Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 14. 10. - Cena zimního favorita

Rozbory dostihů: Most - 14. 10. - Cena zimního favorita

Rozbory dostihů na sobotu 14. října v Pardubicích, kde je na programu devítka dostihů včetně Ceny zimního favorita, tedy vrcholu pro dvouleté koně.

 

12:25 - 1.dostih

Cena společnosti HC Verva Litvínov

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 ELERY(IRE), 2 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 58,0

Debutoval osmým místem, ale zřejmě narazil na kvalitní konkurenci. Na mateřské straně rodokmenu má hodně rychlosti, takže metry navíc jsou otazníkem.

2 LULLABY DI(FR), 2 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 55,5

Při debutu uzavřela tabuli, a i když na své přemožitele ztrácela výrazněji, patří tu k lépe rozběhaným koním. Původ má každopádně pozdní a bude potřebovat ještě delší distanci. Na rozdíl od minule nastoupí s fixací jazyka.

3 LADY MORANDI(FR), 2 kl b, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Mateřská strana rodokmenu napovídá, že by měla být pozdnější a vytrvalá. Tomu odpovídal i její debut, při němž ztrácela na Lullaby Di cca 10 délek. Nově má hlášené beránky.

4 DANCING LIGHT(POL), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 57,0

Další majitel pozdního původu, který debutoval ve stejném dostihu jako Lullaby Di a Lady Morandi. Blíže byl k Lady Morandi, kterou přes vypuštěný závěr porazil o 2 a ¼ délky.

5 NELSON RAK, 2 hř, tr. Svatoslav Blažek, ž. Adam Florian 58,0

Ve Slušovicích se přes první oblouk posunul do čela a v cíli z pátého místa ztrácel jen 1 a ½ délky na vítěze. Konkurence ale zřejmě byla slabší a dvojice starších polosourozenců nevyhrála ani pětku.

6 INCA DREAM(IRE), 2 hř, tr. Zdeno Koplík, ž. Ján Havlík 56,0

Na breeze-up dražbě zakoupen za 31.000 euro. Matka je polosestrou Gr.1 vítěze a pravý bratr jako dvouletý skončil druhý v kilometrovém Listed v Longchamp. Rovněž by měl být sprinter.

7 MR HAMMER(IRE), 2 hř b, tr. Tomáš Váňa, ž. Martin Laube 56,0

Jako roček zakoupen za 6.500 euro. Matka neběhala. Polosestra vyběhla až jako tříletá a vyhrála na 2000 metrů. Také by měl být delší a pozdější.

8 ZABYAK(FR), 2 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 58,0

Dvakrát startoval ve Francii a především posledně podal hodnotný výkon. V Clairefontaine totiž z pátého místa ztrácel 4 a ¼ délky na vítěze, který získal francouzský handicap 40 kg. Jen 3 délky před ním skončil favorit CZF Gabon.

9 SUPER SILES, 2 hř, tr. Josef Bartoš, Petra Zedková 53,5

První startující potomek matky, která vyhrála v Mimoni a jako dvouletá získala právě v Mostě dvě medailová umístění. Také další potomci báby bodovali maximálně v nižších kategoriích.

10 RABBIT SADDEX(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Vlastní spíše překážkový původ a při debutu doběh se ztrátou uzavřel, když na Eleryho ztrácel přes 20 délek.

11 CRITOT DE CERISY(FR), 2 hř, tr. Jana Nováková, ž. Vendula Korečková 56,0

Jako roček stál 6.500 euro. Je prvním potomkem nestartující matky. Potomci báby často míří nad překážky, přičemž překážkové budoucnosti napovídá také otec.

12 NORTON LUB(FR), 2 hř, tr. Zdeno Koplík, žk. Tomáš Roman 53,5

Jako roček zakoupen za 5.500 euro. Nejlepší polosourozenec získal už jako dvouletý dvě umístění v Listed. Také otec byl raný.

13 RABBIT PILLAR(IRE), 2 hř s, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 53,5

Majitel překážkového původu byl jako roček vydražen za 2.500 euro. Je prvním potomkem nestartovavší matky, která je ¾ sestrou trojnásobného Gr.1 vítěze nad anglickými překážkami Finian's Oscara.

14 IDEFIX(IRE), 2 hř, tr. Jana Manová, ž. Michal Demo 56,0

Už jako odstávče vydražený za 3.500 euro. Je prvním potomkem nestartovavší matky. Bába dala Listed vítězku Audacii, která je rovněž po Sixties Icon, ale byla pozdnější.

15 CENZÁNA, 2 kl, tr. Petr Kantek, Taťána Mášová 54,5

Při debutu navzdory pomalejšímu startu a následnému rychlému vylepšení pozice skončila těsně třetí, když na jejím štítě skončil i Nelson Rak. Tady na to ale nebude jednoduché navázat.

16 GRACE DEE(FR), 2 kl, tr. Pavel Kupec, Eva Buriánková 55,0

Jako roček stála 3.000 euro. Jediný starší polosourozenec vyběhl až jako tříletí a ve Francii obhájil handicap 34 kg. Díky otci může být ranější.

