Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 20. 10.

Rozbory dostihů: Most - 20. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 20. října v Mostě.

12:00 - 1.dostih - Cena Hospodářské komory ČR

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 TRINIS, 4  ž. Jaromír Šafář  59,0 - V létě tady zaběhl slušně. Za poslední vítězství se ale dostal na životní maximum a to v handicapech není ideální.

2 ROLALIZA, 3 b  ž. Jan Verner  56,0 - Vyhrála velmi lehce ve Varech. Za to ale dostala od handicapera výrazně přidáno. V dalších startech v Německu se nechytala, což se tady těžko hodnotí.  Mohla by jí sednout mostecká dráha, protože chodí ofenzivním stylem.

3 WOBULL SE NOW, 8  Adam Florian  64,5 - V Mostě se mu daří. Je ale specialistou na 1200 metrů a tohle na něj může být dlouhé.

4 QUAFF, 8  žk. Simona Laubeová  51,0 - Před rokem tady podobný dostih vyhrála. Její letošní formy ale nijak nelákaly, až ta poslední jí tu dává nějaké naděje. Se svým výrazně ofenzivním stylem ale lépe uplatňuje ještě na menších oválech.

5 KISSI BOY, 3  ž. Jakub Pavlíček  61,5 - Minule byl v Chuchli pátý, ale nijak daleko od svých přemožitelů Monte Christa a Iranda. Oproti nim teď bude mít lepší váhový poměr. Na této distanci již letos vyhrál.

6 IRANDO, 4  ž. Pavlína Filipová  58,5 - Podává stabilně dobré výkony. Na 1400 metrů šel ale jen jednou a moc to nedal. Bylo to ale ještě loni na začátku jeho kariéry.

7 MONTE CHRISTO, 6  Michal Hrouda  62,5 - Za minulé vítězství dostal přívažek 3 kg. To mu tady pozici ztíží a ke své koncovce by mu sedla víc i delší rovina.

8 EASYRIDER(FR), 3 j  ž. Jan Rája  64,0 - Handicapovou premiéru absolvoval v minulém startu, ale tam špatně odskočil a ještě to na něj bylo dlouhé, když u nás před tím startoval na tratích do 1200 metrů. Nelze tak zcela posoudit, zda mu jeho rating sedí, a jestli se dokáže vypořádat se skoro nejvyšší vahou v poli.

9 SICILIAN ROCK(IRE), 3 j  žk. David Liška  55,0 - Na jaře vyhrál lehce maiden v Chuchli. Pak ale následovala dlouhá pauza. Po ní nastoupil mezi ostřílené handicapové koně, kde se sice neztratil, ale i přes sníženou známku tady moc zajímavě nevypadá. Otázkou jsou i metry navíc.

Tipařův verdikt: Dostih je správně vyrovnaný. Díky lepšímu váhovému poměru i metrům navíc může KISSI BOY otočit poměr sil z minulého startu s Irandem. Na zdejší dráze se dařilo i Trinisovi. (ob)

Tip: Kissy Boy - Trinis - Irando

 

12:30 - 2.dostih - Terezina cena mladých talentů (dostih žáků a amatérů)

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

1 LOOP LOVE(GB), 6 j žk. Zuzana Míčová 60,0 – Při EJC po delší době neskončila poslední. Sestup o další kategorii níž a návrat na vítěznou dráhu by jí mohl pomoci k zisku dotace.

2 DRAMA, 6 b žk. David Liška 59,5 – Letos v dobré formě, když dotaci získala ve všech pěti startech. Otazníkem je distance, běhala hlavně na tratích okolo míle.

3 ZAIRO, 9 b am. Veronika Olehlová 59,5 – Preferuje hlavně menší dráhy (vloni vítězný v Mimoni a Brně). Vloni ale zaběhl slušně i v Chuchli a s úlevou jezdkyně může být zajímavý.

4 ANSHOA, 5 j am. Lukáš Charvát 67,5 – Třídu na tuto společnost by mít měla, takže velká váha by nemusela hrát takovou roli. Letos už ale několikrát ztratila hodně délek už na startu.

