Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 7. 8. 2022 - Oaks

Rozbory dostihů: Karlovy Vary - 7. 8. 2022 - Oaks

Rozbory dostihů na neděli 7. srpna v Karlových Varech, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem Oaks, tedy čtvrtá klasika sezóny.

 

14:00 - 1.dostih

Cena Jatky Český Brod a.s.

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 RABBIT WINGS(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 57,0

Narozena až 11.5. Překážkový původ. Matka dokonce získala na překážkách blacktype, ale v chovu nedala vítěze. Otec vyhrál Derby, ale též působí v překážkovém chovu. Zakoupena v Irsku za 6500 euro. Zřejmě dvojka stáje.

2 FRENCH SURFER(FR), 2 tr. Ludvík Haris, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Narozen na začátku března. Zakoupen za 1000 euro ve Francii jako hříbě. Matka si vedla průměrně na distancích 1600 - 2000 metrů. V chovu zatím nedala lepšího potomka.

3 RABBIT ZOUSTAR(GB), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Narozen koncem března. Zakoupen za 6500 euro letos na jaře v Irsku na breeze up dražbě. Otec výborný raný sprinter. Matka běhala jen třikrát na krátkých distancích. Z toho dvakrát ve dvou letech. V původu má ale i vytrvalé prvky v dalších generacích, takže se 1400 metry by si měl poradit. Zřejmě jednička stáje. Kromě až podezřele nízké ceny má předpoklady k tomu být úspěšný hned při debutu.

4 BOY SCOUT(FR), 2 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 57,0

Při debutu působil dost zeleně. Distance byla též dost krátká. Optimum by měl mít na distancích okolo míle. Měl by jít nahoru. Zisk dotaci by i díky zkušenosti měl být reálný.

5 LADY RECORDER(FR), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Při debutu čtvrtá. Mohla by se ještě zlepšit. Kandidátka na boj o vítězství.

6 ARCHIEBALD(GER), 2 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 56,0

Narozen již v půlce února. Zakoupen jako roční v Baden-Badenu za 7000 euro. Matka startovala na vytrvaleckých distancích. Otec byl sprinter. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start.

7 SALT MIX(IRE), 2 b tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Zakoupena jako roční v Irsku za 12 000 euro. Narozena začátkem února. Matka běhala překážky, kde 3 x zvítězila, ale dala již výborného rovinového koně. Otec raný, rychlý sprinter. Plus kvalitní realizační tým z ní dělají kandidátku na boj o vítězství hned při debutu.

8 CAESARIUS, 2 tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 57,0

Při debutu ztrácel na Lady Recorder 4 délky. Není moc důvodů, proč by s ní měl pořadí otočit. Ale i díky zkušenostem by tentokrát mohl získat dotaci, i když spíše nižší.

9 MAGIC DIAMOND(GB), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, Simona Laubeová 53,5

Měla debutovat již v Praze, ale nevstoupila do boxů. I pokud se jí to tentokrát povede, tak by ziskem dotace velmi překvapila.

Tipařův verdikt: Lady Recorder byla při debutu čtvrtá a mohla by jít nahoru. Zkušenost je velké plus, ale SALT MIX má slušnou váhovou výhodu a realizační tým umí koně připravit na debut. Salt Mix by neměla scházet ani ranost a rychlost. O další příčky by mohl bojovat další debutant Rabbit Zoustar a již rozběhaní Caesarius a Boy Scout. (Tomáš Janda)

Tip: Salt Mix – Lady Recorder – Rabbit Zoustar

 

14:30 - 2.dostih

Cena Renomia Agro - II.oddělení

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 HIDDEN COLONY(IRE), 2 tr. Konstantin Kobzarev, Lukáš Charvát 58,0

Narozen koncem března. Matka ukázala slušnou třídu na distancích do míle. Otec raný sprinter. Hned při debutu nepřekvapí ziskem dotace.

2 CARAVELLE ARDENTE(FR), 2 tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0

Narozena začátkem března. Zakoupena za 5000 euro ve Francii jako roční. Raný, rychlý původ. Matka si nejlépe vedla na distancích do 1200 metrů a otec do míle, ale největší úspěch dosáhl ve dvou letech na distanci 1400 metrů. Klisna by si tak s distancí 1400 metrů mohla poradit, ale může být jejím stropem.

