Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Most - 9. 6.

Rozbory dostihů: Most - 9. 6.

Rozbory dostihů na neděli 9. června v Mostě, kde je vrcholem programu Cena jezdectví.

 

13:20 - 1.dostih - Cena společnosti HIPODROM MOST a. s.

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 HUDSON HORNET(FR), 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Narozen již v únoru. Otec raný, který již má několik vítězů v prvním ročníku. Na mateřské straně je spíše vytrvalost. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start. Zakoupen ve Francii na dražbě Osarus za 3500 euro.

2 FRANCIMOR(IRE), 2 Michal Hrouda 54,5 – Narozen v půlce března. Zakoupen v Irsku za 21 000 euro. Matka dala již tři blacktype koně. Z obou stran hodně vytrvalý, pozdnější původ. Díky realizačnímu týmu s ním je třeba počítat hned při debutu.

3 RABBIT BREATH(GB), 2 Nikola Petrlík 56,0 – Narozena začátkem března. Zřejmě jednička stáje. Zakoupena v Anglii za 4000 liber jako odstávče. Otec pozdnější sprinter. Matka pozdnější vytrvalec. Trenér mívá koně připravené hned na debut, takže by mohla mířit vysoko.

4 RABBIT MAKE(IRE), 2 Lucie Fialová 56,0 – Narozena koncem dubna. Polosestra dobré tříleté Tularky. Zakoupena jako odstávče za 8000 liber. Matka pozdnější vytrvalec. Otec má první ročník na dráze. Jako dvojka stáje zde vychází spíše na boj o čtvrté místo.

5 ACHIRD(IRE), 2 žk. David Liška 56,0 – Narozena v půlce dubna. Do dostihu dohlášena. Zakoupena v Irsku za 3800 euro. Matka vytrvalá, ale běhala již ve dvou letech. Zatím dala maximálně průměrné potomky.

Tipařův verdikt: Početně slabá sestava se schází ve druhém letošním dostihu pro dvouleté. Většina nevypadá dle původu nijak raně. Spíše se tedy budeme orientovat dle realizačních týmů. FRANCIMOR má za sebou realizační tým, který má tradičně dvouleté nachystané hned na debut. Má navíc výborný původ, takže je favoritem. Podobné platí o Rabbit Breath. Hudson Hornet má raného otce a je narozen brzo, takže by mohl být na debut docela připraven. (tj)

Tip: Francimor – Rabbit Breath – Hudson Hornet

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:45 - 2.dostih - Červnový mostecký sprint

R - cena III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 WOBULL SE NOW, 9 Adam Florian 66,0 – Most jeho ofenzivní taktice sedí a plusem je i očekávaná rychlá dráha. S vysokou váhou se vyrovnat může, ale na startu bude hned několik rychlíků, takže nemusí mít na špici dostatek klidu.

2 TRINIS, 5 ž. Giuseppe Virdis 61,5 – Je na něj spoleh, když jedinou slabší formu vyběhl na úvod sezóny právě v Mostě. Loni se mu ovšem na severočeském hipodromu dařilo. Tady každopádně několik soupeřů vychází lépe.

3 GILIENNE, 3 ž. Jan Verner 56,5 – Minule v Mostě zvítězila v handicapu lehce stylem start-cíl. Tehdy si jí ale soupeři nechali v oblouku trochu utéct, což se tady zřejmě nestane. Je ale na vzestupu, takže ztratit se nemusí ani o kategorii výš.

4 ORSSIO(FR), 5 ž. Petr Foret 58,5 – Poměrem váha/handicap vychází nejlépe. Posledně šel navíc lépe, než to vypadá na papíře, když měl kolizi po startu a v cílové rovině byl zavřený na bariéře. Situaci mu komplikuje kratší distance, i když minule byl rychle na nohách.

5 COOL BABY(GB), 4 žk. David Liška 60,0 – V Chuchli v podobné ceně zvítězila, přičemž porazila čtveřici nynějších soupeřů. I v Mostě zaběhnout umí, takže i když tentokrát ponese více kilo, znovu by měla být vpředu.

6 OPINION MAKER(IRE), 5 j Michaela Musialová 53,0 – Při české premiéře mnoho neukázal, ale startoval po dlouhé pauze a především pro něj byla distance příliš dlouhá. Tohle mu sedne lépe, i když optimum má o pár set metrů výše. Ve Francii vlastní slušný handicap 34,5 kg, ale jeho výkony mají spíše sestupnou tendenci a hlavním cílem tak asi bude zisk handicapu.

