Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 6. 8. - Oaks

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 6. 8. - Oaks

Rozbory dostihů na neděli 6. srpna v Karlových Varech, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem klasické Oaks.

 

14:15 - 1.dostih

Primo Josef Chejn

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 FANNY(FR), 3 kl, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 56,5

Posledně se chytla třetím místem ve sprintu v Lysé. Prodloužení distance ale jako plus nevypadá, když v jediném startu na míli byla dost chtivá a v závěru jí docházely síly.

2 SADALBARI(IRE), 3 val s, tr. Miroslav Nieslanik, am. Tomáš Roman 55,0

Zúčastnil se VJC i Derby. Zvlášť v mílové klasice podal dobrý výkon, když finišoval šestý. Třídou tedy soupeře jasně převyšuje. Otazníkem je náročný program, když před týdnem startoval v Bad Harzburgu. I tam nicméně zaběhl slušně, když jeho přemožitelé mají německé handicapy 69,5 a 71,5 kg. Poprvé nastoupí se stínidly.

3 CARROT, 3 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 56,5

Při brněnském debutu se v závěru dostala na třetí příčku, ale porazila slabé soupeře. Od té doby tři a půl měsíce nestatovala. Matka i polosestra mnoho neukázaly.

4 RABBIT ZOUSTAR(GB), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 60,5

V posledních dvou startech po aktivním průběhu druhý. V Lysé porazil Fanny, a i když ponese nejvíce kilo, znovu vychází lépe. Také on by ale ocenil kratší distanci. V obou startech na míli v závěru slábnul.

5 DRAMO(FR), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, am. Anna Lebdušková 52,5

Po šesti životních startech stále čeká na premiérovou dotaci, když nepomáhají ani distanční experimenty. Minule ztrácela na této dráze a distanci výrazněji, a protože má dost zkušeností, progres se příliš čekat nedá.

6 MEIA, 3 kl j, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 54,0

Posledně v závěru slábla, takže návrat na kratší distanci vypadá jako plus. Každopádně i podle předchozích forem vypadá cesta na tabuli komplikovaně.

7 SI SU HENKI, 3 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 58,0

Loni bojoval o vítězství v Drážďanech. V dubnu ale dvakrát zklamal a poté se odmlčel. Tady nastoupí poprvé jako valach, a i když si počíná aktivně, dle původu by měl být delší.

8 HAPPY SCARLETT(FR), 3 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 58,0

V květnu se navzdory divokému průběhu ukázala nadějně na 2200 metrů. V dalších dvou startech ale brzy vycouvala z podstatného dění a posledně na kilometru se do něj vůbec nedostala.

9 MAGIC DIAMOND(GB), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 54,0

Posledně narazila na silnější soupeře. Předtím dvakrát dosáhla na dotaci, ale všechny letošní starty absolvovala na delších distancích.

10 ASELLUS AUSTRALIS(IRE), 3 hř b, tr. Zdeno Koplík, ž. Petr Foret 57,0

Před sezónou změnil trenéra, ale výrazný progres neukázal. Startoval ovšem proti elitě ročníku. Tady ho tak není lehké zařadit, zvlášť když nastupuje po tříměsíční pauze.

11 LORD WILD, 3 hř, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 54,5

Před měsícem sice ve Varech jen o délku porazil Dramo, ale teprve debutoval a ztratil na startu. Je prvním potomkem jedničkově umístěné matky, takže má předpoklady k progresu.

12 MARY POP, 3 kl, tr. Helena Vocásková, am. Klára Chrbolková 51,5

Debutovala ve stejném dostihu jako Lord Wild, kterého porazila o více jak 10 délek. I když koně trenérky bývají nachystáni už na debut, poměr sil by se měnit neměl. Každopádně dle projevu i původu by potřebovala delší distanci.

13 MAYDALENA, 3 kl sj, tr. Václav Hulínský, Taťána Mášová 53,0 – NÁHRADNÍK

Ve čtyřech životních startech porazila jediného soupeře. V případě účasti by tedy výraznější roli hrát neměla.

