Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 10. 10.

Rozbory dostihů: Most - 10. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 10. října v Mostě, kde je na programu osmička rovinových dostihů.

 

12:30 - 1.dostih

Podzimní mostecký sprint

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 STORMICO, 9 j tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 56,0

Na první pohled neoslní. Poslední tři starty ale absolvoval v Chuchli, kde se mu nikdy příliš nedařilo, a minule proti němu hrála i distance. V Mostě dvakrát dobře zaběhl na jaře, když v těsném doběhu dvojkového sprintu mohl skončit i lépe, ale neměl dostatek prostoru. Tady se může chytit.

2 LA VIDA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 53,5

Je dost chtivá a už dlouho neměla dobrý průběh. Většinou se žene na špici, začátkem září se s ní zase žokej pral na konci pole. V Mostě se na jaře slušně držela na příliš dlouhé distance, a i protože tamní hipodrom svědčí koním s ofenzivní taktikou, může prolomit smůlu.

3 ALFAZIVE(FR), 5 tr. Jan Demele, ž. Martina Havelková 49,0

Do Mostu míří poprvé, ale také bývá rychle na nohách, takže by mu tamní dráha měla sednout. Na formy z loňského podzimu ale letos nenavázal, a protože je o 5 kg nevyvážený, na obrat k lepšímu to nevypadá.

4 TAPAJO(GER), 8 s tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 53,5

Před týdnem v Brně poprvé nastoupil se stínidly, s nimiž se hnal na špici. Z pátého místa mnoho neztrácel, ale hrála pro něj menší dráha. Stínidla má hlášená i tentokrát. Plusem je, že už je dost seběhaný.

5 HUA HIN(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 58,0

Výkon z Maškova memoriálu byl nadějný, ale v handicapech se ještě nechytil. Poslední start si můžeme škrtnout, protože před ním při zkušebním cvalu absolvoval celý chuchelský ovál, přesto lákavě nevypadá. 

6 NEAR TO BE RICH(FR), 4 j tr. Michal Kalčík, am. Sabina Mokrošová 65,0

V zimě změnila trenéra a první dva letošní starty, které absolvovala právě v Mostě, byly povedené. Její forma šla sice dolů, ovšem posledně si v Lysé nevedla špatně. Nese vysokou váhu, ale v této kategorii se představí poprvé.

7 POET`S ROCK(FR), 7 tr. Jaroslav Váňa, ž. Michal Demo 61,5

Startuje především v Německu, kde se mu letos nedaří tak jako loni. Posledně v Lysé prohrál s Near To Be Rich, a i když se nesené hmotnosti mění v jeho prospěch, jejich poměr sil spíše zůstane zachován.

8 BORN TO RACE(GER), 3 tr. Karel Germič, ž. David Liška 59,0

Naposled zvítězila na domácí dráze v Lysé, kde se jí pravidelně daří. Navíc těžila z pětikilové úlevy jezdkyně. Při jediném mosteckém startu vyběhla slabší formu.

9 ADMIRAL PIETT(GER), 4 tr. Václav Chaloupka, am. Jana Fialová 49,0

Jediné umístění získal v listopadové pětce. Letos má na kontě pouze negativní červnový start a tady je o 12 kg nevyhandicapovaný. Roli největšího outsidera se nevyhne.

10 VINTANA, 3 b tr. Zdeněk Seménka, ž. Jiří Palík 56,0

V Lysé finišovala o 2 a ½ délky za Born To Race. Jejich váhový poměr se mění o 4 kg, takže jí teoreticky může porážku vrátit. V Mostě se každopádně představí poprvé a distance může být příliš krátká.

11 METLAKATLA, 4 tr. Ladislav Nagy, Taťána Mášová 52,5

V podobném handicapu zvítězila stylem start-cíl před měsícem v Chuchli. Při EJC se na špici nedostala a oblouk absolvovala zvenčí. Nemusela jí sednout ani měkká dráha. Při prvním mosteckém startu může výpadek odčinit, každopádně cesta na špici nevypadá jednoduše.

