Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 5. 7.

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 5. 7.

Rozbory dostihů na neděli 5. července v Karlových Varech, kde jsou vrcholy Karlovarská dvojnásobná míle a Letní cena klisen.

 

KARLOVY VARY

neděle 5. července

 

14:00 - 1.dostih

Cena společnosti KAREL HOLOUBEK TRADE GROUP a.s.

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 NACHTSWAERMER(IRE), 4 tr. Václav Luka, ž. David Liška 60,5

Letos se vracel po roční pauze a chytil se hned ve druhém startu, když před týdnem v Chuchli finišoval druhý. 200 metrů navíc mu přijde vhod, a protože ho čeká teprve šestý životní start, může mít rezervy.

2 WINGET, 6 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 57,0

Vstup do sezóny mu nevyšel, když prohrála se čtveřicí nynějších soupeřů, ale v Mostě startoval poprvé. Zato ve Varech už třikrát zvítězil. Loni tento dostih s podobnou známkou vyhrál, ovšem od té doby se neumístil.

3 OPINION MAKER(IRE), 6 j tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 55,5

Ani jemu úvod sezóny nevyšel, když mu ve dvou startech na měkké dráze za distancí došly síly. Teď by měla být dráha rychlejší a v jediném karlovarském startu sahal po vítězství, takže se může chytit.

4 ROLALIZA, 5 b tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 59,0

Posledně dokázala, že v handicapu už spadla na přijatelnou známku a právě z Karlových Varů jsou všechna tři její vítězství. Mezi nejlepšími by scházet neměla.

5 ECHO RULES(IRE), 11 s tr. František Mourek, Simona Laubeová 59,0

V zimě změnit trenéra a při vstupu do sezóny podal v těžké ceně dobrý výkon. Loni v podobných dostizích sbíral umístění, takže ani tohoto veterána nelze přehlížet.

6 MEQUINENZA(IRE), 3 j tr. Václav Luka, žk. Agáta Čermáková 52,5

Na této distanci před dvěma týdny uspěla v maidnu. Protože je tříletá, určitě bude populární, nicméně handicap absolvovala zkraje sezóny a skončila osmá. Navíc stihla už deset startů, takže výrazný progres asi nepředvede.

7 MONTE CHRISTO, 8 j tr. Michal Kalčík, Michal Hrouda 55,5

Minule byl jezdecky posílen a po delší době se chytil. Jeho známka už spadla dost nízko a s metry navíc si poradí. Měl by být znovu ve hře.

8 SHEIK YERBOUTI, 8 tr. František Mourek, Alena Plimlová 58,0

Také on je dost seběhaný. Neběhá tak špatně, jak může na první pohled vypadat. V posledních dvou startech ale se současnou jezdkyní hůře odskočil, takže sázka na něj má svá rizika.

9 HOFERGIRL(GB), 4 s tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Vendula Korečková 57,0

Před týdnem se vrátila na sprint a dostih zahájila na konci pole. Předtím si na mílových distancích počínala aktivněji, a kdyby před třemi týdny neměla posunuté sedlo, mohla porazit Rolalizu. Pokud tentokrát odskočí lépe, měla by složit reparát.

10 ANNIE TIGER, 5 b tr. Zdeněk Mimra, Michaela Musialová 50,0

Ve Varech pravidelně sbírá dotace, ale na premiérové vítězství stále čeká. Při vstupu do sezóny doběh uzavřela a tady jí nečeká nic snadného.

11 IRISH VALENTINE, 4 tr. Helena Voršilková, Daniel Vyhnálek 58,0

V Mostě nestačil na duo Hofergirl – Rolaliza, ale poté ukázal zlepšení v těžké ceně. Tohle bude každopádně jeho handicapová premiéra, takže bude lepší počkat, jak se zařadí.

