Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 30. 10. - Českomoravská cena

Rozbory dostihů: Most - 30. 10. - Českomoravská cena

Rozbory dostihů na sobotu 30. října v Mostě, kde je na programu sedmička dostihů včetně Českomoravské ceny.

 

12:30 - 1.dostih

Říjnová mostecká míle

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 RAMUNTCHO(FR), 2 tr. Josef Váňa ml., ž. Martina Havelková 56,0

Narozen koncem dubna. Zakoupen za 16 000 euro ve Francii. Matka vyhrála na hirdách. Kompletně překážkový původ. Jako dvouletý na rovině může jen překvapit.

2 WHIRL WIND GIRL(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 55,0

Narozena koncem března. Dcera výborné Dumnonie, jejíž první potomek vyhrál jedničku. Díky původu i realizačnímu týmu by mohla bojovat o příčky nejvyšší hned při debutu.

3 APEROLA(IRE), 2 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Narozena v půlce dubna. Matka již dala blacktype potomka. Spíše delší, pozdnější původ. Díky realizačnímu týmu dobrým výkonem tolik nepřekvapí.

4 VELFED(IRE), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 57,0

V prvním startu daleko. Ve druhém předvedl mírný progres. Mohl by v něm pokračovat, ale otazníkem je delší distance. Podle původu vypadá spíš na sprintera.

5 HELLO BELLA(IRE), 2 tr. Zdeněk Seménka, ž. Jakub Pavlíček 57,0

Debut byl slušný, ale ve druhém startu dost zklamala. Míli by mohla zvládnout, ale asi bude jejím stropem. Pokud by navázala na debut, tak by mohla mít šanci na zisk nižší dotace.

6 RABBIT EL KABEIR(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Narozen začátkem února. Matka již dala i blacktype potomka. Neprodán jako hříbě za 12 000 euro. Poté třikrát z dražby škrtnut. Naposledy z breeze up dražby. Poté zřejmě zakoupen do ČR. Poměrně raný, mílařský původ. Stáj mívá úspěchy s dvouletky. O nižší dotace by mohl bojovat.

7 HIGHLAND PRECIOUS(GB), 2 b tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,0

Naposledy trochu zklamala v pozici favoritky. Předtím narazila dvakrát na silnou konkurenci, ve které se úplně neztratila. Prodloužení distance bude plusem. Opět favoritka dostihu.

8 KÖNIGIN LUCIA(GER), 2 Josef Váňa st., ž. Martin Laube 57,0

Nastupuje po pauze, ale má za sebou velmi slušný debut. Zřejmě největší konkurence pro favoritku. Distance by neměla být problém.

Tipařův verdikt: Favoritkou je HIGHLAND PRECIOUS, která již tuto roli jednou nesplnila, ale delší distance by pro ni měla být plusem. Zřejmě na ni čeká i o trochu slabší konkurence. Dále vychází Königin Lucia, která by v případě většího progresu po pauze mohla i vyhrát. Zajímavě vypadají i debutantky z renomovaných centrál. Zejména Dcera Dumnonie Whirl Wind Girl má dobrý původ. Ani Aperola jako polosestra blacktype koně na tom není špatně. Jen její otec v chovu docela zklamal. O konec tabule by mohl bojovat Rabbit Al Kabeir a v případě zlepšení oproti poslednímu startu i Hello Bella. (tj)

Tip: Highland Precious - Königin Lucia - Whirl Wind Girl

 

13:05 - 2.dostih

Cena DHK Baník Most – Černí andělé

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 NOMBEKO(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, ž. Jan Verner 56,0           

Při druhém startu pod novým trenérem se zvedla. Před dvěma týdny tu zaostala za Rabbit Spiritem o 4 a ½ délky a potřebuje další progres, aby mu porážku vrátila.

2 BOSTONSHAMAL, 3 s tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 56,0          

Zkraje sezóny v dobré formě, poslední čtyři běhání jsou ale slabší. Prodloužení distance je otazníkem a bude potřebovat, aby stínidla, která má hlášená poprvé, zabrala správně.

3 RABBIT SPIRIT(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 65,0    

Tady potkává pětici soupeřů, které před tu před dvěma týdny porazil. I s přídavkem za druhé místo tu opět vychází nejlépe, když nejblíže mu byla Nombeko.