Tipařův verdikt: Polovina z šestnáctičlenné sestavy má dostihovou zkušenost, přičemž jednoznačně nejvíce toho ukázal ve Francii startující ZABYAK. Z v Česku představených koní sice Lullaby Di a Elery ztráceli při svých debutech výrazněji, ale zřejmě narazili na silnější konkurenci, než dvojice umístěná ve Slušovicích. Z debutantů má dobré papíry dvojice trenéra Zdeno Koplíka. Inca Dream i Norton Lub mají totiž v původu ranost i kvalitu, ale zvlášť první jmenovaný může mít problém s distancí. (Jaroslav Fabris)

Tip: Zabyak – Lullaby Di - Elery

 

13:00 - 2.dostih

Cena statutárního města Teplice

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 GILBY(GB), 4 val, tr. Jiří Brož am. Pavlína Kašparová 49,5

V Mostě se mu daří, už na 1200 metrů tu šel dobře a pak uspěl na míli. Formu potvrdil výhrou v Lipsku, ale na to reagovali handicapeři, kteří mu zvýšili rating.

2 BLACK DARK(IRE), 3 val, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 61,0        

Přestože se dvakrát umístil ve sprintech, nebyl po startu tak rychlý. Prodloužení distance se tak zdá dobrým krokem a může si zde vynahradit smůlu z Karlových Varů, kde ztratil jezdce v oblouku. Od té doby však měl dvouměsíční pauzu.

3 OPINION MAKER(IRE), 9 hř j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,0

Forma, kdy před dvěma lety vyhrál Lázeňskou míli, je dávno pryč. Vypadá to, že v devíti letech se mu už moc nechce. Nepomohla ani změna trenéra, výhodou je jen strmě padající rating.

4 SILVER TRIGGER(FR), 6 hř bj, tr. Michal Kalčík, Petra Zedková 61,5

Na míli vyhrál koncovkou ve Varech, což ho poslalo mezi silnější konkurenci, kde minule neuspěl. Rating mu zas o něco klesnul, ale jako defenzivní kůň není ideálním typem do Mostu.

5 LUCAS WARRIOR, 6 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 52,5

Na jaře zde vyhrál na 1400 metrů, což je pro něj lepší distance. Poslední formy nevypadají dobře, ale rating mu klesl a v této kategorii je schůdnější konkurence. Přesto se zdá míle příliš dlouhá.

6 SUMMER CITY(FR), 5 hř, tr. Kateřina Berthier, ž. Petr Foret 57,0

Na jaře tu vyhrál 1400 metrů, ale v dalších startech chodil většinou sprinty, takže míle může být za jeho optimem, přestože v původu má dost vytrvalosti.

7 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val s, tr. Václav Chaloupka, Miloslava Sedláková 51,0

Chodí sice zezadu, ale v Mostě to zvládá i na kratší distanci a před dvěma lety tenhle dostih vyhrál. Tehdy se ale zdál v o něco lepší formě a jeho jezdkyně má spíš zkušenosti z provinčních drah.

8 FROM THE STARS(FR), 3 val, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 52,0

V mosteckém startu to vypadalo, že 2000 metrů je pro něj ideální distance, ale pak v Chuchli ofenzivním stylem zvládl míli a tady může být opět ve hře.

9 DONN CLIFS(IRE), 6 val, tr. Miroslav Nieslanik, Renáta Ondráčková 64,5           

Na míli sice v zimě vyhrál v Cagnes-sur-Mer, tehdy však razantně nastoupil po startu, čímž zaskočil soupeře. Ofenzivní styl mu je bližší a i v Mostě mu sedlo spíš 1400 metrů. 

10 YASÁNEK, 4 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Adam Florian 62,0

Držel si stabilně dobrou formu až na poslední start, ale to šel po týdnu. Jeho optimum je spíš 1400 metrů, ale na míli vyhrál i ve Varech, takže by to tady mohl zvládnout.

11 VIENNA CALLING(IRE), 4 val s, tr. Eva Záhorová, Eva Buriánková 54,5

Minule si v Chuchli překvapivě z jedničky došel na přední post, což není úplně jeho styl, a zřejmě proto v závěru zhasl. Jinak na míli podával slušné výkony a před rokem vyhrál v Mostě handicap o kategorii níž.

12 TOBRUK, 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

Začal běhat až před rokem a letos šel postupně nahoru. Vyhrál jistě dva trojkové handicapy, ale minule s ním možná jezdkyně prováhala nástup a znát mohla být i dvouměsíční pauza.

13 PERFECT KORDULA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, žk. Tomáš Roman 51,5

V létě vyhrála dva čtyřkové handicapy, postup o kategorii výš se jí však moc nepovedl. Minule opět podala dobrý výkon, ale bylo to v ceně, kde za ní nebyli tak dobří koně.