3 RABBIT ROCK(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Zakoupen za 10 000 euro na breeze up dražbě v Irsku. Narozen začátkem února. Matka velmi raná, když absolvovala jako dvouletá 13 startů. Vše na distancích do 1400 metrů. Již dala v chovu dva průměrné sprintery. Otec trochu pozdnější s optimem okolo 2000 metrů. Zřejmě dvojka stáje. O konec tabule by mohl bojovat.

4 RIWETTA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 55,0

Narozena začátkem března. Zakoupena za 8000 euro v Irsku jako roční. Matka běhala jako dvouletá dvakrát. Poté vyhrála ve třech letech na 2000 metrů a později na překážkách. Otec běhal jako dvouletý jednou. Později elitní mílař až středotraťař. Díky realizačnímu týmu nepřekvapí bojem o přední příčky. Distance by jí měla vyhovovat.

5 EAGLE BABE(FR)*, 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Martina Havelková 55,0

Narozena až 10.5. Matka dala výborného Dalandiho a dva slabší potomky. Její optimum by i díky otci mělo být na delších distancích.

6 RABBIT ELUSIVE(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při debutu třetí. Navíc blízko rozběhaným soupeřům. Kandidát na boj o vítězství.

7 DJERGERTON, 2 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 56,0

Narozen v půlce února. Matka slabá výkonnost. Vytrvalecký původ. Ziskem dotaci by dost překvapil.

8 CIDLINA(IRE), 2 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 57,0

Při debutu pátá ze šesti, ale distance na ní byla příliš krátká. Optimum by měla mít na distancích 1600 - 2000 metrů. Prodloužení distance by jí tak mělo pomoct a minulé umístění by mohla o trochu vylepšit.

9 FANNY(FR), 2 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Nejzkušenější účastník. V obou startech zaběhla slušně. Prodloužení distance bude spíše plusem. Matka dala i vytrvalce. Kandidátka na boj o vítězství.

Tipařův verdikt: Na boj o vítězství vypadá zejména trojice FANNY, Riwetta a Rabbit Elusive. Opatrně volím Fanny, která má nejvíce zkušeností, ukázala i třídu a mohla by jít ještě nahoru s prodlouženou distancí. Rabbit Elusive taky podal slušný výkon při debutu a může se zlepšit. Boj mezi nimi může být velmi vyrovnaný. Riwetta debutuje, ale díky realizačnímu týmu s ní je třeba počítat. O další příčky by měla bojovat jednou startující Cidlina s debutanty s rychlými a ranými původy Hidden Colony a Caravelle Ardente. (Tomáš Janda)

Tip: Fanny – Rabbit Elusive - Riwetta

 

15:00 - 3.dostih

Cena Mydlářky Benešov

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 LORELLY, 4 tr. Jan Demele, ž. Martina Havelková 53,0

Nejlepší výkony podala na domácí dráze ve Slušovicích, zatímco do Varů míří poprvé. Posledně byla v chuchelském handicapu vystrkána na pozici a v závěru jí došly síly.

2 FURTFIT(FR), 3 tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0

Po dvou startech mezi nezvítězivšími vstoupil do handicapu druhým místem. Měl by mít rezervy, ale protože ponese 2 kg přes váhu, jeho přemožitel z posledního startu Smichoff znovu vychází lépe.

3 VADETABERRY, 5 tr. Tamara Křídlová, ž. Vendula Korečková 62,0

V posledních čtyřech handicapových startech brala druhé nebo třetí místo. Před týdnem jí porazil jen progresivní soupeř, přestože dostih absolvovala s rozepnutou otěží. Oproti soupeřům z počátku července (Arkadag, Arielle) tu ale vychází hůře.

4 SMICHOFF(FR), 3 tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 58,5

Handicapovou premiéru proměnil ve vítězství, když podobně jako celá stáj po slabších výsledcích předvedl zlepšení. Na jaře měl klasické ambice a v progresu by měl pokračovat.

