Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 10. 8.

Rozbory dostihů: Pardubice - 10. 8.

Rozbory dostihů na sobotu 10. srpna v Pardubicích, kde se odběhne III. kvalifikace na Velkou pardubickou.

 

13:00 - 1.dostih - Cena za podpory společnosti Karel Hainz

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: TECH JURY již má na kontě vítězství v proutěných překážkách ze slušně obsazeného dostihu v Lysé nad Labem. Následně se mu tolik nepodařil start v Meranu, ale poslední start opět vyhrál, i když to bylo na rovině. I přes nejvyšší váhu je mírným favoritem. Slušný debut má za sebou na překážkách též Zafiro. Navíc má stejně jako Tech Jury plus v jezdci. Tajga zatím neukázala nijak velkou třídu na rovině, ale má čistě překážkový původ a realizační tým má v překážkách pro tříleté výbornou statistiku, takže je s ní třeba počítat hned při debutu na skocích. Naopak velmi slušnou rovinou třídu ukázal Benjamin, jehož handicap by nakonec stačil na start v derby. Díky původu a exteriéru by mu překážky měly vyhovovat. Trochu otazníkem je forma stáje, ale o vyšší příčky by bojovat měl. Dotaci by mohl získat i druhý zástupce trenéra Olehly v dostihu Christiano, který má zajímavý překážkový původ a při debutu na rovině si nevedl špatně, i když konkurence byla slabší. (tj)

Tip: Tech Jury – Zafiro – Tajga

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:30 - 2.dostih - Cena Mezinárodní výstavy Koně v akci

PP - cena III.kat. - 4+ - 3400 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: S vysokými ambicemi půjde na start hned několik koní, kteří překážkové zkušenosti začali sbírat teprve letos. Slovenský MEDICI stihl od června trojici startů na proutěnkách. V prvním z nich těsně prohrál s Cheminée, která před týdnem působivě zvítězila v Karlových Varech, ale v dalších dvou už přemožitele nenašel. Ponese sice nejvyšší hmotnost, ale stejně naložený byl i minule v Bratislavě, kde o více jak 15 délek porazil nad překážkami debutující vítězku Svatováclavské ceny Anitschku. Také Medici měl vysokou rovinovou třídu, když je vítězem Slovenského St. Legeru. Black Bard i Sirius zvítězili na rovinách ve dvojce a nad překážkami debutovali před dvěma měsíci. Tehdy v cílové rovině získal převahu Black Bard, a protože se jejich váhový poměr mění jen minimálně, měl by mít znovu navrch. Čtyřletý San Cristobal už loni v červnu ovládl siepi v italském Meranu, ale od té doby vyběhl pouze jednou. Stalo se tak v květnové meranské steeplechase, v níž ztratil jezdce na třetí překážce před cílem. Není ho tedy lehké zařadit. Nahoru může jít Nauplios, který byl při obou překážkových startech příliš chtivý. Oratory Davis loni sbíral dotace ve Francii a tady narazí na slabší konkurenci než při návratu na české dráhy, při němž byl zadržen. (jf)

Tip: Medici – Black Bard – San Cristobal

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:15 - 3.dostih - Cena města Pardubic – Cena Registany

Stcc - cena II.kat. - 4+ klisny - 4150 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejlepší vyhlídky tu má POINSETTIA. Svěřenkyni Čestmíra Olehly sice v obou letošních startech v závěru docházely síly, nicméně se jednalo o kvalitně obsazené dostihy a od nejlepších nebyla zas tak daleko. Mezi klisnami naposled startovala v říjnové Ceně Laty Brandisové, v níž jistě zvítězila. V červnovém dostihu pro klisny obsadila druhé místo Silk, přičemž Dunáta, Carry The Glory a Jitřenka na ní ztrácely více než 20 délek. Pro Josefem Váňou připravovanou Silk nevypadá prodloužení distance o 800 metrů jako problém, takže by měla být největší soupeřkou favoritky. Kandidátkou na doplnění medailového pořadí je Alegoria. Ta pod novým trenérem vítězně vstoupila do sezóny a minule nezklamala ani při premiérovém startu na distanci přes čtyři kilometry, když za sebou nechala i o 5,5 kg méně zatíženou Carry The Glory. Tentokrát ponesou stejnou hmotnost. Stabilní účastnicí dostihů pro klisny je Dunáta, ale protože letos vypadá v trochu slabší formě než před rokem, obhajoba čtvrtého místa nebude jednoduchá. Hayley dobře vstoupila do sezóny ve Wroclawi, ale další start byl slabší a pardubický kros si vyzkouší poprvé. To slovenská Rain Magna s ním má zkušeností dost, ovšem od negativního dubnového startu nevyběhla a v jedenácti letech je v této sestavě veteránkou. (jf)

