Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 17. 6.

Rozbory dostihů: Pardubice - 17. 6.

Rozbory dostihů na pátek 17. června v Pardubicích, kde je na programu čtveřice rovin a dvojice proutěnek.

 

16:00 - 1.dostih

Cena za podpory OZA reality

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Několik koní už se tu utkalo v podobném květnovém dostihu. V něm suverénně zvítězil NAARDEN, za nímž se umístila dvojice koní, kteří před týdnem dokázali své kvality vítězstvími v Brně. Navíc ho čeká teprve čtvrtý životní start, takže může jít ještě nahoru. Nevyhne se tedy roli jasného favorita. Čtvrtý v květnu skončil Le Conquerant, který by měl znovu porazit pátého Aribis, když větším soupeřem mu může být až jedenáctý Sharett. Ten totiž výrazně ztratil na startu, ale následně se v dobrém světle předvedl v chuchelském handicapu. V něm s odstupem doběh uzavřela Dalmácie, která ale loni ukazovala, že jí podobné dostihu sedí. Jako hlavní čekatel na zaváhání favorita nicméně vypadá Glavalino. Vyloženým supervytrvalcem sice není, ale i jeho letošní premiéra napovídá, že většinu soupeřů třídou převyšuje. (jf)

Tip: Naarden – Glavalino – Le Conquerant

 

16:30 - 2.dostih

Cena za podpory firmy Václav Žižka – izolace

R - cena IV.kat. - 3 - 2900 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: I ve druhém dostihu je favoritem kůň, který v Pardubicích bude navazovat suverénní vítězství. NEW FRIEND před necelým měsícem procválal cílem s náskokem 15 délek, a to mu na rozdíl od řady soupeřů scházely dostihové zkušenosti. Přestože tedy ponese nejvyšší hmotnost, jeho porážka vypadá obtížně. Dvojici šancových koní chystá do dostihu trenér Martin Liška. Trochu lépe vypadá Valentin Tcheque, který má sice kratšího otce, nicméně posledně s metry navíc ukázal progres, když v Chuchli skončil na blízkém čtvrtém místě. Stormmy už si podobnou distanci vyzkoušel v Lysé nad Labem, kde ho porazila pouze trojice koní, kteří už letos dokázali zvítězit. Z dvojice trenéra Radka Holčáka je lepší šancí Sirael, která má za sebou povedený debut, byť blízké třetí místo získala ve slabší konkurenci. Druhý start měla absolvovat ve Slušovicích, ale tam prorazila startovací boxy. Lépe, než to na první pohled vypadá, zaběhl v prvních dvou startech Maximus Decimus, který na kratších tratích doplácel na pomalejší starty. Vzhledem k mateřské straně rodokmenu je nicméně supervytrvalecká distance otazníkem. Pozornost zaslouží také debutantka Sardinie, jejíž pravé sestry Stezka a Sahara loni podobné pardubické dostihy vyhrály. (jf)

Tip: New Friend – Valentin Tcheque - Sirael

 

17:00 - 3.dostih

Cena hejtmana Pardubického kraje (I. oddělení)

R - cena III.kat. - 3-4 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Favorit se zde nehledá lehce. Všichni koně debutují, takže se jedná o hodně otevřený dostih. SONY má dobrý český původ. Sestra Slivka předvedla hodně na rovině i na překážkách. Otec si vede slušně s prvními tříletky. Navíc má kvalitního jezdce, takže by mohl vyhrát. Někteří potenciální soupeři mají začínající jezdce. To je případ zejména La Salinera, který má dobrý původ, ale jeho jezdec absolvuje úplně první životní start. Dobrý český původ má i Dalida. I ona má začínající jezdkyni, ale ta již získala dvě vítězství a navíc má úlevu 5 kg, takže Dalida má velmi výhodnou váhu. Chuffed To Bits má vynikající původ, když matka dala čtyři black-type koně, ale nebyl drahý už jako roček a k nám se stěhoval jako nestartovavší za 3000 liber. Na podobnou společnost by ale mohl mít. Dang Doss má zase dobrý český původ. I v jeho sedle je ale začínající jezdkyně, i když i ona již dokázala zvítězit. (tj)