5 KERABUSH(IRE), 4 j am. Lenka Rájová 63,0 – Na překážkách se mu nedařilo, návrat na roviny ale nebyl špatný. Naposledy nastoupil proti silné konkurenci a prodloužení distance by mu mělo pasovat.

6 SOCHI, 3 am. Ivana Machačová, MVDr. 50,0 – Kromě dvou startů na proutěnkách se letos ukázala na rovině jen v Brně, kde předběhla jednoho soupeře. Tady se roli outsidera nejspíš nevyhne.

7 LANDARON, 4 am. Jindřich Fabris 61,5 – V Brně o 4 délky před Zairem a tady by měl být opět před ním. Dobrou handicapovou formu už ukázal začátkem září v Chuchli.

Tipařův verdikt: Drama tady sice má v sedle nejlepšího jezdce, takhle dlouhou trať ale ještě nešla, když její parketou byly dostihy okolo míle. Lepší volbou by tak měla být dvojice, která se naposledy ukázala v Brně. LANDARON je sice oproti tomuto startu váhově znevýhodněn, Zairo by se mu ale i tak měl opět koukat na záda. (fm)

Tip: Landaron – Zairo - Drama

 

13:00 - 3.dostih - Cena společnosti Lázně Poděbrady

R - cena II.kat. - 3+ - 2000 m - 90 000 Kč

1 WASTE NO TIME, 5  ž. Jiří Chaloupka  58,0 - Úvodní pomalé tempo dostihu na 2400 metrů se mu minule moc nelíbilo. Tady se ale bude vyšlapovat od začátku a to mu hraje do noty.

2 TROPICAL BOND, 7 b  ž. Jan Rája  58,0 - Třídu by na to měl, ale přestože vyhrál ve Slušovicích na 1800 metrů, jsou pro tohoto tempaře parketou dostihy do 1600 metrů.

3 BRIDPORT(IRE), 3  ž. Martina Havelková  55,5 - Jako roček stál 75.000 Ł, ale po jednom neúspěšném startu ve dvou letech se již na dráze neobjevil. K nám přišel v létě za 800 Ł a zatím se asi od něj moc čekat nedá.

4 ČAMILLA, 5 s  ž. Jan Verner  56,5 - Běhala především na provinčních drahách. Její návrat do Chuchle se ale povedl. Na vítězného Alexandra ale ztrácela skoro 5 délek.

5 VICTORY BOWL(FR), 5  žk. David Liška  55,5 - Loni tu zaběhl slušně v memoriálu Vlastimila Smolíka. Teď se ale vrací po delší zdravotní pauze a bude lépe počkat, až předvede, jak na tom je.

6 GLAVALINO(SRB), 6  am. Jindřich Fabris  58,0 - Letos tady zaběhl třikrát slušně. Minule se trochu dostal do nevýhodné stopy v oblouku. I přes výraznou váhovou výhodu ale na koně typu Montjeu Third prostě neměl.

7 HIDDEN FLAME(IRE), 9 j  ž. Jaromír Šafář  60,5 - Letos běhá ve velké pohodě. Vyhrál i na zdejší dráze a minule při stejných vahách těsně porazil i Montjeu Third. 5 kg k dobru oproti němu z něho teď dělá jasného favorita.

8 MONTJEU THIRD, 5  ž. Václav Janáček  65,5 - Na mostecké dráze již několikrát velmi dobře zaběhl. Minule byl rovnocenným soupeřem Hidden Flame, ale tady nese o 5 kg víc než on.

9 GOLDEN IRENE, 6  žk. Simona Laubeová  56,5 - Poslední čtyři starty sice vyhrála, ale na provinční dráze v Mimoni. Tady narazí na těžší konkurenci.

10 ALEXANDR(IRE), 5 j  Adam Florian  58,0 - Vypadal, že jsou pro něj nejlepší tratě do míle. Minule ale v Chuchli překvapil působivým vítězstvím na 1800 metrů, což mu na zdejší dráze s kratší rovinou dává možnost zvládnout i 2000 metrů.