12 NAZMA(IRE), 7 tr. Helena Vocásková, Edita Vaníčková 66,5

Po vynechané loňské sezóně se vrátila v Mostě, kde byla celý dostih mimo podstatné dění. Dříve něco podobného uměla, ale znovu jí povede méně zkušená jezdkyně a ponese hodně kilo.

Tipařův verdikt: Jediným tříletkem v poli je Mequinenza, která po vítězství mezi nezvítězivšími jistě bude populární. V jediném handicapovém startu ale neuspěla, takže ze svěřenců Václava Luky vypadá jako lepší volba NACHTSWAERMER. Ten před týdnem skončil druhý na příliš krátké distanci, a protože má málo zkušeností, může jít nahoru. Dobře vypadá i dvojice Hofergirl a Rolaliza, které se letos utkaly už dvakrát. Naposled měla navrch Rolaliza, k čemuž ale přispělo ujeté sedlo Hofergirl, která tak může být lepší volbou. (jf)  

Tip: Nachtswaermer – Hofergirl - Rolaliza

 

14:30 - 2.dostih

Cena HIPODROM HOLOUBEK

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 NOGAR, 4 tr. Filip Neuberg, Daniel Vyhnálek 57,0       

Do sezóny vstoupil slušným výkonem, když se podílel na velmi rychlém tempu, a přesto bojoval o vítězství. Delší distanci zvládnout může a počítat se s ním musí.

2 SHEDIR(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, am. Lenka Rájová 60,5 

V posledním dostihu české sezóny 2019 zvítězil na měkké dráze jako největší outsider, dobře si ale vedl i následně na písku v Dortmundu. Měl by jít ještě nahoru.

3 FINIGA, 3 j tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 55,0          

Při druhém životním startu ukázala zlepšení, distance dokola by jí měly pasovat. Nedaleko za ní ale skončila Saigon Icon, která teď vychází váhově lépe.

4 QUEST ROYAL(SRB), 9 tr. Filip Neuberg, ž. Milan Zatloukal 60,0            

Při druhém letošním startu se čekalo trochu víc, přesto „na čáře“ předstihl La Sarenne. Tu by mohl porazit i tady, na vítězství (na které čeká už přes čtyři roky) to ale nevypadá.

5 WHITE GHOST, 9 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 55,0  

V Chuchli se prezentovala výrazně lépe než při prvním startu v Mostě. Ve dvou loňských startech ve Varech ale na dotaci nedosáhla, ani zde ještě nikdy nezvítězila.

6 SAIGON ICON(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Pavlína Filipová 52,5  

Při handicapové premiéře v Mostě pátá, v dalším startu trochu zklamala. 200 metrů navíc by jí mělo stačit a Finigu by tentokrát porazit mohla.

7 CENNÁ NADĚJE, 4 b tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,5          

Na první životní triumf zatím čeká. V Mostě za ní nebyl daleko Crosscheck, a pokud se jí tentokrát nepodaří usadit, může jí porážku vrátit.

8 LA SARENNE(FR), 6 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 55,5  

Nejvíce se jí daří v Mostě, ve dvou letošních startech se tam ale neumístila. Naposledy tam byla poražena trojicí dnešních soupeřů (Cenná Naděje, Crosscheck, Quest Royal), což jí tady moc nadějné vyhlídky nedává.

9 FRANCIMOR(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 59,0      

Ve dvou letech vypadal nadějně, první letošní start byl ale zklamáním. Po celý dostih se nedostal na nohy, takže prodloužení distance by mu mělo pomoci.

10 NADĚJE, 7 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 55,0             

Je dost chtivá a její parketou jsou střední tratě. Její loňské formy z Varů jsou 2-6-9, když první dvě jsou z dvou kilometrů, poslední z míle a půl.

11 CROSSCHECK, 4 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0     

Zatím nezvítězivší, poslední forma ale naznačuje, že už by nemusel čekat dlouho. Vloni v červnu tu byl v podobném handicapu třetí, teď je jeho známka o 1,5 kg níž.

