Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 28. 8.

Rozbory dostihů: Most - 28. 8.

Rozbory dostihů na sobotu 28. srpna v Mostě, kde je mezi osmi dostihy vrcholem sprinterská Svatováclavská cena.

 

14:00 - 1.dostih

Cena EBF

R - cena III.kat. - 2 klisny - 1400 m - 60 000 Kč

1 LENA(FR), 2 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,0

Při debutu předvedla velmi slušný výkon. Od Archangelsk byla necelé 2 délky. Ten potom vyhrál o více jedničku. O vítězství by tak mohla bojovat i tentokrát.

2 CONNIE, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Václav Janáček 58,0

Ani ona si nevedla při debutu špatně. Konkurence nebyla špatná, ale tentokrát narazí na silnější. Spíše vychází opět okolo konce tabule.

3 ULTRA OSTRAVA(FR), 2 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 58,0

Při debutu před Connie o 2 délky na třetím místě. O třetí - čtvrté místo by mohla bojovat i tentokrát.

4 LADY SOPHIE(IRE), 2 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Narozena začátkem března. Zakoupena za 8000 liber v Anglii. Otec dává spíše pozdní vytrvalce, ale na straně matky najdeme více rychlosti. Vzhledem k realizačnímu týmu nepřekvapí ziskem dotace už při debutu.

5 KYRIAKALI, 2 tr. Michal Kalčík, Simona Laubeová 54,5

První potomek matky, která dokázala být pátá v jedničce, ale nikdy nevyhrála. Narozena až v květnu. Koně trenéra potřebují většinou seznamovací start, takže ziskem dotace by dost překvapila.

6 COMMING PULSE(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 57,5

Při debutu šestá, ale dále od nejlepších. Narozena až koncem května. Ranosti v jejím původy též mnoho nenajdeme, takže se dá čekat progres. Na nejlepší ale ještě asi stačit nebude. Úspěchem by byl zisk dotace.

7 HIGHLAND PRECIOUS(GB), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Narozena v půlce dubna. Zakoupena za 3000 liber. Na straně matky je více ranosti a rychlosti, ale otec byl vytrvalec. Ziskem dotace by překvapila. Zřejmě dvojka stáje.

8 ANGEL WINGS(IRE), 2 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 56,0

Zakoupena za 1500 euro ve Francii. Při debutu bude úspěchem každý poražený soupeř.

9 LITTLE STREAK(GB), 2 tr. Gregorz Wroblewski, ž. Martin Laube 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Jezdecky posílena. Mohla by se zlepšit, ale na zisk i nižší dotace by musela předvést velký progres.

10 PORCINELLA(GB), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 58,0

Minulý týden druhá v jedničce. Nejlépe hodnocená dvouletá klisna. Pokud zvládne kratší pauzu mezi dostihy, tak by neměla prohrát. Prodloužení distance bude plusem.

Tipařův verdikt: Jasnou favoritkou je PORCINELLA, která je nejlépe hodnocenou dvouletou klisnou u nás a prodloužení distance by pro ni navíc mělo být plusem. Velmi dobrý debut má za sebou Lena, která byla dokonce blíže Arkchangels než Porcinella, ale Archangelsk zřejmě předvedl progres v posledním startu. I tak Lena vypadá jako největší soupeřka pro favoritku. O další místa by měly bojovat zejména Ultra Ostrava, Connie a debutantka Lady Sophie. (tj)

Tip: Porcinella – Lena – Ultra Ostrava

 

14:35 - 2.dostih

Cena Hospodářské komory ČR

R - handicap II.kat. - 3+ - 1400 m - 90 000 Kč

1 PRAY FOR PARIS, 5 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 63,0

V Mostě přes dva roky nestartovala, ale tamní dráha jí sedí, když tam skončila třetí v JCK. Musí se ovšem vypořádat s handicapem na životním maximu a skoro tři měsíce dlouhou pauzou. V dubnu nicméně prohrála jen o hlavu s Rabbit Breath, oproti níž vychází lépe.

2 LEXCEED(GER), 10 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Radek Koplík 63,5

Sice už má svůj věk, ale ještě v červnu bojoval o vítězství s o 1,5 kg vyšší známkou. Poslední dva starty jsou slabší, ovšem probrat ho může návrat do Mostu, kde se mu v minulosti pravidelně dařilo.