Tipařův verdikt: Na jaře se v Mostě dařilo svěřencům Michala Kalčíka Near To Be Rich a Stormicovi. Oba v posledních startech vyběhli slabší formy, díky čemuž jsou ale seběhaní a návrat na severočeský hipodrom je může probrat. Seběhaná je také LA VIDA, u níž je zásadní průběh. Tady se sejde dost koní, kteří jsou rychle na nohách, takže pokud se jí za ně podaří schovat, může se konečně prosadit naplno. Z dvojice tříletých tentokrát vypadá lépe Vintana a přes poslední výpadek může pořadím zamíchat Metlakatla. (jf)

Tip: La Vida – Near To Be Rich - Stormico

 

13:00 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 DALMÁCIE, 2 tr. Radek Žalud, Lucie Fialová 52,5

Matka vyhrála Cenu zimní královny, ale v chovu zatím nedala lepšího potomka. Narozena v půlce dubna. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start. Ziskem dotace by překvapila.

2 HEPHAESTION(FR), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

Zakoupen za 5500 euro ve Francii. Narozen v půlce března. Matka si nejlépe vedla na distancích do míle. Otec má slušné výsledky s prvními potomky.

3 ARKADAG(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Milan Zatloukal 58,0

Kvalitní původ. Při debutu těsně za středem pole. Koně trenéra jdou většinou v dalších startech nahoru. Měl by se tedy zlepšit a v této zřejmě slabší konkurenci bojovat o příčky nejvyšší.

4 RABBIT ELZAAM(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Při debutu kousek za Arkadag. Tentokrát by mohla získat dotaci a klidně i vyšší.

5 AMIN, 2 Martin Liška, Zuzana Míčová 57,0

Při debutu hodně daleko od nejlepších, takže i v této slabší konkurenci je bez šance, pokud by nepředvedl obrovský progres.

6 RABBIT RULER(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 54,5

Podle jezdeckého obsazení zřejmě dvojka stáje, ale podle forem by na tom mohla být i lépe než Rabbit Elzaam. Debut nebyl špatný a naposledy byla pro ni distance hodně krátká. Ziskem vyšší dotace nepřekvapí.

7 JEAN BLUE, 2 b tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 55,0

Narozena v půlce března. Matka na dráze podprůměrná. Starší sestra začala rovnou na překážkách. V této slabší konkurenci by mohla nižší dotaci i přesto získat.

8 FRAMI HIT, 2 tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0

Má nejvíce zkušeností, ale její výkonnost má klesající tendenci. K zisku dotace by jí mohly pomoci jen zkušenosti a slabší konkurenci.

Tipařův verdikt: Zřejmě slaběji obsazený dostih. Prim by mohl hrát ARKADAG, který by mohl jít nahoru oproti debutu. Dále vychází duo stáje Rabbit. Dle jezdeckého obsazení by měla být lepší Rabbit Elzaam, ale dle forem vychází spíše Rabbit Ruler. V této konkurenci je třeba počítat i s debutanty, z nichž by mohl být lepší Hephaestion. (tj)

Tip: Arkadag – Rabbit Ruler – Rabbit Elzaam

 

13:30 - 3.dostih

Cena Jockey Clubu ČR

R - cena III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 BIG BEN, 4 tr.Martina Havelková ž. Jaroslav Línek 58,0

Třídově jeden z nejlepších koní v poli. V posledních startech se mu poměrně dařilo i o kategorii výš. Distance je pro něj ale trochu krátká. Zejména v Mostě. Dotaci by získat měl, ale nějaký lepší soupeř se asi najde.

2 CAPTAIN LUKA(IRE), 4 tr. Alena Škrášková, ž. David Liška 58,0

NESTARTUJE

3 LYGERON, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 52,0

Při debutu daleko od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale zisk dotace by byl velkým překvapením.

4 ASTORIA(FR), 4 j tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 54,0

Letos se jí moc nedaří. Distance a dráha by jí tentokrát měly sednout, protože zde získala na stejné distanci největší úspěch. V poli jsou ale momentálně třídovější koně, takže vychází okolo konce tabule.