4 PENSEUR(IRE), 6 bj tr. Martin Pišl, ž. Milan Zatloukal 60,0        

Před týdnem poslední v „učňovce“, když síly mu začaly docházet už v lahovickém oblouku. Ani mírné zkrácení distance mu tak nejspíš nepomůže, i když forma z Lysé byla o trochu lepší.

5 TARAWERA(IRE), 3 tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 57,0       

Po dubnovém vítězství pravidelně sbírá tabulová umístění. Z šestice koní, kteří se tu ukázali před dvěma týdny, by prodloužení distance měla ocenit nejvíce.

6 IRIS, 3 tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 54,0            

Před dvěma týdny tu šla po menší pauze a nebyla zas tak daleko od dvojice Nombeko a Tarawera. Mílová distance by jí měla pasovat lépe a může mířit za dotací.

7 DERNIERA(IRE), 6 tr. Ivan Kub, Lucie Fialová 60,0         

Letos ve třech startech bez náznaku formy a nezaběhla ani při EJC na oblíbené měkké dráze. Tehdy patřila do skupinky spolufavoritů, tady tomu bude spíše naopak.

8 ARC EN CIEL(FR), 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Jakub Pavlíček 58,5            

Naposledy v Bratislavě sice jako favorit neuspěl, jednalo se ale už o třetí dobrou formu za sebou. Je nejméně prověřený v poli a dá se čekat mezi nejlepšími.

9 BIG BOBBY(IRE), 7 j tr. Martin Pišl, ž. Michal Hrouda 52,0

Podobně jako stájový druh Penseur zaběhl lépe po návratu z pauzy. Tady potkává pětici soupeřů, na které nestačil před dvěma týdny, když na nejbližšího z nich Bostonshamala ztratil víc jak 6 délek.

Tipařův verdikt: Šest koní v tomto poli se tu ukázalo před dvěma týdny a i tentokrát nejlépe vychází RABBIT SPIRIT. Z poražených by mu mohla být nejblíže Tarawera a největší nebezpečí tak může být nejméně prověřený v poli, Arc en Ciel. (fm)

Tip: Rabbit Spirit – Arc en Ciel – Tarawera

 

13:35 - 3.dostih

Cena HIPODROMU MOST

R - cena III.kat. - 3+ - 2000 m - 60 000 Kč

1 VICTORIA VARY, 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 53,0

Nastupuje po roce. Jde si pro handicap. Proti zkušeným soupeřům bez šance.

2 AVIGNON, 4 j tr. Tomáš Váňa, Lucie Fialová 60,5

Nejvyšší třída v poli. Naposledy zklamal, ale jinak měl konzistentní formu, a pokud předvede její návrat, tak by neměl prohrát.

3 TREZY LADY(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 54,0

Podle forem vychází na 3. – 5. místo, ale trochu otazníkem je prodloužení distance. Matka i otec běhali distance okolo míle. Pokud si poradí s 2000 metry, což by v Mostě mohla, tak by dotaci získat měla.

4 DOUBLE LUCK(IRE), 4 j tr. Carina Schneider, Carina Schneider 57,0

Ve Švýcarsku většinou končí daleko od nejlepších. To by zde stačit nemělo. Měl by porazit spíše jen nezkušené soupeře.

5 CULIHRACH(IRE), 4 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 60,5

Poslední dva starty vyhrál. Distance není problém. Měl by se opět pohybovat vysoko.

6 IDEAL GRACE(GB), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,0

V posledních startech podává konzistentní výkony. Tady by to mělo stačit na boj o 2. – 4. příčku.

7 SVEN, 3 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 53,5

Při debutu daleko. Jde si pro handicap. Každý poražený soupeř bude úspěch.

8 BRILLIANT STAR(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 56,0

Po nadějném debutu přišla zdravotní pauza. Návrat v Německu nebyl nic moc. Poslední start ale lehce vyhrál. Určitě to bylo ve slabší konkurenci, ale potenciál má. Metry navíc budou plusem. Kandidát na boj o nejvyšší příčky.