3 KATHY AMES(FR), 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Také jí se v Mostě daří. Do sezóny tam vstoupila druhým místem, přičemž teď je o 2 kg níž a 200 metrů navrch není problémem. Koneckonců loni v Mostě na této distanci zvítězila. Poslední dva starty v Chuchli se jí ale tolik nepovedly.

4 CAPTAIN LUKA(IRE), 5 tr. Alena Škrášková, ž. Petr Foret 55,5

Letos startuje především v Bratislavě, nicméně se nezdá, že by pro něj tamní dráha byla tou pravou. V červenci zvítězil v Chuchli a i v Mostě už vyhrál. Dvojkový handicap si ale vyzkouší poprvé a má 2 kg přes váhu.

5 OLINKA, 5 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 49,0

V posledních startech pravidelně sbírá dotace o kategorii níž. To se jí může podařit i tady. Koneckonců před dvěma lety v tomto dostihu skončila druhá, přestože v handicapu byla o 14 kg výš.

6 HOFERGIRL(GB), 5 sj tr. Zdeno Koplík, ž. Jiřina Andrésová 48,5

Před týdnem neuspěla ve Varech a více by jí sedla o pár set metrů delší distance. Pozitivem je, že jedinou dobrou letošní formu vyběhla právě po týdenní pauze.

7 MOLLYS BEST(FR), 7 s tr. Kateřina Berthier, ž. Václav Janáček 58,0

Distance je na hraně, ale sedne mu lépe než „tisícovka“, na níž slušně zaběhl při posledním startu. Jediný mostecký start absolvoval v květnu, kdy sice prohrál s Kathy Ames, která znovu vychází lépe, ale v cílové rovině ho soupeři zavřeli.

8 DONN CLIFS(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 65,5

V zimě zaběhl v Itálii slušně i Listed. Na české dráhy se tak ale vrací s handicapem, který otestovaný nemá. Po více jak čtyřměsíční pauze tedy bude lepší počkat, jak se zařadí.

9 BEROUYINE(FR), 7 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 56,0

Letos míří především do Německa. Je na ní spoleh, ale v Mostě startovala v květnu, kdy jí porazili Kathy Ames a Mollys Best, přičemž na otočení poměru sil to nevypadá.

10 RABBIT BREATH(GB), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 65,5

Po dvou vítězstvích od něj minule nebyla daleko ani s vysokou váhou. Tady bude naložena ještě více, nicméně změna dráhy nebude problém, protože chodí aktivně a v Mostě skončila pátá v JCK.

11 NICO(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 52,0

Majitel francouzského handicapu 32 kg se mezi špičkou klasického ročníku neprosadil a lepší to nebylo ani při vstupu do handicapu. Tady se představí po bezmála tříměsíční pauze a s 2 kg přes váhu.

12 CAWOK(IRE), 5 tr. Michal Tajmr, ž. Michal Hrouda 54,0

Na této dráze a distanci vítězně vstoupil do sezóny, ale teď ho čekají těžší soupeři a je o 5,5 kg výše. Naposled v podobném chuchelském handicapu nebyl zas tak daleko, když útočil z konce pole, zatímco při mosteckém vítězství šel z pozice.

13 GOLD MEMORY(IRE), 5 tr. Jozef Franko, ž. Jakub Pavlíček 60,5

Na této dráze sice vyhrála JCK, ale loňskou sezónu vynechala. Do té aktuální měla vstoupit pod novým vedením už v Lysé, ale nevstoupila do boxů. V Netolicích výrazně ztrácela na Berouyine, přičemž pro ni nehraje ani změna váhového poměru.

14 SOUTH CAPTIVA(FR), 7 tr. Zdeněk Mimra, ž. Koen Clijmans 58,5

Letos v podobných dostizích startovala třikrát, a i když na dotaci ani v jednom případě nedosáhla, nikdy jí mnoho nechybělo. Při jediném mosteckém startu hůře odskočila, a pokud se jí to tentokrát povede, konečně může trefit tabuli.