5 WLASTINA(GB), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Milan Zatloukal 58,0

Startuje po pauze. Distance jí sedne, ale mostecká dráha pro ni není optimální. Patří k nejtřídovějším koním v poli. O konec tabule by bojovat mohla.

6 FRAM, 4 tr. Michal Kalčík, Zuzana Míčová 55,5

Ve čtyřech letech ho čeká teprve debut. Každý poražený soupeř bude úspěch.

7 WOBULL SE NOW, 10 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 58,0

Neběhal od června. Distance je o trochu delší, ale mostecká dráha mu vyhovuje. Vlastní nejvyšší handicap v poli. Pokud bude po pauze fit, tak by měl mířit vysoko.

8 RABBIT MAKE(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Polosestra Tularky letos ještě neprohrála, ale začala v páté kategorii. Vypadá, že jde nahoru, a ačkoliv narazí na jasně nejsilnější konkurenci z letošních startů, tak nemusí být bez šance.

9 IWNIANKA(POL), 8 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,5

Letos se jí už moc nedaří. Distance na ní bude navíc krátká, takže vychází mimo dotované pozice.

10 KATHY AMES(FR), 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 55,5

Distance jí vyhovuje. Třídou se zřejmě řadí ke středu pole. Jako maximum tedy vypadá boj o nejnižší dotovanou příčku.

11 MARIE D`ORVAL(GB), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 53,0

Při debutu se neumístila, ale proti zkušenějším soupeřům se ani neztratila. Tentokrát ale narazí na silnější konkurenci, takže i přes očekávaný progres asi opět poběží zadarmo.

12 LET FIRE(FR), 5 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 58,0

V posledních startech šel trošku dolů, ale v podstatě vždy doběhne okolo středu pole. Podobně vychází i tentokrát.

13 OLINKA, 4 tr. Lenka Horáková, Simona Laubeová 51,5

Letos se ani jednou neumístila. Plusem je nízká váha. I tak poběží asi opět zadarmo.

14 COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 54,5

Distance mu sedne. Celý rok drží stabilní formu. Měl by bojovat o příčky nejvyšší.

Tipařův verdikt: V poli je několik starších koní se slušnou třídou, ale u každého je nějaké ale. Buď pauza, distance nebo dráha. Těžit by z toho mohla tříletá Rabbit Make, která by mohla pokračovat v progresu. Wobull Se Now vlastní nejvyšší handicap v poli. Distance je o trošku delší a nastupuje po pauze, ale dráha mu sedne, takže bojem o vítězství nepřekvapí. Coltyn drží formu celý rok. Distance mu sedne. V Mostě startoval jednou a byl druhý, takže mezi nejlepšími by chybět neměl. Dále vychází Big Ben a Wlastina, kteří mají třídu, ale dráha nebo distance pro ně nejsou optimální. (tj)

Tip: Rabbit Make – Wobull Se Now - Coltyn

 

14:00 - 4.dostih

Říjnová mostecká míle

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 EL BUT, 4 tr. Josef Bartoš, ž. Jan Verner 55,5  

Začátkem srpna to vypadalo, že už se chytil, v dalším startu ale nebyl vidět. Na Wolverina ztratil tehdy hodně délek a musí si vzpomenout na předchozí formu.

2 ROBINSONKA, 3 tr. Josef Bartoš, am. Pavlína Kašparová 48,0

Naposledy byla dost chtivá, takže zkrácení distance vypadá jako plus. Jedinou dotaci ale zatím vydělala jen v Netolicích a tady to vypadá složitěji.

3 TANITSCHKA(GER), 9 tr. Petr Kantek, am. Sabina Mokrošová 61,0

Do této sezóny vstupovala po téměř tříleté pauze a trvalo jí, než se chytla. V posledních dvou startech bojovala o vítězství a tady může též, i když v Mostě se ukáže teprve potřetí v kariéře.      

4 ARIZONA CHOPE(FR), 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 57,5            

Druhý handicapový start se jí povedl o trochu lépe než ten na vytrvalecké distanci. Stále však působí dost těžkopádně a těžko říct, zda další zkrácení pomůže.