5 AZDAR(FR), 7 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Posledně mu v závěru došly síly, když distance byla až příliš dlouhá. Tentokrát může mít opačný problém. Poslední handicapové starty byly úspěšné navzdory vyšší váze, ale ta mu jako hodně narostlému koni tolik vadit nemusela, zatímco tentokrát jsou soupeři silnější.

6 RABBIT WIN(IRE), 7 tr. Josef Vašina, Simona Laubeová 52,0

Do sezóny vstoupila vítězstvím o kategorii níž. Další starty ale úspěšné nebyly a před posledním z nich změnila trenéra. I kvůli kilům přes váhu to na obrat k lepšímu nevypadá.

7 ARKADAG(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 58,5

Posledně pro něj byla distance dlouhá, když zpočátku byl chtivější a v závěru mu došly síly. Na této dráze a distance se mu předtím dařilo, takže může složit reparát.

8 ODETTE, 3 tr. Eva Záhorová, ž. Jiří Palík 55,5

V Mostě po pěkné koncovce skončila blízko třetí mezi nezvítězivšími, v trialu na Oaks neuspěla i kvůli kolizi z poloviny cílové roviny. Zkrácení distance nevypadá jako plus, přesto při vstupu do handicapu zasluhuje pozornost.

9 ARIELLE, 5 tr. Helena Voršilková, Taťána Mášová 54,5

Před dvěma týdny získala první životní vítězství, k němuž jí pomohlo prodloužení distance. Návrat na dva kilometry je minusem, nicméně dle srovnání z počátku července vychází podobně jako Arkadag.

Tipařův verdikt: Na startu bude několik koní, pro něž by tato kategorie neměla být stropem. Tříletí SMICHOFF a Furtfit se při vstupu do handicapu seřadili na prvním a druhém místě, a protože druhý jmenovaný ponese kila přes váhu, jejich poměr sil by měl zůstat zachován. Rezervy může mít rovněž tříletá Odette, i když by pár set metrů navíc ocenila. Naopak z návratu na vítěznou distanci může těžit Arkadag. (Jaroslav Fabris)

Tip: Smichoff – Furtfit - Arkadag

 

15:30 - 4.dostih

Cena DUX Josef Chejn s.r.o.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 LUIS STORMEN(FR), 3 tr. Josef Bartoš, ž. Petr Foret 57,0         

Při handicapovém debutu v Praze finišoval na pátém místě o krk před Hofergirl a asi 1 ½ délky za Aidensfeldem. Pokud nedojde k dramatické změně podmínek, mělo by to tady být podobné.

2 WOLVERINE, 6 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 58,0      

Vloni v létě dosáhl na čistý hattrick, přičemž dva zásahy si připsal na této dráze a distanci. Tady ale sezónu teprve zahajuje a poprvé je u něj značka „slepý na jedno oko“.

3 RABBIT SPIRIT(IRE), 4 tr. Allan Petrlík, žk. Marcel Novák ml. 63,5          

Při vstupu do sezóny na měkké dráze bojoval o vítězství, v dalším startu se o špici přetahoval s další trojicí soupeřů a u distance mu došly síly. Tady by mohl mít vepředu více klidu.

4 ARGEMA, 4 tr. Aneta Menclová, ž. Martina Havelková 58,0    

V obou dvou letošních startech se držela lépe, než se čekalo. Pokud na to naváže, měla by tentokrát získat více než nejnižší dotaci.

5 GUDERIANA(IRE), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,5              

Jako dvouletá zvítězila hned při debutu a od té doby se na dráze neukázala. Před týdnem „pod čarou“ figurovala v sázkové nabídce s kurzem 7,5:1 v lépe obsazeném dostihu.

6 HOFERGIRL(GB), 6 s tr. Ingrid Janáčková Koplíková, am. Anna Lebdušková 56,0           

Naposledy v Chuchli za Luis Stormenem a Aidesfeldem. Toho tu předtím na míli ale předběhla a s trochou štěstí se jí to může podařit zas.

7 YASÁNEK, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 60,0            

Začátkem června zvítězil v Chuchli na měkké půdě táhlým koncem. Dvouměsíční pauza by nemusela hrát roli, když ve formě byl při prvním startu, a může znovu mířit vysoko.

