Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 12. 10.

Rozbory dostihů: Pardubice - 12. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 12. října v Pardubicích, kde jsou vrcholy Křišťálový pohár a Stříbrná trofej.

 

12:00 - 1.dostih - Memoriál Ing. Jiřího Šindlera – 33ti násobného startéra Velké pardubické

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč (dostih amatérů)

Tipařův verdikt: Úvodní dostih pardubického mítinku nabízí poměrně přehledné pole. Vloni se v tomto dostihu představila dvojice Roony a Creola Tiger, a brali druhé a čtvrté peníze. Podle jejich letošních forem by se opět umístit mohli. Více třídy ukázal Naex, který byl naposledy čtvrtý v dobře obsazeném dostihu při EJC mítinku. Předtím se dokázal umístit i o dvě kategorie výše. Rovněž do lepších dostihů už nahlédl Darien, to bylo ale na sprintech, a v posledních dvou sezónách se mu nevede. Letos se na dráhu vrátila poměrně úspěšně Perchta, a i když s podobnou distancí ještě zkušenost nemá, koně trenérky Vocáskové nelze podceňovat. To EPAULED už na maratónské trati zvítězil, a přesto, že ve Varech utržil šokující porážku, tady by se to opakovat nemělo. (fm)

Tip: Epauled – Naex – Roony

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

12:50 - 2.dostih - Memoriál Josefa Jančára - Cena amatérů Fegentri

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V nejpočetněji obsazeném dostihu sobotního programu nikdo výrazněji nevyčnívá. Velkým jménem je derby vítěz Gontchar. Ten se ale letos vrátil na dráhu pod novým trenérem a zůstává za očekáváním, když posledně v Chuchli skončil v podobném dostihu až šestý. Jako lepší volba tak vypadá dvojice koní, která se sice letos nad překážkami nepředstavila, ovšem už s nimi má zkušenosti. Fabryan letos vyhrál čtyřku na rovině a nad překážkami startoval ve druhé polovině loňské sezóny. Především druhé místo z bratislavských proutěnek tu má svou hodnotu. Trochu vyšší rovinou třídu má GOLDEN IRENE, která nad překážkami nestartovala dokonce přes dva roky. V krátkých dostizích přes proutěné překážky nicméně zaznamenala několik cenný výsledků včetně třetího místa ve dvojce. Naopak Duke míří většinou do dostihů přes těžší skoky, přičemž mínusy jsou nejvyšší váha i delší pauze. Minimálně dotaci ale vybojovat může. Gotscha a Holin One se naposled utkaly v Karlových Varech, kde měla trochu překvapivě navrch dříve jmenovaná. Ve stejném dostihu měla nad překážkami debutovat Ukraina, ale skončila na zkušebním skoku. Na rovinách v Polsku patřila do trojek a i vzhledem k realizačnímu týmu jí přehlížet nelze. (jf)

Tip: Golden Irene – Fabryan - Gontchar

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:30 - 3.dostih - Cena společnosti BOHEMIA SEKT, s.r o. - Zlatá spona tříletých

PP - cena I.kat. - 3 - 3200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména BENJAMIN a First of All. O trochu lépe vychází první jmenovaný, který ukázal slušnou třídu na rovině a na překážkách se potkal se silnější konkurencí. Mohl by jít navíc stále nahoru. First of All je též na překážkách neporažen, ale obě jeho vítězství pocházejí ze Slušovic, kde narazil na slabší konkurenci. Menší dráha mu též zřejmě vyhovovala. Za touto dvojicí zřejmě ostatní soupeři zaostávají. Nejlepší z nich by mohla být Tajga, která na Benjamina ztrácela zhruba 8 délek při jejich debutu na překážkách. Zhruba 2 délky za ní skončil Yahk, který následně skončil čtvrtý ve Slušovicích. Christiano zvládl docela slušně debut na překážkách, ale v dalším startu zklamal. Po jednom nepovedeném startu ho nelze odepsat, takže by ziskem vyšší dotace tolik nepřekvapil. (tj)

Tip: Benjamin – First of All - Tajga

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:10 - 4.dostih - Křišťálový pohár města Pardubic

PP - cena NL - 4+ - 3400 m - 300 000 Kč

1 ICAR(GB), 7 s ž. Alexandre Orain 70,0 – Na rovinách patřil kdysi mezi přední vytrvalce. Loni ale měl zdravotní přestávku, když startoval jen jednou zkraje sezóny poprvé na překážkách. První letošní starty nebyly nic moc, ale poslední již byl nadějnější. Přestože se dočká oblíbené měkké půdy, musel by ukázat víc než dosud.

