Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Lysá nad Labem - 11. 11.

Rozbory dostihů: Lysá nad Labem - 11. 11.

Rozbory dostihů na sobotu 11. listopadu v Lysé nad Labem, kde je na programu sedmička rovin a jedna steeplechase.

 

11:30 - 1.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Favoritem je BURSTAR, který když dokončil, tak podal velmi dobrý výkon. Při debutu se zbavil jezdkyně hned při startu. V posledním startu jezdkyně opustila sedlo na vedoucí pozici v oblouku před cílem. Se zkušeným jezdcem by problém hrozit neměl. Vypadá, že má dost rychlosti, takže by mu profil lysolabského závodiště měl vyhovovat. Slušně se ukazuje i Paradise Pulse. Ještě působil dost zeleně, takže by mohl jít nahoru. Další účastníci zatím mnoho neukázali, takže lepší volbou může být debutant z renomované centrály Pirlo. Ten stál jako roček 46.000 euro. Na další příčky je více kandidátů. Dobrý druhý start předvedla Lady Morandi, ale ve třetím minulý týden zklamala. Uvidíme, či se jí tentokrát podaří reparát. Pokud ne, tak by toho mohli využít soupeři, kteří mají za sebou jen debut a mohli by mít prostor k progresu. Je to Critot de Cerisy či Mr Hammer. (Tomáš Janda)

Tip: Burstar – Paradise Pulse - Pirlo

 

12:00 - 2.dostih

Cena Hřebčína Vlachovice

R - cena IV.kat. - 3+ - 1700 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Čtveřice účastníků dostihu se před třemi týdny utkala v chuchelském dostihu pro české odchovance. V něm si nejlépe vedl SAN GODENZO, který šel ze špice, přičemž menší lysolabská dráha nahrává koním s ofenzivní taktikou. Přes ztrátu váhové výhody znovu vychází lépe než Respekt. Ten sice při jediném startu v Lysé zvítězil, ale v posledních startech vyběhl slabší formy. Výraznou váhovou výhodu má oproti chuchelskému měření New Moon, který dle poměru váha/handicap vychází suverénně nejlépe. Nicméně letos se nemůže chytit, když se nedostal přes šesté místo. Poprvé nastoupí s fixací jazyka. Veterán Waste No Time sice v Chuchli s výše uvedenou trojicí prohrál, ale nastupoval po delší pauze a na domácí dráze v Lysé se mu tradičně daří. Pořadím může zamíchat i dvojice tříletků trenéra Tomáše Váni. Si Su Henki skončil před týdnem druhý v Kolesách, ale lepší volbou může být Yarmila, která šla v posledních startech výrazněji nahoru. (Jaroslav Fabris)

Tip: San Godenzo – New Moon - Yarmila

 

12:30 - 3.dostih

Memoriál Josefa a Jany Rozových

R - cena III.kat. - 3+ - 1700 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Trezy Lady a Decima sice nastoupí po týdnu a nemusí jim sednout profil zdejší dráhy, protože Trezy Lady je větší kobyla a Decima zas chodí zezadu, ale obě mají dobrou formu. TREZY LADY bude mít v sedle o něco zkušenější jezdkyni než minule a kromě její úlevy bude mít oproti Decimě ještě 2,5 kilo k dobru. Loni druhý z Ceny zimního favorita Ralph letos zklamal, navíc výraznou část sezóny vynechal a teď nastoupí pod novým vedením. Poslední dva starty však absolvoval ve slušně obsazených handicapech a teď ponese výhodnou váhu. Black Dark chodil sprinty, ale koncem, takže to vypadalo, že by potřeboval prodloužit distanci. Minule na míli však podal špatný výkon a jeho forma je otazníkem. Fable má zkušenosti z menších drah a v létě tu byla v podobné trojce pátá, když navíc neměla prostor na bariéře. Má však 2,5 kg penality za vítězství ve Slušovicích a zřejmě i o něco míň třídy než její hlavní soupeři. (Ondřej Blahník)

Tip: Trezy Lady – Decima - Ralph

 

13:00 - 4.dostih

PPAM - Handicap Radka Zvoníčka

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Znovu se zde utká trojice koní, která na stejné distanci změřila síly před měsícem v Mostě. Tam si nejlépe vedl druhý TRIPLEX, který už za prvním obloukem převzal vedení, takže by mu menší dráha mohla sedět. Aktivně si počínala rovněž třetí Happy Scarlett, jejíž váhová výhoda se sice o kilo zvyšuje, přesto znovu vychází hůře. Je ale teprve tříletá, takže může mít prostor k progresu. Arkadag v Mostě skončil až devátý, ale jeho ztráta nebyla výrazná a nastupoval po více jak dvouměsíční pauze. Menší dráhy vyhovují tempařce Roxette, která v Lysé už třikrát zvítězila a dobře zaběhla i posledně v Brně. Noble Claudine sice před týdnem skončila druhá v ceně v Kolesách, kde ale svůj aktuální handicap nepotvrdila a zkrácení distance jí nepomůže. Rapetti šla posledně nahoru, ovšem s výraznou přesváhou se bez dalšího progresu neobejde. (Jaroslav Fabris)