Tipařův verdikt: Tobruk možná minule začal s útokem pozdě, ale kratší mostecká rovina k nápravě není ideální. Pokud FROM THE STAR nasadí dobré tempo, může být opět před ním. Po větším odpočinku může být opět ve hře Yasánek. Prodloužení distance může být výhodou pro Black Darka, pokud mu nebude vadit nástup po delší pauze. Dva vítězné starty na míli v Mostě má v kariéře Vienna Calling. (Ondřej Blahník)

Tip: From The Star – Yasánek – Tobruk

 

13:30 - 3.dostih

Cena Hipodromu Most

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 AIR AMICA, 3 kl, tr. Karel Germič, žk. Tomáš Roman 49,0         

V září zaběhla dvakrát dobře v Chuchli, když o kategorii níž se jí prostor k útoku zavřel. Může se ještě zvednout, po startu ale nebývá nejrychleji na nohách.

2 LAUNCH ZONE(IRE), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 59,0             

Na této distanci zvítězil v nejnižší kategorii ve Varech, a i když další starty se mu tolik nepovedly, tady nebyl daleko od vítěze na konci srpna. Na jeho formy moc spolehnutí není, pokud ale vstane pravou nohou, podceňovat ho nelze.

3 TONY BOY(GB), 5 val, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 62,0  

V červenci zaběhl překvapivě dobře v Bratislavě, následně ale ve Varech neměl v dostihu světlejší okamžik. Tady půjde po dvouměsíční pauze a s vysokou váhou příliš lákavě nevypadá.

4 FRANJA(GER), 4 kl, tr. Jiří Brož, Sofie Kvízová 54,0       

Naposledy narazila na těžší soupeře, předtím ale dvakrát v handicapech zaběhla dobře. Tady nebyla daleko od vítěze v červnu a teď je pouze 0,5 kg nad touto známkou.

5 DIAMONTE, 5 val, tr. Jana Nováková, Eva Buriánková 56,5      

Překvapivě dobře zaběhl v září v chuchelské ceně na kratší distanci. Frama i Franju tehdy porazil s přehledem a pokud tuto formu zopakuje, měl by tady být opět před nimi.

6 SIR AMICO, 4 hř b, tr. Josef Bartoš, am. Matyáš Luka 59,5       

Po vítězství z úvodu sezóny se mu nedařilo, naposledy se ale připomněl slušným běháním v Praze, přestože si na špici příliš klidu neužil. Chasmar tehdy za ním zaostal o krk a tady by to mělo být podobné.

7 FRAM, 7 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,5      

Letos se na Hipodromu ukázal čtyřikrát a třikrát bral peníze. Tady to zopakovat nebude snadné, v září v Chuchli zaostal za Diamontem o víc jak 4 délky, a i když se jejich váhy sbližují, neměl by ho dostihnout znovu.

8 LADY SOPHIE(IRE), 4 kl, tr. Josef Vašina, Simona Laubeová 59,0           

Letos získala dotaci na sprintech v Lysé a ve Slušovicích, na větších drahách se jí ale příliš nedaří. I když sestupuje o kategorii níž, tak v této společnosti příliš nezaujme.

9 WOBULL SE NOW, 13 val, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 57,0

První letošní dotaci získal v nejnižší kategorii v Praze, když ho porazila Air Amica o 4 délky. Tady její váhová výhoda ještě narůstá, takže ani se silným žokejem v sedle by jí porážku vrátit neměl.

10 TOP GUN(GER), 7 val, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 58,5    

Ve Varech zvítězil start-cíl na dvou kilometrech, další starty absolvoval v Německu na kratších distancích a získal dvě menší dotace. S debutující jezdkyní asi příliš příznivců nenajde.

11 CHASMAR, 5 val, tr. Martin Pišl, Taťána Mášová 49,0              

Nejlépe zaběhne, když má na špici dost klidu. Tady je ale zájemců více a Sir Amico, který ho naposledy v Chuchli porazil o krk, tady vychází znovu lépe.

12 DISCOVERY DAY, 3 val, tr. František Zobal, Lenka Neprašová 57,5     

Na debut nezaběhl špatně a navázal na to při dalším startu v Chuchli. Tehdy ho Diamonte porazil o krk, a pokud předvede další progres, může mu porážku vrátit.

13 ROMAN WARRIOR, 3 val, tr. Miroslava Maršíčková, ž. Václav Janáček 59,0   

Při handicapovém debutu v Praze by nejspíš zvítězil, asi 100 metrů před cílem ale vybočil kvůli stínu. Tady s multišampiónem v sedle má dobrou šanci se revanšovat.

14 OLINKA, 7 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 57,5    

Před měsícem v Chuchli narazila na několik dnešních soupeřů a dvojici Diamonte a Discovery Day porazila o krátkou hlavu. Oba dva jsou tady na tom váhově lépe a rovněž platí, že oba ještě můžou jít nahoru.

15 KAZI, 4 kl, tr. Václav Hulínský, Lucie Fialová 51,5

Letos se jí nepovedl pouze start v Lysé a naposledy dosáhla na prémiový triumf. Tehdy přivřela prostor k útoku dotírající Air Amice, která tady navíc vychází váhově lépe.         