8 FRAMI HIT, 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 49,0           

Před měsícem na oblíbeném sprintu v Lysé dosáhla první životní zásah stylem start-cíl. Na delší distanci než je obvyklé a proti těžším soupeřům to nejspíš nebude mít snadné.

9 AIDENSFIELD(GER), 4 j tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 58,0

Naposledy v Chuchli porazil dvojici Luis Stormen a Hofergirl, předtím tady na stejné distanci ho ale klisna nechala za sebou. I podle vah by to mezi nimi neměl být znovu velký rozdíl.

Tipařův verdikt: Yasánek sice půjde na start po dvouměsíční pauze, podle jeho vstupu do sezóny by to ale nepřekonatelný problém být neměl. GUDERIANA dokonce před týdnem patřila mezi šancové koně v lépe obsazeném dostihu, i když byla pouze „náhradník“. Ze starších vypadá nejlákavěji Argema. (Ferdinand Minařík)

Tip: Guderiana – Argema – Yasánek

 

16:00 - 5.dostih

Lázeňská míle Mikrop Čebín

R - cena II.kat. - 3+ - 1600 m - 100 000 Kč

1 TORQUE POWER(GB), 6 tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Palík 60,0

Tento dostih vyhrál před třemi lety, loni byl druhý s nejvyšší váhou. Bratislavská dráha mu minule jako koncovému koni nemusela sednout, ale i tak se jeho forma nezdá být taková, jako v minulých letech, i když se stále dokáže umístit mezi jedničkovou společností.

2 MORMILL(GB), 9 tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 58,0               

Letos úspěšně přešel na sprinterské tratě a o derby dnu se umístil i mezi špičkou. Míle byla jeho parketou před tím a před dvěma lety vyhrál tento dostih, i když těžil i z nižší váhy.

3 CAWOK(IRE), 6 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 57,0

Dost nevyzpytatelný kůň. Minule v Chuchli podal lepší výkon, když ve dvojkovém handicapu těsně prohrál, ale mezi tuto společnost by patřit neměl, přestože před třemi lety se ve Varech umístil v jedničce.

4 SAGAR(IRE), 7 tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 57,0

Nejlépe zaběhl v Memoriálu Jaroslava Maška na oblíbené měkké půdě, té se však zřejmě nedočká. V Lázeňské míli loni nezaběhl, ale v předešlých letech se v ní umístil a teď může těžit z nízké váhy.

5 CAUCASIAN(IRE), 3 tr. Konstantin Kobzarev, Lukáš Charvát 58,0

Loni ve Varech lehce vyhrál dostih dvouletých a zařadil se mezi špičku ročníku. Letos však byl přes svůj temperament a kratší původ směřován do dlouhých dostihů. Ani v Tattersalls Mile nezaběhl dobře, jezdkyně se s ním však po startu dost prala a v závěru již nic nenabídl.

6 LIKE MAGIC(FR), 3 j tr. Zdeněk Seménka, ž. Martin Laube 56,0            

Po třetím místě v bratislavské předzkoušce se čekalo, že chuchelská dráha mu sedne víc, ale ve Velké jarní zcela propadl. Před měsícem sice ve Varech vyhrál, ale proti klisně s aktuálním ratingem 59 kg to neměl tak snadné, takže bude muset ukázat větší progres.

7 ZAMICO, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Lehký vítěz Velké jarní doplatil ve Starohájském derby na to, že se v přepáleném tempu naháněl s ofenzivním soupeřem. Ani v derby neměl klidný průběh, když se z vnějšího boxu snažil dostal na přední pozici a v první oblouku naběhal hodně metrů navíc. V závěru mu logicky došly síly, navíc jeho optimum by mělo být na tratích do 2000 metrů. Pokud se po posledních dvou dostizích dokázal vzpamatovat, i přes penalizaci 4 kg by měl potvrdit svoji třídu.

8 ZARIYANNKA(IRE), 5 j tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,5

Pravidelně se umisťuje mezi elitou, ale víc jí sednou tratě na 1800 až 2000 metrů, což platí i o posledním startu, kdy byla druhá za Classou v bratislavské Ceně Pat’s Music. Do Karlových Varů se vrací poprvé od svého vítězství v Oaks v roce 2020.