7 MANY REASONS(IRE), 3 ž. Martina Havelková 50,5 – Před dvěma týdny v Mostě debutovala posledním místem mezi nezvítězivšími. Distance jí sedne, přesto tu znovu vychází nejhůře.

8 NEVER NOW(GER), 6 b ž. Kateřina Hlubučková 58,5 – Most mu sedí, což ukázal před měsícem. Tehdy stylem start-cíl jistě porazil i Gilienne, přestože nosil o 7 kg více (tentokrát ponese jen o 2 kg více). Podobně jako Wobull Se Now ale potřebuje klid na špici.

9 CHICA QUERIDA(IRE), 5 b ž. Jaromír Šafář 57,0 – Letos si sice pod novým trenérem vede slušně, ale podle poměru váha/handicap tu vychází až jako sedmá. Plusem je rostoucí stájová forma.

Tipařův verdikt: Mostecký hipodrom sedí rychlíkům jako Wobull Se Now a Never Now, ale otázkou je, jak se srovnají na špici. Lepší volbou tak může být Cool Baby, která podobný handicap vyhrála v Chuchli, ale tentokrát ponese více kilo. V Chuchli na jejím štítě skončil i ORSSIO, ale v oblouku pospíchal vnější stopou a koně trenéra většinou potřebují start na rozběhnutí. Před dvěma v Mostě zaběhl slušně, takže navzdory kratší distance se konečně může prosadit naplno. (jf)

Tip: Orssio – Cool Baby – Wobull Se Now    

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:10 - 3.dostih - Cena amatérských dostihových jezdců

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč (dostih amatérů)

1 ZLATONKA(IRE), 3 am. Josef Břečka, Dis. 67,0 – Jako dvouletá zvítězila hned na debut ve Slušovicích. Od té doby ale nestartovala a váha, kterou ponese, vypadá děsivě.

2 TEMIGIN, 3 am. Tereza Winterová 60,0 – V letošních čtyřech startech potkal slušné vrstevníky, minule ale odešel se ctí. Zkrácení distance oproti předchozím pokusům vypadá jako plus.

3 SERESCO, 9 am. Lenka Janatková 55,0 – V Lysé zaběhl dobře, následně v Chuchli mu byla míle příliš dlouhá. Umí být rychle na nohách a v malém poli mu mohl mít trochu klidu na špici.

4 IBAR, 9 b am. Jindřich Fabris 61,0 – Vloni se několikrát umístil o kategorii výš, letos zatím bez peněz, v obou případech ale v těsném středu pole. S nejzkušenějším jezdcem v poli ho nelze podceňovat.

5 LAKAR, 9 bj am. Michaela Kacerová 57,5 – Letošní tři formy na papíře neoslní, žádné propadáky to ale nebyly. Vloni tu vyhrál podobný dostih v rámci PMU dne a tady by měl mířit vysoko.

Tipařův verdikt: LAKAR a Ibar se při svém posledním vystoupení utkali v Chuchli a navrch měl tehdy prvně jmenovaný. I tentokrát to vypadá lépe pro něj, i vzhledem k tomu, že v Mostě dokázal v podobném handicapu zvítězit vloni. Seresco vypadá jako ten, kdo by měl do trojpořadí promluvit nejvíc. (fm)

Tip: Lakar – Ibar - Seresco

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:35 - 4.dostih - Cena Jockey Clubu ČR

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 DRAMA, 7 b ž. Pavlína Filipová 57,0 – Vloni měla dobrou sezónu, letošní dva starty se jí ale nepovedly. Tady se může opřít o oblibu místní dráhy a dobré startovní číslo.

2 SWAN PRINCESS, 3 Adam Florian 55,0 – Původ má slušný a z maiden kategorie se jí podařilo vyčlenit už při druhém letošním startu. Momentální známka nemusí být strop a při handicapovém debutu je s ní třeba počítat.

3 SURIKATA, 6 žk. Taťána Mášová 61,0 – Vloni při PMU dni tu byla druhá ve velmi dobře obsazeném handicapu III. kategorie. Pak už se ale objevila jen na podzim a tady sezónu zahajuje.