12 EOWYN, 7 tr. Aneta Menclová, Zuzana Míčová 54,5

Při vstupu do sezóny tu byla diskvalifikována z třetího místa kvůli ztrátě blajdeky cca 100 m před cílem. Následný start jde na vrub příliš krátké distanci. Vloni při dvou startech tady dvakrát umístěná.

Tipařův verdikt: Tady bude jistě populární Francimor, který sice naposledy zklamal, více indicií ale nasvědčuje tomu, že vytrvalecké tratě by mu měly svědčit. Z méně prověřených se nedá podceňovat Nogar a málo zatížená SAIGON ICON. Prapor starších by měla držet nejvýše poctivá Eowyn. (fm)

Tip: Saigon Icon – Francimor – Eowyn

 

15:00 - 3.dostih

Cena společnosti Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA

R - handicap III.kat. - 3+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 DREAM OF LOVE, 4 tr. Lenna Horáková, ž. Martina Havelková 52,5

Naposled zvítězila, ale jednalo se o slabší dostih. Navíc těžila z parametrů mostecké dráhy, když už před polovinou dostihu převzala vedení. Koneckonců právě v Mostě získala obě životní vítězství.

2 RONCAL(GER), 3 tr. Pavel Tůma, Daniel Vyhnálek 58,5

Také on minule využil mosteckých specifik, když zvítězil stylem start-cíl. Na start půjde teprve popáté, takže s přídavkem za vítězství se může vyrovnat. S tím mu může pomoct i úleva jezdce, na druhou stranu není snadný na ježdění.  

3 TAMSIN(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 60,5

Při českém debutu mu nesedla delší distance. Posledně ztrácel na Roncala přes 5 délek a jejich váhový poměr se mění o 5 kg, takže jejich šance se teoreticky vyrovnávají.

4 TOUCHE FINALE(FR), 4 tr. Václav Chaloupka, ž. David Liška 58,0

V zimě změnila trenéra a její výkony šly dolů. Minule výrazným rozdílem prohrála s trojicí nynějších soupeřů, s nimiž by poměr sil otočit neměla.

5 VIVIANN(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

Po loňském vítězství mezi nezvítězivšími pět měsíců pauzírovala a na podzim se v handicapech nechytla. Naposled skončila v lednu vzdáleně čtvrtá na pískové dráze v Dortmundu. Lepší bude počkat, jak se ukáže po pauze.

6 FULMINE LUNA(FR), 6 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 62,0

Před třemi týdny se zúčastnil stejného dostihu jako Roncal a Tamsim, přičemž i u něj platí, že nesené hmotnosti jejich šance vyrovnávají. Útočil ale více zezadu, takže mu může sednout dráha s delší rovinou, na níž loni získal své premiérové vítězství. V handicapu je každopádně blízko svého maxima.

7 THAILAND(GER), 8 j tr. Michal Kalčík, am. Michaela Kacerová 61,0

Další účastník několikrát zmíněného mosteckého dostihu, v němž ho porazila hned čtveřice nynějších soupeřů. V obloukách sice tehdy rozdal dost metrů, ale chytit se nemůže už delší dobu a distance je pro něj dlouhá.

8 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jiřina Andrésová 51,0

Poslední start byl lepší, než na první pohled vypadá. Na startu se totiž sešli kvalitní tříletí a po startu měl problém s akceptováním tempa. Také jeho původ napovídá, že tohle mu sedne lépe. Při vstupu do handicapu může překvapit.

9 ZAMINDARTON, 4 s tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 56,0

Minule to pro něj bylo příliš dlouhé. V handicapu je blízko vítězné známky, ale prosadil se na menší brněnské dráze. Bývá chtivější, takže není snadný na ježdění, ovšem si s ním jezdkyně poradí, měl by být ve hře.