Tipařův verdikt: Mormill vyhrál tento dostih před dvěma lety a zdejší dráha je jeho oblíbená, ale nesl tehdy nižší váhu a nikdy nebyl považován za úplnou extra třídu. Torque Power letos nevypadá v takové formě, Sagar by potřeboval měkčí dráhu a v tomto dostihu byl nejlíp čtvrtý, pro Zariyannku to zas bude o něco kratší. Pokud na něm nezanechaly poslední dva starty následky, měl by pozici nejlepšího tříletého mílaře potvrdit ZAMICO i přes 4kilovou penalizaci. (Ondřej Blahník)

Tip: Zamico – Mormill - Sagar

 

 

16:35 - 6.dostih

77. Oaks holdingu Rabbit CZ

R - cena L - 3 klisny - 2400 m - 550 000 Kč

1 LENA(FR), 3 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,0

Při vstupu do sezóny obsadila v Deylově memoriálu po aktivním průběhu třetí příčku, ale na tento výsledek nenavázala. Naposled odvodila chuchelský handicap na 1400 metrů a skončila poslední. O kilometr delší distance vypadá jako problém.

2 PLEIONE(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 58,0

V trialu našla prostor až v polovině cílové roviny a poté přišla s dobrým závěrem. Tehdy navíc nastupovala po více jak dvouměsíční pauze, během níž byla škrtaná. Také metry navíc nahrávají dalšímu progresu.

3 GENEZE, 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 58,0

Zatímco při debutu působila „zeleně“, v trialu byla chtivější a v závěru vyklidila pozice. Na mateřské straně rodokmenu má hodně vytrvalosti, takže pokud se jí podaří usadit, může ukázat více.

4 VIGNETTA, 3 b tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 58,0

Zvítězila na této dráze a distanci, když před měsícem uspěla v trojkovém handicapu pro české odchovance. Kvalita letošního Oaks se nezdá nejvyšší, takže se skokem do jedniček si může poradit. Koneckonců v dubnu se dobře popasovala s kvalitními tříletky.

5 BARTOLA(FR), 3 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Radek Koplík 58,0

O derby dnu zvítězila mezi nezvítězivšími. O kvalitách dostihu svědčí, že jeho další čtyři účastníci už dokázali zvítězit, a to včetně Jacinthe. Nicméně v trialu zklamala, přestože metry navíc měly být plus. Po jednom výpadku jí nicméně nelze odepisovat.

6 APEROLA(IRE), 3 tr. Eva Záhorová, ž. Petr Foret 58,0

V trialu skončila sedmá a ani předchozími výsledky nezaujme. Vytrvalost jí neschází, ale trocha třídy zřejmě ano.

7 KORVETTE(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Na vytrvaleckých distancích podává spolehlivé výkony, když po dvou umístěních v Derby trialech skončila v předzkoušce o půl délky druhá poté, co ho odvodila. Mezi nejlepšími by znovu chybět neměla.

8 TOTALLY GOLD(IRE), 3 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Na jaře stylem start-cíl vyhrála dva handicapy na 2600 metrů v Marseille, za což získala francouzský handicap 37,5 kg. Premiéra v českém tréninku nebyla zas tak špatná, když sice v Derby skončila až desátá, ale počínala si příliš aktivně a ještě 300 metrů před cílem vedla. Nicméně má náročnější program, když letos vyběhne podeváté, a v závěru působí nekoncentrovaně.

9 WHIRL WIND GIRL(FR), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

Ke špičce se zařadila už na jaře a v trialu skončila třetí. V závěru jí ale docházely síly, když vlastní kratší původ. Kromě tehdejších přemožitelek tedy lépe vypadá i Pleione, která za ní finišovala o půl délky.

10 JACINTHE(FR), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. David Liška 58,0

Při debutu pátá za vítěznou Bartolou, když hůře odskočila a přišla s dobrým závěrem. V trialu už její koncovce nikdo neodolal, a protože na start půjde teprve potřetí, měla by v progresu pokračovat.