4 RUSTIKAL(IRE), 3 žk. David Liška 55,0 – Při EJC dokončil v Gerschově memoriálu mezi poraženými. Do sezóny ale vstoupil třetím místem mezi kvalitními vrstevníky. Jakožto zástupce renomované stáje bude mít jistě své fanoušky.

5 MATYSEK(IRE), 6 ž. Petr Foret 59,5 – Vloni získával dotace pravidelně a dobře zahájil i aktuální sezónu. Na místní dráze se ale a ukázal zatím jen dvakrát v kariéře a velká sláva to nebyla.

6 RABBIT WIN(IRE), 4 Nikola Petrlík 56,5 – Ve dvou letošních startech brala čtvrté peníze, na vítěze se ale koukala s rozestupem. Tady dosáhnout na dotaci vypadá jako obtížnější úkol.

7 LUCIFER, 6 s am. Tereza Jedličková 52,0 – Dva letošní starty na místním Hipodromu nebyly úplně špatné. Tady ale potkává těžší konkurenci a začínající jezdkyně téměř nevyužívá svojí úlevu.

8 LA VELOCITA(IRE), 4 b ž. Jan Rája 58,5 – Vstup do sezóny na místní dráze nebyl špatný, následně se ukázala ve velmi těžkém handicapu. Ještě toho nemá tolik naběháno a v sedle bude mít žokeje, který jí dovedl k zatím jedinému životnímu triumfu.

9 KINGS ROCK(AUT), 3 ž. Jaromír Šafář 59,5 – Při debutu mu vítězství uniklo těsně, dobře se držel i v dalším startu. Ve Frankerbergrově memoriálu narazil na těžké soupeře, přesto jeho známka může být o trochu výš, než by potřeboval při vstupu do handicapu.

10 RAKIA, 6 s ž. Vendula Korečková 54,5 – První letošní start absolvovala až v květnu. Z mostecké dráhy už má dva triumfy na sprintech, tady jde ale výrazně delší distanci.

11 BIG BOBBY(IRE), 5 am. Kateřina Kuntová 55,0 – V amatérském dostihu tady bral poměrně překvapivě druhé peníze, následně narazil na extrémně rychle rozjetý dostih. Prodloužení distance vypadá jako plus, startovní číslo mu nejspíš moc nepomůže.

12 BORUVKA(IRE), 3 sj ž. Martina Havelková 58,5 – Jako dvouletá zvítězila hned na první pokus, pak to zkoušela mezi nejlepšími. Ani tady jí ale nečeká snadná konkurence. Poprvé má hlášenou fixaci jazyka.

13 EOWYN, 6 ž. Kateřina Hlubučková 55,5 – V aktuální sezóně má na kontě dva povedené starty. V Mostě to má ráda, tady jí ale čeká těžší konkurence. Měkčí dráha by byla plus.

14 VICTORIA REGINA, 5 s ž. Jiřina Andrésová 53,0 – Při sezónní premiéře jí tady porazila jen nepodchycená soupeřka. Následně ve Varech se od ní čekalo víc, stále ale o ní platí, že může jít ještě nahoru.

Tipařův verdikt: Na tuto kategorii víc než dobře obsazený handicap a koní s aktuální dobrou formou je tu dost. Victoria Regina posledně nebyla tolik aktivní, jak je u ní obvyklé, z venkovního čísla ale nebude snadné si najít dobrou pozici ani tenkrát. Eowyn tu umí zaběhnout a jistě by uvítala, pokud by byla dráha měkčí. Z tříletých padne do oka Kings Rock a Swan Princess, dobrou volbou může být ale i RUSTIKAL, který narazil hned při prvním letošním startu na slušné soupeře a je ze stáje, která v posledních týdnech produkuje vítěze jak na běžícím pásu. (fm)

Tip: Rustikal – Swan Princess – Victoria Regina

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 5.dostih - Cena DHK Baník Most – Černí andělé

R - handicap II.kat. - 3+ - 2000 m - 90 000 Kč

1 NAEX(IRE), 4 ž. Martina Havelková 51,5 – Jeho projev je „zelený“, ale postupně jde nahoru. Minule překvapil mezi kvalitními soupeři, přestože závěr absolvovala jeho jezdkyně bez třmenu. Po startu byl navíc chtivější a i jeho původ napovídá, že kratší distanci ocenění. Musí se s ním tedy počítat.  

