Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 12. 6. - Cena jezdectví

Rozbory dostihů: Most - 12. 6. - Cena jezdectví

Rozbory dostihů na neděli 12. června v Mostě, kde se odběhne dvojice steeplechase a pětice rovin včetně Ceny jezdectví.

 

13:30 - 1.dostih

Cena HIPODROMU MOST

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 FULMINE LUNA(FR), 8 tr. Tomáš Duchoň, ž. Petr Foret 57,0   

Ve třetím letošním startu nebyl od vítěze daleko. Mírné prodloužení distance by mu mělo prospět a nejspíš se dočká oblíbené pevnější půdy.

2 TARAWERA(IRE), 4 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,5               

První dva letošní starty byly dobré, naposledy se ale neodpoutala ze zadních pozic. V Mostě už zvítězila dvakrát, k úspěchu potřebuje svižné tempo, které se v malém poli zaručit nedá.

3 SINNFONIA, 4 b tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 54,0  

Při letošním vstupu do sezóny hodně pulovala a v rovině vybočila. Tady má hlášené beránky a na podzim tu zaběhla dvakrát slušně.

4 TALUNA, 3 tr. Václav Chaloupka, am. Jana Fialová 49,0            

Handicapový debut tu absolvovala proti těžkým soupeřům se ctí, následně v Chuchli ale špatně odskočila a na zadní pozici už zůstala. Nemusí tu být úplně do počtu.

5 SVEN, 4 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 50,5     

Začátkem května tu bojoval o vítězství, v dalším startu v Chuchli ale neprostál distanci. Tohle vypadá optimálně a měl by opět mířit vysoko.

6 MOCCAFIX(GER), 9 j tr. Jana Manová, am. Anna Lebdušková 60,5       

V aktuální sezóně stoprocentní, když při obou triumfech měl rezervy. Na jiné dráze a distanci, než VCH/1800 metrů je ale poloviční.

7 LANDARON, 8 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 61,5

Na úvod sezóny vybojoval čtvrté životní vítězství na brněnské dráze. Podceňovat ho nelze, ale za poslední dvě sezóny se koncentruje téměř výhradně na provinční dráhy.

Tipařův verdikt: Vypadá to, že SVEN by měl mít optimální podmínky pro zisk prvního životního vítězství. Na jeho zaváhání bude čekat Fulmine Luna a Sinnfonia. (fm)

Tip: Sven – Fulmine Luna – Sinnfonia

 

14:05 - 2.dostih

Cena partnerů dostihového klubu

R - cena IV.kat. - 3 - 2200 m - 40 000 Kč

1 INNOCENCE, 3 tr. Lenka Horáková, Taťána Mášová 55,0

Debut byl slušný, i když to bylo ve slabší společnosti. Minule ale zklamala. Zřejmě byla příliš krátká distance. Návrat na delší jí tedy pomůže. Kandidátka na zisk nižší dotace.

2 ODETTE, 3 tr. Eva Záhorová, ž. Pavlína Filipová 55,5

Debutovala čtvrtým místem, ale na moc silné soupeře zřejmě nenarazila. Mohla by se zlepšit, ale konkurenci je tentokrát o trochu silnější, takže opět vychází na konci tabule.

3 VENOM VANGELIS, 3 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V obou startech daleko od nejlepších. Opět poběží zadarmo.

4 NACHT STAR, 3 b tr. Ilona Hronová, ž. Petr Foret 56,5

Poslední start se mu nepovedl. Distance je na hraně. V dostihu narazí na progresivnější soupeře. Spíše vychází za středem pole nebo maximálně na konci tabule.

5 WITCH, 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,0

Má za sebou slušný debut. Otazníkem je stájová forma. Mohla by jít nahoru. Ziskem dotace nepřekvapí, ale je tam stájový otazník.

6 KÖNIGIN LUCIA(GER), 3 tr. Josef Váňa, ž. Michal Demo 55,5

Její výkony mají spíše sestupnou tendenci. Další prodloužení distance je taky otazníkem. Maximálně vypadá na zisk nižší dotace.