11 GOOD REVANCHE(FR), 3 j tr. Ludvík Harris, ž. Jiřina Andrésová 58,0

Po třech startech je bez umístění, když nesupěla v JCK ani při vytrvalecké premiéře. Koneckonců na mateřské straně rodokmenu má dost rychlosti. Navíc skoro dva měsíce nestartovala.

Tipařův verdikt: V trialu si to o vítězství rozdaly svěřenkyně Luboše Urbánka JACINTHE a Korvette, a protože dříve jmenovaná má méně zkušeností, a tedy větší prostor k progresu, jejich poměr sil by se měnit neměl. Z ostatních vypadá nejlépe Totally Gold, která ukázala vůbec nejvíce třídy. Nicméně je otazníkem, jestli své top formy dokáže zopakovat. (Jaroslav Fabris)

Tip: Jacinthe – Totally Gold - Korvette

 

17:05 - 7.dostih

Primo Josef Chejn s.r.o.

R - cena IV.kat. - 3 - 1400 m - 40 000 Kč

1 HADAR(IRE), 3 s tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 60,0

Před týdnem to na něj bylo příliš krátké, ovšem dost se nechal tlačit i v předchozím startu na míli. Se stínidly nastoupí podruhé, když v Michalově memoriálu úspěch nepřinesla, ale od kvalitních soupeřů nebyl zas tak daleko.

2 FABRIANA THIRD, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Při karlovarské premiéře ukázala velký progres, když o půl délky prohrála s třídovým Like Magicem. Zkrácení distance sice nevypadá jako plus, přesto je stájovou jedničkou.

3 KAZI, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 55,5

Ve dvou dosavadních startech mnoho nepředvedla. Posledně ztrácela na Fabrianu Third 16 délek a první životní dotaci to nevypadá.

4 BELLA RIA(IRE), 3 s tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 54,0

Poslední dva starty jsou lepší, než na první pohled vypadá. Minule totiž ztratila na startu, předtím mezi kvalitními staršími soupeři mnoho neztrácela. Pár soupeřů nicméně ukázalo více a návrat na kratší distanci asi nebude plusem.

5 ANGEL WINGS(IRE), 3 tr. Josef Bartoš, ž. Adam Florian 57,5

Jí naopak ubrání metrů přijde vhod. Letos bez úspěchu třikrát startovala mezi elitou tříletých klisen, nicméně na této distanci nezaběhla v Deylově memoriálu zas tak špatně. Nastoupí pod novým trenérem.

6 BLACKNESS BARNES(FR), 3 tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 53,0

Všechny tři starty absolvovala v jedničkách, ale ty byly nad její síly. S Angel Wings prohrála v Deylově memoriálu, ve kterém ovšem debutovala a zaváhala na startu, v JCK jí těsně porazila. Na start půjde po dvouměsíční pauze.

7 PALMYRA, 3 b tr. Kateřina Berthier, ž. Martina Havelková 55,5

Polosestra klasicky umístěné Pray For Paris dokončila oba starty daleko od podstatného dění. I když posledně se jednalo o těžký dostih a kratší distance jí může sedět více, výraznější roli by hrát neměla.

8 WELL ALRIGHT(GB), 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 59,0

Druhé místo z dostihu pro debutanty časem získalo na hodnotě, špatný nebyla ni další start, když přes vypuštěný závěr nebyl daleko od kvalitních soupeřů. Kratší distance může být plus, ale otazníkem je více jak tříměsíční pauze.

9 GILBY(GB), 3 b tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 58,0

O Derby dnu skončil třetí mezi nezvítězivšími, přičemž už pět účastníků tohoto dostihu dokázalo zvítězit. Už by tedy měla dojít řada i na něj. Otazníkem je ubrání metrů. Minule si sice počínal aktivně, ale slušně zvládnul i 2200 metrů.

10 SHIROCCO FRITZ, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 59,5

V podobných dostizích letos skončila v Chuchli dvakrát druhá, když posledně to na měkké dráze dost nakopla. Tentokrát nicméně vypadá konkurence trochu silnější a dva měsíce nevyběhla.