14 ROMAN WARRIOR, 3 val, tr. Miroslava Maršíčková, Nikola Petrlík 58,0 – NÁHRADNÍK

Do sezóny vstoupil až v červenci předposledním místem proti starším soupeřům. Start v nohách ho může zvednout, nicméně ani on nezaujme.

Tipařův verdikt: Jednoznačně nejvyšší třídu ukázal SADALBARI, takže pokud se na něm nepodepsal náročný program, měl by splnit roli favorita. V Lysé naposled dobře zaběhali Rabbit Zoustar a Fanny, ale pro oba je prodloužení distance mínusem. Mary Pop by naopak ocenila metry navíc. Těžko čitelná je dvojice Si Su HenkiAsellus Australis, kteří nenaplnili klasické ambice a na dráhu se vrací po delší pauze. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sadalbari – Rabbit Zoustar – Mary Pop

 

14:45 - 2.dostih

Cena Skaličan

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 PALMYRA, 4 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Petr Foret 57,0            

Ve čtyřech letošních startech běhala hlavně na sprintech, nejlépe ale zaběhla na míli před měsícem. Při druhé návštěvě karlovarského závodiště může být zajímavá, pokud pauza od posledního startu nebude moc krátká.

2 BUNAMBOO(IRE), 3 val s, tr. Miroslav Nieslanik, am. Matyáš Luka 61,5

Začátkem června se v Chuchli táhlou koncovkou prosadil mezi tříletými, následně s podobnou taktikou neměl proti starším v Lysé šanci. Při vstupu do handicapu ho nelze podceňovat.

3 CHASMAR, 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 49,0 

Vloni tu zvítězil na trochu kratší distanci, letos se většinou nedostal ke své oblíbené start – cíl taktice. Tady by se mu to povést mohlo, jde ale proti handicapu a trojici nedávných přemožitelů tu potkává nevýhodněji.

4 IRIS, 5 kl, tr. Renata Pátková, am. Kristýna Nováková 50,0       

Naposledy se tu ukázala v dobrém světle ve Fegentri dostihu a špatné nebylo ani její květnové běhání. Do sedla se vrací jezdkyně, která si zatím vybírá začátečnickou daň.

5 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 60,0        

Před dvěma týdny tu zvítězil v nejnižší kategorii, když porazil tři nynější soupeře. Podle momentálních vah to může zvládnout znovu a mírný nárůst distance by neměl být problém.

6 LITTLE BIGHORN, 4 val s, tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 54,5       

Ve všech třech startech na našem území zaběhl dobře. Naposledy tu skončil za dvojicí Launch Zone a Fabriana Third, podle nynějších vah ale vychází opět za nimi.

7 FRAM, 7 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 57,5    

Vstup do sezóny neměl špatný, v posledních startech se mu ale nedaří, i když naposled narazil na těžší soupeře. Tady mu může pomoci sestup o kategorii níže a snad o trochu měkčí půda.

8 NACHT STAR, 4 kl, tr. Vendula Korečová, ž. Vendula Korečková 54,0 

Letos v pěti startech jen dvakrát za peníze, ale poslední výsledek z Lysé značí, že se svojí známkou už si poradí. Případná měkčí půda by její koncovce mohla pomoci.

9 PERFECT KORDULA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, am. Tomáš Roman 56,5         

Ukazovala se dobře už mezi tříletými a při vstupu do handicapu zvítězila bez problémů. Přídavek od handicapera částečně eliminuje úleva amatéra a měla by být opět nebezpečná.

10 FABRIANA THIRD, 4 kl, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,5

Naposledy si tu na kratší distanci došla pro druhé peníze. Metry navíc jí mohou pomoci a váhově by měla být tehdejšímu vítězi Launch Zone minimálně blíže.

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny se tu potkala čtveřice nynějších účastníků a Launch Zone by měl nejspíš opět porazit Fabrianu Third, i když rozdíl mezi nimi by neměl být velký. Zajímavější ale můžou být tříletí, když PERFECT KORDULA při svém handicapovém debutu ukázala, že tato kategorie by neměla být její strop a lepší podmínky než v Lysé by tu měl potkat Bunamboo. (Ferdinand Minařík)

Tip: Perfect Kordula – Launch Zone – Bunamboo

 

15:15 - 3.dostih

44. Cena Masise - Renomia Agro

R - cena I.kat. - 2 - 1200 m - 135 000 Kč

1 DANTAWI(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,0

Narozena začátkem března. Poměrně raný a rychlý původ. I když debutuje, tak jí díky realizačnímu týmu nejde podcenit. Mohla by získat klidně i vyšší dotaci.