7 HIGHLAND PRECIOUS(GB), 3 s tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 56,5

Má stabilní formu. Prodloužení distance by neměl být problém. Vlastní nejvyšší handicap v poli. Kandidátka na boj o vítězství.

8 LUCKY AMICO, 3 s tr. Lenka Kvapilová, Lenka Kvapilová 56,5 - NESTARTUJE

Otazníkem je, či si poradí s distancí. Již jednou na ní neuspěl. Pokud by ji tentokrát zvládl lépe, tak by měl získat dotaci. Klidně i vyšší.

9 FABRIANA THIRD, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 57,5

Ani ona nevypadá na jasnou vytrvalkyni. Třídou by ale v tomto dostihu měla dosáhnout minimálně na 3. – 4. příčku.

10 NOWIT, 3 tr. Petr Jirka, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Při debutu daleko od nejlepších. Bez šance.

11 GOOD REVANCHE(FR), 3 j tr. Ludvík Haris, Martina Havelková 55,5

Otec zvládl i 2400, ale matka byla sprinterka, takže distance trochu s otazníkem. Stejně tak její třída. Při debutu se neumístila a potom podobně dopadla v Jarní ceně klisen. Tady samozřejmě narazí na výrazně slabší konkurenci. Dotaci by tak získat mohla.

12 OLD MEMORIES, 3 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 55,5

Mohla by se zlepšit oproti debutu, ale na dotované příčky to asi stále stačit nebude.

Tipařův verdikt: Vyhrát by mohla konečně HIGHLAND PRECIOUS, která získala několik umístění. Má nejvyšší rating v poli. S distancí by si měla poradit. Kandidátů na další příčky je hned několik. Witch by neměla mít problém s distancí a měla by jít nahoru, ale otazníkem je stájová forma. Naopak slušnou třídu na tuto konkurenci ukázali Lucky Amico a Fabriana Third, trochu otazník je u nich ohledně distance. Dále vychází Innocence a Odette. (tj)

Tip: Highland Precious – Fabriana Third – Witch

 

14:35 - 3.dostih

Červnová mostecká steeplechase

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

1 VAXERTON, 9 tr. Petr Slabý, Veronika Řezáčová 67,0

V Pardubicích se mu poslední dobou moc nedaří, ale klasika by mu mohla vyhovovat lépe. V této slabší společnosti kandidát na boj o vítězství.

2 ANJELLICO, 6 tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 68,5

V posledních letech toho moc nenaběhal. Při letošním debutu na překážkách dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale zkušenější soupeři asi budou mít navrch.

3 LUCKY VALENTINE, 5 tr. Josef Váňa, Anton Andrejevič Orčinskij 65,5

Loni zde zaběhl slušně v podobném dostihu. Akorát ho porazila výborná Falcon Baby. Na podobného soupeře to tentokrát nevypadá, takže by se mohl prosadit poprvé v kariéře naplno.

4 SCARE CROW, 10 b tr. Pavlína Baštová, žk. Lenka Neprašová 65,0

V Mostě se mu celkem daří. V podobné společnosti by mohl být i spolufavoritem, ale díky nezkušené jezdkyni bude hlavním cílem platně dokončit.

5 SHEDIR(IRE), 6 bj tr. Filip Neuberg, Jakub Kocman 67,5

Ze tří startů na překážkách absolvoval bez pádu jediný, v němž skončil poslední dokončivší. Když se dostane do cíle, tak by mohl nějakého soupeře porazit, ale mnoho jich asi nebude.

Tipařův verdikt: Kvantitativně i kvalitativně slaběji obsazený dostih. Využít by toho mohl LUCKY VALENTINE, který zde loni v podobném dostihu podlehl jen výborné Falcon Baby. Největší konkurencí by mu měl být Vaxerton, který má zkušenosti a podobné dostihy mu v poslední době sedí více než pardubické krosy. U dalších bude hlavně otázka, či se dostanou do cíle. Pokud ano, tak by z nich nejlépe mohl dopadnout Shedir. (tj)

Tip: Lucky Valentine – Vaxerton - Shedir

 

15:10 - 4.dostih

Cena Severočeského Hitrádia North Music

R - handicap III.kat. - 3+ - 2200 m - 60 000 Kč

1 TRIPLEX(IRE), 5 tr. Josefína Nováková, Taťána Mášová 60,0

V zimě změnil trenéra a do sezóny vstoupil teprve před třemi týdny. Přesto už stihl dva starty, v nichž za loňskými výkony výrazně zaostal. Lepší tedy bude počkat, až se zase chytí. 