Tipařův verdikt: Hlavními adepty na vítězství jsou FABRIANA THIRD a Gilby, i když pro oba vypadá distance trochu krátká. Na startu klisny se přikloním proto, že má méně zkušeností, takže má větší prostor k progresu. Zkrácení distance naopak může ocenit Well Alright, ale nastoupí po pauze. Menší pauze měla i Shirocco Fritz, která v podobných dostizích skončila dvakrát druhá. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fabriana Third – Gilby – Well Alright

 

17:35 - 8.dostih

Cena DZS Struhařov – Memoriál Miroslava Kocourka

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 25 000 Kč

1 DARK ALIGHIERI, 7 tr. František Mourek, am. Natálie Flenerová 58,5

Naposledy sice odešla bez dotace, podala ale podobný výkon jako v předchozích startech. Před ní byl tehdy Galnots a Alfonza a klisna i tentokrát vychází lépe.

2 ROZINA, 6 tr. Tamara Křídlová, Taťána Mášová 50,0   

Vloni se neúspěšně věnovala překážkám a jedinou dotaci vydělala při druhém životním startu v květnu 2019. Tady sezónu zahajuje.

3 LAZARD, 3 b tr. Josef Bartoš, ž. Adam Florian 63,0       

V Chuchli v podobném handicapu dlouho vzdoroval na špici, nakonec skončil třetí o ½ délky za Golden Warriorem. Váhový poměr mezi nimi se nemění a svěřenec trenéra Demeleho by měl mít větší prostor k progresu.

4 GOLDEN WARRIOR, 4 tr. Jan Demele, ž. Jiřina Andrésová 56,5              

Před třemi týdny mu vítězství uniklo těsně, když prostor u bariéry se otevřel později než by potřeboval. Tady může mířit za prvním životním triumfem.

5 TRIBUTE(POL), 4 j tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 62,5     

Po vítězství v „učňovce“ na měkké půdě skončil tady před dvěma týdny poslední, když hodně zaostal na startu. Tato distance by mu měla být krátká.

6 ALFONZA, 4 j tr. Aneta Menclová, ž. Martina Havelková 57,5 

Při druhém letošním startu předvedla zlepšení, když o vítězství přišla asi 50 metrů před cílem. Za ní tehdy skončil Galnots a tady by ho měla porazit znova.

7 LAUNCH ZONE(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 56,5     

Po sérii konstantních výsledků zůstal v posledních dvou startech za očekáváním. Naposledy před ním skončila trojice Golden Warrior, Lazard a Finiga a vrátit jim porážku nebude jednoduché.

8 FINIGA, 5 j tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová 60,5 - NESTARTUJE         

Vloni bez záchvěvu formy, při druhém letošním startu o víc jak 4 délky za dvojicí Golden Warrior a Lazard. Tady by jim měla být blíže, na jejich porážku by nejspíš potřebovala měkčí půdu.

9 SUMMER CITY(FR), 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Milan Zatloukal 58,0      

Za sebou má dva seznamovací starty proti těžké konkurenci na diametrálně rozdílných distancích. Tady půjde po víc jak dvouměsíční pauze a snad sázkový trh může napovědět víc.

10 GALNOTS(FR), 5 tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 58,0              

Naposledy v Chuchli se potkal s dvojicí Alfonza a Dark Alighieri. Díky přesváze tady obě klisny vycházejí lépe, může mu pomoci, když bude mít vepředu větší klid než posledně.

11 LOCKDOWN, 3 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 54,0

Jako dvouletý ve dvou startech mnoho neukázal a tady absolvuje handicapový i sezónní vstup.

Tipařův verdikt: Řada koní se potkala v podobném handicapu v Chuchli, který byl rozdělen na dvě oddělení. Jako lépe obsazené vypadalo to, kde GOLDEN WARRIOR  přilétl na druhé místo, když v rovině neměl úplně volnou cestu. Lazard by měl být znovu soupeřem, z druhého oddělení vypadá nejzajímavěji Alfonza, a pokud bude mít vepředu více klidu Galnots. (Ferdinand Minařík)

Tip: Golden Warrior – Finiga - Alfonza

 

STARTOVNÍ LISTINY