11 MOUNT Q(GB), 3 s  ž. Martin Laube  63,0 - Loni tady na sklonku sezóny vyhrál dvojku na 1800 metrů. Možná se od něj letos čekalo víc, ale třeba čtvrté místo ze slovenského St Legeru není špatné. 2000 metrů již letos také zvládnul, na tříletého koně ale ponese vysokou váhu.

Tipařův verdikt: Favoritem je tady HIDDEN FLAME, pro něhož je o 5 kg nižší váha oproti Montjeu Third, s nímž minule svedl rovnocenný souboj, výrazná výhoda. Na špici bude chtít operovat víc koní, kteří jsou zvyklí udávat tempo. Waste No Time toho zatím tolik nepředvedl, ale mohlo by mu tentokrát sednout rychlejší tempo dostihu. (ob)

Tip: Hidden Flame - Montjeu Third - Waste No Time

 

13:30 - 4.dostih - Cena EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 DESIROSE(GER), 2 ž. Jaromír Šafář 57,0 – Pátá v Ceně zimní královny v kontaktu s nejlepšími. Distance jí sedne. Měla by bojovat o příčku nejvyšší.

2 LADARONA(IRE), 2 Beysim Ferhanov 56,0 – Zatím získala tři umístění. Má hodně vytrvalí a pozdní původ, takže by mohla jít nahoru. Prodloužení distance bude plusem. Kandidátka na boj o nejvyšší příčky.

3 CAWOK(IRE), 2 ž. Jan Verner 58,0 – Ve druhém startu předvedl slušný výkon. Minule ale pro něj byla distance asi příliš dlouhá. Zejména po velmi aktivním průběhu. Míle bude asi moc i tentokrát.

4 HELISON(FR), 2 s ž. Petr Foret 57,0 – Při debutu zaostal za Ladaronou o 7 délek. Pořadí s ní by tak otočit neměl. V jeho silách by ale mohl být Yahk. Vychází okolo konce tabule.

5 BOBESH(GB), 2 ž. Martin Laube 58,0 – Debutoval v silné konkurenci čtvrtým místem. Určitě by se měl zlepšit. Kandidát na boj o medailové pozice.

6 TOP GUN(GER), 2 ž. Jiří Palík 56,0 - Narozen v půlce března. Zakoupen za 24 000 euro v Baden-Badenu jako roční. Matka získala blacktype status na sprinterských tratích. Na těch se daří i jejím potomkům. Díky otci by si mílí mohl poradit. Umístěním na konci tabule nepřekvapí.

7 WOLVERINE, 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Při debutu daleko poslední. Bez šance.

8 VIVIANN(FR), 2 j ž. Jan Rája 58,0 – Pravidelně se umísťuje. Na ty úplně nejlepší asi stačit opět nebude, ale dotace by jí nemusela uniknout.

9 ILE JONES(FR), 2 j ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Debut nebyl špatný. Metry navíc by měli být plusem. Vychází okolo středu pole.

10 MOHAN, 2 Michal Hrouda 54,5 – Při debutu poslední dále od nejlepších. Měl by se zlepšit, ale na nejlepší stačit nebude.

11 EL BUT, 2 ž. Vendula Korečková 57,0 – Při obou startech bez místa. Tentokrát narazí na ještě silnější konkurenci, takže poběží opět zadarmo.

12 SWAN PRINCESS, 2 Adam Florian 55,0 – Ani ona se ještě neumístila a tentokrát to asi bude podobné.

13 CROSSCHECK, 2 žk. Taťána Mášová 53,0 – Při druhém startu překvapil slušným progresem. Pokud v něm bude pokračovat, tak by opět neměl běžet zadarmo.

14 YAHK, 2 ž. Jiřina Andrésová 58,0 – Při pátém místě narazil na několik dnešních soupeřů. Prodloužení distance bude plusem. Vypadá ale maximálně na boj o konec tabule.