2 RIVER DAWN(FR), 2 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 58,0

Narozena již v únoru. Debut absolvovala ve Francii v silné konkurenci. Následně trochu zklamala po aktivním průběhu v maiden dostihu. Těžko se zařazuje, ale minimálně díky zkušenostem by měla získat dotaci.

3 MORAYA(FR), 2 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Při debutu druhá za Francinette. Ztrácela na ni ale 6 délek, tak by s ní pořadí otočit neměla. Každopádně o další příčky by bojovat měla.

4 RABBIT BLUE BRESIL(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 58,0

Narozen až koncem května. Pozdní překážkový původ. Ziskem dotace by překvapil.

5 LIMÁRIA, 2 kl, tr. Radim Bodlák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při debutu ztrácela hodně na Morayu a Francinette. Následně vyhrála slabě obsazený dostih pro české odchovance. Přední koně by neměla ohrozit, ale dotaci by získat měla.

6 BELIEVE SKY(IRE), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Adam Florian 58,0

Narozen až koncem května. Pozdnější, vytrvalecký původ. Ziskem dotace by překvapil.

7 DIDIER, 2 hř, tr. Josef Bartoš, Irena Štěrbová 58,0

Překvapivě zvítězil hned při debutu. Rychlost mu nechybí. Tomu odpovídá i původ. Nenarazil na nejsilnější konkurenci, ale na třetím místě za ním byla Sonata Arctica, která předtím ztrácela na Moraya jen o trochu více, když obě debutovaly. Kandidát na boj o přední příčky. 

8 FRANCINETTE(GB), 2 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 57,0

Kandidátka na vítězství. Vyhrála debut velmi lehce. Dle původu by jí měly sedět delší distance, ale při debutu neměla s dvanáctkou problém.

9 SERENA CHOPE(FR), 2 kl s, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Při debutu čtvrtá, ale zároveň poslední. Na zisk dotace musí předvést progres. Původ má spíše ranější a sprinterský.

Tipařův verdikt: Jednoznačnou favoritkou je FRANCINETTE, která vyhrála lehce debut. S postupujícím časem by mohla ještě předvést progres. Původ rozhodně nemá raný. O další místa by měla bojovat zejména Moraya, která byla při debutu druhá právě za Francinette. Didier dokonce při prvním startu zvítězil, ale konkurenci byla asi o trošku slabší. Zvítězit dokázala i Limária, ale ta narazila na ještě slabší konkurenci. Při debutu ztrácela dost na Morayu a Francinette. Z debutantů vypadá nejzajímavěji Dantawi, která má ranější, rychlý původ a renomovaný realizační tým. O dotaci by měla bojovat i River Down. (Tomáš Janda)

Tip: Francinette – Moraya - Didier

 

15:45 - 4.dostih

Cena DUX Josef Chejn

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 TRIESTINA(IRE), 3 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 50,0        

Po boji zvítězila při svém třetím životním startu v Lysé. I když šlo o nejnižší kategorii, byl to poměrně slušně obeslaný dostih a měla by jít ještě nahoru.

2 SVEN, 5 hř, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 54,5              

Po vítězství v Mostě se od něj čekalo více, v obou startech si ale příliš klidu na špici neužil. Tady jsou sice boxy plné, na první pohled se ale moc uchazečů o vodění nenabízí.

3 ARKADAG(IRE), 5 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Jaroslav Línek 61,0

Letos bez peněz pouze při smolném startu v Mostě. Dva kilometry na místní dráze jsou jeho parádní disciplína a s podobnou známkou na jaké je teď, už tu bojoval o vítězství vloni.