5 TATONKA, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 50,5               

V obou startech mezi vrstevníky poslední a moc lákavě nevypadá ani při handicapovém debutu.

6 MONTE CHRISTO, 8 j tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 59,5         

Letos se mu povedl jediný start v červnu a je neuvěřitelných 20 kg pod loňskou vítěznou známkou. Přesto to podle posledního běhání na obrat nevypadá.

7 MANY REASONS(IRE), 4 s tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 51,5     

Na její kariéře těžko hledat nějaká pozitiva. Dotaci nezískala ani v jednom ze svých 12 životních startů a tady tomu nejspíš tak zůstane.

8 RIVAL, 3 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 61,5    

Při handicapovém debutu mu vítězství uzmul Wolverine. Teď je na tom váhově o dost lépe, na start jde ale po dvouměsíční pauze.

9 RABBIT WIN(IRE), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 60,5    

Na vítězství čeká už téměř dva roky, poslední běhání ale naznačuje, že je na známce, s kterou si umí poradit. Pár set metrů navíc by nejspíš ocenila, i tak je očekávána vepředu.

10 DELLIPSA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Jaroslav Línek 61,0              

Z její kariéry je patrné, že svoji parketu ještě hledá. Po startu obvykle nestíhá tempo a takové typy to v Mostě nemají snadné.

11 AKACIE, 7 b tr. Martin Knauer, am. Helena Březinová 56,0    

V Mostě dokázala zaběhnout v sezónách 2017/18. Tady absolvuje první letošní start a lepší bude se ohlédnout jinde.

12 LEGERTON, 4 tr. Hana Kabelková, ž. Michal Demo 55,5           

Ve Slušovicích na maratónské trati nezaběhl špatně, následně ve Varech na to ale nenavázal. Zkrácení distance téměř o polovinu je otazníkem.

13 LADY`S MAN, 8 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 51,5   

Ze sedmi letošních startů se mu povedl jen jeden. Sice to bylo v Mostě, poslední formy ale vzbuzují rozpaky.

14 WOLVERINE, 4 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 58,5   

Ve Varech získal dva triumfy s malými váhami, jeden koncem, druhý z čelních pozic. Tady to bude mít složitější, ziskem hattricku ale nepřekvapí.

15 SHECANRALLY(IRE), 5 j tr. Pavel Hlavatý, am. Jindřich Fabris 61,5

Vloni v srpnu tu vyhrála handicap II. kat., od té doby ale padá strmě dolů. Ani její poslední forma nenaznačuje, že by tady mohlo dojít k obratu.

16 GISELLE, 5 tr. Martin Pišl, ž. Milan Zatloukal 58,5

V posledních dvou sezónách se jí nedaří. V Lysé nebyla po startu nejrychlejší, delší distance a větší dráha by jí měly svědčit. Poslední startovní číslo jí ale moc nepomáhá.

Tipařův verdikt: Ve velkém poli moc koní s aktuální dobrou formou není. Hattrickem by nepřekvapil Wolverine, jako největší soupeř vypadá RIVAL. Ten půjde sice po dvouměsíční pauze, vypadá ale jako typ, kterému by to vadit nemuselo. Alespoň dotaci by měla získat Tanitschka a Rabbit Win. (fm)

Tip: Rival – Wolverine – Rabbit Win

 

14:30 - 5.dostih

Cena HIPODROMU MOST

R - handicap III.kat. - 3+ - 2200 m - 60 000 Kč

1 REINE D`ARGENT(FR), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 55,5

Posledně jí v Chuchli porazil Moccafix, ale bylo znát, že je na ní distance příliš krátká, když si v průběhu dostihu neodpočinula. Tohle jí sedne lépe a plusem je i návrat do Mostu, kde zkraje sezóny zvítězila o kategorii výš.

2 SHEDIR(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

Při EJC měl brzy problém s akceptováním tempa a už na začátku cílové roviny jeho jezdec položil ruce. Měkká dráha mu přitom nevadí, což dokázal loni v listopadu. Před měsícem vyběhl formu, jejíž zopakování by mu tady dávalo dobré šance, ale chodí koncem, což v Mostě není ideální taktika.