Tipařův verdikt: Poměrně kvalitně obsazený dostih. Prim by mohly hrát klisny zejména Desirose a LADARONA. Desirose byla pátá v Ceně zimní královny, ale její kvalita je s otazníkem. Ladarona tak možná běhala proti silnější konkurenci. Ladarona již dokázala Desirose v Mostě porazit, ale Desirose teprve debutovala, takže tentokrát se jí může přiblížit více. Největší konkurencí pro dvojici klisen by měl být Bobesh, který má za sebou slušný debut a prostor k progresu. Minule překvapil Crosscheck, tak uvidíme, či tento výsledek potvrdí. O dotace by se měli poprat i Helison a Viviann, případně také Yahk. (tj)

Tip: Ladarona - Desirose - Bobesh

 

14:00 - 5.dostih - Českomoravská cena Ústeckého kraje

R - cena I.kat. - 3+ - 1400 m - 135 000 Kč

1 LET FIRE(FR), 3  Adam Florian  58,0 - V Ceně Jezdectví tady skončil pátý, ale již ztrácel na nejlepší a v srpnu ho tu porazil Lexceed, který ale nesl výrazně víc kilo. Mezi nejlepší by patřit neměl.

2 ZOCK(FR), 4  ž. Jiří Chaloupka  60,5 - Tohle by mu mohlo vyhovovat. Otázkou je trochu delší pauza od posledního startu, ale ve Velké ceně Prahy podal velmi dobrý výkon.

3 BEROUYINE(FR), 4  ž. Petr Foret  59,0 - Nejlépe zaběhla při derby, kdy byla druhá za Mr Right. Ten ale stejně jako čtvrtá Benediction nosil víc kilo. Uvidíme, jak si načasuje koncovku, ale možná už na ní bude 1400 metrů dlouhých. V EJC Million na nejlepší nestačila.

4 HELLO HOBBY(IRE), 7  ž. Jan Verner  60,5 - Zdejší dráha mu sedí. Loni tu byl třetí stejně jako na jaře v Ceně Jezdectví. Neztratil se ani ve Svatováclavské. Jeho poslední forma z Bratislavy moc oslnivá není, ale návrat do Mostu by mu měl prospět. Je to tady ale hodně našláplé.

5 LEXCEED(GER), 7 j  ž. Jan Rája  59,0 - V Mostě startoval dvakrát, vždy na této distanci a vždy zvítězil. Ani v EJC Million nezaběhl špatně a tady by měl patřit do okruhu favoritů.

6 BORSAKOV(IRE), 6  žk. David Liška  60,5 - Z této sestavy zaběhl v EJC Million nejlépe. Je ale hodně závislý na průběhu dostihu, který se mu musí povést.

7 MAYDA(IRE), 4  ž. Vendula Korečková  57,5 - Patří mezi širší sprinterskou špičku. Zatím ale nejlépe chodila na 1200 metrů a na nejlepší jí také schází trochu třídy.

8 ANITSCHKA(IRE), 5  ž. Martin Laube  57,5 - Loni tu byla čtvrtá, ale lépe se jí sedne 1200 metrů a také chuchelská dráha. Ani s formou už na tom není jako dřív.

9 RED PERSIAN(IRE), 3  ž. Jiří Palík  59,5 - Na jaře v Dundalku získal RPR 90 liber. To ale bylo stylem start-cíl na trati 1200 metrů. U nás šel zatím delší dostihy, a přestože mostecká dráha je pro rychlejší koně ideální, co v něm je, se nejspíš ukáže až v klasickém sprintu.

10 MR RIGHT(IRE), 6  ž. Václav Janáček  60,5 - Ve Svatováclavské byl dost chtivý a nastoupil moc brzo. V EJC Million ale 1400 metrů zvládl. Pokud se mu povede průběh, měl by patřit k hlavním adeptům.

