Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 18. 6. - II. kvalifikace na VP

Rozbory dostihů: Pardubice - 18. 6. - II. kvalifikace na VP

Rozbory dostihů na sobotu 18. června v Pardubicích, kde je na programu osmička dostihů včetně II. kvalifikace na Velkou pardubickou.

 

14:00 - 1.dostih

Cena za podpory Sportovního parku Pardubice

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejlépe hodnoceným koněm v poli je druhý z Ceny ČASCH Dundee, tady se ale vrací na dráhu po dvouleté pauze. Lepší šancí tak může být Ronaldo King, který měl sice naposledy pád, vloni tu ale byl třetí ve čtyřkilometrovém handicapu, takže jeho známka je už vyzkoušená. Slušný výkon v handicapu už má za sebou i majitelka zajímavého původu KENGI, u níž se dá předpokládat, že by měla jít ještě nahoru. Medi Jape naposledy porazila Beau Fixe, a jelikož jejich váhy se nemění, tady by to mělo být stejné, i když na vítězství asi ani jeden z nich aspirovat nebude. To se nedá vyloučit u Kapjahra, který má v zádech silný tým a vloni se zúčastnil i Gran Premia v Meranu. Z posledních sedmi startů se ale dostal do cíle jen dvakrát a pardubický kros si zkusí poprvé. (fm)

Tip: Kengi – Ronaldo King - Kapjahr

 

14:35 - 2.dostih

Cena za podpory ADW FEED, a.s. - Memoriál Kamila Kuchovského

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídou v poli je Imphal, který tu vloni vstoupil do sezóny vítězstvím proti kvalitním soupeřům jako Mustamir nebo Lad In. Poté bral peníze ve dvou kvalifikacích a od srpna už se na dráze neukázal. Otázkou tedy je, jak bude fit. Na jeho zaváhání může čekat hlavně dvojice KINGS SHILLING a The Bar is Closed, která tu začátkem května svedla boj o vítězství ve stejně dlouhém dostihu. Z triumfu se sice o krk radoval druhý jmenovaný, teď jsou ale váhy nastavené výhodněji pro svěřence trenéra Holčáka. Na třetí překážce před cílem měl tehdy smolný pád Charismatic, když vypadal ještě celkem dobře. Jistý potenciál jistě má High In The Sky, ovšem vloni ztratil jezdce čtyřikrát v sedmi startech a poslední forma z Francie mnoho neřekne. Koněm pro překvapení může být před týdnem v Mostě vítězný Shedir. (fm)

Tip: Kings Shilling – Imphal – The Bar is Closed

 

15:10 - 3.dostih

Pohár BICZ holding 2022

Stcc - cena III.kat. - 4 - 3300 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: KMOTR již má pozitivní zkušenost s krosem, a to může být velká výhoda. Navíc má slušnou třídu, kterou prokázal jak na rovině, tak na proutkách. Největším soupeřem by mu mohl být neporažený Greek Dessert, který v letošním debutu vyhrál steeplechase ve Wroclawi. Loni tam vyhrál dvakrát na proutkách. Top jezdec v sedle ještě více zvyšuje jeho šance. It´s Quini Tiep porazil v krosové premiéře Soul Of Dubai. Pořadí si asi neprohodí, ale aspoň o místo lépe by skončit mohli. Překazit se jim to bude snažit zejména Giannina, která se rozběhala minulý týden v Brně na rovině. Na hirdách je neporažená, ale tady je zřejmě dvojkou stáje. Arion není lehký na ježdění a i se zkušenějším jezdcem může mít problém s absolvováním dostihu. (tj)

Tip: Kmotr – Greek Dessert -  It´s Quini Tiep

 

15:45 - 4.dostih

Cena společnosti SYNTHESIA, a.s.

Stcc - cena III.kat. - 5+ klisny - 3300 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Pravidelnou a poměrně úspěšnou účastnicí dostihů určených klisnám je desetiletá Alegoria, vítězka Ceny Registany, která byla rovněž dvakrát třetí v Ceně Laty Brandisové. Je také se svými dosavadními 37 starty suverénně nejzkušenější klisnou v poli. V nohou má vítězný start ze začátku května. Naopak úplným nováčkem na pardubické dráze bude pětiletá Crush On Me. Tato svěřenkyně Lenky Kvapilové letos začíná na překážkách, přičemž svůj květnový debut nad proutěnkami dovedla do vítězného konce. Teď se pokusí o totéž v prvním životním krosu. Poprvé do Pardubic zavítá i klisna MILSEULDOS. Teprve pětiletá svěřenkyně Petra Tůmy má za sebou skvělé výsledky z proutek a klasických steeplechase v Polsku a Itálii. Letos se prvního května představila při Prvomájové steeplechase, v níž se umístila na třetím místě. Dobrou rovinovou třídu má Maková Panenka, která zatím startovala ve dvou pardubických krosech nižší kategorie a oba dokázala vyhrát, přičemž před měsícem v Pardubicích triumfovala i nad poměrně zajímavými jmény v čele s Kubalim a La Coralem. Ve vytrvaleckých rovinách ještě úspěšnější Nikeandnemeses již několik let patří do širší špičky tuzemských překážkářek, druhé místo v loňské ceny Laty Brandisové je však zatím jejím největším překážkovým úspěchem, vítězná byla zatím pouze na rovině. Marně se snaží o výraznější tuzemský výsledek pětiletá Theresie z lotu Josefa Váni staršího, která naposledy startovala před pouhými šesti dny v Itálii, kde však pro pád v rané části dostihu nedokončila. (mj)

