy svého žokeje trochu „popovezl“. Pokud tentokrát vydrží vyčkávat déle, může mířit za dotací.

9 DARK ALIGHIERI, 6 tr. František Mourek, Lucie Fialová 51,5    

Z trojice koní trenéra Mourka, kteří se tu představí, měla naposledy nevýraznější konec. Jako u ostatních ze stáje o ní platí, že metry navíc jí hrají do karet.

10 CHEVAL DE ROI(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 52,0           

Při třetím startu mezi vrstevníky měl brzo problém stíhat tempo dostihu. Možná by potřeboval ještě delší trať a při debutu v handicapu ho nejspíš nečeká nic jednoduchého.

11 LA VIDA(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Naposledy se jí tu podařilo usadit ve středu pole, což se u ní často nevidí. U distance vypadala jako vítěz, metry navíc tedy nevypadají jako plus.

Tipařův verdikt: Po dobrém výkonu v Drážďanech se tu jako favorit nabízí RABBIT SPIRIT. Pořadí může doplnit obhájce Lysyanargent a Sorbet. (fm)

Tip: Rabbit Spirit – Lysyanargent - Sorbet

 

STARTOVNÍ LISTINY