Tip: Poinsettia – Silk – Alegoria

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:50 - 4. dostih - Cena Peruána

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 5200 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: V tomto dostihu by měla hrát prim dvojice koní z tréninku Josefa Váni. THEOPHILOS se po výpadku z první kvalifikaci předvedl slušně v Červnové cross country Válečníka na dvě míle. Dnešní distance by mu ale měla vyhovovat, tak by se mohl prosadit naplno a navázat na své loňské výkony. Hlavním soupeřem by mu měl být obhájce prvenství Zarif, který potvrdil příslušnost ke špičce čtvrtou příčkou v druhé kvalifikaci. Lombargini sice minule spadl, do sezóny ale vstoupil vítězně v trojkovém handicapu. Letos šel nahoru Tamas, který byl třetí v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem a naposledy čtvrtý ve Švédské Velké národní. Nadějně do sezóny v červnu vstoupil Modřín, když byl třetí ve dvojkovém krosu na 4500 metrů a metry navíc by mu neměly vadit. Logian Whistle se loni několikrát umístil ve Francii, s pardubickými krosy ale zkušenosti nemá a bude to jeho první start v sezóně. Krocoleon také spíš běhal klasické steeplechase, dokázal být ale i třetí v Ceně Vltavy a i přes nepovedený začátek sezóny ho úplně podceňovat nelze. (ob)

Tip: Theophilos – Zarif – Lombargini

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:25 - 5. dostih - Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. - III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase

Stcc - cena NL - 5+ - 5800 m - 400 000 Kč

1 PLAYER, 7 ž. Marcel Novák 70,0 – Vstup do sezóny sice neměl loni třetí z Ceny Labe nejlepší, ale v první kvalifikaci zaběhl slušně. Pokud podá podobný výkon, měl by být opět ve hře.

2 NO TIME TO LOSE(GB), 10 j ž. Jan Kratochvíl 70,0 – Předloňský vítěz Velké pardubické loni tuto kvalifikaci vyhrál. Teď ale teprve vstupuje do sezóny, což je proti rozběhaným soupeřům nevýhoda.

3 RIBELINO(FR), 11 ž. Andrew Glassonbury 70,0 – Po vítězství ve Velké pardubické 2015 se mu přestalo dařit. Vypadá to ale, že pod novým vedením pookřál. Náročná oranice mu v první kvalifikaci sebrala dost sil, takže svoji ofenzivní taktiku nedotáhl do konce. Při lepší taktice a terénu by mohl ukázat více.

4 ANGE GUARDIAN(GER), 11 ž. Lukáš Matuský 70,0 – Velká pardubická mu sice loni tak nevyšla, ale vyhrál dvě kvalifikace a i letos je zatím neporažen. Měl by být favoritem dostihu.

5 CHICNAME DE COTTE(FR), 7 bj ž. Jordan Duchene 70,0 – S českými reáliemi se seznámil v první kvalifikaci, kterou absolvoval na chvostu pole. Nakonec sice skončil pátý, na nejlepší ale nestačil.

6 BRIDGEUR(FR), 8 s ž. Jaroslav Myška 70,0 – Letošní dva starty absolvoval ve Francii, kde v únoru porazil i Chicname de Cotte. Po aktivních průbězích mu koncovka moc nevychází. Teď se představí po několikaměsíční pauze.

7 MAHONY, 7 ž. Marek Stromský 70,0 – Loňský vítěz Velké pardubické vstoupil do sezóny současným druhým místem se Strettonem v Úvodní cross country Koroka. Ve druhé kvalifikaci při nástupu na travnatý ovál trochu ztratil, v závěru se však opět rozcházel. Možná, že případná měkčí dráha než minule, by mu mohla sednout lépe.

8 TEMPLÁŘ, 12 Jan Odložil 70,0 – Vstup do sezóny měl v červnu v pardubické dvojce slušný. Tady ale narazí na lepší soupeře a ani ve svých nejlepších letech nepatřil k nejužší špičce.

9 STRETTON, 9 ž. Jan Faltejsek 70,0 – Loni třetí z Velké pardubické byl v Úvodní cross country Koroka současně druhý s Mahonym. První kvalifikaci šel zpočátku moc opatrně. Čtvrtou příčkou trochu zklamal, ale tady může opět patřit k nejlepším.