2 FILIP(GB), 3 ž. Jan Verner 53,0 – Naposled jako jeden z favoritů neuspěl ve Frankenbergerově memoriálu. Po jednom výpadku ho ale nelze zatracovat, když předtím pravidelně bodoval mezi elitou ročníku. V Mostě skončil třetí v CZF a distanci by prostát měl.

3 GOLDEN IRENE, 7 Nikola Petrlík 58,0 – Loni se vyběhala díky úspěchům v Mimoni, ale jinde tak úspěšná není. Vstup do sezóny se jí nepovedl, a i když zkrácení distance nemusí být od věci, tady nezaujme.

4 QUEENTERA(GB), 4 ž. Vendula Korečková 53,0 – V minulé sezóně zkoušela i jedničky, ale úspěšná nebyla. V říjnu v Chuchli nevstoupila do handicapu špatně, ovšem tady je konkurence silnější a ponese 2 kg přes váhu.

5 GALIS, 6 ž. Giuseppe Virdis 60,5 – Letos bral v podobných mosteckých handicapech dvě nepříliš vzdálená třetí místa. Jednalo se ale o hůře obsazené dostihy, takže tady vychází spíše na konci tabule.

6 GLAVALINO(SRB), 7 ž. Kateřina Hlubučková 52,0 – Také on má s podobnými mosteckými dostihy zkušenosti. Na vítězství mu v nich vždy něco schází, ale umístění sbírá pravidelně. Něco málo tak může vydělat i tady.

7 DAWN RULER(GER), 5 ž. Jaromír Šafář 59,0 – Loni v Německu ze tří startů dva vyhrál a vlastní tamní handicap 66 kg. Středoevropskou premiéru absolvoval v Bratislavě, kde byl sice dále od nejlepších, ale v oblouku rozdával metry a narazil na kvalitní soupeře. Zasluhuje tedy pozornost.

8 VOSSOLIE, 6 s ž. Jiřina Andrésová 50,0 – Posledně na měkké dráze to nerozjel jako obvykle a zvítězil o dvě kategorie níž. Dotace sbíral i ve dvojkách, ale i když by Most měl jeho ofenzivnímu pojetí sedět, doposud se mu spíše vyhýbal.

9 FALCON BABY(IRE), 3 Michal Hrouda 56,0 – Před dvěma týdny v Mostě zvítězila, když jí sedlo prodloužení distance. Může jít nahoru, nicméně k přídavku za tento úspěch je nutné připočíst také to, že na rozdíl od minulého startu její jezdec nemá úlevu. Její váhový poměr s Glavalinem se tak mění o 7 kg, přičemž minule ho porazila o necelých 3 a ½ délky.

10 ORSON, 4 ž. Jan Rája 58,5 – Přestože po startu bývá chtivější, více by mu sedla delší distance. V podobném mosteckém handicapu vstoupil do sezóny posledním místem, a i když rozdával metry v oblouku, výrazně lepší to tentokrát asi nebude.

Tipařův verdikt: Hodně příznivců určitě najde dvojice příznivců trenérky Vocáskové. Falcon Baby už v Mostě zvítězila, ale pozitivní zkušenost s mosteckým hipodromem má také FILIP. Ten tu ponese méně kilo a mezi špičkou ročníku ukazoval více třídy, takže přes poslední výpadek vypadá trochu lépe. Nahoru může jít také teprve počtvrté startující Naex. (jf)

Tip: Filip – Falcon Baby - Naex

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:25 - 6.dostih - Cena jezdectví ing. Jiřího Hrbka

R - cena I.kat. - 3+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 EFILY(FR), 6 b ž. Radek Koplík 59,5 – Poslední dostih, který vyhrála, byla sice loni jednička na 1400 metrů v Bratislavě, ale soupeři nebyli nijak extra silní. Její ofenzivní taktice sice mostecká dráha sedí, přeci jen jsou ale pro ni lepší kratší tratě a před týdnem prohrála s Benidiction v Bratislavě.

2 BENIDICTION(IRE), 5 ž. Giuseppe Virdis 59,5 – Obhájkyně prvenství podává i letos solidní výkony. V Bratislavě vyhrála předzkoušku Ceny MPRV SR, v níž před týdnem skončila pátá. Týden dlouhá pauza nemusí být takový problém a 1400 metrů je její parádní trať.