2 BLACK BARD(IRE), 4 ž. Josef Bartoš 66,5 – Loni čtvrtý z Velké jarní přešel letos na překážky a druhý start v srpnu v Pardubicích lehce vyhrál. Neztratil se ani v nově vypsané předzkoušce, kdy nestačil jen na vítěznou Chemineé.

3 GOLDEN DEVIL, 6 ž. Lukáš Matuský 70,0 – Před třemi lety byl třetí v St Legeru a v širší špičce se držel i o rok později. Loni již šel s formou dolů a letos přešel na překážky. Na nich si nevede špatně, chodí ale až moc zezadu. V této společnosti se nevyhne pozici outsidera.

4 AZTEK, 8 ž. Martin Liška 70,0 – Předloňský vítěz měl loni výbornou sezónu, kdy sice neuspěl ve Zlatém poháru, ale na podzim vyhrál Gran Corsa Siepi di Merano. Do letošní sezóny ale vstoupil později a jeho formy nevypadají tak dobře. V obou startech v Itálii ale byl ve hře a nebylo to mezi lehkou konkurencí.

5 TRIM(POL), 7 Andrii Chopyk 70,0 – Letos konečně vyhrál největší dostih přes proutěné překážky v Polsku. Wielka Partynicka se běhá na 4200 metrů, což není jeho parketa. Žokej ho ale zpočátku držel, což se mu viditelně nelíbilo. Pak však dle svého zvyku všem odskočil a už ho nikdo nechytil. Při svém loňském stratu v předzkoušce Zlatého poháru jeho enormní náskok soupeři zlikvidovali, tahle distance by mu měla sedět líp. Očekávaná měkčí půda ale jeho taktice svědčit nebude.

6 CHEMINÉE(IRE), 4 ž. Jan Faltejsek 64,5 – Vyhrála všechny své tři starty na překážkách. Působivá byla porážka Merelly ve Varech i lehké vítězství ve zdejší předzkoušce začátkem září, kdy porazila Black Barda a Icara. S výraznou úlevou pro čtyřleté zde může opět pomýšlet vysoko.

Tipařův verdikt: Talentovaná CHEMINEÉ může opět zužitkovat úlevu pro čtyřleté a navázat na své letošní výkony na překážkách, kdy s přehledem vyhrála poslední dva starty včetně zdejší předzkoušky před Black Bardem a Icarem. Větší nebezpečí by pro ni mohli představovat dva zkušení soupeři. Aztek před dvěma roky tento dostih vyhrál a loni přidal vrchol italské sezóny Gran Corsa Siepi di Merano. Letos vstoupil do sezóny později a jeho formy sice tak nezaujmou, přesto držel se špičkou v Itálii krok. Nejlepší polský proutěnkář Trim je znám svou extrémně ofenzivní taktikou, která mu loni v předzkoušce pardubického Zlatého poháru nevyšla. Letos byl ale doma suverénní. 2 míle jsou pro něj ideální, očekávaná měkčí dráha však není to, co by mu pomohlo. (ob)

Tip: Cheminée – Trim – Aztek

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 5.dostih - Cena Východočeské televize V1

Stch - cena IV.kat. - 4+ - 3900 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: ARLINGTON proměnil debut na překážkách v jisté vítězství proti dvěma slušným soupeřkám. Ve druhém startu na skocích by tak mohl jít ještě nahoru. Konkurence se navíc nezdá nějak extra silná, takže by měl zůstat na překážkách neporažen. Nejvíce by ho měl ohrožovat Meisho Kongoh nebo Natiqua. V jejich vzájemném souboji v posledním startu měl navrch první jmenovaný, ale klisna teprve vstupovala do sezony, takže tentokrát by mohl být jejich souboj více vyrovnaný. Eliáš v minulosti dokázal v takovéto konkurenci bodovat, ale za poslední dva roky na dotaci nedosáhl. Vážnějším kandidátem na dotované umístění by tak mohl být Nauplios, který by ještě mohl mít rezervy. (tj)

Tip: Arlington – Natiqua – Meisho Kongoh

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:35 - 6.dostih - Cena podporovaná závodištěm Wrocław