Tipařův verdikt: Pozornost poutá především trojice koní, která se před třemi týdny umístila mezi čtveřicí nejlepších v podobném dostihu v Mostě. Tehdy zvítězil RONCAL, který sice těžil z parametrů tamního hipodromu a má nového jezdce, ale na druhou stranu může mít rezervy. Spolehlivý Fulmine Luna se zdá být podchycený, ovšem ve Varech už zvítězil, takže znovu může porazit Tamsina. Při handicapové premiéře zasluhuje pozornost Zaukhan. (jf) 

Tip: Roncal – Fulmine Luna - Tamsin

 

15:30 - 4.dostih

17. LETNÍ CENA KLISEN skupiny MAENTIVA

R - cena II.kat. - 3+ klisny - 2000 m - 100 000 Kč

1 PALMERA(GER), 4 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Zdenko Šmida 61,0

Loni se postupně zlepšovala. Nejlépe si vedla na distancích od 2400 metrů. Tomu odpovídá i její původ. Nevýhodou je, že letos debutuje a distance pro ni bude trochu krátká, ale třídu má. Sašu by ohrozit neměla, ale o další příčky bojovat může.

2 SAŠA(GB), 6 j tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0

Při letošním debutu předvedla výbornou formu, když jen o 1,5 délky zaostala za Ignacius Reilly, který následně skončil těsně čtvrtý v listed ve Francii. Distance je pro ni téměř optimální. Jasná favoritka dostihu.

3 TULARKA(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. David Liška 58,0

Distanci zvládne, ale optimum má zřejmě o pár set metrů níž. Dá se čekat vyrovnaný boj se Storm De Nuit a možná i s Palmerou o druhé až čtvrté místo. Storm De Nuit vychází o chloupek lépe.

4 STORM DE NUIT(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 58,0

Oproti Tularce jí naopak distance zřejmě sedne optimálně. Jen dvakrát zatím běžela 2000 metrů a oba starty vyhrála. Mohla by tedy Tularku opět porazit.

5 PALADINO(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

Absolvuje teprve druhý životní start. Při debutu se neumístila ve trojce. Zřejmě si jde pro handicap.

6 IMSEXYANDIKNOWIT(IRE), 4 tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 61,0

Loni se dokázala umístit ve dvou listed dostizích v Polsku. Na podzim šla její forma trochu dolů. Nevýhodou je letošní debut a vyšší váha. Měla by bojovat o konec tabule.

7 MAVERANA(POL), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 53,0

Loni se umístila na konci tabule v jedničkách. Letos její výkonost stagnuje. V Jarní ceně klisen až předposlední. Tady vychází opět bez dotace.

8 GIVEN CHOICE(IRE), 5 tr. Iwona Wroblewska, ž. Jaromír Šafář 56,5

V Anglii běhala loni hlavně ultravytrvalecké dostihy. Tady nezaběhla úplně špatně v silně obsazené trojce. Na nejlepší by stačit neměla, ale o konec tabule bojovat může.

Tipařův verdikt: Jednoznačnou favoritkou je SAŠA, která má výbornou formu. Sedne jí distance a některé soupeřky nesou vyšší váhu. O další místa by měly bojovat hlavně Tularka a Storm De Nuit, když o trošku více šancí dávám druhé jmenované. Třídu loni ukázala i Palmera, ale letos bude teprve debutovat a distance pro ni bude zřejmě trochu krátká. O poslední dotované místo by se pak měly poprat Imsexyandiknowit a Given Choice. (jf)

Tip: Saša – Storm De Nuit – Tularka

 

16:00 - 5.dostih

Cena Karlovarského Kraje - 92. Karlovarská dvojnásobná míle

R - handicap I.kat. - 4+ - 3200 m - 135 000 Kč

1 BARABASH(GER), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 55,0

Zkušenost s distancí má, když v posledních dvou ročnících Ceny prezidenta republiky obsadil třetí a čtvrtou příčku. Loni měl slabší vstup do sezóny a letos tomu nebylo jinak, v prvním startu formu neukázal.