Tipařův verdikt: AVIGNON naposledy dost zklamal, ale předtím podával stabilní výkony. Pokud se jednalo o jednorázový výpadek, tak by tentokrát měl vyhrát. Za ním je poměrně vyrovnaná situace. O další příčky by měla bojovat zejména trojice Ideal Grace, Culihrach a Brilliant Star. Největší šanci k progresu by měl mít posledně jmenovaný tříletek. Pro Ideal Grace by měla hrát výhodnější váha proti Culihrachovi. Tabuli by mohla doplnit Trezy Lady. Pro ni může být trochu problém distance. (tj)

Avignon – Brilliant Star – Ideal Grace

 

14:10 - 4.dostih

Cena primátora města Mostu

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 NAPOLEON BAY(FR), 3 tr. Jaroslav Drlík, ž. Jiří Palík 55,5

Před dvěma týdny v Mostě vyhrál o dvě kategorie níž. Když vezmeme v podaz tehdejší úlevu jezdkyně a přídavek za tento úspěch, tentokrát je o 10 kg výš. Může mít ale ještě rezervy, a protože má dost rychlosti, zkrácení distance by nemělo znamenat problém.

2 GILIENNE, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 49,0

Před týdnem v Chuchli se od ní čekalo trochu více, ale v závěru slábla. Tentokrát může ukázat více i díky kratší rovině, když by měla být na nohách rychleji než většina soupeřů. Koneckonců v Mostě už zvítězila.

3 MATELLO(FR), 4 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 55,0

V průběhu sezóny změnit trenéra a před dvěma týdny ukázal zlepšení, když v Bratislavě na jeho štítě skončili Fils de l’Air i Vingar, což by mělo platit i tentokrát. V jediném mosteckém startu sice neuspěl, ale v loňské Svatováclavské ceně se utkal se špičkou. 

4 PROCELLARUM(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 50,5

Po letní pauze se výkonu z letošní premiéry nepřiblížil. S mosteckou dráhou se seznámil před dvěma týdny, kdy mezi nezvítězivšími trochu zklamal čtvrtým místem. Sprint navíc asi nebude jeho parketou, když na příští týden je hlášený do chuchelské míle.

5 FILS DE L`AIR(FR), 7 bj tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 53,0

Bývá pomalejší z boxů a posledně v Bratislavě na konci pole neakceptoval tempo. Na druhou stranu v květnu se v podobném mosteckém dostihu dokázal dostat na špici, a přestože byl v handicapu o 5 kg výše a konkurence byla silnější, uhájil čtvrté místo. Poslední výkony každopádně důvěru nebudí.

6 VINGAR(FR), 4 j tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5

V Česku se uvedla povedeným startem v Pardubicích, kde hůře odskočila a dopředu se dostala i díky tomu, že dobře točila ostřejší pardubické oblouky. Následně v Bratislavě už pomalejší start nenapravila a Most nahrává spíše ofenzivním typům, i když pole není početné.

Tipařův verdikt: S přídavkem za poslední úspěch se může vypořádat tříletý NAPOLEON BAY. Zvlášť když mostecká dráha svědčí jeho ofenzivní taktice. Gilienne se do Mostu vrací po delší době, ovšem dříve se jí tam také dařilo. To Matello má s tamní dráhou jen jednu negativní zkušenost, ale znovu vychází lépe než dvojice koní, které před dvěma týdny porazil v Bratislavě. (jf)

Tip: Napoleon Bay – Matello - Gilienne

 

 

14:45 - 5.dostih

95. Českomoravská cena

R - cena I.kat. - 3+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 BIG BEN, 5 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 57,0

Před dvěma týdny prohrál v Mostě až na cílové pásce, ale bylo to v trojkovém handicapu, a přestože proti hlavním aktérům ponese o 4 kg míň, neměl by mít tolik třídy.

2 CHOP CHOP(IRE), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,5

Před rokem vyhrála v Chuchli jedničku na 1100 metrů, ani letos se neztratila mezi špičkou, i když na tu nejužší neměla. Minulý matnější start může jít na vrub vysoké hmotnosti. 1400 metrů sice není její parketa, ale nemusel by to být takový problém. Spíš to, že nebývá rychlá po startu, což je na mostecké dráze nevýhodou, ale zas nemá 2 kg penalitu jako hlavní hráči.

