Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 16. 10.

Rozbory dostihů: Most - 16. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 16. října v Mostě, kde je na programu devítka dostihů včetně Ceny zimního favorita.

 

12:30 - 1.dostih

CENA EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 VALENTIN TCHEQUE, 2 tr. Lenka Horáková, Daniel Vyhnálek 56,0

Ze čtveřice starších polosourozenců na rovinách nejvíce ukázala Valentiny Lady, která v Brně vyhrála čtyřku na 2200 metrů. Díky otci by měl být ranější, přesto lze očekávat především seznamovací start.

2 NACHT STAR, 2 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 56,0

Při debutu do ní po startu jezdec párkrát strčil, načež byla chtivější, ale v závěru ztrácela výrazně. Je sice potomkem klasické vítězky Najinské, ovšem jediný starší polosourozenec vyhrál pouze pětku a stáj letos nemá formu.

3 ANGEL WINGS(IRE), 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Mosteckou dráhu už si vyzkoušela při debutu, a protože narazila na slušnou společnost, nevedla si zas tak špatně. Na rozběhanou Little Streak totiž ztrácela 2 a ½ délky. Otočení poměru sil nebude snadné, ale vychází lépe než tréninková kolegyně Nacht Star.

4 JOSEPHINO(GB), 2 s tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 58,0

Při debutu prohrál s duem Pleione – Little Streak, ale ty už byly rozběhané, což bylo znát hned při startu, kde byl pomalejší. Při EJC nastoupil premiérově se stínidly a ukázal zlepšení, které ho řadí ke kandidátům na vítězství.

5 KYRIAKALI, 2 tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 53,5

Ve druhém startu ukázala jisté zlepšení, přesto i tehdy měla výraznou ztrátu. Do podstatného dění by se tedy neměla zapojit ani tentokrát.

6 GILBY(GB), 2 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0

První dva starty mezi nezvítězivšími byly slušné, ale při EJC na špičku ročníku nestačil. Josephino se před něj ovšem dostal až v závěru a jako subtilnějšímu koni mu nemusela sednout měkká dráha. Tady by měl patřit k nejlepším.

7 PLEIONE(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 57,0

V původu má spoustu vytrvalosti, takže prodloužení distance ocení, i když by potřebovala ještě více metrů. Každopádně i na „dvanáctce“ porazila dvojici Little Streak – Josephino.

8 HELLO BELLA(IRE), 2 tr. Zdeněk Seménka, ž. Martina Havelková 57,0

Při debutu za ní skončili pouze koně, kteří i při ostatních startech měli výrazné ztráty. Na druhou stranu nebyla daleko od Charmbrucka, která následně bojoval o vítězství. Měla by tedy získat další dotaci.

9 MATYLDA, 2 tr. Petr Jirka, Taťána Mášová 53,5

Při debutu poslední, když jí výrazným rozdílem porazila i Kyriakali. Hlavním cílem by tedy měl být zisk handicapu.

10 LITTLE STREAK(GB), 2 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Martin Laube 57,0

Před měsícem ztrácela na Pleione jen ¾ délky, ale na rozdíl od ní jí metry navíc nepomůžou, i když ani v CZK se nedržela špatně. Z této sestavy má každopádně nejvíce zkušeností, takže někteří soupeři můžou jít více nahoru.

Tipařův verdikt: Trojice Pleione, Little Streak a JOSEPHINO na sebe narazila před pěti týdny v Chuchli. Na distanci 1200 metrů si nejlépe vedla první jmenovaná, která navíc metry navíc přijdou vhod. Josephino tehdy ale teprve debutoval a následně ukázal zlepšení v Gerschově memoriálu, kde na jeho štítě skončil Gilby. Tady tedy může Pleione porážku vrátit. (jf)  

Tip: Josephino – Pleione - Gilby

 

13:00 - 2.dostih

Cena společenství INELSEV

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 BOSTONSHAMAL, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Chaloupka 58,0 

Jaro měl dobré, poslední tři starty se mu ale příliš nepovedly. Naposledy při EJC dni poražen trojicí Napoleon Bay, Rabbit Spirit a Bee Chic a oproti tomuto startu se váhově nic významného nemění.