3 MOCCAFIX(GER), 7 tr. Filip Neuberg, ž. Adam Florian 58,0

Nejlepší formu vyběhl v karlovarské dvoukilometrové ceně. Slušně zaběhl i posledně v handicapu a zdá se, že delší distance může být plus. Ani on nevypadá jako ideální kůň do Mostu, přesto se při první návštěvě tamního hipodromu musí respektovat.

4 MILUŠKA, 3 j tr. Karel Germič, Simona Laubeová 51,5

Něco podobného umí, ale na takto dlouhé distanci se přestaví poprvé. V červnu si v Mostě vyzkoušela dva kilometry a za distancí jí došly síly. 

5 BLONDIE(GB), 4 tr. Kateřina Ilíková, ž. Michal Demo 55,0

Ve dvou handicapových startech obsadila první a druhé místo. Zkoušela i supervytrvalecké distance, ale tohle jí sedne lépe. Každopádně posledně ve Slušovicích za ní mnoho kvality nezůstalo. 

6 GLAVALINO(SRB), 8 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jaroslav Línek 58,0

Letos se dlouho nemohl chytit, ale minule ve Slušovicích zvítězil o délku před Blondie. Váhový poměr se sice mění o 2 kg v jeho neprospěch, ale zvítězil jistě, když v závěru byl ježděný pouze rukama. Navíc s mosteckým hipodromem má pozitivní zkušenosti a loni s podobnou známkou zvítězil.

7 SEPIUS(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Michal Hrouda 53,5

V Michalově memoriálu se nedržel špatně, ale poté se od něj ve dvou startech mezi nezvítězivšími čekalo více. Skoro tři měsíce nestartoval a představí se poprvé po kastraci. Otazníkem je i prodloužení distance.

8 FABRYAN, 7 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Před týdnem se v Brně vrátil na roviny po více jak roční pauze a zvítězil na supervytrvalecké distanci. Formu tedy má, ale do handicapu se vrací po delší pauze a ponese 2 kg přes váhu.

9 SILVER TRIGGER(FR), 3 bj tr. Michal Kalčík, am. Sabina Mokrošová 54,0

Zjara patřil mezi derby naděje, ovšem bývá dost chtivý a zatím se nechytil ani ve trojkách. Začátkem září výrazně prohrál s dvojicí Moccafix – Reine d’Argent. Poté změnil trenéra, ale zlepšení neukázal. Jediný mostecký start nevypadá zas tak špatně, přesto se mu bude lepší vyhnout.

Tipařův verdikt: Před měsícem ve Slušovicích svedli souboj o vítězství GLAVALINO a Blondie, a i když nesené hmotnosti teoreticky poměr sil otáčí, i díky zkušenostem s mosteckou dráhou vypadá lépe Glavalino. V Mostě umí zaběhnout také Reine d’Argent, a i proto by porážku z minulého startu mohla vrátit Moccafixovi. (jf)

Tip: Glavalino – Reine d’Argent - Blondie

15:00 - 6.dostih

Podzimní cena CHARVÁT GROUP

R - handicap II.kat. - 3+ - 2000 m - 90 000 Kč

1 STORM DE NUIT(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Jan Verner 62,0

Loni na podzim v Mostě porazila Tularku a naposledy si ve Varech taky poradila se slušnou konkurencí. Svůj aktuální rating v podobném handicapu zvládla a přes menší postavu si poradila i s vyšší váhou.

2 BORUVKA(IRE), 4 s j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,5

Běhá většinou na distancích do 1800 metrů, na mostecké dráze ale zvládla i 2000 metrů. Letos běhala spolehlivě a výpadek měla jen jednou ve Varech. Přestože i v posledním startu se umístila, může zde zužitkovat o 1,5 kg nižší handicap.

3 LA PAIX(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 59,5

Loni se jí v Mostě na této distanci dařilo, letos si ale vyhrála ve Varech na 2400 metrů. Na tamním závodišti odběhla i další dva starty. V tom poslední narazila na několik silných soupeřů, přesto vyběhla slabší formu.