2 TIRAK(SVK), 7 tr. Marián Štangel, Michaela Musialová 49,5

Loni ho v Bratislavě porazili Barabash i Raviela. Oproti nim teď ponese výrazně nižší váhu, ale vstup do sezóny neměl nejlepší, přestože 2000 metrů pro něj asi bylo krátkých.

3 RAVIELLA, 7 tr. Eva Záhorová, ž. Pavlína Filipová 56,5

Tento dostih absolvovala již třikrát. V roce 2017 byla druhá, další rok vyhrála. Loni skončila třetí, když nosila nejvyšší váhu za starty v zahraničí. Teď je opět na známce, s níž tu vyhrála před dvěma lety a v prvním startu se ukázala ve formě.

4 THAT‘S MY GIRL(GER), 4 tr. Luboš Urbánek, Lucie Fialová 53,5

Kariéru odstartovala až loni na podzim. Ve druhém startu se ukázal nadějně ve Varech na 2000 metrů, v Ceně prezidenta republiky skončila třetí. Předpokládal se od ní progres, ale v prvním letošním startu skončila za očekáváním. Na subtilnější klisnu ale nosila dost kilo, tady to bude o šest míň.

5 CACOPHONOUS(GB), 5 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,5

V Británii běhal na vytrvaleckých tratích a k nám přišel s ratingem 68 lb. V prvním startu v Chuchli nic výrazného nepředvedl. Naposled se ale předved v lepším světle a lehce si vyhrál trojku na 2800 metrů. S nízkou váhou tu může mít šanci.

6 DALANDI, 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 57,0

Loni šel obě vytrvalecké klasiky, v St Legeru byl pátý. V prvním startu se hezky uvedl v Chuchli, v Memoriálu Vlastimila Smolíka v Mostě byl na stejno s Ile Jones, pro ni jsou ale metry navíc větším plusem.

7 ILE JONES(FR), 4 j tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 57,0

Překvapivá vítězka předzkoušky Oaks se chytla na supervytrvaleckých distancích. Byla třetí v St Legeru a potrápila i Dominiqua v Ceně prezidenta republiky. Tady bude mít váhovou výhodu a vstup do sezóny neměla špatný.

8 DOMINIQUE(FR), 6 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 60,0              

Ze středotraťaře se předělal na vytrvalce a na konci sezóny vyhrál Cenu prezidenta republiky. Největší třída v poli, ale také nevyšší váha. Letos absolvoval vítězný debut na proutěnkách a stejně jako loni Famous Valley může ukázat, že střídání roviny s překážkami není problém.

9 DARALARA, 4 tr. Eva Záhorová, ž. Jiřina Andrésová 48,0

Zatím toho moc nenaběhala a viditelně jde stále nahoru. S distancí má dobré zkušenosti, ale do dostihu nastoupí o 6,5 kg nevyhandicapovaná, a to i přes očekávaný progres není doporučením.

10 LADY ROSEBURG(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 59,0

Loni startovala v dostizích pro tříletou špičku a nevedla si špatně. V předzkoušce Oaks prohrála o ½ délky s Ile Jones, v nich byla pátá a druhá ve slovenské edici. Tam byla i pátá v St Legeru. Do sezóny vstoupila vítězně, dostala ale za to od handicaper přívažek a Raviella by s ní tentokrát mohla otočit poměr sil.