Tip: Milseuldos – Crush on Me - Nikeandnemesis 

 

16:20 - 5.dostih

Cena společnosti Explosia a.s.

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 5200 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Ze dvanáctičlenného pole jednoznačně vyčnívá šestiletý NIGHT MOON, který stále zůstává v Česku na překážkách neporažen. V úvodním dostihu sezony vyšel ze srovnání s papírově podobně kvalitními soupeři jako snad až překvapivě jednoznačný vítěz. Z jeho dnešních soupeřů se mu bude snažit přiblížit Forever Dry. Tento svěřenec trenére Josefa Váni staršího před měsícem v Pardubicích lehce zvítězil po téměř dvouleté pauze a nechal za sebou třeba i své dnešní soupeře Fort Ryana a New Finche. V kariéře dokázal porazit i koně jako je Stretton, nebo Sztorm, nicméně Night Moon bude pravděpodobně nad jeho aktuální možnosti. Desetiletý polokrevník Chicname De Cotte od překvapivého třetího místa ve Velké pardubické 2019 vstoupil na dráhu pouze dvakrát, z toho podruhé letos v květnu při první kvalifikaci. Jeho výkon však zůstal daleko za očekáváními a možnostmi, které před třemi lety naznačil. Je otázkou, zda mu za měsíc mohla forma výrazně povyrůst a zda lze od něj očekávat atak vyšší dotované pozice. V Pardubicích se výborně daří svěřenci Štěpánky Myškové Well Absolutovi, který ve čtyřech krosech nižších kategorií obsadil dvě druhá a dvě první místa. Na dotaci by měl dosáhnout navzdory kvalitnější konkurenci i distanci, která pro něj bude znamenat prozatím nejdelší životní dostih. Výbornou výkonnost má též sedmiletý Laverno, který byl při svém letošním startem jen o místo za Well Absolutem. Je potřeba zmínit i koně Sweet Red Wine, který se po loňském působení na francouzských drahách letos vrací zpět do Pardubic. Před dvěma lety byl třetí v Ceně Labe, jeho aktuální forma se ovšem zatím nezdá být na srovnatelné úrovni. (mj)

Tip: Night Moon – Well Absolut – Forever Dry

 

 

16:55 - 6.dostih

Zlatý pohár Pardubického závodiště

Stch - cena NL - 5+ - 3900 m - 300 000 Kč

Tipařův verdikt: DOMINIQUE byl sice v nejlepší formě před rokem, kdy vyhrál velké dostihy v Pise a Miláně, ale stále si drží dobrou výkonnost. Na podzim v Pardubicích spadl ve vedoucí pozici na poslední překážce Stříbrné trofeje, přes zimu získal několik cenných umístění mezi špičkou v Itálii a naposledy vyhrál v polské Wroclawi, kde jistě porazil Azteka. Ten patřil k elitě na rovinách i na lehčích překážkách. Přestože mu je již jedenáct let, stále dokáže dobře zaběhnout. Prvenství z loňského roku obhajuje Dusigrosz. Na podzim již však nebyl v takové formě a v prvním letošním startu ho ve Slušovicích porazili ne tak silní soupeři. Do karet mu nehraje zkrácení dostihu a potřeboval by měkčí půdu. Figaro Des Bordes tu byl začátkem května druhý v menší steeplechase, ale zatím má málo zkušeností a můžeme od něj čekat další progres. Yara minule lehce porazila Protocolara, ale do úplné špičky jí něco chybí. Perry Owens se u nás představil solidně na rovinách. V Irsku patřil na překážkách k průměru, ale u nás to může stačit klidně na umístění. (ob)

Tip: Dominique – Aztek - Dusigrosz

 

17:30 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport - ČERVNOVÁ CROSS COUNTRY Válečníka