4 SMICHOFF(FR), 4 val, tr. Michal Kalčík, am. Matyáš Luka 60,0

I když letošními výsledky neoslní, nebyly to tak špatné formy. Asi jen naposledy se od něj čekalo o trochu více, na rychlé půdě a v takticky odběhnutém dostihu nemohl ze svého finiše moc předvést.

5 LATARMISSIE, 5 kl, tr. Lenka Horáková, Lucie Fialová 51,5        

Před dvěma týdny byla aktivnější než obvykle, síly jí ale opustily u distance. Při návratu k vyčkávací taktice nemusí být bez šance, obzvlášť pokud by půda byla měkčí.

6 MARIOS(IRE), 6 val, tr. Josef Bartoš, am. Tomáš Roman 48,0 

Po vítězství v Lysé se neztratil ani na kratších distancích. Tohle by mu mělo být bližší, když vloni tu na této distanci s podobnou známkou bojoval o vítězství (byť o kategorii níž).

7 VINTAGE BRAND(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, ž. Vendula Korečková 54,0      

Před dvěma týdny tady zklamala v roli favoritky, šla ale po menší pauze a neměla klidný průběh. Za jeden výpadek jí nelze odepisovat, předchozí formy mezi tříletými byly dobré.

8 BRILLIANT COLOURS(IRE), 3 val sj, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 61,0  

Po dvou dobrých startech mezi tříletými se tu lehce prosadil při handicapovém debutu v nejnižší kategorii na této distanci. To by jistě nemělo být jeho poslední slovo, tady jde ale po menší pauze.

9 PARTNER IN CRIME(IRE), 3 val s, tr. Grzegorz Wroblewski, Eva Buriánková 54,5           

Před měsícem tu mezi nezvítězivšími podal nejlepší výkon kariéry. Metry navíc jsou otazníkem, pokud se ho podaří usadit, zvládnout by je mohl.

10 ARGEMA, 5 kl, tr. Aneta Menclová, Taťána Mášová 49,0       

Překvapivě dobře zaběhla před měsícem v Lysé. Tady jsou soupeři silnější, nicméně s vyšší známkou už si dokázala poradit před rokem v mílovém handicapu tady.

11 TREZY LADY(FR), 5 kl j, tr. Miroslav Nieslanik, am. Klára Chrbolková 62,0       

Před dvěma týdny tu lehce obhájila roli favoritky v nepříliš silně obsazené ceně. Tady to bude mít výrazně těžší, distance je jí ale bližší a už se tu dokázala umístit i o kategorii výš.

12 PERSEA, 5 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Petr Foret 56,0 - NESTARTUJE

Naposledy v Chuchli byla aktivnější, než u ní bývá zvykem. To že s touto distancí si poradí, tu ukázala už v předchozím startu, situaci jí ale komplikuje nevýhodné startovní číslo a 2 kg přes váhu.

13 MOCCAFIX(GER), 10 val j, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 58,0 – NÁHRADNÍK 

Při druhém letošním startu tu bral druhé peníze za Arkadagem. Váhy mezi nimi se v podstatě nemění, a pokud se na start dostane, šel by po menší pauze.

14 BELLA RIA(IRE), 4 kl s, tr. Ivana Pejšková, Alena Plimlová 52,0 – NÁHRADNÍK

Koncem května v Mostě brala druhé peníze a vypadalo to, že na vítězství nebude dlouho čekat. Následně doplatila dvakrát na špatný průběh a tady je jen druhý náhradník.

Tipařův verdikt: Na tuto kategorii velmi dobře obsazený dostih. Arkadag je i po nedávném triumfu na známce, s kterou dokáže zabojovat o vítězství, a dva kilometry ve Varech jsou jeho parádní disciplína. Po lehkém vítězství na mílové trati se na příhodnější distanci vrací Trezy Lady, opomíjet se nedají ani tříletí. Po menší pauze se vrací Brialiant Colours, za jeden výpadek nelze zatracovat VINTAGE BRAND a teprve ke čtvrtému životnímu startu půjde Triestina. (Ferdinand Minařík)

Tip: Vintage Brand – Arkadag – Brialiant Colours

 

 

16:15 - 5.dostih

Cena Mydlářky Benešov

R - handicap III.kat. - 3+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 ACHIRD(IRE), 6 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 65,0

Ve všech třech letošních startech sice nesplnila roli favoritky, nijak ale nezklamala a byla vždy do třetího místa. Před dvěma lety vyhrála ve Varech Letní cenu klisen, takže distance by jí měla vyhovovat, ale 65 kilo pro klisnu může být moc.