Tipařův verdikt: Dostih by to měl být poměrně vyrovnaný. Přes nejvyšší váhu může pomýšlet na vítězství DOMINIQUE, Ile Jones by mu ale měla šlapat na paty. Vpředu se dá čekat i zkušená Raviella, která by díky váze mohla otočit poměr sil z prvního startu s Lady Roseburg. S nízkou váhou se může prosadit Cacophonous, který hezky vyhrál při druhém startu. (ob)

Tip: Dominique – Ile Jones - Raviella

 

16:30 - 6.dostih

Cena prezidenta ČSCHPMDK

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 NEMO(FR), 4 tr. Čestmír Olehla, Daniel Vyhnálek 56,0

V Červnovém handicapu zklamal v pozici spolufavorita, ale v cílové rovině dlouho hledal volný prostor. Předtím na příliš krátké distanci ukázal, že něco podobného umí, takže by se měl vrátit do hry.

2 TROP, 11 tr. Jaroslav Jelen, Michal Hrouda 53,5

Právě ve Varech získal v září své poslední vítězství. Už se skoro vrátil na vítěznou známku, ale při vstupu do sezóny neuspěl a ani on nemládne.

3 PENSEUR(IRE), 5 b tr. Zdeno Koplík, ž. Zdenko Šmida 53,0

Před dvěma týdny prohrál s trojicí nynějších soupeřů. Tady mu pomůže návrat na vítěznou distanci a ve Varech loni běhal slušně, takže o dotace může bojovat.

4 TROPICAL BOND, 9 b tr. Michal Kalčík, ž. Jan Rája 65,5

Posledně trochu zklamal, ale přestože je tempařem, útočil zezadu. Tady se do jeho sedla vrací žokej, s nímž v listopadu skončil v podobném handicapu druhý. Tehdy přitom vlastnil ještě o kilo vyšší handicap.

5 PRINCE OF HAVANA(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. Pavlína Filipová 54,5

Při obou startech mezi tříletými zřejmě narazil na kvalitní konkurenci. Jako nezkušený kůň může pokračovat v progresu, takže při vstupu do handicapu určitě bude populární.

6 BEE CHIC(FR), 6 s tr. Alena Škrášková, ž. David Liška 58,0

Loni v tomto dostihu skončil po boji druhý, když vlastnil o 1,5 kg vyšší handicap, ale tentokrát právě 1,5 kg jeho žokej převažuje. Letos ovšem v obou startech zklamal. Naposledy se tak stalo před pouhým týdnem v Chuchli.

7 CORSTON(IRE), 4 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 61,5

Do Červnového handicapu odskakoval jako spolufavorit, ale v cíli byl až desátý za čtveřicí nynějších soupeřů. Zkrácení distance vypadá jako plus, přesto tentokrát zřejmě tolik příznivců nenajde.

8 SHECANRALLY(IRE), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiřina Andrésová 49,5

Do sezóny vstoupila před týdnem v Lispku, kde jí jasně porazil Top Gun (hdcp 57 kg). Je 1,5 kg nad svou vítěznou známkou, což by nemusel být takový problém, ale dosud bodovala na kratších distancích.

9 BORUVKA(IRE), 4 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,0

Letos v obou startech prohrála po až boji, přičemž posledně porazila hned pětici nynějších soupeřů. Distance je pro ni ale trochu krátká, když kromě vítězství ve dvou letech všechna umístění získala na tratích 1800 až 2000 metrů.

10 FACTS AND FIGURES(IRE), 7 tr. Luboš Urbánek, ž. Jiří Palík 59,5

Loni se mu příliš nedařilo a pádu svého handicapu využil naposled v Mostě, kde zvítězil. Ani s přídavkem za tento úspěch nemusí být ze hry, protože dříve uměl i více.

11 CELINE MY HEART(GB), 7 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 56,5

Platí za sprinterku, ale posledně si nad očekávání poradila s distancí 1800 metrů, když v Červnovém handicapu skončila třetí. Zkrácení distanci ji na rozdíl od Boruvky pomůže, takže s ní může poměr sil otočit. Spoleh na ni ale příliš není.

12 CAWOK(IRE), 4 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 53,5

Loni skončil třetí v Ceně města Karlovy Vary, ale od té doby se nemůže chytit. Z šestice zde startujících účastníků Červnového handicapu skončil před dvěma týdny nejhůře.