3 MANOAMANO(FR), 5 bj tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 61,0

1400 metrů vypadalo jako jeho hlavní parketa, ale stejně dobře běhá i na 1200 metrů, o čemž svědčí druhé místo ze sprinterského vrcholu Svatováclavské ceny. V EJC Million na to sice nenavázal, ale nemusela mu sednout měkká dráha. Poslední forma z Itálie se tady těžko zařazuje, na mostecké dráze ale vždy zaběhl dobře, stále je však nezvítězivší.

4 SALAR ISLAND(ITY), 4 tr. Václav Luka, ž. Václav Janáček 61,0

Českou premiéru absolvoval v EJC Million, kde skončil čtvrtý, ale možná mohl být i líp, protože dlouho hledal prostor k útoku. Ukázaná forma ho tu pasuje do role hlavního kandidáta.

5 LAILAHO, 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 60,0

Čtvrtý z Velké jarní ceny si v EJC Million došel pro páté místo. Na této distanci uplatňuje svoji koncovku, ale mostecká dráha bývá spíš pro ofenzivnější koně.

6 MANOLLA, 8 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,5

V Mostě byla čtvrtá ve Svatováclavské ceně, formu si drží dobrou, ale 1400 metrů na ní může být dlouhých a přeci jen jí schází trocha třídy.

7 MR RIGHT(IRE), 9 j tr. František Holčák, ž. Jan Verner 61,0

Tento dostih vyhrál v letech 2018 a 2019. Sezónu zahájil výborně, když vyhrál Gomba handicap a umístil se i ve Velké květnové a ve sprintu na Turf Gala. Začátkem srpna však podal matný výkon na 1000 metrů v Budapešti a od té doby neběhal. Přestože mostecká dráha je pro něj ideální a dvakrát zde vyhrál i Svatováclavskou cenu, aktuální forma je otazníkem.

Tipařův verdikt: Pro Mr Righta to v devíti letech může být poslední dostih kariéry a jistě by se chtěl hezky rozloučit na své oblíbené dráze, kde dosáhl řadu velkých úspěchů. Dlouhá pauza a neznalost aktuální formy však nebudí důvěru. To SALAR ISLAND se u nás uvedl dobře v EJC Million, kde navíc dlouho hledal prostor k útoku. Na mostecké dráze vždy zaběhl dobře Manoamano. V Ceně zimního favorita a dvakrát ve Svatováclavské ceně obsadil druhá místa, což vypadá jako varianta i tady, protože ve 22 startech se stále nedokázal zbavit statusu nezvítězivšího. (ob)

Tip: Salar Island – Mamoamano – Mr Right

 

15:20 - 6.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč

1 SINNFONIA, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Před dvěma týdny si v Mostě vedla nad očekávání mezi nezvítězivšími. S připočtením přesváhy je sice v handicapu o 4,5 kg výše, než když před měsícem skončila druhá v Lysé, ale ve třech letech může jít nahoru.

2 MARJANEH(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 60,0

Na vítězství při EJC nenavázala před týdnem v Chuchli. V Mostě zaběhnout umí, nicméně dosud v handicapech bodovala s trochu nižšími známkami. Pár lepších koní se tedy asi najde.

3 HELIOS, 4 tr. Jaroslav Pecháček, ž. Martina Havelková 50,0

Po dvou startech v bumperech posledně ukázal zlepšení na této distanci v Brně. Při prvním startu z boxů se přesto nevyhne roli outsidera, když je nevyhandicapovaný o 5,5 kg.

4 MACCAIA(FR), 3 tr. Filip Neuberg, ž. Václav Janáček 57,5

Pravá sestra Mo My Dream letos vyhrála jedničku, přičemž debutovala až jako čtyřletá. Tato kategorie by tedy pro Maccaiu neměla být stropem. Koneckonců při obou životních startech nebyla daleko od kvalitních soupeřů, navíc v Chuchli brzy nabrala velkou ztrátu.

5 SHENABI, 3 tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 49,0

Posledně ukázala jisté zlepšení. Nicméně jasně prohrála se Sinnfonií a jejich váhový poměr se nemění natolik výrazně, aby mělo dojít k otočení poměru sil.

6 MOCCAFIX(GER), 8 j tr. Filip Neuberg, Carina Schneider 57,0

Jaro měl povedené, ovšem v posledních šesti startech běžel zadarmo, když posledně neuspěl ani v Mostě. Tehdy zkoušel stínidla, která tentokrát hlášená nemá.