2 MIKE MAJK(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 60,5

Oba letošní starty absolvoval v Mostě a podal v nich dobré výkony. Před pěti týdny na této dráze a distanci prohrál s Vévodou o 4 a ¼ délky, přičemž jejich váhový poměr se mění o 4,5 kg. Jejich šance tedy vypadají vyrovnaně.

3 ANGEL WINGS(IRE), 3 tr. Ladislav Pohanka, Lucie Fialová 52,0

Mezi elitou tříletých klisen se výrazněji neprosadila, když JCK zpočátku vodila, ale síly jí došly už před polovinou dostihu. Otec podal nejlepší výkony na míli a matka byla ještě kratší, takže na vytrvalce nevypadá.

4 VARIMINGO(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Všechny tři letošní starty absolvoval v Mostě, kde před dvěma týdny zvítězil o kategorii níž. Tehdy těžil i z průběhu, když se mu na bariéře otevřel prostor k útoku. Přídavek za tento úspěch plus mírná přesváha napovídají, že tady se někdo lepší asi najde.

5 WASTE NO TIME, 9 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 55,0

Úspěchy sbírá hlavně v cenách, v handicapu už se delší dobu výrazněji neprosadil, byť naposled nešel špatně. V Mostě bezmála tři roky nestartoval, ale dříve tam vyběhl pár slušných forem.

6 MACCAIA(FR), 4 tr. Jana Manová, ž. Michal Demo 56,5

Minule ztrácela na Mike Majka bezmála 3 délky a váhově se mezi nimi nic výrazně nemění. Může mít jít ale nahoru, protože zatím vyběhla jen čtyřikrát a loni vstoupila do handicapu lehkým vítězstvím.

7 VÉVODA, 6 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 58,0

V obou mosteckých startech zvítězil a vždy se tak stalo právě na této distanci. Pokud dostane klid na špici, tak zvlášť v případě rychlejší dráhy se znovu nebude chytat snadno. Každopádně v handicapu se dostal na životní maximum.

Tipařův verdikt: Prim tu může hrát trio, který v Mostě v podobném dostihu před pěti týdny bralo první, třetí a čtvrté místo. Zvítězil VÉVODA, ale umístění Mike Majk a Maccaia na rozdíl od něj teprve vstupovali do sezóny, takže můžou jít více nahoru. Nicméně předpověď znovu napovídá rychlé dráze, což nahrává tomu, aby se přes změnu váhových poměrů interní pořadí zmíněné trojice nezměnilo. (jf)

Tip: Vévoda – Mike Majk - Maccaia

 

15:40 - 5.dostih

Steeplechase Royal Mouginse

Stch - cena III.kat. - 5+ - 4400 m - 90 000 Kč

1 GIORGIONE(GB), 5 b tr. Josef Váňa st., Anton Andrejevič Orčinskij 64,0

Loni patřil k nejlepším čtyřletým krosařům, když v Pardubicích jednou zvítězil a druhý skončil v Ceně ČASCH. V obou letošních startech zklamal, takže zkouší jinou disciplínu a namísto stínidel nastoupí s beránky. V této konkurenci se může chytit.

2 CAPE WITCHER, 5 b tr. Pavlína Baštová, Jakub Kocman 66,5

Když při letošní premiéře ztratil jezdce, nacházel se na konci roztaženého pole. Pozitivní nejsou ani jeho předešlé formy. Všechny jeho překážkové zkušenosti jsou z pardubických krosů a tady se nevyhne roli outsidera.