4 GALIOS, 4 tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 57,0

Posledně zaběhl dobře v Karlových Varech, kde s vyšší váhou porazil i La Paix. Dostal za to ale 3 kg a teď je o 4,5 kg výš, než když byl předtím v handicapu v Chuchli druhý.

5 DALANDI, 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 65,0

Loni pátý ze St Legeru na jaře s přehledem opanoval trojku v Chuchli a naposledy byl druhý v Karlovarské dvojnásobné míli. Tři měsíce se ale na dráze neukázal a zkrácení distance mu do karet nehraje.

6 GRIGRI DE LANCRAY(FR), 4 tr. Filip Neuberg, ž. Vendula Korečková 55,0

Začal běhat loni na podzim a letos má na svém kontě tři starty. Jednou byl třetí v Drážďanech, doma v obou případech vyhrál. Minule trojkový handicap s velkou rezervou. Dostal za to sice přidáno, stále ale může mít progres. V Mostě již vyhrál a zdejší dráha svědčí jeho ofenzivnímu stylu, uvidíme jak zkrácení distance.

7 LADY LAURETTA(GB), 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Jiřina Andrésová 50,0

V Chuchli vyhrála koncovkou čtyřkový handicap na míli, za což dostala přidáno. Brněnská dráha nebyla pro ni, to ale nemusí být ani ta mostecká. Navíc 4 kg převažuje.

8 GALIS, 7 tr. Ladislav Pohanka, ž. David Liška 62,0

Jeho poslední forma vypadá dobře. Jeho handicap vzrostl, ale mohl by to zvládnout. Na jaře byl v Mostě v podobném handicapu slušně pátý, při stejném poměru vah ho ale porazila Boruvka.

9 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Tomáš Lukášek 60,0

Páté místo ve Velké ceně českého turfu bylo jeho životním úspěchem. Start před tím v handicapu se mu tak nepovedl. Předtím ale vyhrál trojku ve Varech na 2000 metrů a zkrácení distance tak nemusí být na škodu. Zvlášť když je v dostihu trochu chtivější.

Tipařův verdikt: Přes přídavek od handicapera nemusí být ještě podchycený Grigri De Lancray. Formu z vytrvaleckého vrcholu zde bude muset potvrdit Orleano. Před rokem zde vyhrála STORM DE NUIT, která chodila dobře i letos a se svojí známkou si dokázala poradit. Dobré běhání naposledy předvedl Galis, na umístění může pomýšlet spolehlivá Boruvka. (ob)

Tip: Storm De Nuit – Orleano – Grigri De Lancray

 

15:30 - 7.dostih

Cena Dostihového klubu

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 VEAKALTO(IRE), 8 tr. Karel Germič, am. Josefína Nováková 57,0

Po změně stáje nastoupil v Lysé proti těžkým soupeřům. Při sestupu o kategorii níž by mohl naznačit, jaká je jeho momentální výkonnost.

2 SIR CORAL, 3 tr. Josef Bartoš, am. Pavlína Kašparová 48,0       

Ani po šestém životním startu svou parketu zatím nenašel. Nejlépe zaběhl letos v srpnu v Lysé, takže tady by to mohl být krok správným směrem.

3 QUEST ROYAL(SRB), 9 tr. Filip Neuberg, ž. Jan Verner 55,0     

Na vítězství čeká už víc jak čtyři roky. V Mostě zaběhnout umí, koncem srpna tu útočil v rovině osamocený a nejspíš měl na víc, než bylo výsledné páté místo.

4 LITTLE JANE, 3 tr. Jiří Brož, ž. Vendula Korečková 53,0

Naposledy se na měkčí dráze podílela na ostrém tempu a v rovině šla jedním tempem. Distance je otazníkem, rovněž v Mostě se ukáže poprvé v kariéře.

5 POWER ANGEL(IRE), 4 tr. Tamara Křídlová, am. Sabina Mokrošová 55,0           

Na dráhu se letos vrátil až v Netolicích pod novým trenérem celkem slušně, následně v Lysé ho síly opustily brzo. Tady tak příliš důvěry nebudí.