2 RESPEKT, 5 val, tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Lehká výhra v malém dostihu v Lysé byla povinnost, mohl jí ale získat i jisté sebevědomí, protože předešlým výkonům něco scházelo. Ve Varech před dvěma lety na této distanci vyhrál.

3 CARRERA, 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Jiřina Andrésová 48,5            

Minule zde vyhrála čtyřkový handicap, což byl její čtvrtý životní start. Přídavek od handicapera by neměl být problém, spíš zkrácení distance o 400 metrů.

4 RALPH, 3 hř s, tr. Luboš Urbánek, am. Matyáš Luka 57,5

Loni patřil k předním dvouletým, když v Ceně zimního favorita obsadil druhé místo. Letos však má na svém kontě jen propadák ve Velké jarní a těžko se odhaduje jeho aktuální forma.

5 PALOMINA(FR), 6 kl, tr. Josef Vymazal, am. Tomáš Roman 48,5           

V posledních letech běhala především na menších oválech, když letos dvakrát vyhrála ve Slušovicích. Jako tříletá ale vyhrála i ve Varech a s nízkou váhou může být ve hře i teď.

6 AGNESKA, 5 kl, tr. Ladislav Březina, Petra Zedková 50,0           

Do dostihu nastupuje nevyhandicapovaná o 13 kilo a je těžké pochopit záměr jejího směřování právě sem.

7 FROM THE STARS(FR), 3 val, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 52,0

Na konci loňské sezóny vyhrál lehce v Chuchli, letos v dubnu však odcouval mimo hru ve dvojce, kde se představila řada derby adeptů. Od té doby nestartoval a jde těžko odhadnout, jak na tom teď je.

8 NEW MOON, 5 val b, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 62,5

Loni vyhrál tři menší dostihy v Německu, u nás se však nemohl chytnout. Ani před dvěma týdny nepatřil k nejlepším, ale byla to slušně obsazená jednička, kde nosil vyšší váhu. Vypadalo to, že se konečně dostává do formy a tady na tom nemusí být špatně.

9 JOSH, 4 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 55,5

O derby dnu byl druhý v trojkovém handicapu, ale stejně jako při jeho letošní výhře ve čtyřkovém handicapu to bylo na 2400 metrů a zkrácení distance mu nehraje do karet.

Tipařův verdikt: V dostih je dvojice nečitelných tříletků, pro některé zas může být dostih příliš krátký. Přestože se NEW MOON zatím moc neukazoval, v posledním startu už to vypadalo, že se dostává do formy. Distance by mu měla vyhovovat stejně jako málo zatížené Palomině, pro Achird nemluví příliš vysoká váha. (Ondřej Blahník)

Tip: New Moon – Palomina – Achird

 

16:45 - 6.dostih

Cena Jatky Český Brod

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 RABBIT POWER(GB), 5 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 63,0

Minule se přes snahu žokeje nedostal na špici a v oblouk tak šel třetí stopou. Tady by se mu to podařit mělo, ovšem distance je na hraně. Letos na ní sice skončil v Mostě dvakrát druhý, ale tamní dráha více nahrává ofenzivním koním.

2 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val s, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 54,5

Po několika slabších výkonech minule poprvé nastoupil se stínidly, přičemž na této dráze a distanci skončil druhý. Znovu by měl být ve hře, i když konkurence vypadá silnější.

3 OPINION MAKER(IRE), 9 hř j, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 58,0

Ve Varech se mu dařilo a před dvěma týdny tam ukončil sérii posledních míst. Startoval ale ve čtyřkové ceně, přičemž vyběhl formu, která je výrazně pod jeho současným handicapem.