11 BENIDICTION(IRE), 4  ž. Jaromír Šafář  59,0 - Oba dva starty na 1400 metrů vyhrála včetně Ceny Jezdectví na zdejší dráze. I tady může pomýšlet na dobré umístění.

12 RABBIT HAVANA(GB), 3  ž. Martina Havelková  58,0 - Bývá rychlá po startu, venkovní box ale není ideální. Minule šla proti těžké konkurenci, ale ani tady to nebude jednoduché.

Tipařův verdikt: Z dnešních účastníků se v EJC Million umístil nejlépe Borsakov, jehož výkon ale bývá odvozený od průběhu dostihu. Ani MR RIGHT není jednoduchý na ježdění, ale z minulého zdejšího startu se může poučit. Ani Lexceed se v EJC neztratil a na zdejší dráze a distanci byl dosud stoprocentní. (ob)

Tip: Mr Right - Lexceed - Borsakov

 

14:30 - 6.dostih - 80. Cena zimního favorita DS Pegas

R - cena L - 2 - 1600 m - 550 000 Kč

1 ÁLLAMFÖ(HUN), 2 žk. David Liška 58,0 – V Gerschově memoriálu podal slušný výkon, když z šestého místa ztrácel na vítězného Kinga Archieho 6 a ½ délky. Dostih absolvoval blízko čela, což je v Mostě plusem, takže tabuli by uhájit měl.

2 BELL ELYSEES(GB), 2 ž. Jiří Palík 58,0 – Pravý bratr Faction debutoval až jako tříletý. Ve dvou startech na dotaci nedosáhl a v této konkurenci to bude těžko měnit.

3 ANGKOR WAT(GB), 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Nákup za 80.000 euro. V obou startech ukázal potenciál, a i když je spíše koněm pro příští sezónu, počítat se s ním musí. Minule ale převahu získal až v závěru, takže mostecká dráha mu sedět nemusí.

4 LAUDERDALE(FR), 2 Adam Florian 58,0 – Vyhrál hned první dostih pro dvouleté. Vlastní sice raný a rychlý původ, ale jeho akce v Ceně Masise napovídala, že má ještě prostor k progresu. Otazníkem jsou metry navíc a škrt z Gerschova memoriálu.

5 MANOAMANO(FR), 2 j ž. Jan Rája 58,0 – Posledně ho Angkor Wat předstihl jen o půl délky, a to nosil o 1,5 kg více. Znovu by tedy mezi nimi neměl být výrazný rozdíl. O jeho ambicích svědčí i skutečnost, že byl dohlášen v posledním termínu.

6 FILIP(GB), 2 Beysim Ferhanov 58,0 – Postupně jde nahoru, když skončil druhý v Karpatské ceně. V českém juniorském vrcholu ale narazí na kvalitnější soupeře, takže k zopakování tohoto umístění se bude muset zlepšit.

7 KING ARCHIE(GER), 2 ž. Václav Janáček 58,0 – V posledních metrech „geršáku“ předstihl Pardon My French, který ve Francii vlastní vysoký handicap 44 kg. Ukázal tedy nejvyšší třídu a metry navíc jsou plusem, takže se nevyhne roli favorita.

8 NEMO(FR), 2 s ž. Petr Foret 58,0 – V prvních dvou českých startech zklamal, i když končil za kvalitními soupeři. Minule poprvé nastoupil se stínidly a ukázal zlepšení. Most by měl sedět jeho ofenzivnímu pojetí, ale několik soupeřů ukázalo více třídy.

9 BIG BEN, 2 ž. Jaromír Šafář 58,0 – Posledně splnil roli favorita, ale v konkurenci českých odchovanců musel bojovat. Druhý Well Absolut sice následně impozantně zvítězil, ovšem v polovině září teprve debutoval a šel více zezadu, takže toto měřítko může být zavádějící.