Tip: Sony – Dalida – Chuffed To Bits

 

17:30 - 4.dostih

Cena Nadace pro rozvoj města Pardubic (II. oddělení)

R - cena III.kat. - 3-4 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Druhé oddělení dostihu vypadá teoreticky mnohem lépe obsazené. Tři koně jsou stále hlášeni do klasik. KAMAXI má výborný původ a vlastní přihlášku do Oaks a St Legeru. Když k tomu přidáme kvalitní realizační tým, tak vychází jako favoritka. Podobně je na tom Valegro. Jeho bratr vyhrál velký handicap na 4000 metrů na Royal Ascotu. Byl hlášen i do Derby. Třetím do klasik hlášeným koněm je Dartmoor, jehož matka vyhrála jedničku. Pravý starší sourozenec ale moc neukázal. I tak je kandidátem na přední příčky. Un Reve Dautomne je o rok starší než většina soupeřů, ale nese tomu odpovídající hmotnost. Má dobrý překážkový původ a stál 16 000 euro jako dvouletý. Kedri má rovinový původ. Stál 8000 euro jako dvouletý. V této konkurenci by dotaci získat měl. (tj)

Tip: Kamaxi – Valegro – Un Reve Dautomne

 

 

18:15 - 5.dostih

Cena města Pardubic

PP - cena II.kat. - 4+ - 3200 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Svenson byl před lety druhý v St Legeru, ale na překážkách mezi špičku nepatří. Do sezóny však vstoupil vítězně, ale možná cennější bylo vítězství Brexita. Mezi solidní proutěnkáře patří Black Bard, ale pro něj to bude teprve první letošní start. To Araratovi první letošní start nevyšel, když po hrubé chybě v menší cross country skončil až třetí. V minulosti však vyhrával jak na překážkách, tak na rovinách a měl by tu mít velkou šanci. Po zdravotní pauze se však na dráhu vrací EDINSON, který se poprvé představí v tréninku Josefa Váni. O jeho vysoké třídě svědčí jeho francouzský rating 64 kg i to, že v Itálii porazil velmi dobrého Night Moona. Od loňského dubna, kdy byl druhý za Dominiquem v Gran Corsa Siepi Di Milano, nestartoval. (ob)

Tip: Edinson – Ararat - Brexit

 

18:45 - 6.dostih

Cena Dostihového spolku a.s.

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Přestože se jedná pouze o „čtyřku“, na startu se sejde několik kvalitních koní. Letos se nejlépe předvedl Dařbuján, kterému po vítězství ve Slušovicích mnoho nechybělo k tomu, aby před čtyřmi týdny ovládl podobný pardubický dostih. Naopak DYLANKA při letošní premiéře zklamala čtvrtým místem, takže její vítězná série se zastavila na čísle osm. Každopádně od vítěze jí dělila necelá délka a nastupovala po roční pauze, takže díky startu v nohách se může vrátit na vítěznou vlnu. Posledně na ní mnoho neztrácel Meadow Life, jemuž prospěje návrat nad lehčí skoky. Suverénním vítězstvím v Karlových Varech loni zaujal Ho My God, který ale potřebuje měkčí dráhu. Více by měl zamíchat pořadím Carlo Biraghi, který sice nevyběhl od červencového vítězství v bratislavském Zlatém poháru, nicméně vysokou třídu ukázal na rovinách i překážkách. Jediný překážkový start totiž absolvoval na proutěnkách v irském Punchestownu, kde suverénně zvítězil. Z koní bez překážkových zkušeností může nejvýše zamířit Suprtupl. Při změně disciplíny je sice otazníkem jeho chtivější projev, ale je ze stáje, která má koně pravidelně dobře naskákané. (jf)

Tip: Dylanka – Dařbuján – Carlo Biraghi

 

STARTOVNÍ LISTINY