3 ANGKOR WAT(GB), 6 tr. Josef Váňa st., ž. Marek Stromský 70,5

Po suverénním vítězství z Lysé si dobře vedl i v silnější pardubické konkurenci. Otazníkem je distancem, s níž zkušenosti nemá a navíc bývá chtivější. Na druhou stranu v Mostě už suverénně zvítězil, a to narazil na silnější soupeře.

4 LA CORAL, 6 tr. Lenka Kvapilová, Lenka Kvapilová 64,0

Před třemi týdny v Pardubicích prohrál jen o krk. Jednalo se sice o krátký kros, ale zkušenosti má i s dostihy po trávě a delšími distancemi, byť jeho optimum leží níže. Z dua trenérky Kvapilové vypadá lépe.

5 HIBERNIAN(FR), 5 tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 71,5

Loni suverénně vyhrál proutky ve Varšavě. V zimě změnil trenéra a premiéru pod novým vedením absolvoval v krátkém pardubickém krosu, v němž puloval a v závěru mu došly síly. Prodloužení distance tak nevypadá jako plus.

Tipařův verdikt: V početně slabém poli bude mít hned dvojice trenérů dvojnásobné zastoupení. Lépe vypadá tandem Josefa Váni, z jehož svěřenců je dle aktuální formy jistější sázkou ANGKOR WAT. Giorgione loni vypadal slibně, ale letos na to nenavázal. Medailové pořadí by měl doplnit La Coral, i když kratší distance by mu sedla lépe. (jf)

Tip: Angkor Wat – Giorgione – La Coral

 

 

16:15 - 6.dostih

Tipsport Cena jezdectví

R - cena I.kat. - 3+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 RABBIT BREATH(GB), 5 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 59,5

Loňská vítězka EJC Million se letos hledá. Podala matný výkon jak na pro ni výhodné měkké dráze v Memoriálu Jaroslava Maška, tak na pevnějším podkladu v mílovém handicapu v Bratislavě.           

2 ZELOTE(FR), 5 j tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 61,0

Ve Francii běhal na distancích okolo 1400 metrů. U nás se loni uvedl pěkným třetím místem ve Svatováclavské ceně, ale v EJC Million na tento výkon nenavázal. Do sezóny vstoupil opět ve Francii, ale jezdkyně se s ním po startu hodně prala, snažila se ho usadit vzadu, ale pak již nic neukázal a skončil poslední. Možná mu teď může pomoci změna taktiky, ale jeho málo zkušeného jezdce, který v jedničkovém dostihu jako amatér získal výjimku, nic lehkého nečeká. Navíc stáj se potýká s horší formou, když řada koní měla špatné krevní testy.

3 NICO(IRE), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,0

Má za sebou sérii tří vítězných dostihů. Všechny byly na 1400 metrů a poslední dva na mostecké dráze, kde minule soupeřům doslova utekl. Bylo to ale ve dvojkovém handicapu, kde nenesl nijak vysokou váhu a v jedničkové společnosti to bude mít mnohem těžší.

4 LAILAHO, 4 tr. Luboš Urbánek, ž. Petr Foret 61,0

Loni byl pátý v EJC Million a na zdejší dráze vyhrál Českomoravskou cenu. Do nové sezóny opět vstoupil na distanci 1400 metrů, která je pro něj ideální, a byl blízko třetí v Memoriálu Jaroslava Maška. Zklamal až šestým místem ve Velké květnové, ale ta už na něj mohla být moc dlouhá.

5 ROYAL TOWN(FR), 7 b tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

Do nové sezóny nevstoupil nejlíp, proto všechny zaskočil velmi lehkým vítězstvím ve dvojkové ceně na mostecké dráze. Bylo to však na míli a 1400 metrů pro něj může být krátkých, navíc je tu silnější konkurence.

6 MANOAMANO(FR), 6 sj tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 61,0

Dlouhodobě patří mezi naší sprinterskou špičku. Přestože nikdy nevyhrál, byl dvakrát druhý ve Svatováclavské ceně. Letos se zatím moc neukázal, ale v Gomba handicapu byl po startu moc razantně vystrkán, v Memoriálu Jaroslava Maška mu zas nemusela sednout měkká půda. Ta byla i v Českomoravské ceně, kdy byl čtvrtý za vítězným Lailahem. Pevnější podklad mu však dává větší šanci.