2 LA VIDA(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 56,0       

Naposledy měla ještě v půli cílové roviny velký náskok, o prémiové vítězství přišla těsně před cílem. Tato distance už je pro ní na hraně, na jaře tu ale na ní byla čtvrtá.

3 MARIE D`ORVAL(GB), 4 sj tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 56,5

Posledně jako obvykle zůstala na startu a na La Vidu ztrácela 3 ½ délky. Tady vychází váhově o dost lépe, v Mostě má ale zatím na kontě dva negativní starty.

4 NOMBEKO(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, ž. Jan Verner 56,0           

V květnu tady vyhrála na mílové distanci. Od té doby se jí ale nedaří a obrat nepřinesla ani změna trenéra. Pomoci jí může sestup o kategorii níž.

5 NAPOLEON BAY(FR), 3 tr. Jaroslav Drlík, žk. Zuzana Jeníčková 61,0     

Při EJC dni porazil čtveřici soupeřů, které potkává i tady. Nejblíže mu byli Rabbit Spirit a Bee Chic, váhově ale vychází opět lépe.

6 IRIS, 3 tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 55,0            

V srpnu zvítězila ve slabším maiden dostihu a následně zaostala za tehdy vítězným Wolverinem o 7 délek. Tady by to mělo být stejné i kvůli tomu, že jde po pauze.

7 FRAM, 5 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 52,5            

Poslední dva starty absolvoval v těžkých dostizích pro český chov. Za povedený start v září ale dostal přidáno, takže teď je jeho známka o 7 kg výš, než při handicapech v Lysé (dvakrát třetí).

8 WOLVERINE, 5 tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 59,5               

O prázdninách se mu povedl hattrick a nezklamal ani v dalším startu o kategorii výš. Musí se s ním počítat, z mostecké dráhy mu zářez ale ještě chybí.

9 BEE CHIC(FR), 7 s tr. Eva Škrášková, ž. Radek Koplík 61,0          

V září vyhrál, když změnil taktiku a útočil zezadu. Ani další dva starty nebyly špatné, koncovým koním ale profil mostecké dráhy příliš nenahrává.

10 TARAWERA(IRE), 3 tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 57,5     

Na úvod sezóny tady zvítězila a od té doby sbírá pravidelně v handicapech dotace. Podobné ambice má i tady, v září ale nestačila na Napoleon Bay a neměla by na něj stačit ani tady.

11 LUCAS WARRIOR, 4 tr. Václav Chaloupka, am. Ivana Machačová 51,5             

Sezónu zahájil až v červenci a zatím se nechytil. Naposledy se stínidly byl dost chtivý, při první návštěvě Hipodromu je hlášená nemá.

12 RABBIT SPIRIT(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 61,5  

Do sezóny vstoupil vítězstvím v Lysé a od té doby jediný výpadek zaznamenal v srpnu ve Varech. Při EJC dni ale ztratil na Napoleon Bay 2 ¼ délky a tady by to mělo být podobné.

13 FORTE, 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Martina Havelková 56,5

V létě se dostal do dobré formy, nevyšly mu ale poslední dva starty ve Varech na měkké dráze. V Mostě se představí podruhé v kariéře a pomoci mu může sestup do nižší kategorie.

14 WESTERWALD(GB), 8 j tr. Filip Neuberg, Zuzana Míčová 57,0             

V září v Chuchli zvítězil s rezervami, v dalších startech se od něj ale čekalo více. Distance už na něj mohla být dlouhá, dříve ve Francii běhal maximálně na tratích do míle.