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 3300 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Jde o kvalitně obsazený dostih, ve kterém nechybí nikdo ze špičky českých specialistů na krátké krosy. Téměř všichni favorité tohoto dostihu se před měsícem utkali na stejné dráze a distanci. Tehdy po dramatickém finiši zvítězil LIANEL. Sedmiletý svěřenec trenéra Stanislava Popelky zažívá životní sezonu. V obou letošních startech zůstal neporažen. Nad svými dnešními soupeři Chrystal Crossem a Lad Inem zvítězil minule zásluhou úderné koncovky. Skvělou formu by měl potvrdit i tentokrát. Od desetiletého vítěze loňského Poplerova Memoriálu Chrystal Crosse můžeme opět očekávat aktivní průběh dostihu, po kterém se bude snažit udržet soupeře za sebou až do cíle. Se startem v nohou by mohl jít s formou ještě nahoru a třeba i porazit své květnové přemožitele. Výsledky Lad Ina jsou obdivuhodně stabilní. Již dva roky neskončil hůře než čtvrtý a ze svých třiceti kariérních startů nedokončil pouze jediný. V květnovém klání nejvíce ohrožoval Lianelovo vítězství a prokázal, že jeho deset let mu nic neubírá na rychlostních schopnostech. Rozbít trojblok zkušených specialistů na krátké tratě bude chtít šestiletý Chelmsford, který byl teprve letos v květnu poprvé poražen v krosovém dostihu. Zkušenosti s takto krátkým dostihem nicméně nemá. Ačkoliv má vynikající třídu, je otázkou, zda v krátkém a rychlém dostihu dokáže uplatnit své pověstné zrychlení po výběhu na trávu. Na tabuli by se měl vejít i pravidelně se umísťovaný Mediciman. Solidně zaběhnout na kratší trati umí i Kaiserwalzer, který se bude snažit napravit dojem z nevýrazného výkonu v první letošní kvalifikaci na Velkou pardubickou. (mj)

Tip: Lianel – Chelmsford – Lad In

 

18:05 - 8.dostih

II. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou – Memoriál Mjr. M. Svobody

Stcc - cena NL - 5+ - 5800 m - 400 000 Kč

1 ZATARO, 9 tr. Stanislav Popelka, ž. Jaroslav Myška 70,0

Před lety startoval sporadicky, ale u Stanislava Popelky již běhá normálně a loni byl druhý v Ceně Labe. Letos byl pátý v Úvodní cross country Koroka, na Dajuku však výrazně ztrácel.

2 NORTHERLY WIND(FR), 10 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 70,0

V roce 2019 vyhrál Zlatý pohár, pak se specializoval na steeplechase v Itálii, kde patřil k absolutní špičce, když vyhrál dva velké dostihy v Miláně a byl druhý a třetí v Gran Premio Merano. Cross country si poprvé vyzkoušel začátkem května a v menším dostihu skončil druhý. Bylo to však na kratší distanci, a pokud získá větší rutinu, může patřit ke špičce i v pardubických krosech.

3 TALENT, 11 tr. Hana Kabelková, ž. Marcel Novák 70,0

Loňský vítěz Velké pardubické může mít nevýhodu oproti rozběhaným soupeřům, ale před čtyřmi lety dokázal vyhrát již první kvalifikaci na VP také bez přípravného startu.

4 THEOPHILOS(FR), 12 b tr. Josef Váňa, ž. Marek Stromský 70,0             

Vítěz Velké pardubické 2019 má letos na kontě již dva starty. Byl druhý v Prvomájové steeplechase a v první kvalifikaci na VP ho až v závěru porazil Del Rey. I teď bude patřit mezi favority.

5 SACAMIRO, 9 tr. Eva Petříková, ž. Jan Odložil 70,0

Loni vyhrál předzkoušku Ceny Labe, v níž pak skončil čtvrtý za druhým Zatarem, který už je na rozdíl od něj rozběhaný.

6 BEAU ROCHELAIS(FR), 11 tr. Tamara Křídlová, Adam Čmiel 70,0

Sice startoval v posledních dvou ročnících Velké pardubické, ale ani jednou ji nedokončil. Nemá tolik třídy a zde se nevyhne roli outsidera.

7 DAJUKA, 8 tr. Radek Holčák, ž. Lukáš Matuský 68,0

Platila za specialistku na dvoumílové krosy, když vyhrála Memoriál Rudolfa Poplera, loni ale ukázala, že jí nedělá problém ani delší distance a v Ceně Vltavy prohnala Chelmsforda. Za ním skončila i při letošní premiéře, ale opět nijak daleko. Třídu má, ale otázkou je, zda zvládne distanci 5800 metrů.

Tipařův verdikt: Northerly Wind bude možná potřebovat získat větší zkušenosti s pardubickými krosy, Dajuka zas musí ukázat, zda dokáže prostát tak dlouhou distanci. Theophilos má naopak zkušeností dost a ukázal se dobře již v první kvalifikaci, loňský vítěz Velké pardubické TALENT se však může ukázat již v prvním startu. (ob)

Tip: Talent – Theophilos – Dajuka

 

STARTOVNÍ LISTINY

(Ondřej Blahník, Jaroslav Fabris, Ferdinand Minařík, Martin Jakoubek)