Tipařův verdikt: Na této dráze a distanci loni zvítězila Kathy Ames, jíž se v Mostě povedl i vstup do aktuální sezóny. Poslední dva chuchelské starty se jí ale nepovedly. V květnu na jejím štítě skončil i MOLLYS BEST, ovšem tehdy ho soupeři trochu zavřeli a posledně vyběhl dobrou formu v Bratislavě. Výborně si letos v podobných dostizích vede Rabbit Breath, ale je hodně naložená, takže červnový poměr sil s ní může otočit veterán Lexceed. (jf)

Tip: Mollys Best – Kathy Ames - Lexceed

 

15:05 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2000 m - 40 000 Kč

1 DENIHILONIHIL(IRE), 3 tr. Michal Kalčík, Simona Laubeová 51,0           

Handicapový debut před týdnem ve Varech nebyl špatný, na start šel po víc jak dvouměsíční pauze. Otazníkem je prodloužení distance.

2 LA SARENNE(FR), 7 tr. Martin Pišl, ž. Vendula Korečková 54,5

Naposledy v Chuchli nabrala krátce po startu ztrátu, kterou už nesmazala. V Mostě se jí tradičně daří a musí se s ní počítat. Obzvlášť, pokud by půda byla měkčí.

3 VADETABERRY, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 61,5         

Týden starý slušovický start byl výrazně lepší než vstup do sezóny. Vloni v červnu tu byla v delším handicapu třetí s o půl kila vyšší známkou.

4 MARJANEH(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 58,0     

Kromě posledního výpadku podává letos konstantní výkony. V Mostě už na této distanci zvítězila a jistě by ocenila měkčí dráhu.

5 FULMINE LUNA(FR), 7 tr. Tomáš Duchoň, Michaela Musialová 62,0    

Do sezóny vstoupil pozdě a ve Varech předvedl dvě podobná běhání. Vloni v červnu ty byl třetí o kategorii výše, zdá se ale, že v takové formě ještě není.

6 ZAUKHAN(GB), 4 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 59,0              

V obou dvou letošních handicapových startech umístěný. S delší distancí by si měl poradit, v Mostě se ale ukáže poprvé v kariéře.

7 MARIOS(IRE), 4 tr. Ivan Kub, ž. Petr Foret 55,5             

Ve Varech se probral, když šel poprvé na dvou kilometrech. Bylo to ale v nejnižší kategorii a tady nese 2,5 kg přes váhu.

8 CHARMING EMMA, 4 b tr. Marcela Sýkorová, Dana Bořánková 54,0  

Do sezóny vstoupila vítězstvím v Lysé, které potvrdila i v následujících startech. V Mostě má na kontě jeden negativní start, když zaostala na startu.

9 SORBET(POL), 6 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 53,0             

Ve Varech na míli zvítězil úderným finišem a s podobnou taktikou byl druhý na dvou kilometrech. Tady to bude těžší, mostecký Hipodrom podobným typům moc nenahrává.

10 LEWIS GAL, 5 tr. Ivana Pejšková, am. Michaela Kacerová 48,5            

Ve Varech při pozdním vstupu do sezóny přerušil dlouhé neúspěšné období a získal dotaci. Útočil z konce pole jako Sorbet a v Mostě se mu nedařilo ani pod původním majitelem.

11 DREAM OF LOVE 5, tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 50,5        

Letos se zatím nechytila a naposledy ve Varech byla nesčetné délky za Berenikou, Sorbetem a Lewis Galem. Pokud na to zapomene, jistou naději jí může dávat návrat na místní dráhu.

12 LYGERON 4, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 48,0             

Svoje první umístění následně ve Varech nepotvrdil. Tady je 9 kg nevyvážený a ziskem dotace by překvapil.

13 BERENIKA(IRE) 3, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,5 

Dvojnásobná karlovarská vítězka tu sice váhově oproti dvojici Sorbet a Lewis Gal nevychází dobře, chodí ale více u špice. Z jejího jediného mosteckého startu nelze dělat velké závěry.

14 RIVERSIDE 12, tr. Petr Kantek, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 52,5      

V posledních třech handicapových startech za peníze. Pokud nebude týdenní pauza příliš krátká, může se jí to podařit znova.

15 REFLEX, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 55,5            

Vloni zvítězil v Chuchli na měkké dráze táhlým koncem. Po startu nebývá nejrychlejších na nohách, takže tady ho z venkovního boxů nejspíš nic snadného nečeká.