16 FABRIANA THIRD, 4 kl, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 56,0 - NESTARTUJE   

Naposledy splnila roli favoritky v amatérské ceně v Brně. Na dotaci dosáhla i v předchozích handicapových startech, dostat se ale na pozici z nejvyššího čísla nebude snadné.

17 DANNY DADDY(IRE), 3 val, tr. Karel Germič, ž. Milan Zatloukal 58,0  

Tady byl druhý v květnu v celkem slušně obsazeném handicapu, v dalších startech na to ale nenavázal. Na dráze se ukázal naposledy v srpnu, když v delším dostihu tady byl ještě u distance v první vlně.

18 YELLOW CURRY(FR), 4 kl j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,5 - POD ČAROU

U nás se ukázala zatím dvakrát a z těchto forem mnoho vyčíst nelze. Tady by se ukázala poprvé pod novou trenérkou.

19 HOFERGIRL(GB), 7 kl s, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 60,0 – POD ČAROU

Letos se ukázala jen dvakrát, když v září vyběhla po čtyřměsíční pauze.

Tipařův verdikt: Při handicapovém debutu si ROMAN WARRIOR vybral hodně smůly a tady by si to mohl vynahradit. Z koní, kteří se utkali před měsícem v chuchelské ceně, vypadá nejlépe Diamonte, nahoru může jít i Discovery Day. Jistý prostor k progresu může mít i Air Amica, z těch prověřenějších se nedá podceňovat Launch Zone. (Ferdinand Minařík)

Tip: Roman Warrior – Diamonte – Discovery Day

 

14:00 - 4.dostih

Cena Dostihového klubu

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

1 FRESH FIFTEEN(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 60,5

Při vstupu do handicapu zaběhla nad očekávání. Teď jí sice čeká kratší distance a do Mostu míří poprvé, přesto dalším progresem nepřekvapí.

2 HAPPY SCARLETT(FR), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,5

Při prvním startu po změně trenéra mohla dosáhnout i výše, ale zbrzdil jí bočící soupeř. Premiérově míří do Mostu, který jejímu ofenzivnímu pojetí může sedět. Jako větší problém vypadají metry navíc.

3 BEAU MATCH(FR), 4 val, tr. Martin Pišl, Eva Buriánková 62,5

Dosud startoval převážně na Slovensku, když ho čeká premiéra pod novým trenérem. Chodí aktivně, takže Most mu může sedět, ale distance je na hraně, když jí zvládnul jen ve falešném dostihu na menší dráze v Topolčiankách.

4 SVEN, 5 hř, tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Při květnovém vítězství byl o 4 kg níže, ale poté ukázal, že si dokáže poradit i s vyšší známkou. Sázka na něj ale má svá rizika, když letos v Mostě už dvakrát hůře odskočil a nedostal se tak k osvědčené ofenzivní taktice.

5 SAN CHAGALL(FR), 3 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 56,5

Ve čtyřech českých handicapových startech se umístil vždy na čtvrtém nebo pátém místě. Posledně v Drážďanech ale ukázal, že má nějaké rezervy, protože kdyby měl v závěru více prostoru, mohl dosáhnout na vítězství.

6 TRIPLEX(IRE), 6 val s, tr. Josefína Nováková, ž. Milan Zatloukal 61,0

Posledně ho porazila French Fifteen, která znovu vychází lépe. Tehdy ovšem nastoupil bez stínidel, s nimiž se mu dařilo lépe, takže tady je má opět hlášená. V Mostě sice dvakrát zaběhl špatně, ale v té době se mu nedařilo ani jinde.

7 VICTORY ICON(GB), 4 val, tr. Hana Kabelková, Lenka Neprašová 58,5

Letos startoval jen v květnu, kdy zvlášť posledně běžel těžkou cenu. Tohle by mu mělo být bližší a právě v Mostě vyběhl svou nejlepší formu, ale aktuální forma je otazníkem.

8 ARKADAG(IRE), 5 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 59,5

V květu na této dráze a distanci skončil třetí, ale teď je o 3 kg výše. Navíc posledně se od něj čekalo více a od té době přes dvě měsíce nevyběhl.

9 LAST OPERA SONG(FR), 10 kl, tr. Svatoslav Blažek, am. Natálie Flenerová 52,0

V deseti letech se zatím chytit nemůže. Zřejmě se jí to nepovede ani zde, když optimum má níže, Most není její oblíbená dráha a jezdkyně převažuje.

10 DREAM OF LOVE, 7 kl, tr. Lenka Horáková, Petra Zedková 50,0

V Mostě jí podceňovat nelze, když tam získala všechna čtyři životní vítězství. V srpnu tam skončila pátá, když útočila zezadu. Z lepší pozice může dosáhnout i výše.

11 MELANIA(GER), 6 kl s, tr. Pavel Hlavatý, žk. Tomáš Roman 51,5

Posledně v Drážďanech skončila necelou délku za San Chagallem a její váhová výhoda roste o 4,5 kg. Předtím se jí nedařilo, takže už se vrátila na červnovou vítěznou známku.