4 FABLE, 7 kl, tr. Jan Podhányi, ž. Jaroslav Línek 59,5

Posledně vyhrála slušovický sprint, ale metry navíc jsou spíše plus. I když běhá převážně na menších drahách, před rokem skončila ve Varech v podobném handicapu čtvrtá a letos dobře zaběhla v Chuchli.

5 OLINKA, 7 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 50,0

I když na vítězství čeká přes čtyři roky, v podobných dostizích na ní býval spoleh a její handicap spadnul na životní minimum. Poslední výkony ale nebyly přesvědčivé.

6 FORTE, 6 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Adam Florian 56,5

Ve Varech se mu daří, což dokázal před měsícem vítězstvím v podobném handicapu. Dostal se tak ale na životní maximum a tehdy druhý Admiral Piett nyní vychází lépe.

7 DENIHILONIHIL(IRE), 5 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,0

V posledních dvou startech se chytil, ale často visí doleva, takže mu pomohlo, že běhal na levou ruku. Před rokem sice vyhrál i na této dráze a distanci, ovšem tehdy byl výrazně níže.

8 BLACK DARK(IRE), 3 val, tr. Miroslav Nieslanik, am. Tomáš Roman 59,5

Posledně byl na kilometru pomalu na nohách, přesto finišoval třetí před Rabbit Powerem, s nímž vychází výrazně lépe. Tohle mu může sednout lépe, což napovídá i běhání ze stejně dlouhého Michalova memoriálu.

9 LENA(FR), 4 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,0

Přestože dotace letos sbírá pravidelně, pořádně se nechytla a stále hledá ideální parketu. Tentokrát je sestava nabitější, takže další zisk vypadá komplikovaně.

10 TONY BOY(GB), 5 val, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 55,0

Minule po aktivním průběhu zaběhl nad očekávání v bratislavské mílové ceně. Předtím se mu tam v handicapech tolik nedařilo, ale na vině byly i krátké distance. Mimo Bratislavu se představí po delší době, ale dříve se mu na větších drahách příliš nedařilo. Stále je nezvítězivší.

11 BUNDESKANZLER(IRE), 4 hř, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 59,5

Posledně ztrácel na druhou příčku jen minimálně a soupeři ho předstihly až v závěru, takže návrat na vítěznou distanci je plus. Vzhledem k jeho chtivosti bude důležité, jak se ho po startu z vnějšího boxu podaří zaparkovat.

12 BETTSUT, 8 kl, tr. Karel Héč, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Loni ve Varech dvakrát vyhrála. Letos se jí tolik nedaří, ale před dvěma týdny na příliš dlouhé distanci slábla až v závěru a seběhala se na svou vítěznou známku. Tohle může být naopak trochu krátké, i když dříve slušně zvládala i sprinty.

13 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, am. Anna Lebdušková 58,5 – NÁHRADNÍK

V zimě se stěhoval do Česka, kde v šesti startech neupadl z tabule. Startoval ale na o pár set metrů delších distancích, které preferoval i předtím v Německu.

14 SUMMER CITY(FR), 5 hř, tr. Kateřina Berthier, ž. Petr Foret 59,0 – NÁHRADNÍK

Nemá mnoho zkušeností a stále jde nahoru. Ve dvou startech na této distanci dokonce ještě neprohrál. I s přídavkem za poslední start v ceně by si tedy měl poradit.

Tipařův verdikt: Tříletý BLACK DARK se v obou handicapových startech vešel mezi trojici nejlepších. Jednalo se přitom o sprinty, v nichž ho limituje pomalejší start, takže metry navíc vypadají jako plus. Vysoko míří také Bundeskanzler, jemuž naopak pomůže zkrácení distance. Admiral Piett minule dobře zaběhl při premiéře se stínidly. Pokud by se dostal na start, nebezpečný bude Summer City. (Jaroslav Fabris)

Tip: Black Dark – Bundeskanzler – Summer City

 

17:20 - 7.dostih

78. Oaks holdingu Rabbit CZ

R - cena L - 3 klisny - 2400 m - 550 000 Kč

1 PRAGA LADY(IRE), 3 kl b, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,0

V obou jedničkových startech byla dále od podstatného dění. Na start půjde potřetí za poslední měsíc, takže výrazný progres by byl překvapením.