7 VADETABERRY, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 63,0

Minule se od ní v Brně čekalo více, když jí porazil i Helios. V Mostě ale koncem srpna skončila v 200 metrů kratším handicapu druhá, a i když je hodně naložená, o nejvyšší příčky by měla znovu bojovat.

8 VOSSOLIE, 8 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 48,0

Po sérii slabších výkonů se v posledních dvou startech chytil. Před dvěma týdny skončil v Mostě čtvrtý, a i když mu metry navíc nepomůžou, něco podobného se mu může podařit i tentokrát.

Tipařův verdikt: Pozitivní zkušenosti s mosteckou dráhou mají Sinnfonia a Vadetabbery, z nichž progresem nepřekvapí především první jmenovaná. Naplno se ale při vstupu do handicapu může prosadit MACCAIA, jejímuž potenciálu napovídá kvalitní původ. Navíc několik koní, s nimiž se posledně utkala v Drážďanech, šlo v dalších startech nahoru. (jf)

Tip: Maccaia – Sinnfonia - Vaderabbery

 

15:50 - 7.dostih

Severočeské cena HITRÁDIA FM

R - handicap V.kat. - 3+ - 2000 m - 20 000 Kč

1 DREAM OF LOVE, 5 tr. Lenka Horáková, am. Josef Břečka 55,0              

Naposledy se tu od ní čekalo více, jinak je na ní ale na místní dráze spolehnutí. Momentálně už je dost seběhaná, což ještě umocňuje úleva jezdce.

2 RABBIT MAKFI(GB), 8 tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová 61,0 

Vloni zvítězil při posledním startu v Brně, letos se mu nedařilo. Poslední běhání v Bratislavě může značit návrat formy, a i když v Mostě startuje sporadicky, může na to navázat.

3 WHITE GHOST, 10 tr. Petr Kantek, am. Jindřich Fabris 64,0     

Letos podává vyrovnané výkony, což platí i o posledních dvou maratónských startech. Koncem září porazila Vademillu v Lysé skoro o 7 délek a teoreticky by to mohla zvládnout znovu.

4 VADEMILLA, 3 tr. Allan Petrlík, am. Matyáš Luka 57,0

Před dvěma týdny tu narazila na silnější soupeře a v konci neměla co nabídnout. Lepší než výsledné deváté místo ale jistě bylo v jejich silách a stáji se v podobných dostizích daří.

5 TOM JOVI(FR), 3 tr. Tomáš Duchoň, am. Pavlína Kašparová 56,0          

V posledních čtyřech startech drží vyrovnanou formu a oproti poslednímu bratislavskému představení vychází o dost lépe než Rabbit Makfi. Není ale nejjednodušší na ježdění.

6 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 60,5          

S jezdkyní tvoří sehraný pár a na podzim se jim daří. Sem byl ale dohlášen a na takto dlouhé trati se ukázal jen při svém debutu v dubnu 2017.

7 DIAMONTE, 3 tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 59,5        

Po téměř vynechané sezóně předvedl v říjnu dva slušné výkony. Může se ještě zvednout, oproti poslednímu měření sil s Vademillou tu ale vychází o dost nevýhodněji.

8 DETERMIS, 8 tr. Lenka Horáková, am. Anna Lebdušková 55,5

V posledních třech startech v dobré formě, když koncem srpna tu byla v podobném dostihu pátá. Pro svou koncovku ale potřebuje svižný dostih, což se v menším poli zaručit nedá.

9 CANDLE IN THE WIND, 9 tr. Renata Pátková, žk. Renáta Ondráčková 48,0

Sezónu zahájila až v červenci a jedinou dotaci získala s aktuální jezdkyní v Praze. Prodloužení distance oproti poslednímu startu by měla ocenit, do Mostu se ale vrací po víc jak třech letech.

Tipařův verdikt: Dobré šance by tu měly mít nejméně prověřené klisny v poli, když oproti nedávnému měření sil tentokrát vychází VADEMILLA váhově lépe než Diamonte. V dobré formě celou letošní sezónu běhá White Ghost, ojedinělý výpadek z místní dráhy by měla odčinit Dream of Love. (fm)

Tip: Vademilla – Diamonte – Dream of Love

 

STARTOVNÍ LISTINY