12 LAVIGNE, 5 kl, tr. František Zobal, žk. Anna Lebdušková 52,5

Na dobré běhání z chuchelského handicapu nenavázala v Brně. Po startu bývá pomalejší, což je v Mostě problém. To koneckonců dokazuje i její běhání z loňského října.

Tipařův verdikt: Na dobré běhání z Drážďan může navázat dvojice San ChagallMelania. Váhově sice lépe vychází druhá jmenovaná, ale San Chagall tehdy neměl příliš prostoru a má větší prostor k progresu. Ještě více se ale může zvednout FRESH FIFTEEN, která je nejméně zkušeným koněm v poli a handicapovou premiéru zvládla nad očekávání. V Mostě už letos vyhráli Sven a Dream Of Love, kteří v srpnu shodně útočili příliš zezadu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fresh Fifteen – San Chagall - Melania

 

14:30 - 5.dostih

Velká podzimní cena primátora města Mostu

R - handicap I.kat. - 3+ - 2000 m - 150 000 Kč

1 SAGAR(IRE), 8 val, tr. Václav Chaloupka, Eva Buriánková 56,5

Ve Velké letní ceně se zde dotahoval na Whirl Wind Girl a Achird, oproti nimž bude mít o malinko větší váhovou výhodu. Nastoupí ale jen dva týdny po čtvrtém místě v bratislavském handicapu, kde se od něj možná čekalo trochu víc.

2 HANK MOODY(USA), 5 val, tr. Jana Nováková, Karolína Hrošková 51,0             

Na jaře zde porazil výhodně zatíženou Achird, ale ta šla tehdy nezvykle defenzivně. Ve Velké letní ceně na nejlepší nestačil, i když možná přepálil tempo.

3 STRONGER TOGETHER(GB), 4 hř sj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 60,0

Loni druhý z derby a Velké ceny českého turfu zcela odpadl v letošním Zlatém poháru. Stejné to bylo i ve Velké ceně českého turfu. Není jasné, jaký měl problém a je riziko sázet, že se to zlepší. Do dostihu byl dohlášen místo Royal Righta.

4 CHARPENTIER(FR), 3 hř, tr. Jaroslav Drlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Čtvrtý z derby změnil trenéra a minule se slušně ukázal ve dvojkovém handicapu na míli, kde nosil vysokou váhu. 2000 metrů by pro něj mohla být ideální distance.         

5 WHIRL WIND GIRL(FR), 4 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Václav Janáček 57,0

Všechny tři vítězství získala na zdejší dráze. Obhajuje loňské prvenství a minule tu na 2000 metrů vyhrála Velkou letní cenu před Achird a Sagarem.

6 FESCHANDA(FR), 3 kl, tr. Pavel Tůma, ž. Jiřina Andrésová 53,0

Většinou běhala na Slovensku, kde letos vyhrála Jarnú cenu kobýl a minule byla druhá ve Slovenském Oaks, těsně před Willeminou. S kratší rovinou by tedy neměla mít problém, několikrát však zklamala v pozici favoritky.

7 ACHIRD(IRE), 6 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0

V Mostě bývá mezi nejlepšími, minule ve Velké letní ceně prohrála jen s Whirl Wind Girl, ale jezdec bude mít 1,5 kg přes váhu, takže poměr jejich sil zřejmě zůstane zachován.

8 MES AILES(IRE), 3 hř, tr. Jana Nováková, ž. Vendula Korečková 53,0

Před rokem zde byl třetí v Ceně zimního favorita, letos vyhrál dvojkový handicap na 1800 metrů a před týdnem šel slušně v Pardubicích, kde nosil vysokou váhu. Týdenní pauza se však zdá krátká.

9 WILLEMINE, 3 kl, tr. Luboš Urbánek, Lucie Fialová 53,0

V Jarní ceně klisen nezaběhla, ale stáj na jaře nebyla v dobré formě. Třetí místo v Oaks už bylo lepší a v těch slovenských prohrála jen těsně s Feshandou, když celý dostih diktovala tempo. Ofenzivní styl se na mosteckou dráhu hodí.

Tipařův verdikt: Díky neseným hmotnostem by měla být obhájkyně Whirl Wind Girl opět před Achird a Sagarem. Jsou tu ale i tříletí. Pro Charpentiera by mohlo být 2000 metrů ideální distancí, z dvojice klisen, která doběhla prakticky současně ve Slovenských Oaks, by mohla mít díky ofenzivnějšímu stylu větší šanci WILLEMINA před Feschandou. (Ondřej Blahník)

Tip: Willemina – Whirl Wind Girl - Charpentier

 

15:00 - 6.dostih

97. Českomoravská cena Charvát AXL

R - cena I.kat. - 3+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 BIRIATOU(IRE), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 60,0

Při čtvrtém místě ve Velké jarní mohl těžit z toho, že už to pro něj byl pátý start v sezóně. Ve Starohájském kritériu také nešel špatně. Teď však půjde po skoro tříměsíční pauze a na takhle krátké distanci ještě neběžel.             