16 MELANIA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Koen Clijmans 58,5

První letošní start se jí nepovedl, ve Varech se ale zvedla. Nemusela ještě narazit na svůj strop, distanci by ale nejspíš potřebovala o trochu delší.

Tipařův verdikt: Vítězky s Karlových Varů Berenika a Melania můžou mít obě ještě nějaký prostor k progresu a jistě si své příznivce najdou. Nahoru jde i Charming Emma a obzvlášť pokud bude dráha měkčí, nemělo by se zapomínat na místní specialistku La Sarenne. Jeden slušný start ze zdejší dráhy má na kontě i VADETABERRY, která může být odpovědí na vyřešení tohoto rébusu. (fm)

Tip: Vadetaberry – Charming Emma – Berenika

 

15:40 - 4.dostih

Cena statutárního města Teplice

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

1 FALCON BABY(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, Dana Bořánková 63,5

Debut na překážkách zvládla výborně. Tentokrát na ni čeká zřejmě ještě slabší konkurence. Jasná favoritka.

2 MODRAVA, 6 s tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 68,0

Moc se jí nedaří, což potvrzuje i handicap 51 kg. Tentokrát by nějakého soupeře porazit mohla a získat nižší dotaci.

3 PUNCH DU RHEU(FR), 5 j tr. Zdeněk Seménka, ž. Jan Faltejsek 69,0 - NESTARTUJE

V minulosti dokázal vyhrát ve Francii, ale v českém tréninku se mu moc nedaří. Zatím startoval jen v Itálii, ale mnoho soupeřů neporazil. Tentokrát narazí na výrazně slabší konkurenci, takže dotaci by získat měl. Možná i vyšší, pokud nepředvede dobrý výkon někdo z mladých koní.

4 GIFTCARD(FR), 4 j tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 67,0

Při debutu daleko od nejlepších, ale byl to slušně obsazený dostih. Mohla by se zlepšit a zabojovat o konec tabule.

5 LUCKY VALENTINE, 4 j tr. Josef Váňa st., Anton Andrejevič Orčinskij 63,0

Při debutu na překážkách nedokončil, ale ztráta jezdce nebyla úplně jeho chyba. Tentokrát by mohl mít díky minimu soupeřů klidnější dostih. Jeho kvality na překážkách se těžko odhadují. Ale ve slaběji obsazeném dostihu může atakovat i vyšší příčky.

6 ANGOSTURA(FR), 8 tr. Jiří Brož, ž. Pavel Kašný 68,0

Má zkušenosti. Na dráhu se vrátil po dvouleté pauze, ale byl zadržen. Tentokrát by si mohl počínat lépe. Kandidát na přední příčky.

Tipařův verdikt: Jasnou favoritkou je FALCON BABY, která pokud dokončí, tak v podstatě nemůže prohrát. Konkurenci totiž není nejsilnější. Největšími soupeři by jí mohli být Angostura nebo Punch Du Rheu. Zejména druhý jmenovaný v minulosti ukázal na tuto kategorii dobrou třídu, ale po pauze se mu nedaří. Na jejich zaváhání by mohl čekat Lucky Valentine, který absolvuje teprve druhý překážkový start. (tj)

Tip: Falcon Baby – Punch Du Rheu – Lucky Valentine

 

 

16:10 - 5.dostih

24. Velká letní cena Ústeckého kraje

R - cena I.kat. - 3+ - 2000 m - 150 000 Kč

1 DARKOLVA(IRE), 6 tr. Radek Holčák, ž. Jaromír Šafář 58,5

Tento dostih ovládl před třemi lety a dobré jsou i další mostecké starty. Letos nejlépe zaběhl na míli o derby dnu, kdy dostih v pomalejším tempu odvodil. Ze špice šel i posledně v Budapešti, ale tam to hodně napálil.

2 MO MY DREAM(FR), 6 tr. Filip Neuberg, ž. Martin Laube 58,5

V posledních startech jde s formou nahoru. Posledně dokonce porazila Zariyannku, ale ta v oblouku rozdávala metry a nosila více kilo. Ráda chodí ze špice, kde v posledních startech měla klid, ovšem tady je více koní s ofenzivní taktikou.

3 JOGANVILLE(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,5

Posledně ukázal, že právě tato distance je jeho optimem. Dubnový start z Mostu sice vypadá slabší, ale tehdy jeho jezdkyně ztratila třmen. Na nejlepší mu nicméně trocha třídy schází.