Tipařův verdikt: Na startu bude šestice účastníků o 200 metrů delšího Červnového handicapu, který se odběhl před dvěma týdny v Chuchli. V něm těsně druhá skončila Boruvka, ale ubrání metrů je problémem, zatímco kratší distance pomůže posledně třetí Celine My Heart. Ještě lepší volbou ale může být Nemo, který sice skončil až osmý, ale neměl dost prostoru a stáj má formu. Silný žokej může probrat Tropical Bonda. Nikdo ovšem nemusí stačit na tříletého PRINCE OF HAVANU, který po dvou životních startech nemusí být podchycený. (jf)

Tip: Prince Of Havana – Nemo – Tropical Bond

 

17:00 - 7.dostih

Cena společnosti TIPSPORT

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 60 000 Kč

1 JIR SUN(GB), 3 j tr. Luboš Urbánek, ž. Jaromír Šafář 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Aby mohl pomýšlet na zisk dotace, tak by se musel hodně zlepšit. To ale nevypadá moc pravděpodobně.

2 CREATOR(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Loni ve Francii mnoho neukázal. Letošní debut v Michalově memoriálu ale přinesl třetí místo. Následně se neumístil ve Francii, ale bylo to v o dost lépe obsazeném dostihu, než jaké absolvoval loni. Byl 9. z 18 a na duo stáje Godolphin ztrácel jen 7 délek. Spolufavorit dostihu.

3 PALOMINA(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, Michaela Musialová 54,0

Teprve debutuje. Spíše delší původ. Proti zkušeným soupeřům to bude mít těžké a ziskem dotace by překvapila.

4 PARTY STAR(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Martina Havelková 56,5

Vypadá jako hlavní kandidátka na třetí místo. Na boj o vítězství by musela jít ještě výrazněji nahoru.

5 RABBIT BREATH(GB), 3 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 56,0

Poctivá klisna, která se umístila i v klasice. Vypadá jako jistější tip než Creator, se kterým by měla bojovat o vítězství.

6 DANCER OF DENALI, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Při loňském debutu daleko od nejlepších. Delší, pozdnější původ, takže se dá čekat progres, ale na zisk dotace to ještě stačit nebude.

7 TOS SIA(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Zdenko Šmida 55,5

Až koncem května narozená klisna. Při debutu na nejlepší ztrácela, ale dá se čekat progres. Vychází okolo středu pole.

8 SPENCER(GB), 3 j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, Lucie Fialová 54,5

Ve Francii mnoho neukázal, ale při českém debutu skončil čtvrtý za Party Star. Pořadí s ní by otočit neměl, ale na čtvrté/páté místo vychází.

9 THANK THE IRISH(IRE), 3 tr. Jozef Chodůr, ž. Jiří Palík 58,0

Mnoho neukázal v Anglii, ale letošní debut na Slovensku nebyl špatný. Mohl by jít ještě nahoru a bojovat o konec tabule.

10 ARTYSSIMO, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 58,0

Při debutu to bude mít těžké. Nikdo ze starších pravých sourozenců nevyhrál více než pětku. Každý poražený soupeř bude úspěch.

11 MADAM ZAZOU, 3 tr. Petr Jirka, Simona Laubeová 53,0

Další debutantka, která může jen překvapit. Vlastní docela kvalitní původ. Koně trenéra ale většinou potřebují seznamovací start.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména Creator a RABBIT BREATH, kterou opatrně volím díky její spolehlivosti. Na třetí místo pak vychází Party Star. O konec tabule by měli bojovat Thank The Irish a Spencer. Lépe by na tom mohl být prvně jmenovaný. (tj)

Tip: Rabbit Breath – Creator – Party Star

 

17:30 - 8.dostih

Cena společnosti Vladimír Marek s.r.o.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 LYSYANARGENT(FR), 6 tr. František Mourek, žk. Alena Plimlová 56,0

Letos se prezentuje aktivnější taktikou než vloni. Dotaci získal v posledních pěti startech a to se mu může podařit i tady.