2 WAKAI GO, 5 val j, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 59,0

Na této distanci vyhrál na zdejší dráze dvojkový handicap, a protože ani minule nešel špatně, mohl by zde zaběhnout dobře, přestože na nejlepší mu trochu třídy schází.

3 CAUCASIAN(IRE), 4 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Adam Florian 61,0

Obhájce loňského prvenství letos v Mostě lehce vyhrál stejně dlouhou Cenu jezdectví. Byl druhý ve Svatováclavské ceně a třetí v Leram Millionu, kde jistě porazil Devil in Pinka, proto je jasným favoritem dostihu.

4 DEVIL IN PINK(IRE), 3 hř j, tr. Luboš Urbánek, ž. Václav Janáček 58,0

Na této distanci byl druhý v Bratislavě, takže s kratší rovinou by neměl mít problém. V Leram Millionu byl o místo za Caucasianem, tady bude mít lepší váhu, ale stejně bude jen druhou šancí.

5 CREATOR(IRE), 6 val, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

V Ceně jezdectví byl druhý za Caucasianem, ale ztrácel na něj 8 délek a třídou patří spíš do dvojek.

6 HIDDEN COLONY(IRE), 3 hř, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jiří Chaloupka 60,0

Ve Svatováclavské ceně byl třetí za Caucasianem, ale přestože šel koncem, v Leram Millionu na něj bylo 1400 metrů příliš.

7 FANTABULOUS(IRE), 4 val j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 61,0

Běhá ve Francii. Při jediném zdejším startu byl třetí v Ceně Jezdectví 9 délek za Caucasianem.

8 SHOSANNA(IRE), 3 kl, tr. Eva Záhorová, Eva Buriánková 54,5

Pětková vítězka šla v posledním startu nahoru a ve dvojkové ceně v Bratislavě byla třetí těsně před Craetorem. Oproti němu teď bude mít o něco menší váhovou výhodu.

9 MANOAMANO(FR), 7 val sj, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 61,0

Býval jedničkovým sprinterem, na jaře ještě porazil Craetora, ale jeho poslední formy nevypadají dobře a před týdnem byl poslední v pardubické jedničce.

10 KATHY AMES(FR), 6 kl, tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 57,5

Na jaře byla druhá v Gomba handicapu, ve Svatováclavské ceně však skončila až sedmá a 1200 metrů se pro ni zdá lepší distance.

11 BODYMAN(FR), 3 hř, tr. Radim Bodlák, ž. Milan Zatloukal 58,0

Zatím běhal jen ve Francii, kde letos absolvoval dva starty, kde sice na nejlepší nestačil, ale bylo ve slušné konkurenci a francouzský rating 36 kg není tak špatný. Poběží však po pauze.

Tipařův verdikt: Obhájce CAUCASIAN je na mostecké dráze lepší než jinde a na 1400 metrů zde má čistou bilanci. Hlavním konkurentem by mu měl být Devil In Pink, který za ním skončil v Leram Millionu a na rozdíl od něj nemá váhový přídavek. Z ostatních by měl mít nejvíc třídy Hidden Colony, ale distance je na něj dlouhá. Ideální je pro Wakai Go, který tu vyhrál dvojkový handicap. Zajímavý může být při své české premiéře tříletý Bodyman, který se sice v obou letošních startech neumístil, ale chodil se silnější konkurencí. (Ondřej Blahník)

Tip: Caucasian – Devil In Pink - Bodyman

 

 

15:35 - 7.dostih

84. Cena zimního favorita Charvát Group

R - cena L - 2 - 1600 m - 550 000 Kč

1 MORALISTE(FR), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 58,0

V Gerschově memoriálu skončil pátý za trojicí nynějších soupeřů, a když mu nesedl pomalejší dostih s rychlým závěrem, otočení poměru sil nebude jednoduché. Plusem je nicméně návrat na míli.

2 DANTAWI(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,0

Na vítězství v Simsonově ceně navázala třetí příčkou v Gerschově memoriálu. Každopádně v původu má hodně rychlosti, takže další prodloužení distance může být problém.

3 SHOWPOWER(GB), 2 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Borja Fayos Martin 58,0

Před měsícem skončil v Bordeaux druhý mezi debutanty. Pouze o krk ho porazil odchovanec Agy Khana, ale ten byl evidentně „zelený“. Sám byl naopak po startu chtivější. To sice bývá v Mostě výhodou, ovšem minule dostih v pomalejším tempu odvodil, přičemž i jeho původ napovídá, že při poctivém tempu může být míle na hraně. 

4 KUDAFUSHI(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, ž. Václav Janáček 57,0

Ve třech francouzských startech skončila dvakrát čtvrtá a vlastní tam handicap 34,5 kg. Zdá se, že po nadějném debutu progres neukázala, i když dva z jejích posledních přemožitelů šli v dalším startu minimálně o 3 kg nahoru.

5 RABBIT IDAHO(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Minule bral v Chuchli čtvrté místo za trojicí klisen, které před týdnem obsadili v CZK 4., 6. a 8. místo. Je hodně narostlým koněm se spíše překážkovým původem, takže jeho čas zřejmě přijde později.