4 GRIGRI DE LANCRAY(FR), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Václav Janáček 60,0

Jeho progres vyvrcholil vítězstvím ve Zlatém poháru, a že se nejednalo o náhodu, potvrdil v jeho bratislavské analogii. V Mostě na této distanci vyhrál, a i když optimum má zřejmě o pár set metrů dále, patří mu role favorita.

5 LOCOMOTIVE(FR), 3 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Tomáš Lukášek 57,0

V Mostě zkraje sezóny impozantně vyhrál a poté se zařadil mezi špičku klasického ročníku. V Českém derby neměl klidný úvod, přesto skončil na blízkém šestém místě. Od té doby ale nevyběhl, když byl škrtaný ze Slovenského derby. Do dostihu byl dohlášený.

6 BONYS, 8 tr. Ladislav Pohanka, ž. Radek Koplík 60,0

Stáji se letos sice vůbec nedaří, ale jeho starty zas tak špatné nejsou. Na takto krátké distanci ale už čtyři roky nestartoval, a i protože patří k nejvíce zatíženým koním, zisk další dotace vypadá komplikovaně.

7 TULARKA(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, ž. Petr Foret 57,0

Do formy z loňské sezóny se letos nedostala. Na této distanci se letos představila v Letní ceně klisen, v níž jí jasně porazily Mo My Dream a Crush On Me. Váhově poměry se sice mění v její prospěch, přesto asi mnoho příznivců nenajde.

8 CAPE FREEDOM(IRE), 6 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 60,0

Loni šla na podzim jeho forma nahoru, což dokázal především vítězství v EJC Middle. Letošní formy z něj dělají spíše kandidáta nižších dotací. V Mostě navíc startoval pouze jako dvouletý, kdy skončil poslední v CZF.

9 CRUSH ON ME(FR), 4 j tr. Václav Luka, ž. Vendula Korečková 55,5

Na této distanci slušně zaběhla v Letní ceně klisen, když finišovala třetí za druhou Mo My Dream a tady je váhově zvýhodněna. Mezi koňmi ale bývá chtivější, a i proto na to v dalších startech nedokázala.

Tipařův verdikt: Hlavním adeptem na vítězství je GRIGRI DE LANCRAY, přestože jeho optimum leží trochu dále a rád chodí ze špice, přičemž tady je více koní s ofenzivní taktikou. Mezi ty patří i tříletý Locomotive, u něhož je forma trochu otazníkem, když byl škrtaný ze Slovenského derby. Pokud se dočká klidného průběhu, návrat do Mostu by měl ocenit Darkolva. (jf)

Tip: Grigri de Lancray – Locomotive - Darkolva

 

16:40 - 6.dostih

Velká mostecká steeplechase 2021 – dobročinná cena poslankyně Hany Aulické Jírovcové

Stch - cena I.kat. - 4+ - 4400 m - 150 000 Kč

1 FOUDRE D`ALLIER(FR), 6 tr. Luboš Urbánek, ž. Jan Kratochvíl 70,0

Od nákupu do českého majetku se mu vůbec nedaří. Předtím získal ve Francii rating 56 lg a dvě druhá místa. Na Dusigrosze stačit nebude, ale nějakého soupeře by porazit mohl.

2 DUSIGROSZ(FR), 8 s tr. Josef Váňa, ž. Josef Bartoš 70,0

V této slabé konkurenci jasný favorit. Pokud dokončí, tak v podstatě nemůže prohrát. Při posledním startu si na stejné distanci poradil se silnějšími soupeři velmi lehce.

3 KÖNIG SAMUR(GER), 7 tr. Pavel Kašný, ž. Pavel Kašný 70,0

Za poslední dva roky porazil jediného soupeře. Pokud ostatní dokončí, tak bude mít problém získat lepší než páté místo.

4 KORFU(FR), 6 tr. Pavlína Baštová, ž. Jan Faltejsek 70,0

Na jaře vyhrál v Itálii, ale poslední dva starty se mu moc nepovedly. Distance pro něj může být dlouhá. V této konkurenci může i tak bojovat o druhé místo.