15 BIG BOBBY(IRE), 7 j tr. Martin Pišl, Simona Laubeová 52,0    

Comeback v „učňovce“ po víc jak roční pauze nebyl špatný. Navázat na to tady nebude snadné, když nosí 4 kg přes váhu.

16 FINIGA, 4 s tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová 58,5

Vloni zvítězila dvakrát v Chuchli na 1800 metrů. Letos se nechytla při pěti pokusech na tratích od míle do tří kilometrů. Tohle může být pro ni krátké.

Tipařův verdikt: Při EJC dni na stejné distanci porazil NAPOLEON BAY čtveřici dnešních soupeřů. Nejblíže mu byli Rabbit Spirit a Bee Chic, ani tady by se před něj ale dostat neměli. Největším soupeřem tak může být v životní formě běhající Wolverine. (fm)

Tip: Napoleon Bay – Wolverine – Rabbit Spirit

 

13:30 - 3.dostih

Cena společnosti Šudoma

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 HOFERGIRL(GB), 5 sj tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 51,5

Její rating letos klesnul o 12 kg. Nevyužije ale úlevu jezdkyně a ještě převažuje o kilo. Míle je ale pro ni lepší než 1400 metrů, na kterých letos ve Varech běhala.

2 LET FIRE(FR), 6 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 58,5

V posledních dvou startech se na míli ve Varech bral přední umístění. Přestože je to koncový kůň, dokázal na mostecké dráze loni dobře zaběhnout i na 1400 metrů.

3 ADMIRAL PIETT(GER), 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Petr Foret 57,5

Handicaperem je už podchycený, ale kromě jediného výpadku letos nebyl hůř jak třetí a statistiky si nemusí pokazit ani tady.

4 TREZY LADY(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 55,0

Před dvěma týdny přišla v Chuchli o vítězství na cílové pásce. Bylo to na 1400 metrů, ale před tím dávala solidně i míli a na mostecké dráze s ní nemusí mít problém.

5 AIDENSFIELD(GER), 3 j tr. Michal Kalčík, ž. Martin Laube 61,0

Sezónu začal umístěním na jedničkové scéně v Bratislavě, v dalších startech však na tyto výkony nenavázal. Ani pod novým trenérem zlepšení nepřichází, i když míle by pro něj měla být lepší než 1400 metrů, které šel minule.

6 ZAUKHAN(GB), 4 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 49,0

V létě mu v Mostě uniklo lepší umístění jen díky malému prostoru v rovině. Tady tolik soupeřů mít nebude, ale míle, a především na zdejší dráze s kratší rovinou, je už na hraně.

7 BIG BEN, 5 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Chaloupka 60,5

Ve Varech nezaběhl, ale díky skrumáži po startu se ocitl na konci pole. V obou startech v Chuchli však těžil z ofenzivní taktiky, která by mu mohla v Mostě dopomoci k úspěchu.

8 ORSSIO(FR), 7 tr. Jaroslav Drlík, Daniel Vyhnálek 59,0

Na oblíbené měkké dráze vyhrál, když s výrazným rozdílem opanoval čtyřku při EJC. Díky tomu mu poskočil rating a měkké dráhy se nemusí dočkat.

9 TROPICAL BOND, 10 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 61,0

Letos se zaměřil na dostihy pro české odchovance a podle toho chodil i distance. Minule těsně vyhrál na 1800 metrů, míle by mohla být ještě lepší.

Tipařův verdikt: Admiral Piet byl v posledních startech vyrovnaným soupeřem Let Fire, který jako koncový kůň přeci jen může mít na zdejší dráze nevýhodu. Solidní výkony podává i Trezy Lady. Ofenzivní pojetí ale může hrát do karet BIG BENovi, který se minule v Chuchli držel dobře v solidní konkurenci českých odchovanců. Vepředu lze čekat i Tropical Bonda, pro něhož by měla být míle ideální distancí. (ob)

Tip: Big Ben – Tropical Bond – Admiral Piet

 

14:00 - 4.dostih

Cena společnosti Severočeské doly

R - cena IV.kat. - 3 - 1800 m - 40 000 Kč

1 PROCELLARUM(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 59,0

Po letní pauze sice na formu z letošní premiéry nenavázal, přesto minule mezi nezvítězivšími bojoval o vítězství. Plusem je návrat trenérky do sedla a oproti největším soupeřům má výhodné číslo, přičemž oblouk následuje krátce po startu.