Tip: Triplex – Happy Scarlett - Roxette

 

13:30 - 5.dostih

Handicap Tankodromu Milovice

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Z této sestavy letos jako jediný dokázal zvítězit Marios, kterému se to povedlo hned třikrát. Měl by se dočkat oblíbené měkčí dráhy, ale přeci jen už může být trochu vysoko. Koneckonců v září ho porazila Vintage Brand, jejíž váhová výhoda se ještě zvyšuje. Dalším tříletkem, který v handicapech podává spolehlivé výkony, je FROM THE STARS. Jeho srpnové starty napovídají, že mu ke zlepšení může pomoct prodloužení distance. Wopart po dvou slabších startech posledně ukázal, že navzdory náročnému programu se s ním musí i na konci sezóny počítat. Posledně naopak zklamali Praga Lady a Orson, jejichž předchozí starty byly o poznání lepší. Vždyť Orson v září porazit trojici nynějších soupeřů (Vintage Brand, Marios, Wopart) a se všemi vychází lépe. Zvlášť na oblíbené měkké dráze tedy může poslední výpadek odčinit. (Jaroslav Fabris)

Tip: From The Stars – Vintage Brand - Orson

 

14:00 - 6.dostih

Handicap společnosti Affex

R - handicap V.kat. - 3+ - 2400 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Letos již několikrát šel na start v roli favorita GAJDA a nejspíš tomu tak bude i tady. Místní dráha sice jeho koncovce nenahrává, v malém poli by ale neměl dotahovat nijak výraznou ztrátu a při třináctém pokusu se může dočkat zaslouženého prvního životního triumfu. Soupeři mu můžou být klisny Kyriakali a Melania, když prvně jmenovaná tu v červenci na trochu kratší distanci podala výkon, který by tu na vítězství stačil. Druhá jmenovaná po vítězství ve Varech zaběhla už jen v Drážďanech, i díky tomu je ale 2 kg pod červnovou vítěznou známkou. Poprvé v handicapu se ukáže Torina, jíž by mezi nejlepší poslala její srpnová forma z Varů, kde se ukázala po dvouměsíční pauze. (Ferdinand Minařík)

Tip: Gajda – Kyriakali – Melania

 

14:30 - 7.dostih

Memoriál Václava Špačka

R - handicap V.kat. - 3+ - 1300 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Dobré šance by tu měla mít dvojice trenéra Petrlíka, Shirocco Fritz a Rabbit Garswood, když lépe vypadá méně zatížená klisna. Ta se tu ukázala letos na obou mítincích, přičemž brala první a třetí místo, zatímco valach se v Lysé ukáže poprvé v kariéře. Zatím jedinou návštěvu místního závodiště proměnil ve vítězství veterán WOBULL SE NOW, jehož poslední starty naznačují, že v této společnosti má co nabídnout i ve třinácti letech. Dobré šance by měla mít i o deset let mladší Micwe, která se v dobrém světle ukázala při handicapové premiéře v Praze. Tam nastupovala po víc jak tříměsíční pauze a při teprve čtvrtém životním startu by měla jít ještě nahoru. (Ferdinand Minařík)

Tip: Wobull Se Now – Shirocco Fritz - Micwe

 

15:00 - 8.dostih

Steeplechase Conseq

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 4200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: KMOTRovi se pod novým trenérem moc nedaří, ale tentokrát narazí na slabší konkurenci, takže by se měl chytit. Největším soupeřem by mu měl být Dumon Roclay. Tomu se v této kategorii daří, ale když zamíří výš, tak to už tak slavné nebývá. Proti Kmotrovi navíc ponese o 3,5 kg více, což by mělo hrát významnou roli. O další příčky by si to měla rozdat Swan Princess a Kubera. Díky váhové výhodě sedmi kilogramů vychází lépe Kubera. Swan Princess sice skončila oficiálně třetí v jedničce, ale ve skutečnosti doběhla poslední a na třetí místo se dostala díky diskvalifikaci soupeřek. (Tomáš Janda)

Tip: Kmotr – Dumon Roclay - Kubera

 

STARTOVNÍ LISTINY