2 DODYBUD(IRE), 11 tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 61,5             

Koncem května tu zaběhl dobře na dvou kilometrech a následné běhání potvrdilo, že ve svém věku už tolik rychlosti nemá. Vloni tu ve čtyřech startech byl pouze jednou bez peněz.

3 SWAN PRINCESS, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 60,5     

V Mostě při prvním letošním startu neuspěla, jednalo se ale o dobře obsazenou cenu. Vloni byla spolehlivá, většinou lépe zaběhne s nižší váhou.

4 NOMBEKO(FR), 6 tr. Martin Pišl, ž. Milan Zatloukal 58,0           

Vloni v létě tu zvítězila, naposledy ale zaostala o hodně délek za Lysyanargentem. Momentálně 4,5 kg pod vítěznou známkou a pomoci jí může žokej ve formě.

5 GREEN WAY, 4 tr. Karel Germič, am. Jindřich Fabris 59,0          

První letošní start absolvoval po delší pauze. Na sprintu přestal poměrně záhy stíhat tempo soupeřů, rozdíl v cíli ale nebyl tak velký. Míle by mu měla být bližší.

6 HUDSON HORNET(FR), 3 tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 52,0          

V obou dvou letošních startech mezi vrstevníky byl aktivní, aby v rovině vyklidil pozice. Přestup do handicapové společnosti by mu mohl pomoci, nejspíš bude ale opět outsider.

7 LADY`S MAN, 8 tr. Petr Kantek, ž. Jiřina Andrésová 49,0          

V aktuální sezóně se mu povedl jediný start. Je závislý na tom, kolik mu soupeři dopřejí klidu na špici. Tady vloni zvítězil, tlaku se ale nejspíš nevyhne.

8 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 7 tr. Petra Peťulová, Michal Hrouda 53,5               

Vloni zaběhl nejlépe v Netolicích, vstup do sezóny mu příliš nevyšel. Návrat na míli nemusí být plusem.

9 TIGGY BLUE, 8 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 56,0    

Vloni na jaře podával slušné výkony, na podzim šel ale s formou dolů. Na vítězství čeká už téměř dva roky, a i když jeho rating klesá, tak tomu, že by se měl chytit, mnoho nenasvědčuje.

10 MARJANEH(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Martin Laube 57,0     

V prvních dvou startech mnoho neukázala, naposledy ale překvapila druhým místem mezi vrstevníky. I když se nejednalo o nejsilněji obsazený maiden, tak dlouho by na vyčlenění z této kategorie čekat neměla.

11 METLAKATLA, 4 tr. Ladislav Nagy, Taťána Mášová 52,5           

Dva loňské německé starty moc nenapoví a naposledy nevstoupila v Mostě do boxů. Jejím hlavním úkolem je tedy odstartovat a vyzkoušet si svojí handicapovou známku.

12 NUTEKI, 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Adam Florian 55,0

Vloni tu vyhrála o kategorii níž a v dalších startech podávala poměrně nevyrovnané výsledky. Naposledy o 2 délky za Lysyanargentem a pořadí mezi nimi by se nejspíš měnit nemělo.

Tipařův verdikt: V dobré formě je zkraje sezóny Dodybud, který už vloni ukazoval, že kombinace karlovarské dráhy a mílové distance mu svědčí. Dotaci v posledních pěti startech získal Lysyanargent a to by se mu mělo podařit i tentokrát. Ve společnosti prověřených soupeřů se může prosadit MARJANEH, která se dobře ukázala před dvěma týdny v Chuchli a asi jako o jediné v poli se o ní dá říci, že by se měla ještě zvednout. (fm)

Tip: Marjaneh – Dodybud - Lysyanargent

 

STARTOVNÍ LISTINY