7 ARKHANGELSK(IRE), 3 tr. Konstantin Kobzarev, Lucie Fialová 56,5

Loni patřil k nejlepším dvouletým a na úvod sezóny porazil Zamica v Memoriálu Václava Michala. V samotné Velké jarní ceně skončil třetí, když jako ofenzivní kůň možná v dostihu neměl tolik volnosti. Zkrácení distance je nicméně pro něj pozitivní a teď může potvrdit, že patří k nejlepším tříletým v ročníku.

8 MATELLO(FR), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Martina Havelková 59,0

Do sezóny vstoupil druhým místem v Gomba handicapu a v dalším startu ho porazil jen Mormill, který následně formu potvrdil. Chuchelská dráha však jeho koncovce svědčí víc, loni v bratislavských startech tak úspěšný nebyl a mostecká dráha má také kratší rovinu.

Tipařův verdikt: Lailaho loni ukázal, že 1400 metrů na mostecké dráze umí a i letos se na této distanci ukázal dobře. ARKHANGELSK však může ukázat kvalitu tříletého ročníku a zkrácení distance na mostecké dráze může být pro něj to pravé. Na pevnějším podkladu se může vrátit do hry Manoamano, ale protože je stále nezvítězivší, nabízí se spíše sázka na umístění. (ob)

Tip: Arkhangelsk – Lailaho - Manoamano

 

16:50 - 7.dostih

Cena amatérských a žákovských jezdců

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 ANGELIC BEAUTY, 4 tr. Tomáš Váňa, am. Anna Lebdušková 60,5         

Při prvním letošním startu na měkké dráze se dost hnala a žokej u distance položil ruce. Zkrácení distance by jí mělo prospět, kratší cílová rovinka rovněž.

2 MIA(AUT), 4 sj tr. René Vinklárek, žk. Marcel Novák ml. 57,0 - NESTARTUJE  

Naposledy zkusila poprvé stínidla a na kratší distanci tu byla asi o délku za Tapajem, když nosila o 9 kg méně. Nynější váhový poměr jí tu nedává moc šancí pořadí otočit.

3 TAPAJO(GER), 10 s tr. Petr Juránek, am. Lenka Rájová 59,5    

Letošními výsledky neoslní, ale vždy nosil dost kilo přes váhu. Tady je vše jak má být, v sedle má nejzkušenější jezdkyni a je momentálně 5,5 kg pod vítěznou známkou z loňského jara.

4 DARK ALIGHIERI, 7 tr. František Mourek, am. Natálie Flenerová 58,5

Naposledy v podobném mílovém dostihu v Praze o necelou délku za Sir Coralem. Jejich váhy se srovnávají, na místní dráze a kratší distanci ale nejspíš bude opět za ním.

5 SHEIK, 4 tr. František Mourek, am. Jana Fialová 49,0 

Při vstupu do sezóny o 12 délek za dvojicí Dark Alighieri a Sir Coral, když ztrátu nabral při vbíhání do cílové roviny. Tady je zatížen příznivěji, ani tak by se před tyto dva dostat neměl.

6 SIR CORAL, 5 tr. Josef Bartoš, am. Jan Kovář 55,0

Před měsícem dosáhl na prémiové vítězství, když cíl přišel přesně včas. V pěti letech půjde ke svému třináctému startu a měl by za sebou opět nechat Dark Alighieri a Sheika.

Tipařův verdikt: Kratší distance, zkušenosti s místní dráhou a jistý prostor k progresu nahrávají tomu, aby Sir Coral za sebou opět nechal Dark Alighieri. Nad síly všech ale může být matador TAPAJO, který má navíc podporu v nejzkušenější jezdkyni, která ho dobře zná. (fm)

Tip: Tapajo – Sir Coral – Angelic Beauty

 

STARTOVNÍ LISTINY