Tipařův verdikt: Favoritem je vítěz Gerschova memoriálu KING ARCHIE, který ukázal nejvíce třídy a sedne mu protáhnutí distance. Ve slovenském juniorském vrcholu druhý Filip tady narazí na kvalitnější soupeře. Porazit ho můžou i Angkor Wat a Manoamano, kteří minule svedli souboj mezi nezvítězivšími. Vzhledem k vyrovnání hmotností vychází lépe Manoamano, ovšem Angkor Wat může mít jít výrazněji nahoru. (jf) 

Tip: King Archie – Angkor Wat - Manoamano

 

15:00 - 7.dostih - Cena společnosti Autosalon Most s.r.o.

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 LA SANTIAGA(GER), 4 bj ž. Petr Foret 59,5 – V posledních pěti startech bez peněž, byť posledně na nejlepší mnoho neztrácela a Most jí sedne více. Tady ale potká třídovější soupeře a potřebovala by pár set metrů navíc.

2 MOTIVATOR OVER, 3 žk. Simona Laubeová 54,0 – Kariéru zahájila teprve před měsícem v Mimoni. Nevedla si špatně, ale tady narazí na kvalitnější soupeře.

3 ALFA WOLF(IRE), 7 žk. David Liška 57,5 – Do sezóny vstoupil vítězně, ale poté se dlouho nemohl chytit. Při EJC si ovšem vedl dobře v dostihu trenérů a v Mostě už vyhrál. Navíc díky nízké ceně ponese dobrou váhu.

4 PAN DARCY(IRE), 3 Michal Hrouda 59,0 – Nejlepší výkony podal v prvních dvou startech, ale od té doby se mu nedaří, když změnu nepřinesla ani změna trenéra. Příliš důvěry tedy nebudí.

5 LUXIA, 4 ž. Jaromír Šafář 59,5 – Loni skončila pátá v Oaks. Je tempařkou, když obě svá vítězství získala na míli stylem start-cíl. Z letošní premiéry, kterou absolvovala teprve před dvěma týdny, tak mnoho vyčíst nelze. Ve falešném dostihu totiž od startu cválala na chvostu pole. I kvůli sestupu do čtyřky by to tady mělo být výrazně lepší.

6 IMATRA, 3 žk. Denisa Sikorová 53,0 – Při debutu zaostala na startu a do dostihu už se nedostala. Jejím hlavním cílem je tak pravděpodobně zisk handicapu.

7 FULMINE LUNA(FR), 4 b ž. Jiří Chaloupka 61,0 – Na první vítězství stále čeká, ale podává mimořádně spolehlivé výkony. V posledních šesti startech se umístil mezi třetím až pátým místem a tuhle sérii může prodloužit.

8 COOL WHISKEY(IRE), 9 Adam Florian 60,5 – Podle poměru váha/handicap tu ale vychází až jako šestý. Výše ho posouvá stabilní forma a sympatie k mostecké dráze, na níž při jediném startu zvítězil.

9 RABBIT BATED(GB), 3 ž. Václav Janáček 61,0 – Největší třída v poli, když skončila čtvrtá v JCK. Slušný je i jediný mostecký start. V srpnu tam totiž skončila čtvrtá o dvě kategorie výš. Tentokrát by před sebe nikoho pustit neměla.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu ukázala dvojice klisen, které získaly umístění v klasických dostizích. Favoritkou je RABBIT BATED, která se může opřít i o slušnou aktuální formu, když v posledních dvou startech ve dvojkových handicapech nebyla daleko. Zato u Luxie je forma otázkou, protože výkon z pozdního vstupu do sezóny zkresluje falešné tempo. Častými soupeři jsou letos Fulmine Luna a Alfa Wolf, přičemž dříve jmenovaný vede 4:1. Tady ale díky nižší váze může mít navrch Alfa Wolf. (jf)

Tip: Rabbit Bated – Luxia – Alfa Wolf

 

15:30 - 8.dostih - Cena zakončení sezony na Hipodromu Most

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 20 000 Kč

1 RIVERSIDE, 9 ž. Václav Janáček 62,5 – V devíti letech má na kontě pouhých 16 startů. V poslední době v dobré formě a s „Pinďou“ Janáčkem v sedle bude jistě populární.