2 NAILAH, 3 tr. Jaroslav Pecháček, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Při dubnovém debutu nestihl distanci. Roli outsidera se nevyhne, když o reparát se pokusí po dlouhé pauze a změně trenéra.

3 FOLIUS, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

V obou startech obsadil vzdálená poslední místa. Tady může porazit Nailaha, ale více se od něj čekat nedá.

4 DIAMONTE, 3 tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 54,5

Minule startoval po půlroční pauze a nevedl si špatně, i když za ním mnoho soupeřů nezůstalo. Polobratr v Karlovarské dvojnásobné míli druhého Dalandiho by asi potřeboval delší distanci, nicméně díky startu v nohách znovu míří na tabuli.

5 DENIHILONIHIL(IRE), 3 j tr. Michal Kalčík, Daniel Vyhnálek 56,0

Pro něj naopak vypadá distance na hraně. V srpnu se ale v Mostě na dvou kilometrech držel skoro až k distanci, a to byla dráha měkčí. O dotace tedy může bojovat. 

6 VADEMILLA, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 58,0

Posledně v Lysé dostih odvodila, přičemž na špici si příliš klidu neužila. Původ i kvalitní debut na supervytrvalecké distanci nicméně napovídají, že jí zkrácení distance nepomůže.

7 CHASMAR, 3 tr. Martin Pišl, Agáta Čermáková 53,5

V srpnu se ve Varech dobře držel ve slušné konkurenci. Zbylé dvě formy jsou výrazně slabší, byť tu poslední omlouvá příliš krátká distance. S nejnižší hmotností může být tipem pro odvážné.

8 SINNFONIA, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 57,5

V Lysé porazila Vademillu, a i když tentokrát nebude mít takovou váhovou výhodu, může se jí to podařit i tentokrát. Zkrácení distance nevypadá jako problém, když posledně byla po startu chtivější.

9 TRIBUTE(POL), 3 tr. Hana Kabelková, ž. Petr Foret 57,0

V Lysé navzdory nízké váze za duem Sinnfonia – Vademilla. V průběhu dostihu měl přitom problém s akceptováním tempa a je z překážkové roviny, když je polobratrem „krále kvalifikací“ Trezora. Zkrácení distance je tedy mínusem.

10 SHENABI, 3 tr. Ivana Pejšková, ž. Michal Hrouda 55,5

Minule byla zpočátku dost chtivá, v polovině dostihu si výrazně zlepšila pozici, ale v závěru zase odpadla. Vzhledem k projevu jí o 400 metrů kratší distance může sednout lépe, přesto nezaujme.

11 RABBIT MANDURO(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 59,5

Letos startovala především v jedničkových dostizích pro klisny. V Oaks se nedržela špatně u nás ani na Slovensku. Se zkrácením distance se může vyrovnat, takže největším otazníkem je, proč byla před dvěma týdny škrtaná z Chuchle.

12 BRILLIANT STAR(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 59,0

V dubnu v Mostě zahájil kariéru výkonem, který ho řadil mezi adepty Českého derby. Ze hry ho ovšem vyřadilo zranění. Vrátil se dvěma starty v Německu, v nichž nezářil, ale narazil na slušné soupeře. Na takto krátké distanci ale dosud nestartoval a na příští týden je hlášený do Chuchle na 2400 metrů, což by mu mělo sednout více. 