6 CHARMING EMMA, 3 tr. Marcela Sýkorová, Lucie Fialová 51,5             

V Lysé zaběhla dobře mezi tříletými, proti starším to bylo slabší. Srpnový vstup do handicapu byl lepší, než na papíře vypadá, a pokud na to naváže, může mířit za dotací.

7 DREAM OF LOVE, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 59,0

V Mostě získala oba dva své životní triumfy a od vítězství tu nebyla daleko ani naposledy. Těžko hledat důvod, proč by tomu tady mělo být jinak.

8 ANZOA, 3 tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 60,0  

Ve všech startech mezi vrstevníky zaznamenala progres, který potvrdila vítězstvím ve Varech. Může jít ještě nahoru, na start jde ale po víc jak dvouměsíční pauze.

9 STUHNA(FR), 6 tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 52,0        

Vloni dokázala sbírat dotace o kategorii výš a celkem stabilně běhá i letos. Poslední výpadek může jít na vrub měkké dráhy a v červnu tu byla třetí za Dream of Love.

10 SORBET(POL), 5 j tr. Michal Kalčík, Zuzana Míčová 60,5           

V srpnu zvítězil v Lysé pěknou koncovkou, podobně se prezentoval i ve Slušovicích. Poslední forma se dá omluvit, podobné typy to ale v Mostě nemají snadné.

11 VOSSOLIE, 7 s tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 59,0

Ze tří letošních startů byl nejlepší ten poslední. Třídu na nynější soupeře by měl mít, v Mostě toho ale moc nenaběhal a má nevýhodný startovní post.      

12 MONJOUET, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 60,0

Mezi elitou klisen se jí nedařilo, v nižších kategoriích mezi vrstevníky ale už dvakrát zvítězila. Tady absolvuje handicapovou premiéru a stáji se s podobnými typy v takových dostizích daří.

Tipařův verdikt: I když Monjouet startuje v Mostě poprvé a nejspíš by ocenila pár set metrů navíc, roli favorita se nejspíš nevyhne. Potrápit jí může specialistka na zdejší dráhu DREAM OF LOVE, zaběhnout tu umí i Quest Royal. Poslední výpadek by měla odčinit Stuhna. (fm)

Tip: Dream of Love – Monjouet - Stuhna

 

16:00 - 8.dostih

Cena babího léta

R - cena IV.kat. - 3+ - 3000 m - 40 000 Kč

1 BELL ELYSEES(GB), 4 b tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 60,0

Před třemi týdny v podobném dostihu ve Varech o půl délky porazil Kingston Lilly. Váhy se ale mění o 3 kg v jeho neprospěch, takže poměr sil se asi změní. Na tabuli by každopádně chybět neměl.

2 CENNIE, 4 Simona Laubeová 54,0

I kvůli problémům z boxy letos absolvovala pouze dva starty. V Pardubicích jí ujelo sedlo, takže jedinou relevantní formou je předposlední místo z mílového dostihu v Netolicích. Na supervytrvalce navíc nevypadá.

3 PRINCETON, 3 s Lenka Kvapilová 55,0

Debutoval v pardubickém „bumperu“ pro tříleté, v němž po aktivním úvodu odcouval na vzdálené předposlední místo. Realizační tým napovídá, že jeho budoucnost je nad překážkami.

4 MY HOPE, 4 b Lukáš Vladyka 55,0

Debutovala teprve před třemi týdny a nevedla si špatně, když z konce pole finišovala šestá. Každopádně jí porazila trojice nynějších soupeřů, když na duo Bell Elysees – Kingston Lilly ztrácela výrazně. Přes očekávané zlepšení znovu vychází mimo tabuli.

5 BE MAN(FR), 4 s ž. Jaroslav Línek 60,0

Při chuchelském vstupu do sezóny prohrál s kvalitními soupeři, ale minule se od něj v Pardubicích čekalo více. Poprvé nastoupí se stínidly a zřejmě bude znovu populární, když podle poměru váha/handicap vychází nejlépe.