Tipařův verdikt: Favoritem by měl být letos stoprocentní ANGE GUARDIAN, který kvalifikace umí. No Time To Lose teprve vstupuje do sezóny a potřeboval by měkčí dráhu. Rozběhaní Stretton a Mahony proti němu mají výhodu. Při lepším průběhu by mohl být ve hře i Ribelino. (ob)

Tip: Ange Guardian – No Time To Lose – Ribelino

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:55 - 6.dostih - Cena společnosti K-K METAL a.s.

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Začátkem června v podobném dostihu zvítězil Casper. Svěřenec Čestmíra Olehly v klasických steeplechase ukázal jedničkovou třídu, takže v této kategorii by neměl vydržet dlouho. Posledně na něj třetí TURONI ztrácel 4 délky, ovšem zatímco tehdy byly jejich hmotnosti vyrovnané, tentokrát i díky úlevě amatérského jezdce ponese Turoni o 7 kg méně. Nebude tedy překvapením, když se jejich poměr sil otočí. Dvojice New FinchString v říjnu obsadila druhé a třetí místo v Ceně Jana Kašpara. Oba dva se letos představili jednou, a zatímco New Finch spadl na čtvrtém skoku, String na o kilometr kratší distanci porazil Kifaayu. Od května ale nevyběhl, takže i jeho forma je trochu otazníkem. I díky o 3 kg nižší nesené hmotnosti tedy znovu lépe vychází New Finch. Na startu bude také několik zajímavých pětiletých koní. Mr Spex a Mansur koncem června obsadili první dvě místa v handicapu, a protože Mansur tentokrát bude vůbec nejvíce naloženým koněm, úspěchem pro něj bude umístění na tabuli. Mr Spex může pomýšlet i výše. V říjnové Ceně ČASCH se s ním o třetí příčku podělil Čmelák, který by měl zvládnout návrat na delší distanci, ale přes tři měsíce nestartoval. (jf)

Tip: Turoni – Casper – New Finch

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:30 - 7.dostih - Cena podporovaná společností AGROVENKOV o.p.s.

Stcc - cena III.kat. - 4 - 4150 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Kvalitativně i kvantitativně slaběji obsazený dostih. Z toho by mohl těžit DEL REY, který má dost zkušeností a naposledy skončil v podobném dostihu druhý. Fringant de Chanay cválal k poslednímu skoku před ním, ale na něm spadl. Mezi koňmi byl chtivější, takže delší distance může být problém. Do cíle se dostal pouze loni ve Vittelu, kde v menším dostihu přes haies skončil druhý. Ve stejném dostihu jako výše zmíněné duo posledně startoval také Poetik, který skončil o daleko za Dey Rey, takže by ho ohrozit neměl ani tentokrát. Přesto vychází znovu na třetí místo. Zatím nemá tolik startů a měl by se zlepšovat. O zbylé dotace by se mohly poprat zejména Modrava a Sochi, které i díky váhovému rozdílu vycházejí hodně podobně. Více zatím ukázala Sochi, ale nese o 4 kg vyšší váhu. Rozhodující by tak mohl být zkušenější jezdec. Verlaine byl při debutu dále od nejlepších, takže by průnikem na nejvyšší příčky překvapil. (tj)

Tip: Del Rey – Fringant de Chanay - Poetik

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:05 - 8.dostih - Cena za podpory Sportovního parku Pardubice

Stcc - handicap IV.kat. - 5+ - 3350 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Nestává se často, aby v handicapu této kategorie byli hned čtyři letošní vítězové, přičemž všichni zabodovali právě na distanci, na které se představí i tentokrát. Rideri Cross tu uspěla o kategorii výš mezi klisnami stylem start-cíl, když za ní zůstala užitečná Silk. V květnu tu v podobném handicapu triumfoval Torgon, který běhá hlavně dostihy na trávě a v Brně za ním nebyl daleko Marcon. Ten bojoval o vítězství při svém posledním představení ve Světlé Hoře, to bylo ale na delší trati, která by pro něj měla být lepší. Oranici se dlouho vyhýbal i Big Mago, jeho červnové vítězství ale ukázalo, že si s ní poradit umí. Poslední z letošních vítězů je Golem, který zvítězil dokonce po dvouleté pauze a při prvním pokusu na překážkách. Mírnou preferenci má ale LAD IN. Ten vynechal loňskou sezónu a při svých posledních dvou startech se dokázal dobře držet s naší elitou rychlých krosařů. (fm)

Tip: Lad In – Rideri Cross - Golem

SÁZKOVÁ NABÍDKA