2 WILLEMINE, 3 kl, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

V trialu předvedla nejlepší letošní výkon, když z pátého místa ztrácela na vítězku necelé 3 délky, přičemž nosila o 1,5 kg více než soupeřky. Dle projevu a kratší matky ale můžou být metry navíc problém.

3 BEAUTY APPROACH(IRE), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

V obou jedničkových startech se neprosadila. V trialu sice od distance nebyla ježděná naplno, takže mohla být blíže, nicméně jí porazila pětice nynějších soupeřek.

4 SHINING SKY(FR), 3 kl, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 58,0

V Českém Derby finišovala pátá, takže distanci má úspěšně vyzkoušenou a z této sestavy ukázala nejvíce třídy. Role favoritky jí tedy nemine.

5 TO TEN METERS(FR), 3 kl s, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Palík 58,0

Ve Francii vlastní handicap pouze 30,5 kg. Slušně se ukázala v Letní ceně klisen, kde na tříletou klisnu nosila dost kilo a mnoho neztrácela. Špatně si nevedla ani následně v Bad Harzburgu, ale její projev naznačil, že optimum najde trochu níže.

6 GARMONA, 3 kl, tr. Jan Demele, ž. Jaroslav Línek 58,0

Polosestra Gaspariniho ukázala v trialu výrazný progres, když z konce pole finišovala třetí. Metry navíc ocení, což zřejmě platí i o případné měkčí dráze. Otázkou je, jestli se znovu dočká rychlého tempa.

7 LA MINOSA(SWI), 3 kl, tr. Karel Héč, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V Letní ceně klisen z konce pole finišovala čtvrtá. To Ten Meters porazila o délku, ovšem nosila o 7 kg méně. V Ceně města Karlovy Vary byla dost chtivá a skončila poslední.

8 YONELLA(FR), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0

V trialu skončila čtvrtá, ale v závěru jí docházely síly. Polosourozenci Chiouboucar a Bartola získali všechna vítězství na distancích do 1800 metrů, takže také vypadá kratší.

9 BABY SUMMER, 3 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Petr Foret 58,0

Mezi špičkou podává stabilně slušné výkony, ovšem na nejlepší jí kousek schází. Ani v trialu mnoho neztrácela, ale podobně jako pravý bratr Big Ben může být trochu kratší.

10 GRATULACE, 3 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 58,0

Skončila sedmá ve slovenské JCK, jejíž kvalita zřejmě byla slabší. Na vytrvaleckých distancích by měla ukázat více, ale na start půjde po tříměsíční pauze.

11 RIWETTA(IRE), 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Adam Florian 58,0

Zvítězila v trialu, a protože jí čeká teprve třetí letošní start, může jít ještě nahoru. Vypadá tak jako hlavní vyzývatelka favoritky.

12 MAXIENNE(IRE), 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Po suverénních triumfech ve slabších dostizích zklamala v trialu desátým místem, když jí porazila sedmička nynějších soupeřek. Po pomalejším startu ale neměla klidný průběh. Stájová jednička zůstává v sedle, což napovídá, že po jednom výpadku jí nelze přehlížet.

13 LADY RECORDER(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jaromír Šafář 58,0 - NÁHRADNÍK

V trialu ztrácela výrazně, což bylo zapříčiněno i příliš aktivním průběhem. Každopádně ani předchozími výkony nezaujme a optimum asi najde níže.

Tipařův verdikt: V Českém Derby SHINING SKY narazila na výrazně silnější konkurenci, než jaká se utkala v trialu, takže podala výkon, který jí pasuje do role favoritky. Většina jejích soupeřek se utkala právě v chuchelském trialu. Jeho vítězka Riwetta může jít nahoru, když letos půjde na start teprve potřetí. Velký progres posledně ukázala Garmona, ale potřebuje poctivý dostih. S pomalým tempem se můžou lépe vyrovnat klisny, které v trialu skončili blízko za ní a nevypadají tak vytrvalé. (Jaroslav Fabris)   

Tip:Shining Sky – Riwetta - Garmona

 

17:55 - 8.dostih

Lázeňská míle Mikrop Čebín

R - cena II.kat. - 3+ - 1600 m - 100 000 Kč

1 MORMILL(GB), 10 val, tr. Jaroslav Jelen, am. Jindřich Fabris 60,0

V poslední době se specializuje hlavně na sprinterské dostihy, ale před třemi lety tento dostih vyhrál a loni byl pátý v silnější konkurenci, než je teď. V nejlepší formě bývá na jaře, ale ani minule nešel špatně, když v handicapu nesl vysokou váhu. S tou si bude muset poradit i teď, protože nastoupí nejvíc zatížen.