2 A DEE JOE(FR), 8 žk. Zuzana Míčová 61,5 – Letos sice vydělal několikrát peníze, na vítěze se ale díval vždy s velkým odstupem. Pomoci mu může, že poprvé v kariéře sestupuje do nejnižší kategorie.

3 KENTUCKY JACK, 3 b ž. Vendula Korečková 55,0 – Majitel supervytrvaleckého původu byl naposledy ve Slušovicích třetí na třech kilometrech, ovšem s výrokem „daleko“. Otazníkem je rovněž tříměsíční pauza.

4 WARSPITE(IRE), 3 ž. Petr Foret 56,5 – Ve druhém životním startu tady zaběhl slušně, na to ale zatím nenavázal. Jistý progres ale v posledních startech naznačil.

5 LATRIB, 9 s Dana Bořánková 54,0 – Z mostecké dráhy jsou jeho dva životní triumfy. Jako Herbebois musí oproti zářijovému karlovarskému startu zlikvidovat ztrátu víc jak 7 délek na Vegas Lase.

6 VEGAS LAS, 6 žk. David Liška 55,0 – Naposledy v Chuchli zklamal, tam se mu ale nikdy moc nedařilo. Oproti poslednímu měření sil s Riverside má nyní dobrou šanci jí porážku vrátit.

7 DIVOKÝ SEN, 3 Michal Hrouda 52,0 – Ve třech životních startech zatím nikoho nepředběhl a ve Varech ztratil kontakt s polem asi v polovině dostihu.

8 ALUETTE(FR), 6 am. Helena Březinová 54,5 – V šesti letech má na kontě pouhé dva starty. Tady si jde vyzkoušet handicap i mosteckou dráhu.

9 MAKARSKÁ PODACA, 3 Adam Florian 55,0 – Zatím běhala sprinterské dostihy a 1400 m vypadá jako její strop. Na dvou kilometrech tak vypadá jako tip pro odvážné.

10 DEMARKACE, 7 s ž. Martin Laube 55,5 – Handicapová premiéra ve Varech byla slušná. Od té doby se ale na startu neobjevila, takže je otázkou, jak bude fit.

11 MISS REEMEYA(FR), 5 am. Michaela Kacerová 59,5 – V Brně zklamala, v Mostě se jí ale vždy dařilo, když dotaci nezískala v jediném ze šesti startů. Tady by bez peněz odejít neměla.

12 HERBEBOIS, 8 ž. Martina Havelková 55,5 – Dotace sbírá pravidelně, což by se mu mělo podařit i tady. Ve Varech ale ztratil na Vegas Lase 7 délek, což by tady dohnat neměl.

13 LIMONADE(SWI), 7 ž. Jaromír Šafář 56,0 – V Chuchli její koncovka neměla patřičnou razanci, přesto od nejlepších nebyla daleko. Mostecká dráha ale těmto typům příliš nenahrává.

14 TAURUS, 8 žk. Simona Laubeová 58,0 – Vstup do sezóny měl dobrý, pak ale při PMU dni odstartoval bez žokeje a comeback ve Varech se mu nepodařil. V Mostě běhá spolehlivě a dotaci vydělat může.

15 AIDO(POL), 4 ž. Jan Verner 59,0 – V září zaběhl nadějně, následně ale v roli favorita zklamal, když nestíhal tempo. Delší distance by pro něj měla být lepší, tady jde ale o poměrně razantní nárůst distance.

Tipařův verdikt: Riverside už je sice devět let, v kariéře ale startuje poměrně zřídka a na podzim je ve velké formě. Tady bude jistě populární, nad její síly ale může být VEGAS LAS. Ten sice naposledy v Chuchli zklamal, více se mu však vede na jiných drahách než je ta centrální a ve Varech nebyl od klisny daleko. Jako největší adepti na umístění vypadají Miss Reemeya a Herbebois. (fm)

Tip: Vegas Las – Riverside – Miss Reemeya