6 GABON(IRE), 2 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 58,0

Dva starty v Clairefontaine absolvoval v rozmezí pouhých pěti dnů. Už debut byl nadějný, ale absence zkušeností byla znát. Následně ukázal zlepšení, když prohrál pouze s koněm s francouzským handicapem 40 kg, čtvrtý kůň vlastní handicap 36 kg. Z trojice „Francouzů“ ukázal nejvíce.

7 SAN SEBASTIAN(FR), 2 hř, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Při debutu překvapil vítězstvím v Gerschově memoriálu. Pomaleji rozjetý dostih mu přitom teoreticky sedět neměl, protože původ má delší a pozdnější. Zlepšením tedy nepřekvapí.

8 PARADISE PULSE(IRE), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Renáta Ondráčková 58,0

Koncem srpna skončil v Mostě třetí ve slabším dostihu pro nezvítězivší, když ho o 3 délky porazil Rabbit Crystal. Z této sestavy ukázal nejméně.

9 RABBIT CRYSTAL(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 58,0

V srpnu tu stylem start-cíl vyhrál slabší dostih. V Gerschově memoriálu skončil šestý za čtveřicí nynějších soupeřů, ale protože má hodně dlouhý původ, pomaleji rozjetý dostih mu nesednul.

10 NUDA VERITAS(IRE), 2 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

Gerschův memoriál odvodila, a protože má v rodině dost rychlosti, v rychlém závěru vybojovala druhou příčku. Míle vypadá jako strop, ale v Mostě by jí měla zvládnout.

Tipařův verdikt: Trojice koní dosud startovala pouze ve Francii. Nejvíce z nich ukázal GABON. Jeho stájový druh Showpower sice v jediném startu prohrál s perspektivním koněm, ale při poctivém tempu pro něj může být distance trochu delší. Kudafushi je více prověřená, ale nezdá se, že by šla nahoru. Z v Česku startujících koní nejlepší formu vyběhl San Sebastian, který by navíc ve druhém životním startu měl ukázat progres. (Jaroslav Fabris)

Tip: Gabon – San Sebastian - Showpower

 

16:10 - 8.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 20 000 Kč

1 MISS O`SHEA(IRE), 3 kl, tr. Martina Havelková, žk. Anna Lebdušková 52,5      

Na jaře absolvovala dva starty mezi vrstevníky, při nichž mnoho soupeřů nepředběhla. Tady absolvuje handicapovou premiéru po pětiměsíční pauze.

2 AKACIE, 10 kl b, tr. Josef Bartoš, am. Helena Březinová 51,5   

V posledních sezónách startuje sporadicky a téměř výhradně na zdejší dráze. Naposledy tu porazila Anhora s přehledem, takže podceňovat jí nelze.

3 ANHOR(GER), 8 val, tr. Allan Petrlík, žk. Anna Hrubantová 58,0            

Letos nevydělal dotaci jen v Lysé, kde ztratil jezdce krátce po startu. Podobné ambice může mít i tady, v srpnu ho tu ale porazila Akacie o 7 délek a váhově se mezi nimi mnoho nemění.

4 EMINENS, 5 kl, tr. Martin Bělka, am. Natálie Flenerová 52,0   

V první polovině sezóny se ukázala čtyřikrát a mnoho soupeřů nepředběhla. Po tříměsíční pauze s několika kily přes váhu bude každý poražený soupeř úspěchem.

5 CHARMING MIA, 5 kl bj, tr. Sýkorová, žk. Michaela Molková 48,0       

Vloni na podzim byla čtvrtá ve slabě obsazeném pardubickém bumperu, letos se této formě ale nepřiblížila. Po delší pauze s debutující žákyní jí nejspíš připadne role outsidera.

6 MARIOS(IRE), 6 val, tr. Josef Bartoš, am. Tereza Winterová 67,0          

Před měsícem zvítězil v Chuchli na měkčí půdě, když mu pomohlo, že při tradičním bočení doleva končil na výhodné vnější stopě. Tehdy porazil dvojici Dangerous a Lewis Gal podle nynějších vah tu druhý jmenovaný vychází lépe.

7 LEWIS GAL, 7 val, tr. Ivana Pejšková, am. Tereza Jedličková 51,0         

Před měsícem v Praze dostih odvodil a dokončil o víc jak 6 délek za vítězným Mariosem. Teď je na tom váhově lépe a při lepším průběhu mu může porážku vrátit.

8 GAJDA(FR), 3 hř, tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 62,0            

V létě to vypadalo, že na první životní triumf nebude čekat dlouho, zatím ale čeká dál. Pro svou koncovku potřebuje hodně svižný dostih, pomohla by mu i měkčí půda.

9 DANGEROUS, 3 hř, tr. Ivana Pejšková, am. Jindřich Fabris 59,0             

Naposledy v Praze puloval celý průběh do volného prostoru, přesto se silami vydržel až do cíle. Poměr vah mezi ním a tehdy vítězným Mariosem se nemění, nejspíš by potřeboval i pár set metrů navíc.