Tipařův verdikt: Z pole vyčnívá trojice koní, kteří poměrem váha/handicap stojí zhruba 10 kg nad dalšími soupeři. Procellarum sice nenavázal na jarní formu, přesto posledně v podobném dostihu bojoval o vítězství. Lepší výkony ale v posledních startech předvedla RABBIT MANDURO, u níž je otazníkem dva týdny starý škrt. Se zkrácením distance se může vyrovnat, zatímco větší problém s ním může mít Brilliant Star. (jf)

Tip: Rabbit Manduro – Procellarum – Brilliant Star

 

14:30 - 5.dostih

Velká podzimní cena Mogulu

R - handicap I.kat. - 3+ - 2000 m - 150 000 Kč

1 ORLEANO, 5 tr. Ivana Pejšková, ž. Jan Verner 53,5

Na téhle distanci vyhrál jedničku ve Varech, ale bylo to na měkké dráze a optimum má o něco delší. Proto mu mostecká dráha s kratší rovinou nemusí tolik pasovat.

2 CRUSH ON ME(FR), 4 j tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,0

Temperamentní klisna, která se musí trefit do dostihu, jako to předvedla v posledním vystoupení ve Varech. Díky tomu, že je hodně závislá na průběhu, je na ní sázka dost nejistá.

3 ZARIYANNKA(IRE), 4 j tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,5

Přestože běhá už od února, stále drží dobrou formu, což ukázala třetím místem v EJC Million. Bude se ale muset vypořádat s nejvyšší váhou v poli.

4 AVIGNON, 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Na mítinku EJC byl třetí v dostihu pro český chov na 1800 metrů. Jeho parketou jsou však vytrvalecké distance a na mostecké dráze půjde poprvé.

5 BONYS, 8 tr. Ladislav Pohanka, ž. Michal Hrouda 52,5

Ve Varech jasně prohrál s Crush On Me a váhu oproti ní nemá výrazně jinou. Na mostecké dráze ale nešel špatně, když byl třetí ve Velké letní ceně. Víc by mu ale sedla o něco delší trať.

6 CAPE FREEDOM(IRE), 6 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 58,0

Pokud by zde zopakoval výkon z Velké letní ceny, asi by nebylo o vítězi pochyb. V dalších startech ale na to nenavázal. Ve Velké ceně Prahy mohla být omluvou rychlejší dráha, ale při obhajobě EJC Middle se oblíbené měkké dráhy dočkal.

7 SPENCER(GB), 4 tr. Josef Bartoš, Simona Laubeová 53,0

Když letos současně vyhrál o derby dnu, měl o něco nižší handicap, ale vypořádal se i s aktuální známkou. Jeho výkon před týdnem v Pardubicích nebyl špatný, když ho absolvoval pod novým vedením.

8 KENSHIBU(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 50,0

Běhá ve velmi dobré formě a podle výkonu před týdnem v Pardubicích to vypadá, že nárůst ratingu je oprávněný. Bylo to ale na 2400 metrů a zkrácení distance nemusí být krok správným směrem.

Tipařův verdikt: Crush On Me hezky vyhrála ve Varech, ale je to složitá klisna a musí se trefit do dostihu. Cape Freedom zde ukázal svoji nejlepší letošní formu, ale je otázka, zda se do ní dokáže vrátit. Jistější volbou tak může být spolehlivá ZARIYANNKA, přestože ponese nejvyšší váhu. V poli ale není nikdo, kdo by se měl zvlášť podceňovat. (ob)

Tip: Zariyannka – Crush On Me – Cape Freedom

 

 

15:05 - 6.dostih

82. Cena zimního favorita CHARVÁT AXL

R - cena L - 2 - 1600 m - 550 000 Kč

1 LADY SOPHIE(IRE), 2 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,0

Jako jediná má zkušenost s mosteckou dráhou, na níž debutovala třetím místem za vítězkou Gerschova memoriálu Porcinellou a v CZK čtvrtou Comming Pulse. Sama v CZK zklamala, ale nemusela jí sednout měkká půda.