Stch - handicap III.kat. - 4+ - 3600 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Po dohlášení před týdnem startujícího Heliostata se tu na start postaví pětice koní. Yara to letos zkusila na proutěnkách i na „klasice“ a většinou čelila těžkým soupeřům. To se dá říci i o jejím posledním představení ve Varech, kde podlehla jen nadějnému Arlingtonovi. Oratory Davis byl vloni v tréninku ve Francii a po návratu na naše území se mu nevedlo. Že ale ještě vše nezapomněl, naznačil před měsícem ve Slušovicích, kde se o současné vítězství podělil s Imphalem. Santos se vrátil na dráhu po roční pauze a při svém jediném letošním startu byl nad jeho síly jen Korfu, který platí též za příslib do budoucna. Nad síly této trojice může být polobratr výborného Charme Looka, CHARISMATIC. Jak naznačil naposledy, tato kategorie by nemusela být jeho stropem, a návrat z krosu na ovál by mu neměl činit problém. (fm)

Tip: Charismatic – Santos – Oratory Davis

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:10 - 7.dostih – Stříbrná trofej podporovaná sázkovou kanceláří BETINO

Stch - cena NL - 5+ - 4400 m - 300 000 Kč

1 ANAKING(FR), 9 ž. Jan Faltejsek68,0 – Před třemi lety vstoupil na naši scénu ve velkém stylu, když vyhrál Váňovu Velkou národní v Chuchli, Stříbrnou trofej i Gran Corsa Siepi di Milano. Na začátku další sezóny se však zranil a na dráhu se vrátil až po roce. Comeback to však byl opět vítězný a sezónu zakončil v Křišťálovém poháru, kde porazil soupeře rozdílem třídy. Letos se ale na dráze objeví poprvé. Pokud se přiblíží loňským formám, neměl by mít problém.

2 POLO ROUGE(FR), 8 j ž. Alexandre Orain 68,0 – Před příchodem k nám vyhrál tři steeplechase v řadě na provinčním francouzském závodišti v Granville. I tam ukazoval tempový projev, ale při prvním startu na našem území ve Zlatém poháru EŽ v Chuchli za to vzal fakt hodně a nevydržel se silami do cíle. Pokud se ho podaří vést rozumněji, nemusí být bez šance.

3 ČÁRIRAY, 12 ž. Jan Odložil 68,0 – Vyhrál tento dostih před šesti lety. Ještě loni na podzim dokázal být blízko výborné Famous Valley v Chuchli. Letošní formy ale nijak oslnivě nevypadají, pomoci mu může jen podzimní forma a oblíbená měkká dráha.

4 DANGEROUS GLEAM(GER), 10 ž. Niklas Lovén 68,0 – Předloňskému vítězi Zlatého poháru kvůli zranění nevyšla loňská sezóna. Letos se po čtvrtém místě ve Zlatém poháru zaměřil na starty v Itálii, kde zapadl mezi špičku, když byl čtvrtý v Gran Corsa Siepi d’Italia. V meranském vrcholu však hned zkraje podklouzl a ztratil jezdce. Při svém tempovém pojetí se mu dařilo spíš na pevnější dráze, pokud si však poradí i s měkčím povrchem, mohl by být vepředu.

5 MISTER WESTMINSTER(GB), 9 b ž. Josef Bartoš 68,0 – Kdysi na rovinách patřil k elitě a ani na překážkách se neztratil mezi špičkou v Itálii. Loni se mu nevyhnuly zdravotní problémy, letos však ve Zlatém poháru v Pardubicích spadl v nadějné pozici a v tom chuchelském nestačil jen na duo výborných klisen Famous Valley a Slivku. I tady se s ním tedy musí počítat.

Tipařův verdikt: Pokud po roce nastoupí ANAKING v dobré formě, neměl by mít problém. Na jeho zaváhání bude čekat Dangerous Gleam, který patří ke stálicím na naší scéně. Nemusí mu však sednout měkčí dráha. Tu by naopak uvítal Mister Westminster, který nešel špatně při posledním startu v Chuchli. Tam po aktivním průběhu zklamal nováček na našich drahách Polo Rouge, který bude muset krotit svůj temperament. (ob)

Tip: Anaking – Dangerous Gleam – Mister Westminster

SÁZKOVÁ NABÍDKA