5 WORLD SPEED(GER), 5 tr. Josef Váňa, ž. Jaroslav Myška 70,0

V Lysé daleko za nejlepšími. Následně podal lepší výkon v Itálii. Možná hlavní kandidát na zisk druhé příčky. Podle původu by distanci mohl zvládnout, i když zatím běhal převážně kratší dostihy.

Tipařův verdikt: Další velmi slabě obsazený překážkový dostih, kde je zcela jednoznačný favorit DUSIGROSZ, který pokud dokončí, tak by neměl prohrát. Nejvíce by se mu mohl přiblížit World Speed nebo Korfu. Pokud by konečně aspoň trochu navázal na své výkony před nákupem do českého majetku Foudre d`Allier, tak by i on mohl pomýšlet na lepší než čtvrtou příčku. (tj)

Tip: Dusigrosz – World Speed – Korfu

 

17:15 - 7.dostih

Jubilejní 100. VRŠANSKÁ UHELNÁ Svatováclavská cena

R - cena L - 3+ - 1200 m - 550 000 Kč

1 DRISH VENTURE(IRE), 3 j tr. Radek Holčák, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Bývá rychle na nohách, takže mostecká dráha vypadá jako plus. Jeho optimem je ale spíše „tisícovka“, takže pokud bude dráha měkčí, může ho předstihnout více soupeřů. Letos ho dvakrát porazil Jir Sun a jednou Politicum.

2 MANOAMANO(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Václav Janáček 59,0

Posledně v Drážďanech v cílové rovině musel měnit stopu, ale i tak výkonem trochu zklamal. Důvodem mohlo být i to, že výjimečně musel nastoupit bez fixce jazyka, která v Německu není povolena. U nás je na něj spoleh a bude obhajovat druhé místo.

3 PONNTOS(IRE), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 57,5

Podobně jako Drish Ventura je rychlíkem, jemuž by více seděl rovný kilometr. Na jaře podával výborné výkony, když v Chantilly vyběhl formu o hodnotě cca 42 kg francouzského handicapu. V dalších dvou startech mu ale síly došly dříve, když v Bratislavě byl hodně temperamentní už v paddocku. Od té doby skoro tři měsíce nestartoval. Je tedy otazníkem, v jaké se vrátí fyzické i psychické pohodě.

4 POLITICUM(FR), 5 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 59,0

Posledně mu došly síly, ale bylo to na příliš dlouhé mílové distance, navíc na měkké dráze začal zostra. Předtím se mu ve sprintech dařilo, když dvakrát prohrál i kvůli vysoké váze. Na měkku navíc podal životní výkon loni při EJC. V Mostě ještě nestartoval.

5 MANOLLA, 8 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,5

Loni tu skončila pátá, ale tehdy byla v životní formě. Posledně ztrácela na Jir Suna méně než délku, ale kromě nižší váhy těžila i z průběhu, přičemž ostatní soupeři byli spíše dvojkoví.

6 JIR SUN(GB), 4 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 59,0

Jarní progres završil vítězstvím na Turf Gala. Před dvěma týdny ale v Bratislavě vyběhl slabší formu, i když ho částečně omlouvá vysoká váha a metry rozdané v oblouku. Protože je koncovkářem, ideální pro něho není ani Most. V květnu tam sice vyhrál, ovšem dvojkové soupeře chytil až v posledních desítkách metrů.

7 CHOP CHOP(IRE), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,5

Loni sice vyhrála jedničku, ale ta byla hůře obsazená. O derby dnu finišovala čtvrtá za duem Politicum – Drish Venture. S nimi by poměr sil otočit neměla i proto, že spíše chodí zezadu. Do Mostu míří poprvé.

8 SWEETICON(GB), 7 b tr. Václav Luka, ž. Vendula Korečková 57,5

Předloni tento dostih vyhrála, ale loni se jí i kvůli měkčí dráze tolik nedařilo. Letos ve dvou jarních startech mnoho neukázala, přičemž od osmého místa v Gomba handicapu čtyři měsíce nevyběhla.

9 ZELOTE(FR), 4 j tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 59,0

Dosud startoval pouze ve Francii. Ještě v prosinci tam vlastnil vysoký handicap 42 kg, ale ani aktuální známka 36 kg není špatná, zvlášť když si s ní posledně slušně poradil v handicapu. Po startu bývá chtivý, takže kratší distance a mostecká dráha mu můžu sedět.  