10 AIYALA(HUN), 4 kl, tr. Jana Manová, žk. Tomáš Roman 50,5

Ve dvou handicapových startech se zatím nechytla. Naposledy tady na konci srpna zaostala v boxech a ztrátu pak již smazat nedokázala.

11 HELIOS, 6 val, tr. Jaroslav Pecháček, am. Alex Pecháček 57,5

V Brně se při sedmnáctém životním startu dočkal prvního vítězství. Jeho ofenzivní taktika by tady mohla platit, pokud nebude zájemců o špici více.

Tipařův verdikt: Marios sice naposledy v Praze porazil dvojici trenérky Pejškové, Dangerous a LEWIS GAL, zmíněné duo si tehdy ale situaci vzájemně zkomplikovalo. Z ostatních bude nebezpečný Gajda, pokud bude tempo dostatečně svižné. (Ferdinand Minařík)

Tip: Lewis Gal – Gajda – Marios

 

16:45 - 9.dostih

Cena společnosti Qwert Rubber

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

1 SENORITA, 5 kl s, tr. Martin Bělka, Miloslava Sedláková 52,0  

Jejím největším úspěchem je třetí místo z loňského podzimu v mílové učňovce. Tady je víc jak 10 kg nevyvážená a na start půjde po delší pauze.

2 AMIGO, 3 hř, tr. Jiří Brož, Taťána Mášová 49,5              

V září v Praze v kratším handicapu předvedl pěknou koncovku, když ho porazila Arielle a za ním skončila dvojice Latarmiessie a Lazard. Ze všech by měl mít největší prostor k progresu, v Mostě se ale ukáže poprvé.

3 FURTFIT(FR), 4 val, tr. Hana Kabelková, Sofie Kvízová 58,5      

Vloni získal v handicapech na středních tratích dvě dotace, pak ale přešel na překážky. Distance by mu měla pasovat, těžko ale odhadovat, v jaké se ukáže formě.

4 WOPART(GB), 5 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,5      

Tuto sezónu běhal spolehlivě, v posledních dvou startech ale zůstal výrazně za očekáváním. Možná už se na něm mohl projevit náročný program, když zimní pauzu strávil na překážkách u jiného trenéra.

5 BRILLIANT COLOURS(IRE), 3 val j, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 60,5    

Na jaře tu zaběhl dobře, což následně potvrdil vítězstvím ve Varech. Pak tam ale v roli favorita zklamal a další dva starty absolvoval na výrazně kratších distancích. Pokud by se ukázal v jarní formě, může mířit mezi nejlepší.

6 BELLA RIA(IRE), 4 kl s, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 54,0       

V květnu tady na kratší distanci brala druhé peníze a špatné nebylo ani běhání na konci srpna. Naposledy se měla představit v Chuchli, ale nedostala se ke zkušebnímu cvalu.

7 ARGEMA, 5 kl, tr. Aneta Menclová, Simona Laubeová 54,0     

Nejlépe letos zaběhla v červenci v Lysé, následně to ale nepotvrdila. Koncem srpna tady v kratším handicapu dokončila v poli poražených a se 4 kg přes váhu to nebude mít jednoduché.

8 ARIELLE, 6 kl, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 60,5         

Po vítězství ve Varech zaběhla dobře i v dalších startech. Pro její koncovku není místní krátká rovina ideální, zvítězit už tu ale dokázala.

9 LAZARD, 4 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 51,5        

Naposledy v Chuchli nebyl daleko od trojice Latarmissie, Amigo a Arielle. Oproti nim chodí více z pozice, otazníkem je ale prodloužení distance.

10 LITTLE LAROSE(IRE), 3 kl, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 56,0         

V květnu se tu ukázala v první klasice, pak ale odešla poražena v maiden dostihu a změnila trenéra. Bratislavský návrat po pauze nebyl špatný a může se ještě zvednout.

11 VARIMINGO(GER), 6 val b, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 65,0   

Na konci srpna tu s podobnou váhou byl v kratším handicapu druhý, když podlehl jen nepříliš prověřené klisně. Tady by mohl mít na špici klid a musí se s ním počítat.

12 LATARMISSIE, 5 kl, tr. Lenka Horáková, Petra Zedková 50,0

Naposledy v Chuchli nedaleko za dvojicí Amigo a Arielle. Teoreticky jim může porážku vrátit, má ale nejvyšší číslo a pro svoji koncovku bude potřebovat i štěstí.

Tipařův verdikt: Před měsícem v Chuchli se na kratší distanci potkala čtveřice Arielle, Amigo, Latarmissie a Lazard a velké rozestupy mezi nimi nebyly. Nejlépe tady vypadá asi ryzák trenéra Kříže, který by mohl jít ještě nahoru. Problémem pro všechny může být, že chodí spíše závěrem. Naopak VARIMINGO uplatňuje start-cíl taktiku a v tomto poli to vypadá, že by vepředu nemusel mít společnost. (Ferdinand Minařík)

Tip: Varimingo – Amigo - Arielle

 

STARTOVNÍ LISTINY