Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 19. 8.

Rozbory dostihů: Pardubice - 19. 8.

Rozbory dostihů na sobotu 19. srpna v Pardubicích, kde je na programu šestice rovin a dvoje proutěnky.

 

12:30 - 1.dostih

Cena vohaknemete.cz

R - handicap V.kat. - 3+ - 1850 m - 20 000 Kč

Vodítkem pro tip může být handicap stejné kategorie odběhnutý začátkem července v Lysé na delší distanci. Tehdy si koncovkou pro druhé peníze přilétla INNOCENCE, které sice zkrácení tratě nehraje do not, ale pomoci jí může větší dráha s delší cílovou rovinou. Za ní na třetím místě dokončil Tom Jovi, který dostih odvodil a páté peníze si tehdy odnesl Medžugorje, který měl asi z uvedené trojice nejméně klidný průběh. Ze zbytku pole je třeba zmínit Eternity, která si přiváží stabilní formy ze Slušovic, musí ale potvrdit, že dokáže zaběhnout i jinde. Jistý potenciál už naznačili i Little Bighorn a Dangerous, prvně jmenovaný ale naposledy zklamal v Karlových Varech a druhý půjde na start po dvouměsíční pauze. (Ferdinand Minařík)

Tip: Innocence – Medžugorje – Tom Jovi

 

13:00 - 2.dostih

Cena Jezdectví

R - handicap V.kat. - 3+ - 1850 m - 20 000 Kč

Pravděpodobně lépe obsazené oddělení než předchozí dostih, kde jistě mezi favority bude patřit letos v životní formě běhající Alpenrose. Ta půjde na start s hattrickem v zádech, na který dosáhla ve Slušovicích a v Praze na distancích okolo míle. Mírné prodloužení trati by nemělo být problém, velkou soupeřkou může ale být RAPETTI, kterou porazila sice v červenci v Chuchli o půl délky, tady se ale váhy výrazně mění ve prospěch trenérky Kabelkové. Pokud se v podobném dostihu ukáže zástupce tréninkové centrály Vocáskových, obvykle bývá favorit, tady to ale platit nemusí. Mary Pop sice absolvovala slušný debut, následně na to ale nenavázala. Ten den se ale stáji celkově nedařilo, takže podceňovat jí nelze. Roxette naposledy zklamala v Lysé, tehdy ale špatně odstartovala a pokud se toho tentokrát vyvaruje, může být nebezpečná. Kombinace dráha/distance pro ní vypadá jako ideální. To by mohla ocenit i Air Amica, která podávala vyrovnané výkony před posledním výpadkem o kategorii výš v Lysé. (Ferdinand Minařík)

Tip: Rapetti – Roxette - Alpenrose

 

13:30 - 3.dostih

Cena s Kapkou naděje

R - cena III.kat. - 2 klisny - 1500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Favoritkou je RIVER DAWN, která má dost zkušeností a byla třetí v jedničce. Trochu otazníkem u ní může být distance, když matka i otec běhali na distancích do míle. 1500 metrů tedy bude na hraně, ale měla by je zvládnout. O druhou příčku by měla bojovat i druhá startující z pole Verdadera. Ta debutovala na 1000 metrů a prodloužení distance by jí mělo vyhovovat. Má spíše delší původ. Silné ale mohou být i debutantky. U Krashy je to hlavně díky realizačnímu týmu, který má výborné výsledky s dvouletými. U dalších tří je to naopak hlavně díky původu. Francis Gold byla do Česka zakoupena za 32.000 euro v Německu. Předtím nebyla prodána za 15.000 guineí v Anglii. Její otec patří k nejlepším plemeníkům v Evropě. Princess Churchill zakoupená v Anglii má kvalitu na obou stranách rodokmenu. Matka zvítězila v Gr.3 dostihu na míli. Status blacktype získala i matka Quiery. Prim může hrát připravenost, takže na třetí místo opatrně volím Krashu. (Tomáš Janda)

Tip: River Dawn – Verdadera – Krasha

 

14:00 - 4.dostih

Cena podporovaná společností Mikrop Čebín

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1100 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Sprinterský handicap slibuje vyrovnanou bitvu, do níž jde s dobrými šancemi dvojice trenéra Jiřího Brože. Aniela sice na vítězství čeká přes tři roky, ale v posledních dvou stratech na německých drahách jí k němu mnoho nescházelo. FRANJA je dokonce nezvítězivší, ovšem mnoho toho nenaběhla a v červnu v Mostě finišovala jen o krk druhá. Posledně pro ni byla míle příliš dlouhá, přesto odpadla až za distancí. V červencové chuchelské ceně dobře zaběhly Taluna a Zázrivá. Taluna poté zklamala, ale omlouvá jí příliš aktivní průběh. Zázrivá každopádně vychází lépe, a protože nemá mnoho zkušeností, může jít nahoru. O kategorii níž v Lysé nad Labem první dvě místa obsadily tříleté Leontynka a Walerie, z nichž méně prověřená Leontynka může mít větší prostor k progresu. Anthropoid bývá rychle na nohách, ale otazníkem je delší pauza. Také Danny Daddy byl posledně škrtaný a distance může být až příliš krátká. Pár set metrů navíc by ocenil i Rabbit Requinto, i když posledně slušně zvládl bratislavský kilometr. (Jaroslav Fabris)