Tipařův verdikt: Na jaře se o sprinterský trůn hlasitě hlásil Jir Sun, ale jeho poslední start je slabší, a i když v Mostě vyhrál, tamní dráha pro něj není ideální. Řada koní zamíří do Mostu vůbec poprvé. Jedním z nich je POLITICUM, jehož poslední výpadek jde na vrub dlouhé distanci, ale jinak letos podává dobré výkony, když dvakrát prohrál i kvůli vysoké hmotnosti. Sázkou na jistotu je obhájce druhého místa Manoamano. (jf)

Tip: Politicum – Jir Sun - Manoamano

 

17:45 - 8.dostih

Severočeská cena Hitrádia FM

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 20 000 Kč

1 ARIGNY, 6 tr. Helena Voršilková, am. Sabina Mokrošová 54,5

Jistý náznak formy ukázal začátkem července ve Varech, v dalším startu byl ale rychle mezi poraženými. Oproti minulým startům nemá žádáno o poslední startovní číslo.

2 SHEBY LOVE, 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 62,5     

Letos se jí nepovedl jen poslední start. Kvůli jedinému výpadku na ní netřeba lámat hůl, na této distanci tu zvítězila v květnu.

3 LARITA, 3 tr. Michal Tajmr, ž. Michal Hrouda 53,0        

Nejlepší letošní formu předvedla naposledy v Chuchli. Před ní byla ale White Ghost i Matey a oba dva i tentokrát vychází váhově lépe.

4 JOHANNES KEPLER(GB), 13 tr. František Mourek, am. Natálie Flenerová 54,0               

Veterán, který v posledních sezónách hlavně zaučuje začínající žáky. Na takhle dlouhé distanci nešel už dlouho a vypadá jako sázka do loterie.

5 DETERMIS, 8 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 61,5   

Naposledy by v Chuchli nejspíš zvítězila, téměř celou cílovou rovinu ale neměla místo. I tady bude potřebovat štěstí a v Mostě se jí nikdy moc nedařilo.

6 SHENABI, 3 tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 56,5  

Tady jistě potkává snadnější konkurenci než při dosavadních dvou životních startech, pokud ale nebude rychlejší po startu, nejspíš i tentokrát poběží zadarmo.

7 WILLY WONKA, 10 tr. Josef Bartoš, am. Pavlína Kašparová 48,0           

Dvě vítězství v 39 startech jsou z provinčních drah a v posledních třech sezónách startuje jen sporadicky. Aktuální formy nejsou doporučením.

8 MATEY, 4 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 55,0    

V červenci v Chuchli třetí za druhou Determis. Špatně nezaběhl ani na místní dráze v prvním letošním startu a nejspíše by mu pomohla měkčí dráha.

9 WHITE GHOST, 10 tr. Petr Kantek, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 64,0

Naposledy v Chuchli zvítězila díky taktické jízdě z konce pole. Tehdy druhá Determis by jí nejspíš porazila a tady je na tom váhově lépe.

10 BISETOUN(FR), 3 tr. Karel Germič, Simona Laubeová 58,5     

Při handicapové premiéře v Lysé patřila mezi spolufavority a po rychlém startu jí v cílové rovině minula většina soupeřů. Prodloužení distance téměř o kilometr je tedy překvapivé.

11 KIRA(IRE), 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Jakub Pavlíček 57,0        

V posledních handicapových startech obsadila vzdálené páté místo. Podobné ambice jí tu hatí 3 kg přes váhu.

12 TOM JOVI(FR), 3 tr. Tomáš Duchoň, Michaela Musialová 52,0

V obou dvou letošních startech dost chtivý. Jezdkyně bude muset „čarovat“, aby zvrátila nepříznivou statistiku.

13 PAJITKA, 4 tr. Helena Voršilková, am. Michaela Kacerová 50,5

Oba dva dosavadní starty proti těžší konkurenci těžko zhodnotit. Stájový druh Arigny startující z lepšího boxu vypadá ale jako lepší volba.

Tipařův verdikt: Pokud zapomene na poslední výpadek, může SHEBY LOVE přidat další vítězství z místní dráhy. Dobře by měly jít Determis a White Ghost, byť nejspíš budou potřebovat i jistou dávku štěstí. (fm)

Tip: Sheby Love – Determis – White Ghost

 

STARTOVNÍ LISTINY