2 RED CORAL, 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

Ve dvou startech nepoznal přemožitele. Forma ze Simsonovy ceny navíc s odstupem času ještě získala na hodnotě. Mínusem je sice tříměsíční pauza, přesto se nevyhne roli jasného favorita.

3 DON`T DREAM(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Ve Varech sice neplnil roli favorita, ale s odstupem času je zřejmé, že se jednalo o výborně obsazený dostih. Na jeho štítě tehdy zůstal i Skyforce, ovšem ten teprve debutoval. Otazníkem je distance. Otec Dream Ahead byl totiž sprinter a také jeho původ napovídá, že míle může být příliš.

4 MINCHIR(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 58,0

Ve Slušovicích cválal celý dostih za Skyforcem, který od něj v závěru odešel na 7 délek. Výrazněji nezaujme ani původem. Pravý sourozenec sice vyhrál sprint v Hong Kongu, ale nedostal se přes rating 57 liber.

5 HADAR(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jaroslav Línek 58,0

Ve dvou startech proti špičce ročníku výrazněji neuspěl. V Ceně Masise skončil čtvrtý, ale s výraznější ztrátou, a v Gerschově memoriálu až sedmý. Tady je konkurence slabší a zřejmě je jedničkou stáje, nicméně z této sestavy má nejvíce zkušeností, takže soupeři můžou jít více nahoru.

6 HELLO HOLA HAY(FR), 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Při bratislavském debutu točil do cílové roviny hodně zeširoka, přesto skončil na blízkém pátém místě. Má prostor k progresu, ovšem jeho čas by měl přijít později. Do dostihu byl nicméně při posledním možném termínu dohlášen.

7 SKYFORCE, 2 j tr. Helena Vocásková, ž. Radek Koplík 58,0

Debut absolvoval v silné konkurence a ve Slušovicích zvítězil stylem start-cíl. Vedla Red Corala je tedy jediným zvítězivším koněm v poli, což z něj dělá hlavního čekatele na jeho zaváhání. Poprvé nastoupí s fixací jazyka.

Tipařův verdikt: Navzdory dlouhé pauze se roli favorita nemůže vyhnout RED CORAL. Déle nestartoval ani jeho stájový druh Don’t Dream, který posledně ve Varech prohrál pouze s jedničkovými soupeři. Na jeho štítě tam zůstal Skyforce, ale ten teprve debutoval, následně ukázal progres a míle mu zřejmě sedne lépe. Z ostatních může jít nahoru především nejméně zkušený Hello Hola Hay, který byl dohlášen. (jf)

Tip: Red Coral – Skyforce – Don’t Dream

 

15:35 - 7.dostih

Cena ČSCHPMDK

R - cena III.kat. - 3+ - 2200 m - 60 000 Kč

1 LORELLY, 3 tr. Jan Demele, ž. Michal Hrouda 52,0

Zatím má na svém kontě tři životní starty a teprve sbírá zkušenosti. Nejnižší handicap v poli ji pasuje do role outsidera.

2 GALIS, 8 tr. Ladislav Pohanka, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Na jaře v Mostě nešel špatně, ale v dalších startech, které absolvoval vždy po několikaměsíční pauze, však byl zcela z formy. Bylo to však ve dvojkových handicapech a teď pauza není tak dlouhá.

3 WANIKORO, 8 tr. Oliva Horová, ž. Martin Laube 56,5

Po jarním startu se odmlčela až do srpna, kdy se v Pardubicích hodně opozdila na startu. V Chuchli už ukázala formu, s níž tu může pomýšlet vysoko, i když její optimum je delší.

4 BE IN, 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 55,5

Polobratr jedničkových vytrvalců Hessoesse a Be Mastera zatím běžel třikrát a nebylo to špatné. Stále může mít možnost progresu, ale poběží po 2,5měsíční pauze.