6 MONTALIE DE CERISY(FR), 4 am. Sabina Mokrošová 55,0

Sezónu zahájila až v červenci, ale v obou startech v trojkových handicapech podala výkony, které z ní dělají kandidátku medailového umístění. S distancí by si měla poradit. Loni sice byla v podobném dostihu chtivější, ovšem tehdy měla stínidla.

7 MARILYN DANCER, 7 s ž. Vendula Korečková 56,5

Jedinou životní dotaci získala před dvěma lety v pětkovém handicapu. Tuto distanci si vyzkoušela před třemi týdny ve Varech, kde výrazně ztrácela na čtveřici nynějších soupeřů. Z koní, kteří vlastní handicap, je hodnocena nejhůře.

8 ELSID(FR), 3 s ž. Adam Florian 57,5

Jedinou pozitivní formu vyběhl v červnu ve Slušovicích, kde porazil i ve Slovenském derby třetího Apolona. Před dvěma týdny neuspěl při EJC. Sice ho částečně omlouvá, že mu na špici nedopřál klid volný kůň, každopádně podle projevu ani původu (otec Sidestep byl sprinterem) na supervytrvalce nevypadá.

9 REGTIME, 3 ž. Michal Demo 55,5

Syn výborné Registany patří ke koním, které by měla čekat překážková budoucnost. Při pardubickém debutu výrazně porazil Princetona, přesto patří maximálně k adeptům na nižší dotace.

10 DAJÁNA, 3 Lucie Fialová 52,0

Teprve bude debutovat. O rok starší polobratr Dundee, za nímž stojí stejný realizační tým, loni začal rovnou nad překážkami. I u ní lze očekávat brzkou změnu disciplíny.

11 SHEBY LOVE, 3 s ž. Jan Verner 54,0

V létě změnila trenéra a posledně ukázala progres, přestože s ní měl žokej zvlášť po startu hodně práce. Každopádně tady se bez dalšího zlepšení neobejde. S metry navíc by si měla poradit. Pravý bratr Shegerton startoval pouze nad překážkami a v Pardubicích vyhrál trojkový kros.

12 CROSSCHECK, 4 Taťána Mášová 57,5

Letos je na něj spoleh. V podobných dostizích skončil dvakrát druhý ve Slušovicích, a i když tady nebude snadné na tyto výsledky navázat, zadarmo by rozhodně běžet neměl.

13 LIKE A TRINITY(GB), 6 am. Helena Březinová 55,0

Dlouho preferovala výrazně kratší distance. Při premiéře na této trati si každopádně vedla nad očekávání, přestože měla divoký průběh, když se po prvním proběhnutí cílem odpoutala z konce pole a postarala se o výrazné zrychlení. Otázkou je, jak si s ní poradí méně zkušená jezdkyně.

14 KINGSTON LILLY(IRE), 3 ž. Michal Hrouda 54,0

Ve dvou startech v dostizích na 2400 metrů pro tříleté nezvítězivší prohrála se soupeři, kteří posléze ukázali hodně třídy. Posledně si dobře vedla i na této distanci, takže na start půjde s nejvyššími ambicemi.

15 KOPRETINA, 8 ž. Martina Havelková 58,5

Loni v červnu podobný dostih ovládla ve Varech, ale letos se jí tolik nedaří. Návrat na delší distanci jí pomůže, ovšem v červnu v Pardubicích ztrácela přes 7 délek na Be Mana, s nímž by měla prohrát i tentokrát.

Tipařův verdikt: Několik koní startovalo před třemi týdny v podobném dostihu v Karlových Varech. Tam si vedl nejlépe druhý Bell Elysees, ale vzhledem k neseným hmotnostem by s ním poměr sil měla otočit Kingston Lilly. Největším soupeřem by jí měl být BE MAN, který posledně trochu zklamal, ale poprvé nastoupí se stínidly. Ve trojkových handicapech si dobře vedla Montalie de Cerisy. Crosscheck ukázal trochu méně třídy, ale je na něj spoleh a z tabule by upadnout neměl. (jf)

Tip: Be Man – Kingston Lilly - Montalie de Cerisy

 

STARTOVNÍ LISTINY