Tip: Franja – Zázrivá - Aniela

 

 

14:30 - 5.dostih

Pohár BICZ holding 2023

R - handicap III.kat. - 3+ - 2480 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Svěřenci Heleny Vocáskové většinou patří k favoritům a tady tomu nebude jinak. Vždyť PORCINELLA v deseti životních startech neskončila hůře než třetí. Handicap si sice vyzkouší poprvé, ale letos už porazila pětici aktuálních soupeřů. Díky úlevě jezdkyně, která před týdnem v Netolicích slavila první rovinové vítězství, navíc ponese přijatelnou hmotnost. O derby dnu se utkali Josh a Tough Times. V cíli je dělilo minimum a váhově vychází lépe dříve jmenovaný, ale tříletý Tough Times může jít nahoru. Imsexyandiknowit posledně zvítězila, když porazila i Cecille. Jejich poměr sil by měl zůstat stejný, ovšem konkurence přeci jen vypadá silnější. Mezi nejlepšími nepřekvapí ani Blondie a Lamprey, i když by jim více sedla ještě delší distance. Naopak na hraně je délka dostihu pro Askeranu, kterou posledně kromě Porcinelly porazila také Oriwall. Ta je sice na vzestupu, ale i pro ni to může být dlouhé a navíc jí limituje, že pravidelně visí doleva. (Jaroslav Fabris)

Tip: Porcinella – Josh – Tough Times

 

15:05 - 6.dostih

Cena společnosti Tipsport

PP – cena IV. kategorie – 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V 13hlavném poli najdeme několik koní se zajímavou rovinovou minulostí. Jedním z nich je šestiletý WILANTOS, který se před pár lety prosadil ve Francii a vloni vyhrál jedničkovou Karlovarskou dvojnásobnou míli. Při překážkovém debutu obsadil třetí příčku v Meranu a nějaký potenciál naznačil, jen se nyní musí poprat s nejvyšší váhou v poli. Tu ponese také Hibernian, jenž už si vyzkoušel těžké skoky, leč poslední triumf si připsal v roce 2021 nad proutím. Návrat do této disciplíny by nemusel být na škodu, což platí také pro Kuberu, jež posbírala v dostizích přes proutěnky několik umístění. Kromě Wilantose kvalitní rovinovou minulostí disponují loňský účastník Českého derby Agadir Gold a také čtvrtá ze Slovenského derby, klisna Stratosferic. Oba čtyřletí koně absolvují svůj překážkový debut, ale jde o jedničkové vítěze a svou třídou by určitě mohli většinu pole nechat za sebou. Slovenská klisna navíc ponese o sedm kilo méně než Wilantos. (Michaela Moricová)

Tip: Wilantos – Agadir Gold - Stratosferic

 

15:40 - 7.dostih

Letní cena města Pardubic

PP – cena II. kategorie – 4+ - 3200 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Sobotní dostih vypadá jako vhodná příležitost pro HO MY GOD, aby si spravil chuť. Šestiletý polokrevník totiž nezazářil ani v jednom ze svých dvou letošních startů ve Francii, návrat do Česka by mu tedy mohl prospět. Má totiž s pardubickou dráhou dobré zkušenosti, vyhrál zde dvoje překážky a na závěr sezóny obsadil třetí místo ve Stříbrné trofeji. Tehdy jej za sebou nicméně nechal i druhý Popinjay. Ten v minulosti ovládl i cross, letos pak rovinu, leč během léta změnil tréninkovou centrálu. Uvidíme, co to s ním udělá, třídou ale na dobrý výsledek má. Křišťálový pohár pak vloni vyhrála Pomella, v letošním Zlatém poháru ale byla zadržena a onen výborný výsledek nemohla potvrdit. V sobotu k tomu bude mít prostor. V identickém dostihu se v Pardubicích před rokem prosadil šikovný Brexit, který v květnu triumfoval v Polsku a musí se s ním i tady počítat. Na začátku srpna uspěl ve své pardubické premiéře Northern Fighter, ovšem čtyřletého hnědáka tentokrát čeká o poznání silnější společnost. (Michaela Moricová)

Tip: Ho My God – Brexit - Pomella

 

16:15 - 8.dostih

Cena společnosti Efeza

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč (dostih amatérů)

Tipařův verdikt: BONANZA GOLD vypadá jako jednoznačná favoritka. Má aktuální formu, distance není problém a má nejvyšší rating v poli. Soupeři nevypadají navíc příliš silně. Dále vychází Valeen, která nemá tolik startů a ještě by mohla mít prostor k progresu. Distanci již zvládla. Sirael letos ještě neběhala. První dva životní starty nebyly špatné. Ve třetím byla poslední a od té doby neběhala. Pokud by navázala na první dva starty, tak by i díky nízké váze mohla pomýšlet na vyšší dotace. Dále vychází Galéra a Čarovná, které by neměly mít problém s distancí, ale zatím neukázaly příliš vysokou třídu. (Tomáš Janda)

Tip: Bonanza Gold – Valeen - Sirael

 

STARTOVNÍ LISTINY