3 STRASSBURG(GB), 3 Michal Hrouda 53,0 – Loni se propracovala mezi špičku dvouletých. V Memoriálu Rudolfa Deyla byla čtvrtá, v Jarní ceně klisen ale nakonec nestartovala. Její tým jí naordinoval start v aukčním dostihu v Drážďanech, kde sice skončila devátá, ale v kontaktu se slušnými koňmi. Ale i tady narazí na silné soupeře.

4 ZOCK(FR), 5 žk. David Liška 61,0 – Přestože zklamal ve Velké květnové, první start do sezóny nebyl špatný. Kvůli jednomu nepodařenému startu by se nad ním neměla lámat hůl a zkrácení distance mu může sednout. V květnové byl ještě na distanci ve hře.

5 HELLO HOBBY(IRE), 8 ž. Jaromír Šafář 61,0 – Loni tu byl třetí. Po čtvrtém místě v Gomba handicapu se zaměřil na starty v Německu, kde si nevedl špatně, v handicapech ale nosil nízkou váhu. Tady mezi okruh favoritů úplně nepatří.

6 TROPICAL BOND, 8 b ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Letos běhá ve výborné formě. Minule sahal po vítězství ve Velké květnové. Třetím místem v Memoriálu Jaroslava Maška ukázal, že mu 1400 metrů nedělá problém, míle by ale asi byla lepší.

7 FATHER FROST(IRE), 7 j ž. Jan Rája 61,0 – Cenu jezdectví vyhrál před třemi lety. Stále si drží vysokou výkonnost, což loni potvrdil vítězstvím v Tattersalls Mile. Do sezóny ale vstupuje později, když se před tím počítalo, že přejde do překážek.

8 MOLLYS BEST(FR), 5 s ž. Pavlína Filipová 59,0 - NESTARTUJE

9 SAGAR(IRE), 4 ž. Petr Foret 61,0 – Loňský vítěz Velké jarní vstoupil slušně do sezóny čtvrtým místem ve Velké květnové, kde uplatnil svůj finiš. Zkrácení distance by ale pro něj nemělo být to pravé, zvlášť na mostecké dráze.

Tipařův verdikt: Na startu se schází silná a vyrovnaná sestava. Obhájkyně Benidiction přeci jenom před týdnem v Bratislavě zrovna neuchvátila, přestože návrat na 1400 metrů jí přijde k duhu. Father Frost zas teprve vstupuje do sezóny. Tropical Bond běhá ve výborné formě, ale v Mostě na něj může být 1400 metrů trochu krátké. Distance by naopak měla sednout ZOCKovi, který by mohl odčinit minulé zklamání. (ob)

Tip: Zock – Father Frost – Tropical Bond

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:50 - 7.dostih - Červnová mostecká steeplechase

Stch - cena III.kat. - 5+ - 3800 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Kvalitativně i kvantitativně slabě obsazený dostih na tuto kategorii. Toho by mohl využít SIXTYSEVEN a po čtyřech letech zvítězit. Pomoci by mu k tomu měli dva slušné starty v nohách. To je hlavní výhoda oproti Simon Set, který má vyšší třídu, ale vrací se na dráhu po téměř roční pauze. Cote Mer má za sebou již tři letošní starty, ale stále se mu nedaří ani přiblížit k formám z Francie. Zde by to mohlo stačit na třetí místo. O další by mohl zabojovat Scare Crow. (tj)

Tip: Sixtyseven – Simon Set – Cote Mer

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:15 - 8.dostih - Cena Aintree Racecourse

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: ČARDA zatím absolvoval tři starty na překážkách a nevedl si v nich špatně. V prvních dvou nebyl na druhém místě daleko kvalitním soupeřům. V tom posledním nestačil na velmi silnou společnost. V této slabší konkurenci by se mohl vyčlenit z kategorie nezvítězivších na překážkách. Naopak hodně zkušeností má Avec Charme. Má i třídu na většinu soupeřů a nepřekvapil by ani bojem o vítězství. O další místa by se mohli poprat zejména Angostura a Phillipina, kteří mají podobnou třídu a slušný letošní start v nohách. Letošní debut naopak čeká Sonyattu, která ze třech startů na překážkách vytěžila i vítězství, ale bylo to ve slabší konkurenci. Tady by mohla doplnit tabulový doběh. (tj)

Tip: Čarda – Avec Charm – Angostura

SÁZKOVÁ NABÍDKA