2 WAKAI GO, 5 val bj, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 57,5

V obou posledních startech ve Varech se mu dařilo, když vyhrál trojkovou cenu a minule jen těsně prohrál s Yasánkem, který nesl o 8 kg míň.

3 BLACK PAWS(IRE), 3 hř b, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 58,0

Ve Francii vyhrál dvě prodejky, zakoupen byla ale až v té poslední, kdy se neumístil, ale šel z nevýhodného vnějšího boxu. S francouzským ratingem 36,5 kg by tu mohl mít šanci, ale ponese přívažek 4 kg.

4 CAPITANO(FR), 3 hř j, tr. Luboš Urbánek, ž. Jaroslav Línek 58,0

Jeho parketou dosud byly sprinterské dostihy. Byl šestý v Ceně MPRV SR na Turf Gala a naposledy třetí v handicapu na 1400 metrů taktéž v Bratislavě. Prodloužení distance může být problém.

5 SEASONY(IRE), 6 val, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0            

Vyhrál dva dvojkové dostihy na míli v Mostě a dobrou formu může zužitkovat i tady, když ponese jen o kilo vyšší než základní váhu.

6 DADDY‘S GIRL(FR), 4 kl, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 58,0

I přes nízký francouzský rating nešla špatně v Ceně Nory Jeane proti klisnám, Rabbit Coulstry ji však i přes vyšší váhu porazila, takže jejich poměr jejich sil by se měnit neměl.

7 YASÁNEK, 4 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Adam Florian 57,0

V posledních startech šel nahoru, ve dvojkových handicapech však těžil z nízké váhy, což už tady neplatí.

8 MATELLO(FR), 6 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 57,0

Jeho parketou jsou tratě do 1400 metrů, míli šel slušně na bratislavské dráze s kratší rovinou. Letos se ani neukazoval v takové formě, jako když se loni dokázal umisťovat v jedničkových dostizích.

9 TROOP COMMANDER(IRE), 6 val, tr. Zdeno Koplík, ž. Petr Foret 56,0

Před třemi lety vyhrál Slovenské derby a byl třetí v St Leger Italiano. Od té doby však nestartoval a teď se vrací na dráhu pod novým vedením na distanci, která by pro něj měl být krátká.

10 ZAUKHAN(GB), 6 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Tomáš Lukášek 57,0

V květnu byl slušně druhý ve dvojkovém handicapu, v handicapu při derby však zklamal. Mohlo to být vysokou váhou, kterou nesl.

11 COMMING PULSE(IRE), 4 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 55,5

Loni vyhrála Cenu Nory Jeane, letos ve Francii však vždy propadla. Mohli bychom se ale odrazit od jejího třetího místa z Mostu, kde sice ztrácela a Seasonyho 4 délky, ale nesla o kilo víc než on a teď bude mít o 2,5 kg míň.   

12 RABBIT COULSTY(IRE), 5 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Loni na podzim vyhrála Memoriál Harryho Petrlíka určený klisnám, letos byla třetí v Ceně Nory Jeane, kde porazila Daddy’s Girl. V Tattersalls Mile však přestala stíhat, byly tam však těžší soupeři než nyní.

Tipařův verdikt: Formu z posledních dvou startů může zúročit SEASONY, pro tříletého nováčka na našich drahách Black Pawse může být 4kilový přívažek příliš velký. Kila navíc má i Mormill, naopak příznivou váhu ponese Comming Pulse, která se u nás ukázala líp než ve Francii. (Ondřej Blahník)

Tip: Seasony – Black Paws – Comming Pulse

 

STARTOVNÍ LISTINY