5 SAN GODENZO, 4 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

Minule nebyl daleko od vítěze a v předchozích startech bral umístění, ale bylo to na kratších tratích, takže distance může být příliš dlouhá.

6 ORSON, 6 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 58,0

V dostizích většinou chodí defenzivně, což na mostecké dráze není výhodou. Ve Slušovicích to ale dokázal i z pozice a minule byl v Chuchli druhý ve trojkovém handicapu.

7 VÉVODA, 5 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 58,0

Chodí ofenzivně, což je na mostecké dráze výhoda. Na jaře si vyhrál v Karlových Varech, poslední formy již tak dobré nejsou.

8 ARIELLE, 4 tr. Helena Voršilková, am. Sabina Mokrošová 54,0

Běhat začala až letos ve čtyřech letech. Minule si došla koncovkou pro třetí místo v dostihu pro český chov, ale na první duo ztrácela. Přestože poslední starty odběhla na kratších tratích, 2200 metrů už si vyzkoušela při debutu.

Tipařův verdikt: Nejvyšší handicap v poli má Galis, který ale v posledních startech neukázal formu. Na jaře v Mostě však nezaběhl špatně a tentokrát nejde po takové pauze. Lépe vypadá WANIKORO, která má druhý nejvyšší rating a v minulém startu něco ukázala. Ve svém věku už není tak spolehlivá a distanci by potřebovala o něco delší, ale přeci jen by měla mít víc třídy než její soupeři. Z nich zaujme Be In, který má dobrý původ a ve třech letech může jít ještě nahoru. (ob)

Tip: Wanikoro – Be In - Galis

 

16:05 - 8.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 SORBET(POL), 6 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 56,5             

V červenci zvítězil ve Varech a od té doby běhá stabilně. Jeho koncovce ale místní dráha moc nesvědčí, o čemž svědčí běhání z konce srpna.

2 DREAM OF LOVE, 5 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 54,0     

Koncem srpna v podobném handicapu tady třetí za La Sarenne. Ta tu sice opět vychází lépe, kratší distance může ale poměr sil mezi nimi více srovnat.

3 SHEBY LOVE, 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 62,0     

Letos na Hipodromu už dvakrát vítězná v handicapech nejnižší kategorie. Dobře se ale držela i naposledy ve Slušovicích a další progres se vyloučit nedá.

4 LEWIS GAL, 5 tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 53,5

Letošní sezónu začal až v srpnu a ve třech startech byl vždy za peníze. Koncem srpna tady za dvojicí La Sarenne a Dream of Love a tento scénář se bude nejspíš opakovat.

5 MARIOS(IRE), 4 tr. Ivan Kub, ž. Petr Foret 56,5             

Naposledy se tu potkal s několika nynějšími soupeři a bez výrazného okamžiku skončil poslední. Nejlepší formu tu vyběhl na úvod sezóny se stínidly, ty ale tentokrát hlášená nemá.

6 LA SARENNE(FR), 7 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 59,0  

V srpnu tu v podobném handicapu porazila několik soupeřů, které potkává i tentokrát. Váhově vychází dobře a platí pro ní, že čím měkčí dráha, tím lepší.

7 MOCCAFIX(GER), 8 sj tr. Filip Neuberg, am. Matyáš Luka 59,0              

V posledních čtyřech startech bez náznaku formy. Před rokem tu byl při své první návštěvě místní dráhy předposlední a tady nezaujme.

8 MONJOUET, 4 tr. Allan Petlrík, ž. Jaroslav Línek 65,0  

Úvod sezóny jí nevyšel, poslední starty ale svědčí o návratu formy. Vloni tu zvítězila na o trochu kratší trati a teď je o 1 kg níž.

9 VOSSOLIE, 8 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 52,5

Po delší době se chytil ve Varech v nejnižší kategorii. Tehdy třetí Lewis Gal tu ale vychází váhově lépe a tlak na špici nejspíš bude větší.

Tipařův verdikt: Pokud nebude dráha příliš měkká, může si i s nejvyšší váhou poradit Monjouet. V opačném případě stoupají šance specialistky na místní dráhu La Sarenne. Dobře tu umí zaběhnout i Dream of Love, za třetím letošním vítězstvím na Hipodromu může mířit SHEBY LOVE, která se naposledy dobře držela mezi silnými soupeři ve Slušovicích. (fm)

Tip: Sheby Love – Monjouet – La Sarenne

 

16:35 - 9.dostih

Cena rádia Blaník

R - handicap V.kat. - 3+ - 1200 m - 20 000 Kč

1 REGGIESTORM, 3 tr. Tomáš Váňa, Lucie Fialová 61,5  

Naposledy v Lysé dostih odvodil a v konci ho chytila dvojice Ladislav a Frami Hit. Tady je na tom váhově lépe a i díky profilu mostecké dráhy může být tentokrát před nimi.

2 GOLDEN WARRIOR, 3 tr. Jan Demele, Simona Laubeová 52,0

V Bratislavě se chytil při svém čtvrtém životním startu a nebyl daleko od dotace. Nabitých zkušeností může využít a měl by jít ještě nahoru.

3 METLAKATLA, 5 tr. Ladislav Nagy, am. Matyáš Luka 57,0          

Pozdní vstup do sezóny nebyl tak špatný, následně v Chuchli jí ale síly opustily poměrně brzo. Může jí pomoci sestup do nejnižší kategorie a jednu zkušenost s místní dráhou už má.

4 LADISLAV, 9 tr. Martina Krysmanová Rennerová, am. Ivana Machačová 54,5 

Naposledy nebyl po startu nejrychlejší a v konci chytil dvojici Frami Hit a Reggiestorm. To si tady nebude moci dovolit, oba dva jsou na tom tentokrát váhově lépe.

5 TANITSCHKA(GER), 10 tr. Petr Kantek, am. Sabina Mokrošová 56,0   

Od června podává vyrovnané výkony, nedařilo se jí jen v Praze. Vloni tu v říjnu vyhrála delší handicap a teď je její rating o 6 kg nižší.

6 DODYBUD(IRE), 12 tr. Michal Kalčík, Daniel Vyhnálek 58,5       

Po vítězství ve Varech se dokázal obstojně vyrovnat se zvýšenou známkou. Tady nemusí být bez šance, pokud má ve svém věku ještě dost rychlosti.

7 FRAMI HIT, 3 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 51,0

V Lysé předvedla nejlepší výkon kariéry, když koncem stihla třetí peníze. Tady vychází váhově lépe než Ladislav a Reggiestorm.

8 TAPAJO(GER), 9 s tr. Václav Chaloupka, am. Lenka Rájová 63,0 - NESTARTUJE              

V posledních startech měl smůlu, když zůstal na startu nebo nenašel místo k útoku. Díky tomu ale poprvé v kariéře sestupuje do této kategorie a jeho rating je na úrovni jeho vítězství z dráhy/distance vloni na podzim.

9 RABBIT MEHMAS(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 56,0

V červenci si v Lysé zkusila poprvé handicap a byla o víc jak 4 délky za Ladislavem. Od té doby se na startu neobjevila a sázkový trh o jejích šancích může napovědět více.

Tipařův verdikt: Koncem září v Lysé nad Labem nedělily velké rozdíly trojici Ladislav, Reggiestorm a FRAMI HIT, a posledně jmenovaný vychází tentokrát nejlépe. Výhodně v handicapu stojí Tanitschka a smůlu v posledních startech měl její polobratr Tapajo, který tu dokázal zvítězit vloni v říjnu v podobném handicapu o kategorii výš. (fm)

Tip: Frami Hit – Tanitschka - Reggiestorm

 

STARTOVNÍ LISTINY